Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ασε να σου πάρουν και κανα δώρο παιδί μου!!

ΧΑχαΧαΧΑχΑχαΧΑΧΑ μωρέ έτσι όπως πάμε εμείς δεν εχει μείνει τπτ να μας πάρουν φίλοι!!! Βέβαια σχεδόν όλα αυτά που πήραμε για να είμαι ειλικρινής ήταν ευγενική χορηγία των παππούδων/γιαγιάδων και τα 2 μου αδέλφια που συνέσφεραν οικονομικά! Τώρα το μόνο που έχει μείνει να μας πάρουν φίλοι ειναι ρουχάλακια τπτ άλλο! Του εχω πάρει μόνο 3 φορμάκια για έξω και 2 ζακετάκια τπτ άλλο! Βέβαια εσωρουχάκια και φορμούλες ύπνου του έχω πάρει κανονικά μόνο ρούχα δεν εχω πολλά!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ελα ντε ολα τα πηρες πια!!!!!!χχαχαχαχα!!!!!!!!!!!

εγω ηδη εχω στειλει μυνημα στην δημοσια τραπεζα γιατι το θεμα μου ειναι πως θα το στειλω απο Κρητη Αθηνα το συντομοτερο δυνατο και χωρις απωλειες.........

αντε να μου απαντησουν.

το Kit θα παει ο μπαμπας μου να το παρει απο εκει και θα το φερει η μαμα μου τον αλλο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην αρχή κανα 2 μηνο νομίζω ρούχα-ρούχα δε πολυθες μωρε.

Που να το βασανίζεις να το χώσεις σε τζιν κ σαλοπέτες και πουκάμισα.

Ζιπουνάκια και ολόσωμα φορμάκια βασικά.

Αντε άλλαζε 15 φορές τη μέρα πάμπερ κ ρούχα από γάλατα, άμα φοράει και τίποτα τρέντι κουστουμάκια.

Τα νεύρα και των δυο σας θα πειραχτούν!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην αρχή κανα 2 μηνο νομίζω ρούχα-ρούχα δε πολυθες μωρε.

Που να το βασανίζεις να το χώσεις σε τζιν κ σαλοπέτες και πουκάμισα.

Ζιπουνάκια και ολόσωμα φορμάκια βασικά.

Αντε άλλαζε 15 φορές τη μέρα πάμπερ κ ρούχα από γάλατα, άμα φοράει και τίποτα τρέντι κουστουμάκια.

Τα νεύρα και των δυο σας θα πειραχτούν!

Να σου πώ την αλήθεια έτσι κάπως το σκέφτηκα κ εγώ! Αφού του έχω πάρει 12 κορμάκια για απο μέσα και 9 φορμάκια ύπνου απο το mothercare λογικά θα την βγάλω καθαρή για την αρχή, τώρα μετά που θα μας κάνουν φαντάζομαι κάποια δωράκια όπως λές τα γυρνάω πίσω και του ψωνίζω ρουχαλάκια, τόσο νινί ειναι κρίμα να το παιδέυουμε με ρούχα κανονικά!

Για ακου τα νούμερα που εχω πάρει να μου πεις την γνώμη σου..

Κορμάκια: 6 newborn και 10 ηλικίας 0-3 σύνολο = 16

Φορμάκια ύπνου: 6 newborn και 3 ηλικίας 0-3= 9


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα βρίσκω Αγγελική.

Αν είναι κ του μάδερκεαρ που έχει μεγαλες φόρμες γενικά, μια χαρά.

Εμείς τα newborn τα φορέσαμε καιρό πολύ, είμασταν μικρές βέβαια, τα 0-3 μετά ουουουου πολύ καιρό τα φόραγε. Αρχικά της έπλεαν.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάρες καλημερούδια!!!!! βλέπω οργασμός εργασιών και χαράς!!!! μια χαρά μπράβο σας!!!!!

Αγγελικούλα καλορίζικα...... μια χαρά όλα, άντε να έρθουν και τα τελευταία και να κοιμάσαι εσύ στο δωμάτιο αυτό... χαχαχχαχαχαχα όσο για τα ρουχαλάκια εγώ δεν πήρα καθόλου newborn. πόσο θα τα φορέσει αυτά? ενώ τα 0-3 ειναι πιστεύω καλύτερα. βέβαια γνώμες είναι αυτές.... καλά σου λένε τα κορίτσια, οι άλλοι τι θα σου πάρουν?? χαχαχαχαχα τρελοκομείο!!!!!

Μελάκι υπομονή κοριτσάκι μου.... ούτε στον ύπνο της δεν πίνει?? γιατί η αδερφή μου τους έδινε στον ύπνο τους γάλα.

Μαράκι όλα καλα.... άντε να τελειώνεις και με τα χαρτιά.

Πάντως κοριτσάκια ούτε εγώ κοιμάμαι τα βράδυα πια. εχτές ο καλός μου έφυγε και κοιμήθηκε στο σαλόνι. και έχουμε 2 μήνες φουλ ακόμα.... Μου φαίνεται έχω μείνει πίσω στην τακτοποίηση, αλλά η αλήθεια είναι οτι έχω την μαμά μου για βοήθεια και όταν θα έρθει για να στρώσουμε το σπίτι, θα καθαρίσουμε και το παιδικό δωμάτιο....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Η Ζωή γεννήθηκε 2800, τη πήρα σπίτι 2500, οπότε για κανα μήνα φόραγε τα newborn, και συνέχεια άλλαζε-πλύνε, τα βγάλαν τα λεφτά τους.

Μετά τα 0-3 τα φόραγε πολύ καιρό, δε το συζητώ.

Αλλες κοπέλες βέβαια που έκαναν κάτι αγόραρους 4κιλους δε τα βαλαν καθόλου! Και τα 0-3 για λίγο.

Εντάξει, δε πειραζει, εξάλλου είναι ωραία να τα χαζεύεις, και δεν είναι και το πιο μεγάλο έξοδο αυτό, λες πάει στο καλό.

Μετά βλέπεις και το παιδί κ ανάλογα!

Ζουνιτσα, εντάξει, η αλήθεια είναι ότι έχουμε καιρό ακόμα μπόλικο όσον αφορά τις ετοιμασίες! Χαλαρά! Και γω έχω επαναπαυθεί τώρα...

Μυρίζουν γμτ τα έπιπλα ακόμα....

Αυτό δε μ'αρεσει.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι εννοείται οτι εξαρτάται από το παιδί και το ύψος -βάρος κτλ.... αλλά όπως λες και εσύ αυτό να ήτανε το μεγάλο έξοδο που θα μας έσωζε αν δεν το κάναμε...... χαχαχαχαχαχα

τα πέρασες με κάτι τα επιπλάκια?? έχω διαβάσει εδώ κάτι για ξύδι. άφηνέ τα ανοιχτά με ανοιχτό το παράθυρο μήπως ξεμυρίσουν μια ώρα νωρίτερα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά μωρέ, θα τα ξαναπεράσω με νερό κ ξίδι, και θα επριμένω λίγο ακόμα, μετά θα δω...καλά θα ξεμυρίσουν τι στο καλό, απλά τρελαίνεται κ μπαίνει στο δωμάτιο κ η Ζωή τώρα, σου λέει ΩΠΑ νέος παιδότοπος! και δε θέλω να αναπνέει βερνίκι.

Αλλο θέμα αυτό!

Γελάνε κ τα αυτιά της Ζωής στο δωμάτιο της Δανάης!

Τη βλέπω να μπουκάρει στη κούνια!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

μελακι ασε ανοικτο το παραθυρο ολο το βραδυ (το τζαμι εννοω) και περνα τα ξανα με νερο και ριξε μεσα λιγο λεμονι θα ελεγα ή dettol μια σταγονα...και τα ξαναπερνας μετα απο λιγες μερες παλι....

μυριζουν κόλλα?

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ οκ θα βάλω λεμόνι κ ντετόλ να το δοκιμάσω, γιατί όχι?

Το παράθυρο είναι μονίμως ανοιχτό.

Μυρίζει βερνίκι.

Οχι έντονα πλέον, αλλά μυρίζει.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

θα ξεμυρισει τοτε...συνεχισε ετσι...

οταν ειχαμε παρει της Εφης τα πραγματα τα φερανε την ημερα που γεννησα τα καθαρισε μια η μαμα μου με ξυδι κ νερο και αλλη μια φορα με νερο και λιγο λεμονι.οταν γυρισαμε δεν μυριζε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ, αυτό θα κάνω.

Μόλις μου απάντησαν από τη Δημόσια Τράπεζα, θα μου στείλουν το κιτ στο σπίτι. Τελεια! Δε θέλω να ξαναπαρακολουθήσω το σεμινάριο, είμαι καλυμμένη από πέρσι.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...