Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαριλενακι μου εμενα ηταν στο 31 και μου ειπε να μην ανυσηχω απλα θα επαναλαβω τελος του μηνα..γενικα ο δικος μου δεν ειναι των συμπληρωματων μονο εαν η κατασταση το απαιτει.Στην Εφη ειχε πεσει στο 29 και μου ειχε πει να αρχισω να πινω ενα ποτηρακι μαυροδαφνη και να τρωω μοσχαρι και ετσι μεσα σε λιγες μερες πηγε 32 και ετσι δεν πηρα τιποτα.

που ειδατε πλακακια?

εμεις τα ειχαμε παρει απο τον Τσουδη.

οσο για την κοιλια τι να πω αλλοι με κανουν 8 μηνων και αλλοι 4-5 μηνων και αλλοι απλα χοντρη χαχα!!..τι να πει κανεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα σε ολες σας!!!Σας διαβαζω ανελλιπως αλλα ταυτοχρονα αποφασισαμε μετακομιση και τρεχω...ειναι πολυ ωραια ευκαιρια-σκεφτηκα- με το μωρο στην κοιλια,τη μικρη-θηριο δεν κανω και μια αλλαγη??Κοριτσια πολλες οι δουλειες...προσπαθω να προσεχω.Διαβαζω οτι καποιες ειχατε ψιλοπροβληματακια που ευτυχως ξεπεραστηκαν.Να προσεχετε ολες σας!!!

Φιλια!!!!

βρε θηριο και μετακομιση??!! να προσεχεις και να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??? εμείς μια χαρά.

Μαριγούλα όλα καλά εύχομαι, απλά ξεκουράσου.

Μαριλενάκι και εγώ δε νομίζω οτι είναι κακός ο αιματοκρίτης, απλά όπως λέει η Μαριαέφη να προσθέσεις στη διατροφή σου το μοσχάρι. και όλα καλά.....

Bebua να προσέχεις και να μη κουράζεσαι.....

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αιματοκρίτης στο 33 δεν πρέπει ναναι και τόοοοοσο χάλια.

΄

Εγώ το καλοκαίρι ξαφνικά πήγα από το 43 στο 35 και μέσα σε 3-4 βδομάδες στο 29!

Τα παιξε ο γιατρός.

Ξεκίνησα διατροφή, μοσχάρι κάθε μέρα χωρίς γαλακτοκομικά πριν κ μετά για καλή απορρόφηση, 2 σίδηρους τη μέρα και με΄σα σε 3 βδομάδες πήγα 35. Ολα καλά! Τώρα θα ξανακάνω να δω γιατί τελευταία πάλθ δε τρώω σωστά.

Επικίνδυνη η γέννα σε πολύ ακραίες περιπτώσεις εμένα μου πε....όχι επικίνδυνη ακριβώς, και καλά μπορεί να χρειαστεί να σου βάλουν λίγο αίμα μετά αν χάσεις πολύ στη γέννα, τεσπά, δε μας αφορά! Αυτά είναι τραβηγμένα σενάρια καλέ!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γεννησα με 29 αιματοκριτη(καισαρικη) και δεν χρειαστηκα αιμα!

η διατροφη παιζει πολυ σημαντικο ρολο!

εγω παντως χτες τσακισα παντζαρια και το βραδυ μια μοσχαρισια μπριζολιτσα!!χαχα!!

α καλημερα και καλη βδομαδα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσερες μου!! ευτυχως απο την Παρασκευη ειμαστε πολυ καλητερα δεν εχουμε ξαναδει αιμα η αληθεια εχασα την γη απο τα ποδια μου!!! αλλα τωρα ολα καλα... ειμαι ξαπλα και περιμενω να παω σε 1 εβδομαδα στον γιατρο να μου δωσει το οκ φιλακια σε ολες τις μανουλες και τα μπεμπακια τους!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου! :D

Αχχ βρε Μαργιουλα μου, πέρασες κι εσυ μια τρομαρα ε;;;

Προσοχη κοριτσακι μου, και να μη στεναχωριεσαι για τι-πο-τα! Εντάξει;; :wink:

Εμένα ερχεται η μανουλα σημερα να με βοηθησει με το σπίτι, να πάμε για ψώνια για το μωρο κλπ.

Τι ωραία!! :D


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου! :D

Αχχ βρε Μαργιουλα μου, πέρασες κι εσυ μια τρομαρα ε;;;

Προσοχη κοριτσακι μου, και να μη στεναχωριεσαι για τι-πο-τα! Εντάξει;; :wink:

Εμένα ερχεται η μανουλα σημερα να με βοηθησει με το σπίτι, να πάμε για ψώνια για το μωρο κλπ.

Τι ωραία!! :D

Αχ θα το κατα ευχαριστηθεις!!! καλα ψωνια λοιπον!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Margioyla πολυ χαιρομαι που δεν ειδες ξανα αιμα! η ξαπλα βοηθαει πολυ!!

οποτε συνεχισε ετσι!

νικελ καλα ψωνια!! εμενα η δικη μου θα ερθει απο Αθηνα τον Νοεμβρη περιπου κανα μηνα πριν την γεννα δηλ.

εγω ειχα παρει υπνοσακο για νεογεννητα με βολεψε να πω την αληθεια γιατι το σπιτι που μεναμε τοτε ηταν παλιο και αν και ειχε θερμανση αυτονομη και το ειχαμε ανοιχτο συνεχεια ενιωθα πιο καλα που ηταν στον υπνοσακο.

Link to comment
Share on other sites

Μου λένε τώρα κάτι φίλες μου ότι στην αρχή για κανενα μηνα δε χρειάζεται ο υπνοσακος, η κουβερτουλα αρκει. Μετά από κανένα τετραμηνο ειναι χρησιμος, οταν αρχιζουν να ειναι ανησυχα στον υπνο τους...

Εγώ μάλλον θα πάρω όμως να έχω και βλέπουμε...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...