Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εμεις κοριτσια πηγαμε χτες και καναμε δυο εμβολια....Μας ακουσε ολο το τετραγωνο!!! Και φυσικα μαζι με το μπεμπη μου κλαιω και γω καθε φορα..ρεζηλι εχω γινει..

Ειμαστε 60 εκατοστα και 6 κιλα περιπου....

Το επομενο εμβολιο θα το κανουμε στις 15 Απριλιου και απο τωρα το σκεφτομαι..

Χτες το βραδυ δεν περασαμε καλα λογω της μυτουλας και ειμαστε γκρινιαριδες σημερα..

Αααα επισης εχουμε γινει μαμακιδες!!! Θα με βριζει η νυφη μου...αλλα δεν μπορω να του αντισταθω βρε κοριτσια του εχω τρελη αδυναμια!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χθες θηλαζε 1 ωρα η μικρη(21:30-22:30), την ειχα ακουμπησει πανω σε ενα μαξιλαρι ειχα βαλει και εγω ενα μαξιλαρι στο κεφαλι μου και κοιμομουν του καλου καιρου! ηταν ι αντρας μου ξυπνιος και ειχε τον νου του μην μου πεσει απο τα χερια!

Christy μπράβο σου που τα προλαβαίνεις όλα! Έχεις δοκιμάσει να θηλάσεις ξαπλωμένη? Εγώ έτσι θηλάζω τα βράδια και νωρίς το πρωί και ψιλοπαίρνω κι έναν υπνάκο (κάπως έτσι είναι αυτή η θέση http://newborn-babies.net/wp-content/uploads/2010/04/breastfeeding11.jpg)

Margioula φτού φτου φτου μαμά και κόρη!

Marilena κουράγιο με τα εμβόλια, είναι για καλό, κι εγώ έτσι λέω στον εαυτό μου...

Zounitsa καλά κάνεις και καμαρώνεις την κοράκλα σου, στο κάτω κάτι τι κουκουβαγιομαμάδες είμαστε :wink:

Να είστε καλά όλες και τα μπεμπάκια σας ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ζουνιτσα μου ειμαι πολυ περηφανη και γω για την μικρη σου φραουλίτσα!!! Λογικο ειναι να καμαρωνεις τοση αγωνια περασατε και σας αξιζουν τωρα ολα τα κανακεματα!!! Φιλια πολλα απο Κρητη...

Μαριλενάκι μου ευχαριστώ πολύ!!! σου ανταπωδίδω τα φιλιά από Τρίπολη!!!!!:D:D:tongue:


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαιρομαι cleomummy που πατε καλυτερα!!! :)

Μαργιουλα η κορη σου κουκλα κ σου μοιαζει μου φαινεται!!!

κ η δε κορδελα στα μαλλια !!!χαρμα!

Ζουνιτσα η φραουλιτσα σου ειναι ειναι κουκλα πολυ πολυ σουπερ!

Μαριλενα καλε εμεις κ στην Εφη δεν μεναμε μεσα οταν ειχε καλο καιρο και τωρα σε αυτον παιρνουμε την Εφη απο το σχολειο κ παμε κουνιες παμε ταλος κτλ δεν χαμπαριαζω τιποτα! θηλαζω στο αμαξι και ολα καλα!

δοκιμασε το κ θα με θυμηθεις!!!!χιχιχι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια φετος θα βαφτησετε το μπεμπη? Εμεις για φετος ουτε κουβεντα...δεν υπαρχει ουτε σαλιο με το σπιτι δυστηχως...

Πολυ ομορφα θα ειναι στη Χιο...αντε με το καλο και να μου φυλαξετε μπουμπουνιερα εεεεεεε!!! :)))

Κοριτσακια σας ακουω και μιλατε για βαφτισια και αγχωνομαι!!!

αληθεια Μαρακι με τη Χιο τι σχεση εχεις? ειμαι απο Χιο....

Margioula μου τελεια ειναι η μικρη σου... κουκλα!!! Πολυ ψηλη μου φαινεται.. ποσο ειναι??

Mariaefi λιγο καλυτερα σημερα με το φαγητο. Επιασε καλυτερα το στηθος με περπατημα ταυτοχρονα βεβαια αλλα τουλαχιστον εφαγε περισσοτερο. Η καλλιεργεια ουρων βγηκε αρνητικη οποτε δεν υπαρχει θεμα απο εκει. Ισως να περναει και φαση' date=' τι να πω...

Φιλια σε ολα τα μπεμπακια[/quote']

Ευχαριστω!!! οντως Κλεο ειναι ψηλη η ατιμη σε λιγο δεν θα μπορω να την κανω καλα ειναι 63 ποντους 4920 γρ και γεννηθηκε 47 και 2690 πηρε απο τον πατερα της!!!!

παντως μπορει να περνατε και αλμα αναπτυξης!!

Αχ Μαργιουλα μου πολυ γλυκια η μπεμπα σου!!! Και συ το ιδιο βεβαια!!!

Να σας ζησει ευχομαι και παντα γερη και δυνατη!!!

Τι θελουμε για νυφη!!! Δεν πιστευω να βρηκατε γαμπρο???... :tongue:

Και νομιζω ταιριαζουν κιολας!!!..

Διακρινω πισω απο τις φωτο και ενα ωραιο δωματιο!!! Ανυπομονω και γω να φτιαξω το δικο μας τωρα που θα παμε στο σπιτακι μας!!!

Φιλια πολλα στη μπουμπου!!!

Συμπεθερα εκλεισε και Κρητικο γαμπρο ποιος την χαρη μας!!

να μας ζησουν τα μωρουλια μας καρδουλα μου, με το καλο να πατε σπιτι σας!!

Μαργιούλα είστε κούκλες και οι 2!!!! μπράβο σας!!!!

λοιπόν εμείς πήγαμε εχτές στο ραντεβού μας στην Νίκαια και όταν την είδαν οι γιατροί τρελάθηκαν. εξέταζαν τις αντιδράσεις της σε ήχους, μάτια, αν τρομάζει, αν έχει αίσθηση του κινδύνου και δίαφορα τέτοια. μου είπαν οτι δεν το πιστευουν!!!! είναι εξαιρετική!!!!! κορίτσια σαν παγώνι καμάρωνα, αν με βλέπατε θα ξεκαρδιζόσαστε στα γέλια!!!!!! επίσης θα αλλάξουμε γάλα απο Pre-nan (που είναι για πρόωρα και ελλιποβαρή μωρά) σε Nan1. πάμε δλδ στα κανονικά γάλατα. το σίδηρο θα το συνεχίσουμε μέχρι τα πρώτα μας γενέθλια. μετά φυσικά πήγαμε βόλτες στην αθήνα σε jumbo, σε μια φίλη μου κλπ!! ήταν πολύ ωραία. αφού γυρίσαμε στις 10:30 το βράδυ. φυσικά μας έτρωγε πολύ ώρα το ταϊσμα γιατί περιμένουμε να ρευτεί και να περάσει λίγη ώρα, γιατί τις τελευταίες μέρες ή έχουμε ελαφρα γαστραντερίτιδα ή έπεστρεψε η παλλινδρόμηση σε ελαφρά επίσης μορφή.

Δεν θυμάμαι άλλα, όταν μου έρθουν θα σας ξαναγράψω!!!! φιλάκια.....

Μπραβο κοπελαρες μου ειδες το μωρουλι τα πηγαινει περιφημα και ειναι και κουκλα φαινεται οτι ειναι πανεξυπνη απο τα ματια της!!!

ευχαριστω πολυ καλα με ανεβασατε τρελα σημερα!!

Christy μπράβο σου που τα προλαβαίνεις όλα! Έχεις δοκιμάσει να θηλάσεις ξαπλωμένη? Εγώ έτσι θηλάζω τα βράδια και νωρίς το πρωί και ψιλοπαίρνω κι έναν υπνάκο (κάπως έτσι είναι αυτή η θέση http://newborn-babies.net/wp-content/uploads/2010/04/breastfeeding11.jpg)

Margioula φτού φτου φτου μαμά και κόρη!

Βελισακι μου, ετσι θηλαζουμε και εμεις αλλα αν ειμαι πολυ κουρασμενη δεν της δεινω αερα απο τη μυτη και την φοβαμαι πολυ..

οσο για εμενα ο μαυρος κυκλος απο την αϋπνια εχει φτασει στο πατωμα, ευχαριστω για τα καλα σου λογια

αχ βρε κοριτσακι εκρεμει η συναντηση μας, αλλα που θα μας παει θα την κανουμε ε?

Μαργιουλα η κορη σου κουκλα κ σου μοιαζει μου φαινεται!!!

κ η δε κορδελα στα μαλλια !!!χαρμα!

Καλα Μαρια ελιωσα!! τι ειπες μου μοιαζει αληθεια??

Να ειστε καλα ολες για τα καλα σας λογια...... να μου φιλησετε τα μπεμπακια σας!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Christy μπράβο σου που τα προλαβαίνεις όλα! Έχεις δοκιμάσει να θηλάσεις ξαπλωμένη? Εγώ έτσι θηλάζω τα βράδια και νωρίς το πρωί και ψιλοπαίρνω κι έναν υπνάκο (κάπως έτσι είναι αυτή η θέση

Αστα! εδω Θανασης Βεγγος! Σηκωνομαι 7-8, θηλαζουμε, κανω καμια δουλεια με το μωρο συνηθως στο sling γιατι εχει γκρινια, μαγειρευω με τον ιδιο τροπο, προσπαθω να βρω χρονο να βγαλω γαλα οταν το μωρο κοιμαται για να φαει οταν λειπω, 3-8 λειπω στην σχολη, μετα τις 9 διαβαζω γιατι πρεπει να καταθεσω το πρωτοκολλο της διατριβης μου και γιατι πρεπει να ετοιμασω κατι εργασιες για κατι συνεδρια, να προλαβω να κανω μπανιο, να ταϊζω συγχρονως την μικρη και να πω καμια κουβεντα με τον αντρα μου, στις 12 πεφτω ξερω για να σηκωθω ξανα στις 4 και στις 6 και για ξυπνησουμε τελικα στις 7-8 και να ξεκηνισουμε φτου και απο την αρχη:shock::shock::shock::shock:

Δεν με βολευει αυτη η σταση γιατι η καλομαθημενη θελει να της βαζει την θηλη στο στομα που διαρκως της φευγει. οποτε δνε χαλαρωνω και ιδιαιτερα γιατι ολο γκρινιαζει για να της δωσω την θηλη.

ΜΕ ολη αυτη την κουραση ειναι αδυνατον να βαλω το μωρο στο δωματιο του, το δοκιμασα μια μερα και οταν σηκωθηκα να παω να την θηλασω κουτουλουσα στην ντουλαπα και στην πορτα!

Κουκλα η φραουλιτσα και η κορη μου μαργιουλα


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Christy, σου αξίζουν συγχαρητήρια, όπως και σε όλες τις μαμάδες που προσπαθούν να κάνουν τα πάντα για τα παιδάκια τους.

Margioula όποτε μπορέσεις τηλεφώνησέ μου να κανονίσουμε να συναντηθούμε.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κριστυ :shock:

Κοίτα να αντέξεις ε...τουλάχιστον να τρως καλά κ όπου βρίσκεις ευκαιρία οριζοντιώσου.

Το Μαγιουλομωρό γλυκύτατο...φατσάκι. Φτου φτου στη χαμογελαστή μπέμπα κ τη μαμά.:D

Εγώ να θηλάσω έτσι ξάπλα μπααααα....εκτός και αν (όπως είπε μια φίλη) συνδέσω στο βυζί καλαμάκι....διότι φτωχά τα ελέη...που να φτάσει το μωρό να πιει. Με τίποτα γμτ!

Οσο για κουκουβαγίαση...αφήστε δράμα...δε ξέρω ποια να πρωτο κανακέψω, τη μικρή ή τη μεγάλη...να λέω την αλήθεια η μικρή με έχει τρελάνει λέμε...θα τη φάω...δε θα τη γλιτώσει.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες κοριτσακια και μπεμπακια

εχω μερες να γραψω και δεν σας προλαβαινω....

margioula κουκλα η μπεμπουλα σου να σου ζησει!!!!!

zounitsa μπραβο στην μπεμπουλα σου που μεγαλωνει ετσι ομορφα.Ολα θα πανε καλα......

marilenaath συμφωνω με τις προηγουμενες κοπελες. Ξεκινα να βγαινεις εξω και δεν θα μαζευεσαι....Θα το καταευχαριστηθεις με το καροτσι. Καλα εγω με το Μαριο δεν το συζηταω εχω οργωσει ολη την Αθηνα. Αλλα και τωρα να με δεις πως γυρναω με το διπλο......

cleo mommy εσυ ειχες αναφερει κατι για στραβισμο?Για στειλε καμια πληροφορια παραπανω.....

cristy28 εκει Βεγγος?Και εδω μια απο τα ιδια...Λοιπον ακου γυρω στις 8 ξυπνημα και ταισμα ο μικρος.Μεχρι να τελειωσει ο Χαρης ξυπναει ο Μαριος,ταισμα,πλυσιμο ξεσκατισμα επισης. Γυρω στις 10 ξεκιναω να μαγειρεψω, πλυνω μπιμπερο,συμμαζεψω το σπιτι. 11 η ωρα ο Μαριος φρουτο,12 ο Χαρης ταισμα.12.30 φορτωμα στο διπλο καροτσι και βολτα μεχρι τις 2 παρα. 2επιστροφη στο σπιτι και ταισμα Μαριου.Κατα τις 3 παρα βαζω για υπνο το Μαριο, ταιζω τον Χαρη και γυρω στις 3.30φευγω. Επιστρεφω στις 8.30 μπανιο και ταισμα και υπνος Χαρη. Γυρω στις 9 βραδυνο Μαριου και παιχνιδι μεχρι τις 10.30 οπου ξεκιναει το πλυσιμο και το ταισμα του Μαριου μεχρι τις 11. Στις 11 γρηγορο ντουζ και διορθωμα-προετοιμασια μαθηματων για την επομενη μερα.12 ταισμα τελευταιου γευματος μπεμπη και μετα συνεχει διαβασματος. Υπνος γυρω στις 1.30. Και ξανα παλι την επομενη..........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα...Τι κανετε?

Εγω ειμαι πολυ στεναχωρεμενη.. Ο μπεμπης συνεχως ειναι μες στην γκρινια και θελει να τρωει καθε λιγο και λιγακι. Ετσι ειπα να προσπαθησω να το βγαλω με το θηλαστρο και το αποτελεσμα ηταν γαλα μηδεν!!! Δεν προλαβα να μπω να κανω ενα μπανιο και ξυπνησε με εντονο κλαμα να μην το κανουμε καλα. Του καναμε ξενο γαλα και ειπιε 75μλ περιπου και επειτα επεσε ξερος...

Αχ κοριτσια τι θα κανω? Λετε να μου κοβεται το γαλα? Γιατι ρε γαμωτο τι κανω λαθος?

Δεν χανω γευματα. Ειμαι συνεχεια σπιτι μαζι του για να τον ταιζω οποτε θελει. Ειδικα αυτες τις μερες ετρωγε καθε 2 ωρες. δεν υποτηθεται οτι οσο θηλαζουν αυξανεται και η παραγωγη??? Τι να κανω? Ειμαι πολυ στεναχωρεμενη δεν θελω με τιποτα να σταματησει ο θηλασμος...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα ο Χαρης σημερα εγινε 3 μηνων. Καναμε εμβολιο μας ειδε και η παιδιατρος μια χαρα ειμαστε. 6200 στα κιλα,61 υψος και φυσικα και οι δυο γιοι μου απιστευτοι κεφαλες......42 εκατοστα και οι δυο στην αντιστοιχη ηλικια......Καπως καλυτερα πηγαινουμε με την παλινδρομηση και συνεχιζουμε..........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

marilenaki μην στεναχωριεσαι.Ποσο συντομα τον ειχεσ θηλασει πριν?

Μπορει να ετυχε δεν σημαινει απαριατητα οτι κανεις κατι λαθος. Εννοειται οτι αυξανει η παραγωγη αν τον θηλαζεις συνεχεια....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...