Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Κρίστυ συγχαρητηρια, στο μελλον θα απολαμβανεις τα καλοκαιρια σου με τα παιδακια σου!!!

Μαριλενακι μου μην ανησυχεις καλο μου, ολα μια χαρα θα πανε! Απλά να το παρακολουθειτε και να εισαι αισιοδοξη!!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κριστυ μου συγχαρητηρια ειναι η νεα ΣΕΛΕΤΕ ωστε να μπορεις να διδαξεις μετα ε?και μην αγχωνεσαι καθολου θα τα καταφερετε περιφημα ειναι για το καλο ολης της οικογενειας μπραβο κοριτσακι μου!!

Ναι η νεα ΣΕΛΕΤΕ ειναι! Σε ευχαριστω πολυ! Μακαρι να καταφερουμει!!

:tongue::tongue::tongue::tongue: Μπράβο κοπέλα μου!!!!!! συγχαρητήρια!!!!! μην ανησυχείς, οι μπαμπάδες είναι πολοί στοργικοί με τα παιδιά τους, δεν θα του λείψει τίποτα του μωρού, μη σου πω οτι θα στο κακομάθει!!! :D:D:D
Κριστυ μου μπραβο!! συγχαρητηρια!!

και μην ανησυχεις για το μωρο σου μεχρι τον Μαρτη θα εχει ξεπεταχτει και θα εχει διπλα της τον μπαμπας της!!!!

Σε ευχαριστω πολυ Μαρακι!!

Γειά σας κορτσούδια!

Christy28 συγχαρητήρια!!!!!! Μην αγχώνεσαι, θα τα καταφέρεις μια χαρά, γνωρίζοντας μάλιστα ότι θα κάνεις ό,τι καλύτερο για το μωράκι σας και την οικογένειά σας!

Α α α α, ξέχασα να σας πω: το Σάββατο που μας πέρασε παραγγείλαμε την κούνια. Καιρός δεν ήταν?:D

Σε ευχαριστω κοριτσακι!!! Με το καλο να την παραλαβαιτε κιολας!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Κρίστυ συγχαρητηρια, στο μελλον θα απολαμβανεις τα καλοκαιρια σου με τα παιδακια σου!!!

Σε ευχαριστω πολυ νικελακι!!! Θα ζοριστω λιγο στην αρχη αλλα μετα θα απολαμβανω!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!:P

Χάθηκα πάλι αλλά δυστυχώς είμαι ακόμη στο τρέξιμο...:( Η μετακόμιση προβλέπεται σε 2 εβδομάδες περίπου (αν καταφέρουμε να ξεμπερδέψουμε με τους μαστόρους πριν γεννήσω:evil:).

Μ'όλα αυτά τα έχω παίξει στην κυριολεξία και η ψυχολογία μου είναι στο ναδίρ... Όλο να κλαίω θέλω...:(

Τέλοσπάντων να μη σας μαυρίζω... Χθες έκανα το doppler και ο μπεμπάκος μου είναι μια χαρά!!!!!!!!! Έφτασε 2.500 κιλά και όπως είπε ο γιατρός είμαστε πια στην τελική ευθεία. Ξεμπερδέψαμε με τις εξετάσεις και το επόμενο ραντεβού μας θα είναι στο μαιευτήριο!:tongue: Σε μια εβδομάδα θα ξαναδώ το γιατρό μου για τα περαιτέρω. Το κακό είναι ότι εδώ και δύο μέρες έχω διαρκώς πονάκια (σα σουβλιές) και ομολογώ ότι ανησυχώ πολύ. Βέβαια χθες που ρώτησα το γιατρό που μου έκανε το doppler μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εσείς έχετε τέτοιους πόνους? Να ανησυχώ?:confused:

Φιλάκια στα μωράκια!!:P

Patousitsa μου μας έλειψες!!! Με το καλό να γίνει και η μετακόμιση και να ηρεμήσεις μετά!! Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα του ντοπλερ σου!! Αλήθεια είδατε και φατσούλα? 2.500 κιλά?? Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Εμένα πριν απο μια εβδομάδα ήταν 1.750!! Το Σαββάτο που θα πάω θα σας πω πόσο εχει γίνει! Για τα πονάκια να μην αγχώνεσαι ο γιατρός μου είχε πει οτιδήποτε πονάκια έχεις περνάνε με τον ύπνο τότε δεν ανησυχούμε καθόλου κ είναι νορμάλ.

Καλημεεερααα!!

Αααα ζηλευω, θελω κι εγω υπνακο!!!! :D

Κοριτσια πηρα Αρκαδι για να πλυνω τα ρουχα της μπουμπους αλλά μου ειπε μια φιλη μου οτι δεν ξεβγαζει καλα!! Το εχει δοκιμασει καμια;; Θα το δοκιμασω σημερα στο πλυντηριο...

Νικελάκι μου εγώ δοκίμασα και το αρκάδι και το προδέρμ και τελικά κατέληξα στο baby planet το οποίο το βρίσκω εξαιρετικό και σαν καθαριότητα και σαν μυρωδιά! Τα ρούχα γίνονται μεταξένια! Βέβαια βάζω στο πλυντήριο διπλό ξέβγαλμα για να ειμαι και σίγουρη 100%. Αν θέλεις πάρτο κάποια στιγμή θα με θυμηθείς! Τρελλή μωρουδίλα!

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε???

Εγω ειμαι μαλλον λιγο στενοχωρημενη...

Χτες καναμε το Doppler. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ολιγαμνιο...δηλαδη λιγο αμνυακο υγρο!!! Μου ειπε να ενημερωσω τον γιατρο μου και οτι πρεπει να με παρακολουθει καθε εβδομαδα.. Σε περιπτωση που μειωθει κιαλλο θα πρεπει να μπω νωρις για γεννα..

Οπως καταλαβαινετε εχω παθει ενα σοκ!!!

Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου, μου ειπε οτι συμβαινει συχνα και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως μπορω βρε κοριτσια? Φοβαμαι παρα πολυ..αν συμβει κατι στο μωρο και δεν το παρω χαμπαρι? Αν μεσα σε μια εβδομαδα χαθουν πολλα υγρα ακομα? Αν αν αν...δεν ξερω τι να πρωτοσκεφτω... Συνεχως σκεφτομαι μηπως φταιω εγω μηπως κατι δεν κανω σωστα, μηπως κουραζομαι και δεν κανει και ενα σωρο αλλα..

Συν οτι ο μπεμπης μας ειναι λιγο αδυνατουλης..ειναι 1620 γραμμαρια...

Μας ειπε οτι θα φτασει 2800 το πολυ 3000...

Κατα τα αλλα μας ειπε οτι η αναπτυξη του ειναι κανονικη και οτι ειναι ζωηρος. Εγω ομως σημερα δεν τον νιωθω οπως τις αλλες μερες..μηπως επειδη στεναχωρεθηκα???

Εσεις εχετε ακουσει κατι παρομοιο με το αμνυακο υγρο?

Βρε Μαριλενάκι πολύ στεναχωρήθηκα κούκλα μου καταλαβαίνω την αγωνία σου όμως θα σου πω οτι πλέον τα μωράκια μας δεν υπάρχει περίπτωση να πάθουν κακό είτε γεννηθούν τώρα είτε σε 1 μήνα! Σίγουρα το καλύτερο θα ήταν αυτό δεν το συζητώ όμως προσπάθησε να βλέπεις το ποτήρι μισογεμάτο και όχι μισοάδειο όσο δύσκολο κ αν ειναι αυτό. Εγώ εννοείται οτι θα έπερνα βέβαια και μια 2η γνώμη δεν το συζητώ.. και οι γιατροί ειναι άνθρωποι κ οχι θεοί γι αυτό κάνε μια προσπάθεια κ αλλού να δούμε τι θα σου πούνε. Προς το παρόν προσπαθησε να παραμείνεις ήρεμη γιατί ο μπεμπούλης σου το καταλαβαίνει οτι εισαι ταραγμένη κ αυτό δεν βοηθάει σε τπτ απολύτως! Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου να μην μου ανυσηχεις εφόσον κ η ανάπτυξη του ειναι φυσιολογική τότε όλα καλά! Μια φίλη μου έχανε αμνιακό υγρό απο τον κόλπο και της είχε συστήσει ακινησία στο κρεββάτι απο τον 7ο μήνα και στο τέλος γέννησε κανονικά στον 9ο!! Γι αυτό σου λέω μην απογοητέυεσαι απλά θέλει ξεκούραση και όχι ορθοστασία. Ενημέρωσε μας με νεότερα οκ?

Μολις γυρισα κι εγω απο το ντοπλερ. Η μπουμπου ειναι καλα, δοξα το Θεο και δεν εχει επηρεαστει απο το σακχαρο μου! Ειναι σε φυσιολογικα πλαισια το μωρο, λιγο πιο πανω απο τον μεσο ορο το βαρος του μωρου και στα κατωτερα φυσιολογικα το αμνιακο υγρο.

Ειναι 2200 γρ, ψηλη και εχει 2 δαχτυλα μαλλια!!!Αναμενεται να γεννηθει 3300 - 3400 γρ στην 38η εβδομαδα λογω σακχαρου.

Μου ειπε να πινω πολυ νερο και να ειμαι ηρεμη απο εδω και στο εξης γιατι και τωρα οτι και να συμβει θα γεννηθει γερο μωρο.

Κριστάκι μου συγχαρητήρια κούκλα μου κ για τα αποτελέσματα του ντόπλερ και για την εξέλιξη στην δουλειά σου!!! :P:p:p:p

Η μπεμπούλα σου σούπερ έ? Μια χαρά είδες παρόλο που εχουμε σάκχαρο εμείς τα μπεμπάκια μας πέρασαν κ δεν ακούμπησαν! Τσάμπα η αγωνία και το άγχος μας στην αρχή! Εχει μαλλάκια έ? Δεν μου λες εχεις όντως καούρες? Εμένα με πιάνει στάνταρντ κάποια ώρα το απογευμα και κρατάει ως το βράδυ... λες να κάνουμε κοτσίδα? Και μένα έτσι ακριβώς μου είπε στην 38η εβδομάδα θα το πάρουμε κ το υπολογίζει 3.300!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! που είστε όλες σήμερα??

Μαριλενάκι πως είσαι σήμερα?? πάντως η Μαργιουλα έχει δίκιο και αν πιστευεις οτι δεν θα αρέσει στον άντρα σου, πάρε μόνη σου. μην ανησυχείς πάντως, αν ήταν πολύ επίφοβο θα στο έλεγαν, δε νομίζω οτι θα ρίσκαρε κάποιος γιατρός οτιδήποτε.....

η Αγγελικούλα πάλι χάθηκε...... θα πηγαίνει βόλτες με το καρότσι για να μάθει να το οδηγεί!! χαχαχαχαχα

Κρίστυ μια χαρά!!!!! και πολύ μαλλί!!! μπράβο!!!

εμείς περιμένουμε άλλες 12 μέρες να πάμε για το ντόπλερ....

:P Ζουνίτσα με δουλέυεις και δίκιο έχεις γενικά χΑχααΧΑχΑχΑΑ :P:p:p:p

όμως όχι δεν χάθηκα γι αυτό ειχε έρθει η κολλητή μου και πίναμε καφεδάκι σήμερα!!!! Τελειώσα με το πλύσιμο και το σιδέρωμα και τώρα περιμένω την Παρασκευή τα επιπλάκια για να τα βάλω στην θέση τους και μετα θα κάθομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!! χαχαχΑχα


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κοριτσάκια μου!! :P Σήμερα σπάσαμε ρεκόρ ύπνου τι να σας πώ.. ξύπνησα στις 4,30 και απο τότε τπτ με το ζόρι λαγοκοιμόμουν και ξυπνούσα..ούτε φαντάρος να ήμουν!!! Τέσπα αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες!

Φεύγω τώρα και πάω στο ΙΚΑ για να πάρω το επίδομα τοκετού απο σήμερα επισήμως ξεκινάει η άδεια μου, άντε να δούμε θα βγάλουμε άκρη? Μετά θα πάω στο Prenatal να αλλάξω 2 φορμάκια γιατί άκουσων άκουσων, με 1 πλύσιμο βγήκαν κάποιες κόπιτσες και απο τα 2!!! Και μετά μου λες εσύ... mothercare και πάλι mothercare! Ευτυχώς μόνο 3 φορμάκια έχω πάρει απο το prenatal όλα τα υπόλοιπα απο το mothercare. Ελπίζω να μην μου δημιουργήσουν πρόβλημα στην αλλαγή γιατί θα γίνω έξαλλη λέμε... Θα σας πώ νέα αργότερα|!

Έυχομαι να έχουμε όλες οι εγκυούλες μια πολύ πολύ καλή μέρα και περιμένω νέα απο την Μαριλένα με αγωνία!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μαριλενα ολα καλα?? σε σκεφτομαι συνεχεια.....

Αγγελικη εγω που ειχα παρει απο το πρεναταλ δεν ειχαν προβλημα στην Εφη βεβαια...τωρα παλι πηρα αλλα δεν εχω αρχισει τα πλυσιματα ακομη...

οσο για το ικα πιστευω οτι αν εχεις ολα τα χαρτια θα εισαι οκ..τα ενσημα 2 ετων ξερω οτι θελουν το χαρτι της ΠΗΤ απο τον γυναικολογο του ΙΚΑ και το χαρτι του εργοδοτη...

εγω την αλλη Παρασκευη εκλεισα ραντεβου για γυναικολογο του ΙΚΑ να μου δωσει το χαρτι.... και η πλακα ειναι οτι θα ειμαι εκει και την Πεμπτη για να περασω επιτροπη...και δεν γινεται λεει να γινουν και τα 2 γιατι δεν εχει ραντεβου και ειναι στην αλλη ακρη απο εκει που μενω... εκτος Ηρακλειου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες σας!!!!!!

Ειμαστε στο νεο μας σπιτι επιτελους!!!

Κοριτσακια μου δεν προλαβα να διαβασω ολες τις σελιδες ,ευχομαι να ειστε ολες καλα!!

Τωρα θα συνεχισω τις ετοιμασιες για το μωρακι μου.Τα περισσοτερα τα εχω ετοιμα βεβαια.

Α!!!! Με κολλησε ιωση η κορη μου και ειμαι με τρομερο πονολαιμο και βηχα...

Σας φιλω ολες!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε???? που είστε καλέ όλες σήμερα???

Αγγελικούλα κοριτσάκι μου μ'αρέσει να σε πειράζω..... δεν με παρεξηγείς, έτσι...??? καλά ξεμπερδέματα με τι ικα...!!!!

Βελισάκι καλορίζικη, με το καλό να τη δεχτείς....

Μπεμπούα καλορίζικο και καλότυχο το νέο σας σπιτάκι!!!!

Μαράκι, Μελάκι όλες καλά???

Ρε κοριτσάκια να ρωτήσω κάτι η άσχετη......, το χαρτί για την ημερομηνία του τοκετού το παίρνεις από τον γυναικολόγο σου ή απο γυναικολόγο του ικα που πρέπει να κλείσιες ραντεβού??? γιατί πρέπει και εγώ σιγά σιγά να φτιάξω τα χαρτιά για το επίδομα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια και ξανα-ευχαριστώ!

Zounitsa πηγαίνεις στον γυναικολόγο του ΙΚΑ (έχοντας κλείσει ραντεβού) με την Β επιπέδου, πάνω στην οποία αναγράφεται και η ΠΗΤ σου και αυτός σου γράφει το χαρτί για την άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια και ξανα-ευχαριστώ!

Zounitsa πηγαίνεις στον γυναικολόγο του ΙΚΑ (έχοντας κλείσει ραντεβού) με την Β επιπέδου, πάνω στην οποία αναγράφεται και η ΠΗΤ σου και αυτός σου γράφει το χαρτί για την άδεια.

οκ, ευχαριστώ, γιατί εγώ περίμενα να πάρω το χαρτί από τον γιατρό μου..... από αυριο κιόλας θα ξεκινήσω. ευχαριστώ και πάλι.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...