Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Litsazao ΠΗΤ 3/12 –Baby Girl

MarilenaAth ΠΗΤ 6/12 ΜητέραΚρητης – Itʼs a Boy!!

Christy28 ΠΗΤ 6/12 ΑΡΕΤΑΙΟ- Baby Girl!!

Angelikig ΠΗΤ 9/12 ΜΗΤΕΡΑ – Itʼs a Boy!!

Patousitsas ΠΗΤ 11/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – Itʼs a Boy!!

Nikel ΠΗΤ 16/12 ΕΛΕΝΑ–Baby Girl

ΛενανεκΠΗΤ 16/12 ΑΤΤΙΚΟ - Itʼs a Boy!!

Cleo's mommy ΠΗΤ 17/12- Itʼs a Boy!!

Flosummer ΠΗΤ 24/12 ΛΗΤΩItʼs a Boy!!

Dsunny ΠΗΤ 25/12 Baby Girl!!

Mpempakos85 ΠΗΤ 25/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – Itʼs a Boy!!!

Honey ΠΗΤ 25/12 ΛΗΤΩ - Baby Girl!!

Margioula ΠΗΤ 27/12/10 ΑΤΤΙΚΟBaby Girl!!

Velissa ΠΗΤ 27/12/10 – Itʼs a Boy!!

Melenia21 ΠΗΤ 31/12 ΜΗΤΕΡΑ - Boy & Girl!!

Ζounitsa ΠΗΤ 31/12 ΑΡΕΤΑΙΟ -Baby Girl

Bebua ΠΗΤ 30/12 ΙΑΣΩΗΓΑΙΑ - Itʼsa Boy!!

mariaefi ΠΗΤ 03/01 ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

Με διόρθωσα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μου καλημερούδια!!!!! ναι όντως περνάνε οι μέρες....

Αγγελικούλα μου αυτό είναι το σύνδρομο της Μάνας.... όλα για τα παιδιά της και ας μην έχει 2ο βρακί να βάλει........... πάντα έτσι γίνεται. επίσης μια χαρά το σάκχαρό σου. Μπράβο...

Σωστή η honey... αλλά δεν γίνεται να τη γεμίζεις συνέχεια. χαχαχαχαχα

οι υπόλοιπες που χάθηκαν?? φιλάκια στις κοιλίτσες σας!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε Αγγελικη που εφτιαξε το σαγχαρο σου!! ειχα ψωνισει και εγω απο τον ΔΗΜΑ στην Εφουλα μου και οντως ειναι πολυ καλος ασε που ειναι και διπλα σου σχεδον μεγαλη υποθεση!

σημερα στο σχολειο της κορης μου (δεν ειχαν παρει ειδηση οτι ειμαι εγκυος!!) με ρωτησε μια μαμα αν θελω γλυκο ειπα οχι ευχαριστω(προσεχω λιγακι) και λεει μια αλλα ε ενταξει μωρε δεν εισαι και εγκυος!! χαχα!! οχι λεω δεν ειμαι πολυ μονο που κοντευω να μπω στον 7ο! σοκ η κοπελα!

η πεθερα μου λεει οτι πρεπει τον αλλο μηνα να φτιαξω βαλιτσα (οντως το χαρτι της κλινικης ετσι λεει) και αγχωθηκα γιατι στην Εφη την εφτιαξα οταν ειχα μπει στον μηνα μου....

Link to comment
Share on other sites

σημερα στο σχολειο της κορης μου (δεν ειχαν παρει ειδηση οτι ειμαι εγκυος!!) με ρωτησε μια μαμα αν θελω γλυκο ειπα οχι ευχαριστω(προσεχω λιγακι) και λεει μια αλλα ε ενταξει μωρε δεν εισαι και εγκυος!! χαχα!! οχι λεω δεν ειμαι πολυ μονο που κοντευω να μπω στον 7ο! σοκ η κοπελα!

η πεθερα μου λεει οτι πρεπει τον αλλο μηνα να φτιαξω βαλιτσα (οντως το χαρτι της κλινικης ετσι λεει) και αγχωθηκα γιατι στην Εφη την εφτιαξα οταν ειχα μπει στον μηνα μου....

πλάκα θα είχε η αντίδρασή τους....... :P ενώ εμένα....από τον 3ο μήνα, δεν έχω παράπονο!! χαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μου!!! :D

Αγγελικούλα και Μαργιούλα μου πολύ καλό τα ζαχαρο σας τελικά, μπραβο!!

Μαρακι ο Δημας είναι στον κεντρικο του Κορωπιου;;

Να σας πω και τα δικά μου: Πήγα χθες στο ΙΚΑ να κάνω την καμπύλη σακχαρου, 8:30 το πρωι οπως μου ειχαν πει απο το κεντρο μανας και παιδιου. Παω λοιπον, "τι" μου λενε, "οχι 8:30, 7:30 θα ερθεις, με το νερακι σου, το κουταλάκι σου και τη γλυκοζη σου". Οπότε πήγα ξανα σημερα. Σαν εμπειρια δεν ηταν τοσο τρομακτικη οσο περιμενα, και η γλυκοζη ανεκτη, σα νερο με ζαχαρη μεσα θα το περιεγραφα...

Εκανα χθες και τουν υπέρηχο καρδιας εμβρυου, η μπουμπου μας ειναι μια χαρα, εκτος απο μια μικρη ανεπαρκεια αορτικης βαλβιδας, που ομως με διαβεβαιωση η γιατρος οτι δεν ειναι κατι σημαντικο, απλά να πάμε ξανα προληπτικα αφου γεννηθει, κατα τον 5ο μηνα, να δουμε αν έχει εξαφανιστει.

Αυτα!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε νικελ!

πολυ χαιρομαι για την καρδουλα του μωρου σου!!

να δεις που ολα θα πανε καλα!

οσο για την καμπυλη ποτε θα παρεις τα αποτελεσματα?

να κατι τετοια του ικα δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

Αστα Μαρακι μου, απο σαραντα κυματα περναμε καθε φορα...:mad:

σε μία εβδομαδα μου ειπαν θα ειναι ετοιμα τα αποτελεσματα, οπότε πρέπει να κλεισω ραντεβου! για να παω να τα παρω...

Ο Δήμας ειναι λίγο ακριβος η μου φαινεται; Ριχνω μια αμτια στον on line καταλογο που εχει...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! :)

Χθές πήγα στην οδοντίατρο όπως σας είπα, λοιπόν μου είπε οτι τα ούλα μου είναι απιστευτα ερεθισμένα και ματώνουν πολύ μου καθάρισε ελάχιστα την πέτρα γιατί δεν ήθελε να μου βάλει το μηχάνημα και μου συνέστησε συχνό βούρτσισμα και αν ματώνουν βάζεις σε ενα ποτηράκι λίγο οξυζενέ διαλυμένο με νερό και αμέσως περνάει η αιμοραγία..βέβαια ειναι μπλιάχ αλλά δούλεψε! Είναι απολύτα φυσιολογικό όλο αυτό το σκηνικό κ θα περάσει κ αυτό όταν με το καλό γεννήσουμε!

Σήμερα είμαι σπιτάκι μου δεν θα βγώ έξω και το μεσημέρι θα μαγειρέψω γίγαντες με λουκάνικο για να δούμε τι θα δούμε!!! χαχαχαχαχα

Επίσης ξέχασα να σας πώ οτι οι τιμές του σακχάρου μου έστρωσαν αφού βέβαια πέρνω 20 μονάδες ινσουλίνης το βράδυ! Προς το παρόν δεν θα κάνω πρωινή μου είπε ο διαβητολόγος :)

Μπραβο Αγγελικουλα μου πολυ καλα τα νεα με τις τιμες του σακχαρου να δεις που θα πας ακομα καλητερα!!!! το ιδιο ακριβως προβλήμα εχω με τα ουλα μου!!!

Καλημέρες!

Σύνδρομο της άδειας κοιλιάς ε?

Ναι, δεν είναι μύθος. Το πε΄ρασα και αυτό....αμέσως μετά το τοκετό και για καιρό μετά.

Βέβαια υπάρχει λύση.

Τη ξαναγεμίζεις άμεσα!

Χαχαχα και τώρα νιώθω σα να μη πέρασε μια μέρα, λες και είναι 2 χρόνια έγκυος!

Ακολουθείς το παράδειγμα του καφέ Αυγούστου 2009 που όλες σχεδόν είμαστε ξανά έγκυες! Εχουμε κιάλλη! Είναι επιδημία!!

Δόντια θέλουν προσοχή....και γω τα ίδια και περσι και φέτος.

Ηρεμούν μετά αλλά θέλουν φροντίδα!

Να σου πω Μελακι μου εγω σκεφτομαι να το ακουλουθησω !!! δυο κουνακια ειναι καλυτερα απο ενα!!! χαχαχαχα φιλακια

Γεια σας κοριτσακια μου!!! :D

Αγγελικούλα και Μαργιούλα μου πολύ καλό τα ζαχαρο σας τελικά, μπραβο!!

Μαρακι ο Δημας είναι στον κεντρικο του Κορωπιου;;

Να σας πω και τα δικά μου: Πήγα χθες στο ΙΚΑ να κάνω την καμπύλη σακχαρου, 8:30 το πρωι οπως μου ειχαν πει απο το κεντρο μανας και παιδιου. Παω λοιπον, "τι" μου λενε, "οχι 8:30, 7:30 θα ερθεις, με το νερακι σου, το κουταλάκι σου και τη γλυκοζη σου". Οπότε πήγα ξανα σημερα. Σαν εμπειρια δεν ηταν τοσο τρομακτικη οσο περιμενα, και η γλυκοζη ανεκτη, σα νερο με ζαχαρη μεσα θα το περιεγραφα...

Εκανα χθες και τουν υπέρηχο καρδιας εμβρυου, η μπουμπου μας ειναι μια χαρα, εκτος απο μια μικρη ανεπαρκεια αορτικης βαλβιδας, που ομως με διαβεβαιωση η γιατρος οτι δεν ειναι κατι σημαντικο, απλά να πάμε ξανα προληπτικα αφου γεννηθει, κατα τον 5ο μηνα, να δουμε αν έχει εξαφανιστει.

Αυτα!

Νικελακι μου ειδες σαν ζαχαρονερο ηταν οντως!!! καλα αποτελεσματα!! εμενα μου ειπε οτι θα την ξανακανω λιγο αργοτερα γιατι την καναμε πολυ νωριτερα!!

Οσο για την καρδουλα της μπουμπους σου πιστευω οτι αν ηταν κατι θα στο ελεγαν μην ανησυχεις θα δεις που θα βγει και θα ειναι μια πανεμορφη, και υγιεστατη κουκλαρα!!! να μου την φιλησεις!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια σημερα νομιζω οτι εχασα 10 χρονια απο την ζωη μου!!!

ξυπνησα το πρωι μπηκα στο μπανιο καθως πλενομουνα αρχισα να βλεπω μια κιτρινικοκκινη ροη και δεν το πιστευα βρηκα απο το μπανιο σκουπιστηκα με χαρτι υγειας και ηταν αιμα!! κοριτσια νομιζα οτι θα λυποθυμησω απο τον φοβο μου, ευτυχως ο αντρας μου ηταν σπιτι σημερα ειχε ρεπο!!!!! εντωματαξυ μετα απο αυτο ουτε ξανα ειδα... πηγα στον γιατρο με βαλανε κατευθειαν για υπερηχο ειδαν την μπεμπουλα οτι ειναι καλα, μετα τον πλακουντα και τον τραχηλο και κανανε καποιες μετρησεις και ηταν ευτυχως ολα καλα!! ο γιατρος ελεγε στον αντρα μου απο τωρα καψονια σου κανει η κορη σου!! χαχα τελος παντων μετα μου ειπε ο γιατρος μου οτι πρεπει να μεινω ξαπλα και να παρω utrogestan υποθετα για οσο χρειαστει... ακομα μου ειπε οτι μαλλον το αιμα οφειλεται στην πιεση που δεχεται η μητρα για να μεγαλωσει αλλα μου ειπε να εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι μπορει να χρειαστει να παω στο νοσοκομειο για καποιες μερες αν ξαναδω, οποτε ξαπλα και σηκωνομαι μονο για τουαλετα μεχρι να περασουν καποιες κρισιμες εβδομαδες!! αυτα τα νεα μας.. τωρα περιμενω τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια και μαλλον ολο αυτο οφειλεται στο οτι χθες με κατα στεναχωρησαν!! τελος παντων ελπιζω να παμε καλα!!!!

ΑΑΑ μετρησαμε τα κιλα της μπεμπουλας πριν 2 εβδομαδες ητανε 625g σημερα ειναι 769g σαν να ειναι λιγο μικρουλα ή μου φαινεται ρε κοριτσακια???

φιλακια σε ολες και στα μπεμπακια σας!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να το διαβασω ολο πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη!

να κατσεις στο κρεβατι και να τους βαλεις ολους να σε εχουν θεα!

χαχα!!

δουλευεις?ελπιζω πως οχι!

να κατσεις στο κρεβατακι σου και να χαλαρωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρε Μαριγούλα, μας φρίκαρες!

Αφού όλα καλά....πάει στο καλό!

ΣΥμβαίνουν και ανεξήγητα...σα και μένα με τα νερά τις προάλλες.

Παναγία μου, όλα καλά από δω και πέρα!!Προσοχή!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες σας!!!Σας διαβαζω ανελλιπως αλλα ταυτοχρονα αποφασισαμε μετακομιση και τρεχω...ειναι πολυ ωραια ευκαιρια-σκεφτηκα- με το μωρο στην κοιλια,τη μικρη-θηριο δεν κανω και μια αλλαγη??Κοριτσια πολλες οι δουλειες...προσπαθω να προσεχω.Διαβαζω οτι καποιες ειχατε ψιλοπροβληματακια που ευτυχως ξεπεραστηκαν.Να προσεχετε ολες σας!!!

Φιλια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια Καλησπερα!!!

Ελπιζω σημερα να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια σας να σας κλοτσανε!!! :tongue:

Αγγελικούλα μπραβο που παει καλα το σακχαρο σου...Ολα βαινουν καλως και ελπιζω να μην χρηστει να κανεις και αλλη ινσουλινη..

Νικελακι συγχαρητηρια για την μπεμπουλα σας!!! Τωρα που κανατε το υπερηχο θα σας φυγει το αγχος. Ολα καλα θα πανε!!!

Μαργιουλα μου τι να πω...Καταλαβαινω τον φοβο σου..και γω θα ειχα τρομαξει παρα μα παρα πολυ. Αφου ομως ειναι καλα το μπεμπε σας μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα. Να ξεκουραζεσαι και τα υπολοιπα δεν εχουν σημασια..

Μαριαεφη μου να πεις σ'αυτους που δεν σε βλεπουν να βαλουν γυαλια!!! :tongue:

Ακου δεν φαινεται..εγω πως το ειδα απο μια φωτογραφια κιολας!!!

Καλα γενικα οι αντιδρασεις του κοσμου εχουν πολυ πλακα!!! :rolleyes:

Απο τον αλλο μηνα λες να ετοιμασουμε βαλιτσα ε?? Και γω διαβασα καπου οτι κανονικα τελος του 7 πρεπει να ειμαστε ετοιμες για παν ενδεχομενο αλλα λεω να το παραβλεψω και να ετοιμαστω τελη Οκτωμβρη!!!

Τα δικα μου νεα ειναι βασικα τα ιδια...σημερα πηγαμε για πλακακια με τους γονεις μου...ασχετο με μπεμπε βεβαια αλλα εχουμε και το σπιτι τι να κανουμε.. ;)

Ο μπεμπης μου ειναι καλα, κλοτσαει και κανει αισθητη την παρουσια του..Τα ποναλακια χαμηλα παραμενουν τα ιδια. Κουραζομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ...

Και επισης χτες πηρα τις εξετασεις μου και εχει πεσει ο αιματοκριτης μου στο 33!!! :-(

Τελος του μηνα θα παω στον γιατρο να μου γραψει την ενεση για το ρεζους και θα δω τι θα μου πει για τον αιματοκριτη...

Μου ειπαν οτι αν ειναι πολυ χαμηλος ο αιματοκριτης ειναι επικυνδυνη η γεννα??? Ισχυει κατι τετοιο??? :confused:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...