Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μιλα με τον γιατρο να σε δει. ο δικος μου προχτες που ειχα παει μου ειπε οτι αν περασουμε την 34η εβδ να μην αγχωνομαι...γιατι και εγω λογω της προηγουμενης φορας στην Εφη εχω πολυ αγχος για αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαριλενάκι μου μην στεναχωριέσαι..... όλα καλά θα πάνε αρκεί να είσαι καλά και ψύχραιμη. θα πηγαίνεις στο γιατρό σου και αυτός θα σε καθοδηγήσει. το ξέρω δεν είναι εύκολο, συζήτησε τα όλα με το γιατρό σου και θα σου και αυτός τι γίνεται. και το μωράκι σου ακόμα και τώρα να γεννηθεί (που νομίζω οτι θα κρατηθεί λίγο ακόμα) μια χαρά θα είναι..... υπομονή κοριτσάκι μου!!!!

σ'ευχαριστω πολυ Ζουνιτσα...

Βρε κοριτσια ψαχνω στι internet και βλεπω οτι αν ειναι ο δεικτης κατω απο 4 τοτε γινεται αμμεσα γεννα. Και μενα ειναι 4,73..

μηπως ειναι πολυ να περιμενω μια εβδομαδα???


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο γιατρο ειπες την τιμη??

θες να σου δωσω το τηλ του δικου μου να παρεις μια γνωμη??

του ειπα την τιμη ναι...μου ειπε να παω απο βδομαδα..

Δεν ξερω τι να πω και τι να κανω...

Να μπω στην διαδικασια να παω να με δει και καποιος αλλος?

Ο αντρας μου στο μεταξυ φωναζει και μου λεει να μην αγχωνομαι και αν του πω να παμε αλλου θα φωναζει. Δεν ξερω εχω πελαγωσει!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριλενα μην ανησυχεις κοριτσακι, εινα πολυ συχνο το ολιγαμνιο χρειαζεται απλα παρακολουθηση και αν μειωθει κιαλλο θα πρεπει να γεννησεις (μαλλον με καισαρικη). Εαν ηταν σε επικυνδινα χαμηλα επιπεδα δεν θα σε αφηναν ετσι βρε κουκλα θα στο επαιρναν και τωρα το μωρο. Μετα την 30η εβδομαδα τα μωρα γενιουνται "alive and well" που λενε και οι Αγγλοι. Κι εμενα στα κατωτερα φυσιολογικα ειναι το αμνιακο υγρο και μου ειπε να πινω πολυ νερο (3 λιτρα την ημερα). Δεν προκειται να μειωθει αποτομα βρε, εκτος αν σου σπασουν τα νερα οποτε θα το καταλαβεις σιγουρα.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα κι εγω απο το ντοπλερ. Η μπουμπου ειναι καλα, δοξα το Θεο και δεν εχει επηρεαστει απο το σακχαρο μου! Ειναι σε φυσιολογικα πλαισια το μωρο, λιγο πιο πανω απο τον μεσο ορο το βαρος του μωρου και στα κατωτερα φυσιολογικα το αμνιακο υγρο.

Ειναι 2200 γρ, ψηλη και εχει 2 δαχτυλα μαλλια!!!Αναμενεται να γεννηθει 3300 - 3400 γρ στην 38η εβδομαδα λογω σακχαρου.

Μου ειπε να πινω πολυ νερο και να ειμαι ηρεμη απο εδω και στο εξης γιατι και τωρα οτι και να συμβει θα γεννηθει γερο μωρο.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε???

Εγω ειμαι μαλλον λιγο στενοχωρημενη...

Χτες καναμε το Doppler. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ολιγαμνιο...δηλαδη λιγο αμνυακο υγρο!!! Μου ειπε να ενημερωσω τον γιατρο μου και οτι πρεπει να με παρακολουθει καθε εβδομαδα.. Σε περιπτωση που μειωθει κιαλλο θα πρεπει να μπω νωρις για γεννα..

Οπως καταλαβαινετε εχω παθει ενα σοκ!!!

Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου, μου ειπε οτι συμβαινει συχνα και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως μπορω βρε κοριτσια? Φοβαμαι παρα πολυ..αν συμβει κατι στο μωρο και δεν το παρω χαμπαρι? Αν μεσα σε μια εβδομαδα χαθουν πολλα υγρα ακομα? Αν αν αν...δεν ξερω τι να πρωτοσκεφτω... Συνεχως σκεφτομαι μηπως φταιω εγω μηπως κατι δεν κανω σωστα, μηπως κουραζομαι και δεν κανει και ενα σωρο αλλα..

Συν οτι ο μπεμπης μας ειναι λιγο αδυνατουλης..ειναι 1620 γραμμαρια...

Μας ειπε οτι θα φτασει 2800 το πολυ 3000...

Κατα τα αλλα μας ειπε οτι η αναπτυξη του ειναι κανονικη και οτι ειναι ζωηρος. Εγω ομως σημερα δεν τον νιωθω οπως τις αλλες μερες..μηπως επειδη στεναχωρεθηκα???

Εσεις εχετε ακουσει κατι παρομοιο με το αμνυακο υγρο?

του ειπα την τιμη ναι...μου ειπε να παω απο βδομαδα..

Δεν ξερω τι να πω και τι να κανω...

Να μπω στην διαδικασια να παω να με δει και καποιος αλλος?

Ο αντρας μου στο μεταξυ φωναζει και μου λεει να μην αγχωνομαι και αν του πω να παμε αλλου θα φωναζει. Δεν ξερω εχω πελαγωσει!!!

Μαριλενακι μου γλυκο εμενα η δικη μου εμπειρια απο την προσφατη περιπετεια μου ειναι οτι μια δευτερη γνωμη δεν βλαπτει εστω και απο το τηλεφωνο κοριτσακι μου!! το οτι δεν νιωθεις τον μπεμακο σου ειναι λογω της δικης σου στεναχωριας ο μπεμπακος σου ειναι καλα μεινε ησυχη!! προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη και πιστευω οτι ολα καλα θα σας πανε και οπως σε συμβουλευει και Κριστυ πινε πολλα νερα και τα φρουτα βοηθανε ιδιαιτερα αλλα χρειαζεται κυριως μπολικη ξεκουραση!! συμβαινει πολυ συχνα και δεν αποκλειεται να γεννησεις τελειομηνη και κυριως μην νιωθεις τυψεις δεν εχεις κανει κατι λαθος κοριτσακι μου.....οτι χρειαστεις και μπορουμε να βοηθησουμε ειμαστε εδω!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! που είστε όλες σήμερα??

Μαριλενάκι πως είσαι σήμερα?? πάντως η Μαργιουλα έχει δίκιο και αν πιστευεις οτι δεν θα αρέσει στον άντρα σου, πάρε μόνη σου. μην ανησυχείς πάντως, αν ήταν πολύ επίφοβο θα στο έλεγαν, δε νομίζω οτι θα ρίσκαρε κάποιος γιατρός οτιδήποτε.....

η Αγγελικούλα πάλι χάθηκε...... θα πηγαίνει βόλτες με το καρότσι για να μάθει να το οδηγεί!! χαχαχαχαχα

Κρίστυ μια χαρά!!!!! και πολύ μαλλί!!! μπράβο!!!

εμείς περιμένουμε άλλες 12 μέρες να πάμε για το ντόπλερ....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια εγινα δεκτη στην Ανωτατη Σχολη Παιδαγωγικης και Τεχνολογικης Εκπαιδευσης (ΑΣΠΑΙΤΕ). Θα ξεκινησω απο το εαρινο εξαμηνο γιατι αυτο το εξαμηνο ξεκιναει οταν θα μπαινω στον μηνα μου!!!

Κατα τον Μαρτιο θα αφηνω την μπεμπα στον χαζομπαμπα της και θα πηγαινω τα απογευματα στα μαθηματα. Του χρονου τον Δεκεμβριο που θα επιστρεψω στην δουλεια θα εχω τελειωσει τα μαθηματα και θα εκρρεμει μονο η τελευταια εξεταστικη!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη που θα συνδυασω αυτον τον χρονο που θα καθομαι με κατι πολυ υποσχομενο στο μελλον για μενα και το μωρο!!! Με το πτυχιο αργοτερα θα μπορω να αλλαξω αντικειμενο και να δουλεψω στην εκπαιδευση (δηλαδη 3 μηνες το καλοκαιρι θα χαιρομαι τα παιδακια μου).

Εχω αγχωθει για αν θα μπορεσω να την αφησω τον Μαρτιο αλλα ξεροντας οτι ειναι και για το δικο της καλο προσπαθω να μετριασω το αγχος μου!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια εγινα δεκτη στην Ανωτατη Σχολη Παιδαγωγικης και Τεχνολογικης Εκπαιδευσης (ΑΣΠΑΙΤΕ). Θα ξεκινησω απο το εαρινο εξαμηνο γιατι αυτο το εξαμηνο ξεκιναει οταν θα μπαινω στον μηνα μου!!!

Κατα τον Μαρτιο θα αφηνω την μπεμπα στον χαζομπαμπα της και θα πηγαινω τα απογευματα στα μαθηματα. Του χρονου τον Δεκεμβριο που θα επιστρεψω στην δουλεια θα εχω τελειωσει τα μαθηματα και θα εκρρεμει μονο η τελευταια εξεταστικη!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη που θα συνδυασω αυτον τον χρονο που θα καθομαι με κατι πολυ υποσχομενο στο μελλον για μενα και το μωρο!!! Με το πτυχιο αργοτερα θα μπορω να αλλαξω αντικειμενο και να δουλεψω στην εκπαιδευση (δηλαδη 3 μηνες το καλοκαιρι θα χαιρομαι τα παιδακια μου).

Εχω αγχωθει για αν θα μπορεσω να την αφησω τον Μαρτιο αλλα ξεροντας οτι ειναι και για το δικο της καλο προσπαθω να μετριασω το αγχος μου!

:tongue::tongue::tongue::tongue: Μπράβο κοπέλα μου!!!!!! συγχαρητήρια!!!!! μην ανησυχείς, οι μπαμπάδες είναι πολοί στοργικοί με τα παιδιά τους, δεν θα του λείψει τίποτα του μωρού, μη σου πω οτι θα στο κακομάθει!!! :D:D:D


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια εγινα δεκτη στην Ανωτατη Σχολη Παιδαγωγικης και Τεχνολογικης Εκπαιδευσης (ΑΣΠΑΙΤΕ). Θα ξεκινησω απο το εαρινο εξαμηνο γιατι αυτο το εξαμηνο ξεκιναει οταν θα μπαινω στον μηνα μου!!!

Κατα τον Μαρτιο θα αφηνω την μπεμπα στον χαζομπαμπα της και θα πηγαινω τα απογευματα στα μαθηματα. Του χρονου τον Δεκεμβριο που θα επιστρεψω στην δουλεια θα εχω τελειωσει τα μαθηματα και θα εκρρεμει μονο η τελευταια εξεταστικη!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη που θα συνδυασω αυτον τον χρονο που θα καθομαι με κατι πολυ υποσχομενο στο μελλον για μενα και το μωρο!!! Με το πτυχιο αργοτερα θα μπορω να αλλαξω αντικειμενο και να δουλεψω στην εκπαιδευση (δηλαδη 3 μηνες το καλοκαιρι θα χαιρομαι τα παιδακια μου).

Εχω αγχωθει για αν θα μπορεσω να την αφησω τον Μαρτιο αλλα ξεροντας οτι ειναι και για το δικο της καλο προσπαθω να μετριασω το αγχος μου!

Κριστυ μου συγχαρητηρια ειναι η νεα ΣΕΛΕΤΕ ωστε να μπορεις να διδαξεις μετα ε?και μην αγχωνεσαι καθολου θα τα καταφερετε περιφημα ειναι για το καλο ολης της οικογενειας μπραβο κοριτσακι μου!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κριστυ μου μπραβο!! συγχαρητηρια!!

και μην ανησυχεις για το μωρο σου μεχρι τον Μαρτη θα εχει ξεπεταχτει και θα εχει διπλα της τον μπαμπας της!!!!

Μαριλενα πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορτσούδια!

Christy28 συγχαρητήρια!!!!!! Μην αγχώνεσαι, θα τα καταφέρεις μια χαρά, γνωρίζοντας μάλιστα ότι θα κάνεις ό,τι καλύτερο για το μωράκι σας και την οικογένειά σας!

Μαριλένα κοριτσάκι μην στεναχωριέσαι, αφού έχετε εντοπίσει το θέμα που υπάρχει, σημαίνει ότι και ο γιατρός σου θα είναι πλέον υποψιασμένος και θα σε προσέχει περισσότερο. Κι αν επιμείνεις ότι θέλεις να πας να σε δει πιο νωρίς από το κανονισμένο ραντεβού σας, δεν νομίζω να σε αφήσει να ανησυχείς άδικα...

Κι όσον αφορά στα βλαστοκύτταρα, κι εμείς προς δωρεά σε δημόσια τράπεζα κλίνουμε, αλλά θα το συζητήσουμε και σήμερα με τον αιματολόγο μου και θα αποφασίσουμε.

Α α α α, ξέχασα να σας πω: το Σάββατο που μας πέρασε παραγγείλαμε την κούνια. Καιρός δεν ήταν?:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...