Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια ευχαριστώ για τη συμπαράσταση... Όσο για τα πονάκια με καθησυχάσατε, μ'έχει πιάσει φόβος ότι θα γεννήσω πρόωρα από το άγχος μου..

Nikelaki το σαπούνι θέλει όντως πολύ καλό ξέβγαλμα. Το είχα δοκιμάσει παλιά σε δικά μας ρούχα. Εγώ πήρα το persil baby. Έβαλα λιγότερα ρούχα και extra ξέβγαλμα για μεγαλύτερη ασφάλεια. Άπλωσα ένα πλυντήριο το πρωί και μύρισε η βεράντα μωρουδίλα!:P

Κι εγώ είχα χθες κάτι τετοια πονακια και τα χρειαστηκα λίγο, να πω την αληθεια..αλλά μετά πέρασαν.

Διάβασα τώρα ότι το Αρκάδι μπορεις να το διαλύεις σε ζεστο νερό και να το ριχνεις κατευθειαν στον κάδο του πλυντηριου..

Αλλά θέλω να μυριζουν μωρουδιλα!!! :D

Πατουσιτσα μου μπεμπαρος, οχι σκετο μπεμπης!! :D


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημεεερααα!!

Αααα ζηλευω, θελω κι εγω υπνακο!!!! :D

Κοριτσια πηρα Αρκαδι για να πλυνω τα ρουχα της μπουμπους αλλά μου ειπε μια φιλη μου οτι δεν ξεβγαζει καλα!! Το εχει δοκιμασει καμια;; Θα το δοκιμασω σημερα στο πλυντηριο...

Το αρκαδι χρησιμοποιησα για να πλυνω τα ρουχα του μωρου και τις πιτζαμες της δικες μου του μαιευτηριου. Δεν μυριζει ιδιαιτερα αλλα το προτιμω, καλυτερα να μην μυριζει πολυ παρα να κανει μια αλλεργια στο μωρο.

Το διελυσα σε ζεστο νερο (απο τον θερμοσιφωνα) και το εριξα κατευθειαν στον καδο του πληνυριου, προσθεσα μαγγειρικη σοδα στην θηκη οπου μπαινει το απορρυπαντικο και ξυδακι στην θηκη του μαλακτικου. Τα επλυνα στους 30 βαθμους και δεν χρειαστηκε να βαλω επιπλεον ξεβγαλμα. Μια χαρα ξεπλυθηκαν.

Μολις μου τελειωσει το αρκαδι (πηρα 1+1 δωρο και λυπαμε να το πεταξω) θα παρω τα soapnuts και συγκεκριμενα ολο το πακετο των βιολογικων απορρυπαντικων

http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=30126

Στο εξωτερικο τα χρησιμοποιουν πολυ και το πρασινο σαπουνι. Ειναι οικολογικα και συμφερουν.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαργιούλα δεν πειράζει αν "έχασες" κάποιους φίλους οι οποίοι δεν το καταλαβαίνουν από μόνοι τους...... επίσης ρε κορίτσια το θέμα δεν είναι να επιβάλεις κανόνες στο σπίτι σου, αλλά να το καταλαβαίνουν οι άλλοι από μόνοι τους!!!!! το ξέρω οτι αυτό δεν ισχύει αλλά έλεος!!!!! τι να κάνουμε, θα γίνουμε αυστηροί.

πατουσίτσα θα το πάρει σε μπόι.... χαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

πατουσίτσα θα το πάρει σε μπόι.... χαχαχαχαχα

:P:p:p:p:p Φασούλας παιδί μου, καλά τον έλεγα εγώ από την αρχή!!:tongue: Εδώ που τα λέμε με 1,86 μπαμπά και 1,74 μαμά μάλλον θα φτάσει τα 2 μέτρα!:mrgreen:


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:P:p:p:p:p Φασούλας παιδί μου, καλά τον έλεγα εγώ από την αρχή!!:tongue: Εδώ που τα λέμε με 1,86 μπαμπά και 1,74 μαμά μάλλον θα φτάσει τα 2 μέτρα!:mrgreen:

άρα τι ανησυχείς???!!!!! χαχαχαχαχαχα

εδώ η δικιά μου που είμαστε και οι 2 γύρω στο 1,72 και είχε μηριαίο οστό στην 27η εβδομάδα 5,80cm..... και εσείς που είστε και οι 2!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

να εχετε υποψη σας οτι οι υπερηχοι δεν ειναι 100% σιγουροι στις μετρησεις τους...υπαρχει παντα μια μικρη αποκλιση εμενα μου εβγαινε στο υπερηχο 3 κιλα η μικρη και 47 εκ και γεννηθηκε 50 εκ και 2870..μικρη αποκλιση βεβαια....

κριστυ και εγω αυτο το απορρυπαντικο θα παρω μολις τελειωσει το προδερμ που πηρα νομιζω οτι και καλο θα ειναι και οικονομικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε???

Εγω ειμαι μαλλον λιγο στενοχωρημενη...

Χτες καναμε το Doppler. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ολιγαμνιο...δηλαδη λιγο αμνυακο υγρο!!! Μου ειπε να ενημερωσω τον γιατρο μου και οτι πρεπει να με παρακολουθει καθε εβδομαδα.. Σε περιπτωση που μειωθει κιαλλο θα πρεπει να μπω νωρις για γεννα..

Οπως καταλαβαινετε εχω παθει ενα σοκ!!!

Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου, μου ειπε οτι συμβαινει συχνα και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως μπορω βρε κοριτσια? Φοβαμαι παρα πολυ..αν συμβει κατι στο μωρο και δεν το παρω χαμπαρι? Αν μεσα σε μια εβδομαδα χαθουν πολλα υγρα ακομα? Αν αν αν...δεν ξερω τι να πρωτοσκεφτω... Συνεχως σκεφτομαι μηπως φταιω εγω μηπως κατι δεν κανω σωστα, μηπως κουραζομαι και δεν κανει και ενα σωρο αλλα..

Συν οτι ο μπεμπης μας ειναι λιγο αδυνατουλης..ειναι 1620 γραμμαρια...

Μας ειπε οτι θα φτασει 2800 το πολυ 3000...

Κατα τα αλλα μας ειπε οτι η αναπτυξη του ειναι κανονικη και οτι ειναι ζωηρος. Εγω ομως σημερα δεν τον νιωθω οπως τις αλλες μερες..μηπως επειδη στεναχωρεθηκα???

Εσεις εχετε ακουσει κατι παρομοιο με το αμνυακο υγρο?


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε Μαριλενα!!!!!!!!

και εγω ειχα το ιδιο βεβαια σε πιο μεγαλη βδομαδα....

θα πηγαινεις πιο συχνα στο γιατρο και καλυτερα ειναι για να εισαι χαλαρη.

Δεν φταις εσυ σε κατι και ουτε μπορεις να το προβλεψεις.

παρε τον γιατρο σου τηλ και ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωσε Μαριλενα!!!!!!!!

και εγω ειχα το ιδιο βεβαια σε πιο μεγαλη βδομαδα....

θα πηγαινεις πιο συχνα στο γιατρο και καλυτερα ειναι για να εισαι χαλαρη.

Δεν φταις εσυ σε κατι και ουτε μπορεις να το προβλεψεις.

παρε τον γιατρο σου τηλ και ολα θα πανε καλα!

Δεν ειναι ευκολο να ηρεμησω..αν ημουνα στον 9 θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα. Τωρα ομως ειμαι στον 8...

Του μιλησα χτες του γιατρου. Θα παω απο εβδομαδα να με δει αλλα μεχρι τοτε θα σκασω...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η καρδιακη συχνοτητα μια χαρα ειναι!

σε ποια βδομαδα εισαι?

οι δεικτες ειναι πολυ χαμηλα ρε γαμωτο..

εχω κλεισει την 32 και εχω μπει στην 33..ειναι πολυ νωρις ακομα..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενάκι μου μην στεναχωριέσαι..... όλα καλά θα πάνε αρκεί να είσαι καλά και ψύχραιμη. θα πηγαίνεις στο γιατρό σου και αυτός θα σε καθοδηγήσει. το ξέρω δεν είναι εύκολο, συζήτησε τα όλα με το γιατρό σου και θα σου και αυτός τι γίνεται. και το μωράκι σου ακόμα και τώρα να γεννηθεί (που νομίζω οτι θα κρατηθεί λίγο ακόμα) μια χαρά θα είναι..... υπομονή κοριτσάκι μου!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...