Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ούτε κι εγώ έχω πάρει τίποτα Marilena. Μην ανησυχείς κοριτσάρα μου, εμείς θα τα πάρουμε στο τέλος και θα είναι φρέσκα φρέσκα όταν θα τα χρησιμοποιήσουν τα μωρά μας (σαν τα λαχανικά ένα πράμα);)

Τέλεια, τέλεια, τέλεια!

Βρε κοπελούδες σήμερα κι εχθές τα ούλα μου ματώνουν αρκετά. Ξέρω ότι αυτό εν μέρει οφείλεται στις ορμόνες της εγκυμοσύνης κλπ κλπ αλλά υπάρχει κάτι να κάνω για να μην ματώνουν τόσο πολύ?

μου ειπαν σοδονερο αλλα δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αμαρτια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συμφωνώ απόλυτα με τη Κρίστυ, το έχω διαβάσει και εγώ αυτό το άρθρο σχετικά με τα καθίσματα και όντως είναι πραγματικά αυτά που λέει.

Μαριλενάκι αυτό με το αίσθημα της άδειας κοιλιάς μετά τη γέννα μου το έχει πει μια φίλη μου, της είχε κακοφανεί πολύ τον πρώτο καιρό που δεν την κλώτσαγε πια το μπεμπέ της.

όσο αφορά το κεντημα, εφόσον είναι από τα χεράκια σου, θα είναι τέλειο..... αυτό έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από όλα τα έτοιμα του κόσμου!!!!

Μαρίαεφη μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου μ'αυτά που ακούς. να δεις εμένα τι έχουνε ακούσει τα αυτάκια μου επειδή είχα κοιλιά από το 2ο μήνα. ακόμα η πεθερά μου με ρωτάει μήπως έχω δύδιμα και κανένας γιατρός (5 διαφορετικοί μέχρι τώρα) δεν το έχει δει. Αν ξέρανε θα ήταν γυναικολόγοι-μαιευτήρες!!!! μόνο το γιατρό σου θα ακούς, αυτός ξέρει!!!!

και όσο αφορά τις ανησυχίες, σε καταλαβαίνω απόλυτα, τουλάχιστον τώρα σε κλωτσάει κιόλας και το καταλαβαίνεις..... πιο πριν εγώ κάθε 15 μέρες για υπέρηχο πήγαινα.

καλα και εγω στην αρχη καθε βδομαδα μην σου πω(ειχα και το θεμα με την παλλινδρομη με την αποκοληση στην 8η εβδ και τουε εμετους)

τωρα το νιωθω το μωρακι μου συνεχεια!ειναι πολυ δραστηριο το καλο μου !φτου φτου μην το ματιασω!χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

τελειο!!τελειο!!

και εγω ειχα φτιαξει στην Εφη με πεταλουδες και λουλουδια και καρδουλες..!!

τωρα σε αυτο εχω πολλες αλλα μου εδωσες ιδεα!!

Αντε ξεκινα και συ τα Χριστουγεννιατικα!!! :tongue:

Θα ειμαστε τρελες Χριστουγεννομαμαδεςςςςςςς :-P

[quote name=zounitsa;56374

Μαριλενάκι αυτό με το αίσθημα της άδειας κοιλιάς μετά τη γέννα μου το έχει πει μια φίλη μου' date=' της είχε κακοφανεί πολύ τον πρώτο καιρό που δεν την κλώτσαγε πια το μπεμπέ της.

όσο αφορά το κεντημα, εφόσον είναι από τα χεράκια σου, θα είναι τέλειο..... αυτό έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από όλα τα έτοιμα του κόσμου!!!!

[/quote]

Σ'ευχαριστω πολυ Ζουνιτσα!!! Θα βαζουμε πανω στην κοιλια τα μπεμπε που να κουνιουντε!!! :-P

Ούτε κι εγώ έχω πάρει τίποτα Marilena. Μην ανησυχείς κοριτσάρα μου, εμείς θα τα πάρουμε στο τέλος και θα είναι φρέσκα φρέσκα όταν θα τα χρησιμοποιήσουν τα μωρά μας (σαν τα λαχανικά ένα πράμα);)

Τέλεια, τέλεια, τέλεια!

Βρε κοπελούδες σήμερα κι εχθές τα ούλα μου ματώνουν αρκετά. Ξέρω ότι αυτό εν μέρει οφείλεται στις ορμόνες της εγκυμοσύνης κλπ κλπ αλλά υπάρχει κάτι να κάνω για να μην ματώνουν τόσο πολύ?

Λες να μην αγχωνομαι ε?.. Και γω πιστευω οτι εχουμε πολυ χρονο. Τουλαχιστον μεχρι αρχες Νοεμβρη που θα μπουμε στο μηνα μας οι περισσοτερες εχουμε καιρο να ψαξουμε.. Απλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω να κουνηθω!!! Ειδη ζοριζομαι!!! :shock:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω στην αρχη καθε βδομαδα μην σου πω(ειχα και το θεμα με την παλλινδρομη με την αποκοληση στην 8η εβδ και τουε εμετους)

τωρα το νιωθω το μωρακι μου συνεχεια!ειναι πολυ δραστηριο το καλο μου !φτου φτου μην το ματιασω!χαχα!!

Μην ανυσηχεις Μαρια μου!!! Μια χαρα ειναι το μωρακι σου!!! Γερο και δυνατο!!!

Να σκεφτεσαι μονο θετικα!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοπελούδες σήμερα κι εχθές τα ούλα μου ματώνουν αρκετά. Ξέρω ότι αυτό εν μέρει οφείλεται στις ορμόνες της εγκυμοσύνης κλπ κλπ αλλά υπάρχει κάτι να κάνω για να μην ματώνουν τόσο πολύ?

Και μενα ματωνουν τα ουλα μου...

Φανταζομαι ειναι απο την εγκυμοσυνη πιο ευαισθητα. Υπομονη θα κανουμε και μετα ελπιζω να φτιαξουν. Αλλιως πρεπει να παμε στον οδοντιατρο μετα την γεννα για γενικο ρεκτιφιε!!! ;)


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου μην ανησυχείτε για τις αγορές, όλα θα γίνουν!! εγώ θα πάω τελος Σεμπτέμβρη να πάρω τα πολλά και για το μαιευτήριο γιατί θα πάω αθήνα με την αδερφή μου που ξέρει κιόλας και επειδή με τον άντρα μου αποκλείεται να πάμε αθήνα για ψώνια.

όσο για τα ούλα, εμένα ματώνουν από την αρχή και πήγα οδοντίατρο και μου είπε οτι μπορεί να κάνουν και ένα χρόνο να συνέλθουν μετά τη γέννα. πάντως είναι απόλυτα φυσιολογικο. επίσης μου είπε ή αλατόνερο ή στοματικό διάλυμα διλυμένο σε νερό για να μην είναι πολύ δυνατό. 1 προς 3. αυτά.

καλά μετά, γενικό service..... όλες μαζί να πάμε σε κανένα σπα!!!! ωραία θα ήταν!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλε εγω στην Εφη τα παραγγειλα τελος Οκτωβρη τα πραγματα. ολα γινονται και οταν πληρωνεις ολα λυνονται!!!

αφου πιο πριν δουλευα και δενημουν και καλα δεν ειχα επιλογη για πιο νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα??? Πηρες και την βαση για το αυτοκινητο? Εγω δεν την παραγγειλα λεω να περιμενω να δω αν μας βολευει ετσι και μετα αν ειναι την παιρνουμε. Γραφει παντος στα χαρακτηριστικα του οτι μπαινει και ετσι στο αυτοκινητο!!!

Καλα μιλαμε εσυ εισαι πανετοιμη!!! Εχεις χρονο για την βαλιτσα μην αγχωνεσαι..εχουμε ακομα 2,5 μηνες μεσα στο νερο!!!

Μαριλένα μου το σετ καροτσάκι,πορτ μπεμπέ & κάθισμα αυτοκινήτου τα έχω παραγγείλει και θα έρθουν σε καμιά 20αριά μέρες μαζί με την βάση isofix. Διαλέξαμε την isofix γιατί η απλή κάνει 50 ευρώ και θα πρέπει να την αλλάξεις στα 3 χρόνια περίπου για να πάρεις μεγαλύτερη ενώ με την isofix την έχεις και για την επόμενη κατηγορία καθίσματος. Απλώς θα πρέπει να τσεκάρεις οτι έχεις isofix υποδοχή στο αυτοκίνητο σου. Άσε που είναι και πιο απλή στην τοποθέτηση γιατί δεν την μπαινοβγάζεις συνέχεια κ ούτε την δένεις με την ζώνη.

Μωρέ πανέτοιμη δεν είμαι αλλά μην ξεχνάς 1ον οτι έτσι όπως μου τα είπε ο γιατρός γεννάω πρώτα ο θεός κατά τις 22 Νοεμβρίου δηλ 2 εβδόμάδες νωρίτερα και άλλωστε δεν είμαι καθόλου τύπος της τελευταίας στιγμής με αγχώνει πολύ αυτό. Γι'αυτό και φροντίζω να οργανωθώ τώρα που μπορώ και δεν έχω βαρύνει σε σημείο να μην μπορώ να κουνηθώ γιατι΄για μετά δεν σου υπογράφω οτι θα μπορώ να τρέχω στα μαγαζιά να διαλέγω!!

Εμεις δεν θα φτιαξουμε εδω δωματιο...περιμενω να τελειωσει το σπιτι και να μετακομισουμε....Στεναχωριεμαι που θα γεννηθει ο μπεμπης και δεν θα εχουμε δωματιακι... :cry:

Φιλια!!!!!!

Καλέ τι να το κάνεις το δωματιάκι στην αρχή αφού θα τον κοιμίζεις δίπλα σου σιγά.. μην στεναχωριέσαι θα του το φτιάξεις μια και καλή στο καινούργιο σπίτι και θα είναι και καλύτερα!!!

Ειδες τα αγορακια μας πως μεγαλωνουν!!! :tongue:

Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν θα ειναι μεγαλο μωρο. Δεν δειχνει τετοια εικονα. Εγω ημουν 4 κιλα και ο συζηγος 5!!!

Αλλα μου ειπε ο μπεμπης το πολυ να παει 3.200... Μια χαρα πιστευω θα ειναι ετσι. Να μην ζοριστω και γω πολυ..

Αμαν εσυ καλε δεν κρατιεσαι!!! Σε λιγο θα αγορασεις και ρουχα για τον στρατο!!! :P

Εγω δεν εχω παρει ακομα μπιμπερο.... Ειμαι κακη μανουλα??? :cry:

Καλη επιτυχια στον οδοντιατρο!!! Φιλιααααααα

Ναι οι αγαπούλες μας μεγαλώνουν μέρα με την μέρα!!! 4 κιλά και 5 ο σύζηγος?? Καλέ εσείς ήσασταν θρευτάρια δεν το συζητώ..!!! :P:p

Απλά οργανώνομαι για να μην τρέχω μετά δεν έχει να κάνει με βιασύνη :tongue:

Καλημέρα κοριτσάρες..... τι κάνετε??? εμείς καλά, κλωτσάμε τη μαμά αλλά της αρέσει!!!

Νικελάκι περιμένουμε νέα....

Αγγελικούλα έχεις και άλλα να ψωνίσεις??? καλορίζικα όλα.... όσο για τα μπιμπερό δεν πειράζει, αλλά αν θες μπορείς να τα αλλάξεις (φαντάζομαι).

Μαριλενάκι εγώ του λέω του αντρούλη μου οτι μου μοιάζει από την αυχενική.... έχουν πολύ πλάκα πάντως στις αντιδράσεις τους οι μπαμπάδες....

12+σήμερα..... σαν φαντάρος....... μέχρι να ξαναρχίσουμε για το επόμενο ραντεβου!! χαχαχα

φιλακια σε όλες τις μανουλες!!!

Ζουζουνίτσα μου καλά κάνει η πριγκηπισούλα σου και σε κλωτσάει για να μην ανησυχείς!!! Τέλεια!!!! Όσο για τα μπιμπερό όχι καλέ δεν θα τα αλλάξω τώρα αφού τα παρήγγειλα απλά ίσως να ήταν λιγάκι πιο ακριβά, δεν πειράζει να σου πώ κάτι? Είμαι γενικώς της άποψης οτι καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να είναι της προκοπής παρά φθηνά και όχι ποιοτικά.. Π.Χ είχα πάει στο jumbo προχθές και κοιτούσα τα φορμάκια.. είχε πολύ ωραία σχέδια αλλά ήταν βελουτέ και απο μέσα το ύφασμα αίσχος..ενώ στα mothercare μπορεί να είναι βελουτέ απο έξω αλλά απο μέσα είναι 100% βαμβάκι για να μην ερεθίζετε το δέρμα του μωρού.. Δεν ξέρω αλλά για μένα ειναι σημαντικό μπορεί εγώ να ειμαι η τρελλή αλλά προτιμώ να μην αγοράσω πράγματα για μένα προκειμένου να πάρω κάτι καλύτερο για τον μπεμπούλη μου.

Με το καλό να δεις την κουκλίτσα σου, περνούν οι μέρες!!!

καλημερα κουκλες!!

καλε δεν θα παρεις 200 ευρω για 30 μερες!

χαλαρωσε!

απλα οι πρωτες 30 ειναι πιο λιγα μετα θα παρνεις πιο πολλα εγω παιρνω περιπου 680 ευρω(εχω και την Εφη μου προστατευομενο μελος).σιγουρα ειναι πιο λιγα απο το μισθο μου αλλα χαλαλι !!!

Αγγελικη μου εισαι καθολα ετοιμη μπραβο! καλα ο ΔΗΜΑΣ εχει απιστευτα πραγματα(μην ξεχνας ξερω απο ΚΟρωπι)!!

Εγω παλι εχω μια ανυσηχια αυτες τις μερες...πιστευω μολις δω το νινι μου να μου φυγει!

με αγχωσε και μια που μου ειπε οτι ειναι χαμηλα η κοιλια μου και να προσεχω μην γεννησω πρωωρα...

Μαράκι μου εκεί τα παρήγγειλα σχεδόν όλα, διάλεξα τα πράγματα που θέλω να πάρω εδωσα απλώς μια προκαταβολή και πρώτα ο θεός όταν έρθει το καροτσάκι που εχουμε παραγγείλει θα τα παραλάβω κ σπίτι! Όντως ο Δήμας ειναι σαν το ΛΗΤΩ εχει τα πάντα οπότε μου έφυγε το άγχος!

Καλέ μην ακούς αηδίες που σου λέει η κάθε μια να τις γράφεις κανονικά!! Ελεος πια με την κακοήθεια και την εξυπνάδα του καθενός!!! Ακους εκει πρόωρα...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! :)

Χθές πήγα στην οδοντίατρο όπως σας είπα, λοιπόν μου είπε οτι τα ούλα μου είναι απιστευτα ερεθισμένα και ματώνουν πολύ μου καθάρισε ελάχιστα την πέτρα γιατί δεν ήθελε να μου βάλει το μηχάνημα και μου συνέστησε συχνό βούρτσισμα και αν ματώνουν βάζεις σε ενα ποτηράκι λίγο οξυζενέ διαλυμένο με νερό και αμέσως περνάει η αιμοραγία..βέβαια ειναι μπλιάχ αλλά δούλεψε! Είναι απολύτα φυσιολογικό όλο αυτό το σκηνικό κ θα περάσει κ αυτό όταν με το καλό γεννήσουμε!

Σήμερα είμαι σπιτάκι μου δεν θα βγώ έξω και το μεσημέρι θα μαγειρέψω γίγαντες με λουκάνικο για να δούμε τι θα δούμε!!! χαχαχαχαχα

Επίσης ξέχασα να σας πώ οτι οι τιμές του σακχάρου μου έστρωσαν αφού βέβαια πέρνω 20 μονάδες ινσουλίνης το βράδυ! Προς το παρόν δεν θα κάνω πρωινή μου είπε ο διαβητολόγος :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρες!

Σύνδρομο της άδειας κοιλιάς ε?

Ναι, δεν είναι μύθος. Το πε΄ρασα και αυτό....αμέσως μετά το τοκετό και για καιρό μετά.

Βέβαια υπάρχει λύση.

Τη ξαναγεμίζεις άμεσα!

Χαχαχα και τώρα νιώθω σα να μη πέρασε μια μέρα, λες και είναι 2 χρόνια έγκυος!

Ακολουθείς το παράδειγμα του καφέ Αυγούστου 2009 που όλες σχεδόν είμαστε ξανά έγκυες! Εχουμε κιάλλη! Είναι επιδημία!!

Δόντια θέλουν προσοχή....και γω τα ίδια και περσι και φέτος.

Ηρεμούν μετά αλλά θέλουν φροντίδα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές για τα ούλα. :-)

Επικοινώνησα κι εγώ με την οδοντίατρο και μου είπε αν δεν είναι κάτι πολύ έντονο να κάνω απλά υπομονή και να χρησιμοποιώ μια ειδική οδοντόκρεμα (που δεν θυμάμαι και πως τη λένε:rolleyes:). Επίσης μου είπε να πάω για καθαρισμό προς τον 8ο γιατί μετά τη γέννα μάλλον δεν θα έχω χρόνο να ασχοληθώ με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Litsazao ΠΗΤ 3/12 –Baby Girl

MarilenaAth ΠΗΤ 6/12 ΜητέραΚρητης – Itʼs a Boy!!

Christy28 ΠΗΤ 6/12 ΑΡΕΤΑΙΟ- Baby Girl!!

Angelikig ΠΗΤ 9/12 ΜΗΤΕΡΑ – Itʼs a Boy!!

Patousitsas ΠΗΤ 11/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – Itʼs a Boy!!

Nikel ΠΗΤ 16/12 ΕΛΕΝΑ–Baby Girl

Λενανεκ ΠΗΤ 16/12 ΑΤΤΙΚΟ - Itʼs a Boy!!

Cleo's mommy ΠΗΤ 17/12- Itʼs a Boy!!

Flosummer ΠΗΤ 24/12 ΛΗΤΩ Itʼs a Boy!!

Dsunny ΠΗΤ 25/12 Baby Girl!!

Mpempakos85 ΠΗΤ 25/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – Itʼs a Boy!!!

Honey ΠΗΤ 27/12 ΛΗΤΩ - Baby Girl!!

Margioula ΠΗΤ 27/12/10 ΑΤΤΙΚΟBaby Girl!!

Velissa ΠΗΤ 27/12/10 – Itʼs a Boy!!

Melenia21 ΠΗΤ 31/12 ΜΗΤΕΡΑ - Boy & Girl!!

Ζounitsa ΠΗΤ 31/12 ΑΡΕΤΑΙΟ -Baby Girl

Bebua ΠΗΤ 30/12 ΙΑΣΩ Η ΓΑΙΑ - Itʼsa Boy!!

mariaefi ΠΗΤ 03/01 ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Σύνδρομο της άδειας κοιλιάς ε?

Ναι, δεν είναι μύθος. Το πε΄ρασα και αυτό....αμέσως μετά το τοκετό και για καιρό μετά.

Βέβαια υπάρχει λύση.

Τη ξαναγεμίζεις άμεσα!

Χαχαχα και τώρα νιώθω σα να μη πέρασε μια μέρα, λες και είναι 2 χρόνια έγκυος!

Ακολουθείς το παράδειγμα του καφέ Αυγούστου 2009 που όλες σχεδόν είμαστε ξανά έγκυες! Εχουμε κιάλλη! Είναι επιδημία!!

χΑΧαΧΑχα σωστήηηηηηηηηηηηηηη!!!!!! :P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...