Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαργιουλα κοιτα ο ντοκτορ μου ειχε πει (ειμαι κ εγω στην ιδια φαση) οτι οταν θηλαζεις αποκλειστικα κ δεν εχεις δει περιοδο τοτε ειναι δυσκολη η εγκυμοσυνη ομως οχι κ οτο δεν γινεται με τιποτα....

μονο εμενα ειναι 7 κιλα ο μπεμπης κ μου εχει κοψει τα χερια????!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαργιουλα κοιτα ο ντοκτορ μου ειχε πει (ειμαι κ εγω στην ιδια φαση) οτι οταν θηλαζεις αποκλειστικα κ δεν εχεις δει περιοδο τοτε ειναι δυσκολη η εγκυμοσυνη ομως οχι κ οτο δεν γινεται με τιποτα....

μονο εμενα ειναι 7 κιλα ο μπεμπης κ μου εχει κοψει τα χερια????!!!!!!

Μαρακι μου, ελπιζω εχει δικιο ο γιατρος σου γιατι ειναι πολυυυυ νωρις, ασ τη βαφτισουμε πρωτα και βλεπουμε!!!!!!

7 κιλα αυτα ειναι! βεβαια τα αγορια εχουν αλλη αναπτυξη, αλλα και παλι εμεις μειναμε πολυ πισω με την αλλεργια και την παλινδρομηση, αλλα ολα καλα,φιλακια πολλα πολλα...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

επίσης να μην ξεχάσω, όποια κοπέλα δίνει στο μωράκι της το Nan 1, μου έχει περισσέψει 1 κουτί γεμάτο. μόνο 2 γάλατα έφτιαξα και μετά το αλλάξαμε, όποια θέλει να της το στείλω γιατί το λυπάμαι να το πετάξω.... όλο το κουτί!!

!

Γεια σας κι απο μας! Εμεις ειμαστε 6800γρ και 65 ποντους!!! ολοκληρα κοριτσια!!! Καναμε και το εμβολιο και ευτυχως δεν ειχαμε πυρετο κτλ.

Ζουζουνιτσα αν δεν το θελει αλλη κοπελα, θα το ηθελα εγω. Την Πεμπτη λειπω ολη μερα και ειναι δυσκολο να βγαζω γαλα για τοσες ωρες. ο γιατρος λοιπον μου συστησε να παρω αυτο να της δινω για συμπληρωμα οποτε τελειωνει το δικο μου. Εαν δεν το θελει ομως καποια αλλη κοπελα, μην το πεταξεις!

Εννοειται πως θα χρεωθω τα μεταφορικα!

Σας φιλω, φευγω τρεχοντας για την σχολη!

Με αγαπη,

Θανασης Βεγγος!!!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες κοριτσακια μου τι κανετε?

εμεις εδω καλα περιμενουμε πως και πως το σ/κ. Μας τα χαλασε και ο καιρος παλι σημερα. Τεσπα που θα παει θα φτιαξει!Απριλης μπαινει....

Λενανεκ η αληθεια ειναο οτι το να μεγαλωνεις τρια παιδια πρπει να ειναι πολυ δυσκολο αλλα ειναι και μεγαλη ευτυχια. Ειπαμε ειδωμεν!!!!Μπραβο στο αγορακι σου που παει καλυτερα με το ματακι του.....

μαριλενακι μπραβο που ξεκινησατε τις βολτουλες σε λιγο θα δεις δεν θα μαζευεστε!Και εμεις συνεχεια με το χερι μεσα στο στομα ειμαστε. Εμας μας ειπε η παιδιατρος τελος πια η αποστειρωση δεν εχει νοημα. Οσο για τα μπεμπακια οπως θα καταλαβεις σε λιγο καιρο αγορομανα τα αγορακια εχουν μεγαλη εξαρτηση απο την μαμα τους! Η αληθεια ειναι οτι εμενα καθονται πολυ και στη γιαγια και στον παππου και στον μπαμπα και στην αδερφη μου αλλα αυτο ειναι γιατι επειδη πολυ νωρις πηγα για δουλεια ανγκαστηκα να τους αφησω και συνηθισαν. Παντως οταν ειμαι εγω στο σπιτι δεν υπαρχει κανενας αλλος για αυτους!Ειδικα ο μεγαλος το εκδηλωνει πολυ εντονα θελει ολα να τα κανειμ μαζι μου. Αλλα και ο μικρος δεν παει πισω κατα εκει οδευει τον βλεπω!

margioula εν μπορω να σε βοηθησω για το ταμειο γιατι εχω ΙΚΑ αλλα για το αλλο εμενα ο γιατρος και στα δυο παιδια μου μου εχει πει να προσεχω γιατι μπορεις να μεινεις εγκυος οσο θηλαζεις ακομα και αν δεν εχεις περιοδο. Και εχει συμβει και σε καμποσες εδω στο parents.

maraki παιδαρος ο κρητικαρος 7 κιλα παληκαρι!Μπραβο. Και εμενα ο μαριουλης 3 μηνων ηταν 7200 και η παιδιατρος μου ειχε συστησει να αραιωσω λιγο τα γευματα. Ο μικρος στην αντιστοιχη ηλικια ηταν 6200.

Αντε γιατι πρπει να παμε και στη δουλεια

καλο απογευμα σε ολες


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μας! Εμεις ειμαστε 6800γρ και 65 ποντους!!! ολοκληρα κοριτσια!!! Καναμε και το εμβολιο και ευτυχως δεν ειχαμε πυρετο κτλ.

Ζουζουνιτσα αν δεν το θελει αλλη κοπελα, θα το ηθελα εγω. Την Πεμπτη λειπω ολη μερα και ειναι δυσκολο να βγαζω γαλα για τοσες ωρες. ο γιατρος λοιπον μου συστησε να παρω αυτο να της δινω για συμπληρωμα οποτε τελειωνει το δικο μου. Εαν δεν το θελει ομως καποια αλλη κοπελα, μην το πεταξεις!

Εννοειται πως θα χρεωθω τα μεταφορικα!

Σας φιλω, φευγω τρεχοντας για την σχολη!

Με αγαπη,

Θανασης Βεγγος!!!!!

Κριστάκι δικαιωματικά το παίρνεις γιατί είσαι η πρώτη που το ζητάει!!!!!:tongue::tongue:

στείλε μου τα στοιχεία σου ή με πμ ή στο fb και θα στο στείλω. μόνο 2 φορές το έχω χρησιμοποιήσει. και αυτές από 5 κουταλιές.

πάντως και εγώ είμαι τρελά δεμένη με τη μπεμπούλα σε σημείο να μην την αφήνω καθόλου και δεν το θέλω κιόλας. αλλά ρε κορίτσια περάσαμε τόσα, είμαστε 4 μήνες μόνες μας λόγω των καταστάσεων, είναι να μην δεθείς...!!!!! αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!! ας είναι καλά και κάποια στιγμή εκ των πραγμάτων θα ξεκολήσει από επάνω μου!!! ;)

πάλι μας τα χάλασε ο καιρός :mad::mad::mad: αλλά από αύριο το απόγευμα λένε τέλος οι βροχούλες!!!!!!! άντε δεν αντέχω άλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα φιλιά μας!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο μενα κοριτσακια!!!

Εμεις σημερα καναμε εμβολιακι και πολυ κλαμα λεμε...! Ο μικρος μου ειναι ακομα 5870 και 63 εκ. Η παιδιατρος μου ειπε οτι το βαρος του ειναι καλο οποτε να μην ανησυχω για τις γουλιες που βγαζει. Και το μπουκωματακι μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικες εκκρισεις και να βαζω μονο ορο και τιποτα αλλο.

Οσον αφορα την εγκυμοσυνη οσο θηλαζεις ειναι πιο δυσκολο αλλα ειναι πιθανον. Γι' αυτο προσοχη για οσες δεν θελουν ακομα. Εγω προσωπικα με τα 2 παιδακια κλεινει κοριτσια το καταστημα. Ειναι και κοριτσακι - αγορακι οποτε ολα καλα. Αν τυχει τωρα κατι ειναι αλλο θεμα. Αλλα πιστευω οτι αν δεν το επιδιωκεις δεν τυχαινει αν προσεχεις. Ειναι και δυσκολοι οι καιροι οικονομικα ρε κοριτσια για 3 παιδια. Πραγματικα μπραβο σε οσες το αποφασισαν και σε οσες ακολουθησουν.

Zounitsa με φρουτα θα ξεκινησετε?? Ετοιμασου για πολυ πλακα τις πρωτες φορες. Καλη τυχη!

Φιλια σε ολα τα μπεμπινια μας!


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

πάντως κορίτσια μου και εγώ το σκέφτομαι για 3ο, αφού όμως πρώτα δω πως θα είναι με δευτερο!!!!!!

κλειω με ρυζάλευρο ξεκινάμε και μετά από 1 εβδομάδα αρχίζουμε χορτόσουπα. θα ανεβάσω βίντεο....... χαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ άντε!

Σιγά μη αραιώσεις τα γεύματα σε μωρό που θηλάζει. Σε μπουκάλι άλλο.

Απτο βυζί παίρνει τόση λεπτίνη που θέμα με βάρος δεν υπάρχει.

Ασε το παιδί να ρουφήξει!

Και η δικιά μου η κοπελάρα 6500 και 64 εκ. Γυναικάρα!

Η παιδίατρός μου, πολύ υπέρ του θηλασμού αλλά δε τη λες κ ειδήμων στα τεχνικά χαρακτηριστικά, τις πετάει τις μπρουφίτσες της αλλά ποιός την ακούει. Ακόμα και αυτή όμως κάθε φορά που την ενημερώνω για βάρος μπέμπας κλπ ακολουθεί ο εξής διάλογος

-Αυτή τη βδομάδα πήραμε 250γρμ

-Πόσοοο?? Θυμίστε μου....πως τρώει το μωρό?

-Θηλάζει

-Ααααα εντάξει τότε! Ας κάνει ότι θέλει.

Αρα?

Ολα καλά!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μαρίαεφη τα θηλάζοντα μωρά μέχρι κ 10 μέρες μπορεί να μην κάνουν κακά γιατί αφομειώνεται τέεια το γάλα....δεν έχει περιττά στοιχεία για να αποβληθούν.

Αν δε δυσφορεί το μωρό δε πειράζει.

Εσυ πίνε κανα χαμομήλι συχνά.

Τρως φρούτα και λαχανικά?

Και να πίνεις πολύ νερό.

Αυτά βοηθούν πολύ και τους δυο σας!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ ανετα θα κανα και 3ο και 4ο παιδάκι αν είχαμε τα χρήματα να τους διαθέσουμε αυτά που πρέπει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από ένα παιδάκι.

Και η υπέρτατη ευτυχία είναι το κοριτσάκι μου να αγκαλιάζει κ να φιλάει τη "Νανάη το μωγιό μας" και να τη κάνει "ωοωοωοωοωο νάνι νινί".

Αλλά....λεφτά γιοκ! Οπότε και μωρά γιοκ!

Αλλά ντάξει...ελπίζω κάποτε...μικρή είμαι ακόμα...ούτε καν 30! Προλαβαίνω! Μπορεί να ανακάμψουμε!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο μελακι! καλα θηλασμο δεν μειωνω με τιποτα οσο για τα κακα ξερω κ χαμομηλια κ φρουτα κ νερο ολα αυτα....

μεχρι χτες δεν δυσανασχετουσε απο χτες αρχισε να γκρινιαζει κ να τρωει κ πιο πολυ οποτε σκεφτομαι μηοως ειναι φαση αναπτυξης??!!

μου αρεσε η περιγραφη σου!τα παδια ειναι ολα τα λεφτα λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Nikel είμαστε ομοιοπαθούσες, τον τελευταίο καιρό έχει πλακώσει τόση πολύ δουλειά που ο άντρας μου επιστρέφει στο σπίτι το βράδυ, άλλες φορές στις 8 κι άλλες στις 11. :(. Από την άλλη μεριά είναι δικιά του η δουλειά οπότε όσο περισσότερο ασχολείται τόσο καλύτερα...

Honey τι γλυκούλια που είναι τα μικράκια σου!

Mariaefi κι εμένα ο δικός μου έχει περάσει τα 7 κιλά αλλά ας είναι καλά το σλινγκ, οπότε όταν κουράζομαι, τον βάζω εκεί κι όλα καλά.

Από εχθές το μπεμπάκι μου κάνει κάτι ύπνους... Αποκοιμήθηκε εχθές κατά τις 9, στις 12 έφαγε γαλατάκι και μετά πάλι σήμερα στις 9. Κι εκεί που νόμιζα ότι δεν θα κοιμηθεί άλλο, κατά τις 11 αποκοιμήθηκε πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εχθές δεν με άφηνε να απαντήσω το φόρουμ,όλο με ξεσύνδεε!!!

Τεσπά

MarilenaAth το tobrex δεν σας το πρότειναν?Εμείς το βάζαμε στο ματάκι του από τό μαιευτήριο που μας το υπέδειξαν,εφτά ημέρες κάθε μήνα πρωί βράδυ από 2 σταγόνες στο κάθε ματάκι.

Margioula μπράβο για την ολοκληρωμένη επαφή!Τουλάχιστον αν γίνει κάτι θα το έχεις απολαύσει και θα ξέρεις ρε παιδί μου γιατί!

Ο μπέμπης είναι προιόν από προφύλαξη μέσω αποκλειστικού θηλασμού και μάλιστα χωρίς ολοκλήρωμένη επαφή!Και επειδή η περίοδος συνέχιζε να μην έρχετε και ούτε κι εγώ αναρωτιόμουν το κατάλαβα στη 12η εβδομάδα!

Και όταν ο ενδοκρινολόγος μου είπε μα καλά πως αφού θηλάζεις!Του απάντησα ευθέως:Τέτοιες μ@κακίες λέτε στους ασθενείς και σας πιστεύουν!Α, και λόγω προβλήματος στο θυρεοειδή είχα θέμα κααααααποτε πως θα μείνω έγγυος!!!

Ο μπέμπης με έχει τρελάνει λέμε!Είμαι τρελά τρελά ερωτευμενη!!!!

Εχθές τον μέτραγα και τον ξαναμέτραγα στο ύψος!!!67 εκατοστά!Μπασκετμπολίστα θα το κάνω το παλικάρι μου,θα μου πάρει και η Νάσα τα άλλα δύο μου παιδιά....κουκουβά,κουκουβά!!

Ο Κων.στους 3,5 μήνες ήταν 8.200 kg και ο μπέμπης στους 3 με μαμίσιο γάλα 7 κιλά!

Κουκουβά κουκουβά συναδέλφισσες έιπα???

Πολλά πολλά και σβουριχτά φιλάκια σε όλα τα μωράκια και παιδάκια!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

12-9??

12-9??????

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ζηλεύω!

Εμείς το καλύτερο μας ως τώρα είναι 22.00-4.00-7.30

Δεν έχει γίνει και πολλές φορές όμως!

Δε πειράζει...είναι τόσο ήσυχο το μικράκι που δε μπορω να του καταλογίσω τίποτα. Οσο και να κουτουλάω...

Η μεγάλη μου υποφέρει πολύ με τους κυνόδοντες.

Εχουν περάσει 4 βδομάδες και μόλις έσκασε ο ένας...έτοιμοι και οι άλλοι 3....άντε να δω. Φλοσάμερ...με νιώθεις...


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...