Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια, θα πάρετε υπνόσακους για τα μωρακια σας;

Στάνταρ!

Με τίποτα δε μένουν σκεπασμένα τα ατιμα!

Οχι τους πρώτους 1-2 μήνες, αλλά μετά....στάνταρ!

Εγώ είχα για τη Ζωή 2, έναν ελαφρύ και έναν πιο ζεστό και μας έσωσαν!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μου λένε τώρα κάτι φίλες μου ότι στην αρχή για κανενα μηνα δε χρειάζεται ο υπνοσακος, η κουβερτουλα αρκει. Μετά από κανένα τετραμηνο ειναι χρησιμος, οταν αρχιζουν να ειναι ανησυχα στον υπνο τους...

Εγώ μάλλον θα πάρω όμως να έχω και βλέπουμε...

Με πρόλαβες, βιάστηκα να απαντήσω!

4μηνο? Μπααααα η δικιά μου στο 2 μηνο γυρνοβόλαγε σχετικά ήδη και φοβόμουν μη σκεπαστεί και με καμιά κουβέρτα και πάθει καμιά ασφυξία....απαπαπα (βλέπε SIDS.....μακριά από μας....)

Με τον υπνόσακο όλα καλά.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

εγω τον πηρα μετα τις 40 μερες το θυμαμαι χαραχτηριστικα ολο ξεσκεπαζοταν η μικρη!

μετα που μεγαλωσε της πηρα εναν αλλο που και αυτος πολυ χρησιμος!

ασε που δεν σηκωνομουν καθε 5 λεπτα να δω αν ηταν σκεπασμενη! υποθεση!ειδικα οταν ειχα αρχισει να δουλευω δεν το συζητω!

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Ξέχασα!!!

Πήγα στο ικα να πληρωθώ για την αναρρωτική σήμερα!

Καλέ ήταν μπόλικα τα λεφτά για 1.5 μήνα!

Πλάκα έπαθα όταν είδα ποσα!

Μη διανοηθείτε και δε πάτε όσες έχετε αναρρωτική!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εννοειτε δεν ειναι ασχημα τα λεφτα απλα δεν ειναι οσα ο μισθος μας εννοειτε!

εγω για ενα μηνα παιρνω περιπου κατι παραπανω απο 600 ευρουλακια!

χτες ειδα το μωρο μου στον υπνο μου! ηταν κοριτσακι και ειχε κατι ματια καστανα και μεγαλα και φοραγε ενα υπεροχο φορεμα ροζ ηταν σαν κουκλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Τι κανετε σημερα? Τα μπεμπεκια σας?

Χτες δεν ασχοληθηκα καν με τον υπολογιστη...ειχε ο συζυγος ρεπο και ειμασταν μαζι ολη μερα. Απο σημερα παλι μοναξιες!!! :(

Εγω δεν ξερω αν θα παρουμε υπνοσακο!!! Βασικα δεν ξερω τιποτα! Εχω πελαγωσει λιγακι...νιωθω οτι ,ενω και πισω. Με το που θα μπει ο Οκτωμβρης πρεπει επιτελους να παω να κανω την λιστα να μου φυγει το αγχος...

Χτες ειχα το βραδυ παλι τα ποναλακια μου...μαλλον κουραστηκα γιατι ελειπα πολλες ωρες απο το σπιτι...

Απο την δουλεια με παιρνουν καθε μερα ανελιπως τηλεφωνο για αρωτησεις και τα λοιπα και μαλλον ψιλιαζομαι θα μου πουν παλι να παω καμια μερα οπως την προηγουμενη Τεταρτη!!!

Φιλια σε ολες!!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

χτες ειδα το μωρο μου στον υπνο μου! ηταν κοριτσακι και ειχε κατι ματια καστανα και μεγαλα και φοραγε ενα υπεροχο φορεμα ροζ ηταν σαν κουκλα!

Αχ Μαρια λες να ειναι κοριτσακι??? Αληθεια δεν εχεις κανενα προαισθημα???

Εγω παντος στην αρχη που νομιζα οτι ηταν κοριτσακι εβλεπα στον υπνο μου αγορακι και τελικα ετσι ειναι.. :tongue:

Για να δουμε θα μαθουμε σε 2 μηνες περιπου ε??? :P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!!!

Μαριλενάκι, μην αγχώνεσαι με τα ψώνια. και εγώ τέλος του μηνός θα πάω για κάποια. όλα θα γίνουν. και να μη κουράζεσαι...

Μαράκι και εγώ είχα δει στον ύπνο μου οτι είχα κοριτσάκι και έτσι έγινε. λες???? ωραία θα είναι...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω αν θα σας βοηθησει αλλα εφτιαξα την λιστα για το μαιευτηριο.

ΛΙΣΤΑ ΜΩΡΟΥ(γεννα σε ιδιωτικη κλινικη):

6-8 φορμακια ( μην παρετε μονο το 0 νουμερο θα το φορεσουν πολυ λιγο γνωμη μου 3 μηδεν ειναι αρκετα εχει προσφορα το Mothercare τα 3 με 24ευρω)

6-8 ζιπουνακια

2 ζευγαρια γαντακια (θα εχουν νυχακια οποτε μεχρι να κοπουν ας μην γρατσουνιστουν ενναλακτικα μπορειτε να χρησιμοποιησετε καλτσακια)

2 καπελακια

1 σετ ρουχαλακια για την εξοδο(ε πρωτη δημοσια εμφανιση ειναι αυτη)

1 σετ σεντονια για το κουνακι

1 ματακι-φυλακτο (για το κακο ματι)

1-2 κουβερτουλες (μαλλινη ή βαμβακερη οχι πολυεστερ)

3-4 πανες αγκαλιας(να μην ακουμπαει το νινακι με τα ρουχα των επισκεπτων)

1 σετ πετσετες

βουρτσα για τα μαλλακια τους(μαλακη)

1 πιπιλα

συνηθως μωρομαντηλα, παμπερς, αφρολουτρο,οινοπνευμα,βαμβακι ,μπουκαλια ,γαλα. τα δινει η κλινικη(ε τοσα λεφτα παιρνουν)!!

στο δημοσιο σιγουρα τα χρειαζεσαι και αυτα ....

ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ:

3 νυχτικα ή πυτζαμες (με ανοιγμα για θηλασμο και οχι πολυ χοντρα κανει πολυ ζεστη μεσα στην κλινικη)

παντοφλες (φθηνες να τις πεταξετε μετα πριν πατε σπιτι ε μην φερουμε τυχον μικροβια)

1 κουτι επιθεματα στηθους

5 εσωρουχα μιας χρησης

5 εσωρουχα κανονικα

σερβιετες λοχειας(οχι σερβιετακια .λογικα θα σας δωσουν και απο την κλινικη)

2 σουτιεν θηλασμου

καλλυντικα(ειμαστε και γυναικες αν και λιγο ρουζ κρεμα ημερας και ενα λιπ γκλος ειναι οκ)

φωτογραφικη μηχανη-καμερα

κινητο και φορτιστης

χαρτομαντηλα (ε θα πεσει και κλαμα)

σαμπουν αφρολουτρο οδοντοκρεμα οδοντοβουρτσα(τα δινουν συνηθως αλλα αν θελετε τα δικα σας)

1 σετ πετσετες (αν και τα ιδιωτικα δινουν)

και τελος καλη διαθεση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!! ωραια ερωτηση και εγω την ιδια απορια ειχα!! λοιπον οπως μου ειπαν το κορμακι ειναι το εσωρουχακι του μωρου, ενω το ζιπουνακι ειναι το φορμακι που του φοραμε απ εξω δηλαδη σαν ρουχαλακι!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, βοηθηστε την ασχετη τη μανα...τι διαφορά εχει το φορμακι με το ζιπουνακι;;; :roll:

καλύτερα να σου απαντήσει μια μαμα γιατί ούτε εγώ το έχω καταλάβει.... :oops::oops:

επίσης απ'ότι διάβασα πρέπει να έχουμε και κάτι χαρτιά μαζί μας. ληξιαρχική πράξη γάμου και το χαρτί της οικογενειακής μερίδας νομίζω..... θα το ψάξω και θα τα γράψω.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...