Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ωραία, ευχαριστώ, αυτό θα κάνω.

Μόλις μου απάντησαν από τη Δημόσια Τράπεζα, θα μου στείλουν το κιτ στο σπίτι. Τελεια! Δε θέλω να ξαναπαρακολουθήσω το σεμινάριο, είμαι καλυμμένη από πέρσι.

μα να σε ρωτησω πληρωνεις κατι εκει?? γιατι εδω μια γνωστη μου που λεει οτι τα εδωσε σε δημοσια τραπεζα λεει οτι την χρεωσαν 1200 ευρω....και μου φανηκε παραξενο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στη Δημόσια Τράπεζα μπορείς αν θες να κρατήσεις ιδιωτικά τα μεσεγχυματικά. Αυτό είναι 1200 ευρώ. Το ομφαλοπλακουντιακό αίμα δε κρατείται, μόνο δωρίζεται αν θες.

Βέβαια αν θες δωρίζεις και τα 2.

Το ποστ της Κρίστυ πιο πάνω είναι πολύ κατατοπιστικό!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Στη Δημόσια Τράπεζα μπορείς αν θες να κρατήσεις ιδιωτικά τα μεσεγχυματικά. Αυτό είναι 1200 ευρώ. Το ομφαλοπλακουντιακό αίμα δε κρατείται, μόνο δωρίζεται αν θες.

Βέβαια αν θες δωρίζεις και τα 2.

Το ποστ της Κρίστυ πιο πάνω είναι πολύ κατατοπιστικό!

ααα κοιτα επειδη εγω δεν αυτη την στιγμη δεν εχω 1200 ευρω θα δωρισω μονο το ομφαλοπλακουντιακο αιμα. Δεν μπορω αληθεια να δωσω αλλα.Η γεννα θα παει κλινικη γυρω στα 2500-3000 ο γιατρος περιπου 1500 και ηρθε και η εφορια ρε γμτ 1560 ευρω οποτε δεν με παιρνει οικονομικα να πω την αληθεια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααα κοιτα επειδη εγω δεν αυτη την στιγμη δεν εχω 1200 ευρω θα δωρισω μονο το ομφαλοπλακουντιακο αιμα. Δεν μπορω αληθεια να δωσω αλλα.Η γεννα θα παει κλινικη γυρω στα 2500-3000 ο γιατρος περιπου 1500 και ηρθε και η εφορια ρε γμτ 1560 ευρω οποτε δεν με παιρνει οικονομικα να πω την αληθεια....

Θα σου στείλουν το κιτ και θα τα στείλεις όλα για δωρεά, έχει σαφείς πληροφορίες μέσα.

Και μεις κάπου ένα 4000 είχαμε δώσει μαιευτήριο κ γιατρό πέρσι...

Ασε.

Πάλι τα ίδια φέτος.

Τουλάχιστο πήραμε απαλλαγή από εφορία και φέτος δε πληρώσαμε!

Αυτό τους έλειπε!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλουν το κιτ και θα τα στείλεις όλα για δωρεά, έχει σαφείς πληροφορίες μέσα.

Και μεις κάπου ένα 4000 είχαμε δώσει μαιευτήριο κ γιατρό πέρσι...

Ασε.

Πάλι τα ίδια φέτος.

Τουλάχιστο πήραμε απαλλαγή από εφορία και φέτος δε πληρώσαμε!

Αυτό τους έλειπε!

ε μα την εχουν δει σιγα την δηλωση που καναμε ρε μελακι και τοσα λεφτα στην εφορια.....αλλοι που παιρνουν απο παντου τι πληρωνουν οεο...??

κοιτα αν δεν ειχε τρακαρει ο αντρας μου περσι τετοια εποχη δεν θα το σκεφτομουν αλλα καθισε 3 μηνες και φτιαξαμε και την μηχανη οποτε καταλαβαινεις...

και εγω τοσο καιρο με τις αναρρωτικες τα χρηματα δεν ειναι τα ιδια με τον μισθο φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε τα κακόμοιρα τα έντερα....

Πανικός εκεί μέσα!

Μεγάλη δουλειά ε?

Νιώθω εθνική υπερηφάνια ώρες ώρες.

οταν την εδειξα την φωτογραφια στον αντρα μου τρελαθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε, τι συζητάς τώρα...

Εδώ σκεφτόμαστε άλλα κιάλλα, αυτό?

Και μεις μέχρι πέρσι με δόσεις εννοείται τη κ...εφορία.

Φαντάζομαι κ τα έξοδα πως ανεβαίνουν όταν τα παιδιά αρχίζουν σχολεία και εξωσχολικές δραστηριότητες....

Αστο!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αστε μελακι περσι δεν ηταν καλη χρονια μα καθολου καλη......

εχω εχασα το μωρακι μας (500 ευρω η αποξεση και το ψυχολογικο κοστος χωρις να μπορω να το μετρησω μεχρι και σημερα) ο αντρας μου τρακαρε σοβαρα εκανε επεμβαση εξωτερικη οστεοσυνθεση καθισε με αναρρωτικη ποσο καιρο (ευτυχως ολα καλα) η μηχανη 1000 ευρω να φτιαχτει πεθαιναν 2 σκυλια μας ξαφνικα και γενικα χαλια...

ασε τα σχολικα και εξωσχολικα αλλα ξερεις τι λεω ? να εχουμε την υγεια μας!

εχεις υγεια εχεις 1 εχεις και λεφτα εχεις 10 εχεις και δοξα εχεις 100 αλλα αν φυγει το 1 τι εχεις??? 000000000000!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες κάτι άλλο κοπελιά... Πήραμε τον μάρσιπο Me & You της Chicco αλλά του άντρα μου δεν του άρεσε καθόλου όμως..ξενέρωσε με τα άπειρα λουριά και μου είπε να πάρω το sling έχεις εμπειρία προσωπική ή απο φίλη σου? βολέυει? ειναι ασφαλές το νινί εκει μέσα?

Οσες φιλες εχουν παρει μαρσιπο καμια δεν το εχει χρησιμοποιησει, ενω για το ring sling εχω ακουσει πολυ καλυτερα λογια. Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ασφαλειας. Εχεις υποψην σου αυτο το σαιτ με ολων των ειδω τα sling? Εδω στο φορουμ το βρηκα και θα παραγγειλω σιγουρα!!!

http://www.babywearing.gr/Slings/wrap.htm


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! Αυριο το απογευμα εχω ραντεβου για το ντοπλερ και ανυπομονω να δω την μπουμπου μου!!! Η μαριλενα ειχε ραντεβου σημερα? δεν μπηκε να μας ενημερωσει.

Χθες εβγαλα τις κουρτινες απο σλαονι, τραπεζαρια και κουζινα τις επλυνα και τις σημερα ηρθε τις σιδερωσαμε και τις κρεμασε η μαμα μου. Μονο τα χαλια μενουν που θα τα βαλω τον Νοεμβριο. Σκεφτομαι να φωναξω ενα συνεργειο για βιολογικο καθαρισμο του στρωματος και των καναπεδων. Ποια ειναι η γνωμη σας???

Τι με εχει πιασει??? Κανω λες και το σπιτι εχει ψωρα!!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

σε εχει πιασει η μανια της φωλιας!! ειναι φυσιολογικο!!!

αντε με το καλο το ντομπλερ!

για βιολογικο καθαρισμο ειχα ρωτησει και εγω για τα στρωματα τουλαχιστον αλλα τελικα ηταν πολλα τα λέφτα αγοραζα καινουργιο οσο για τα χαλια εχω πολλα οποτε παλι δεν εκανα κατι τα καθαρισαμε τον Ιουνη που τα εβγαλα κιολας με ξυδι και νερο και στον ηλιο και φυλαγμα.

α οσο για το μαρσιπο εγω τουλαχιστον τον βολευτηκα αλλα ετσι οπως βλεπω τα sling οντως φαινονται πολυ πιο βολικα και φιλικα μην σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ψώρα!

Καλό!

Λογικό είναι, όλες μας πιάνει. Να είναι ολα τέλεια ένα πράμα!

Λες και θα κρατήσουν αιωνίως!

Που να δεις μετά από λίγο καιρό με το μωρό στο σπίτι πως θα ναι!

Ρουκέτες στους καναπέδες κ στα χαλιά που θα πάνε σύννεφο.

Εμένα μου στάζανε και τα γάλατα απτο στήθος στο καναπέ....δράμα!:-D

Καλό είναι πάντως να γίνονται που κ που κάποια χοντρά, ε και τώρα είναι καλή η αφορμή!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...