Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι μου το ειπε κ η νεογνολογος κ 2 παιδιατροι και μαλιστα μου εδειξαν κ πως..απλα λιγο το κατεβαζεις να δεις την "τρυπουλα" και αυτο ειναι.Δεν κανω κατι αλλο δηλ σκουπισμα ή καθαρισμα απλα για να μην ¨κλεισει" οπως μου ειπαν...

Μαριλενακι περιμενω τηλ αν ειναι απο Τεταρτη και παμε!!!βουρ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μελακι!!! δεν του δινω συνεχεια ξενο και ποτε δεν του δινω μονο το μπουκαλι! Πρωτα τον βαζω στο στηθος και αν δω οτι δεν ηρεμει μετα του κανω συμπληρωμα. Περιπου μια με δυο φορες το 24ωρο του δινω συμπληρωμα. Το χαμομηλι το ξεκινησαμε λογο κολικων και μετα λογο δυσκοιλιοτητας. Δεν του το δινω ομως οταν εχει γευμα αλλα μετα που θα τελειωσει το γευμα αν δω πως δεν μπορει να κοιμηθει του κανω λιγο και χαλαρωνει αμεσως..

Τις τελευταιες δυο μερες του εδωσα μονο συμπληρωμα στις 9 το βραδυ και ειπιε την πρωτη μερα 60 μλ και χτες 90!!! Το βραδυ καθε μια ωρα ειμαστε στο βυζι!!! Να δω τι θα γινει. Λογικα με τοσες φορες που τον βαζω θα επρεπε να εχει αυξηθει η παραγωγη...

Οχι Μαρια μου δεν το εκανε ο Βεληβασακης...

Μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα...

σ'ευχαριστουμε για το σπιτι! Απο βδομαδα αν εχει καλο καιρο να παμε για καφε. Λεω να το τολμησω!!! Μου την εχει σβουρηξει εδω μεσα!!!

Εγω δεν κανω τιποτα στο πουλακι βρε κοριτσια...Θα ρωτησω την παιδιατρο και θα σας πω

Μαριλενα μου το Μελακι πρεπει να εχει δικιο το χαμομηλι και το ξενο οντως ριχνει την παραγωγη σου και το οτι ο γιος σου τρωει συχνα την νυχτα σημαινει οτι δεν εχει καταφερει να σου φτιαξει την παραγωγη σου εκει που θελει ισως λογο συμπληρωματος και 10 ml να μην παιρνει απο εσενα θα προσπαθησει να τα φτιαξει, αν θελεις να κοψεις το ξενο, κοβε 30 ml ανα 3-4 μερες και αστον να τρωει οσο θελει χωρις περιορισμους, μπορει να παρει και μηνα αλλα θα στρωσει, εγω θα σου ελεγα να μην τα παρατησεις αξιζει τον κοπο!!!

Και μεις εξέταση ισχίων κάναμε στο μαιευτήριο και στα δυο κοριτσάκια μας...μαζί με την οφθαλμιατρική και τον ωρλ.

Θηλές δε νομίζω να χρειάζεται αλλαγή αν το μωρό τρώει καλά και αν δεν είναι φθαρμένες.

Οντως η ηλικία των "μεγάλων" παιδιών μας είναι απόλαυση....τα μπεμποζόρια εχουν περάσει (άντε να βγουν κ τα τελευταία δόντια να ησυχάσω!!!) και έχουν τόση πλάκα. Υπάρχουν άλλα ζόρια όμως τώρα. Και η δικιά μου λυσσάει κάθε μέρα...λέει τα δικά της κ είναι τρέλα...και πόσο αγαπάει τη μικρή...δε το περίμενα!

Αλλά εγώ με το μωράκι έχω πάθει ζημιά...μεγάλο έρωτα ζω...ίσως επειδή είμαι πολύ πιο χαλαρή τώρα και απολαμβάνω...ίσως επειδή θηλάζω....ίσως επειδή είναι και πιο καλόβολο ετούτο...δοξα το θεό απολαμβάνω!

Χαλάλι η κούραση...σε νιώθω flosymmer...εγώ έχω τη πολυτέλεια για αρκετό καιρό ακόμα να μη δουλεύω αλλά και πάλι δύσκολα είναι...σωματικά και ψυχολογικά.

Μελακι ευχαριστω για τα καλα σου λογια και εγω ερωτα εχω με την κορη μου επειδη εγω εζησα και την φαση του μπιμπερο και του θηλασμου στο ιδιο παιδι ειναι τρελα ο θηλασμος!!!!

Γειά σας μαμάδες και καλώς ήρθες koykoybreli.

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, κάθε πότε αλλάζετε θήλες και μπιμπερό. Εγώ χρησιμοποιώ πλαστικά μπιμπερό και θήλες σιλικόνης και κάτι πήρε το αυτί μου ότι πρέπει να αλλάζω θήλες κάθε μήνα. Από την αρχή και μέχρι τώρα δεν έχω αλλάξει καθόλου... Επίσης, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα θήλες χαμηλής ροής, υπάρχει λόγος να περάσω σε medium flow λόγω του ότι είναι πιο μεγάλο το μωρό μου ή όχι?

Κατά τα άλλα, ο δικός μου γκρινιάζει κλασσικά όταν είναι να φάει αλλά τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να γκρινιάζει και όταν μένει μόνος του (πχ για πάνω από 2 λεπτά). Επίσης, όταν κοιμάται μπορεί να βάλει τα κλάμματα χωρίς να ξυπνήσει, κλαίει δηλαδή με κλειστά τα μάτια (άλλο πάλι και τούτο).

Φιλιάαααα

Βελισακι μου μαλλον ο μικρος θελει συντροφια και ειναι απολυτως φυσιολογικο!!!

Μαριλενα στον Βεληβασακη το κανατε στο ΠΕΠΑΓΝΗ? εμας αυτος ειπε οτι το αριστερο ποδι εχει δυσπλασια κ οτι χρειαζεται ιμαντες γιατι λεει ειναι μεγαλος.... τον αλλο μηνα παμε Αθηνα κ ετσι θα το παω κ εκει μεχρι τοτε μαρσιππος κ διπλο παμπερς...η γιατρος μας δεν βλεπει τοσο μεγαλο προβλημα....

καλοριζικο το σπιτι σας!!!! αντε να ηρε,ησετε κ να τα πουμε!

το πουλακι το κατεβαζω 5-6 φορες μετα το μπανιο δεν το πλενω εσωτερικα...

Μαρακι μου αυτα τα προβληματα ξεπερνιουνται πανευκολα, μην αγχωνεσαι απλα θα ταλαιπωρηθειτε λιγο με τις μετακινησεις,οσον αφορα το τρεμουλο στο ποδαρακι το κανει και η δικη μου και οφειλετε στο ανωριμο νευρικο συστημα!!!! να μου φιλησεις τα βλασταρια σου..

εμεις σε γενικες γραμμες καλα ειμαστε αλλα η κουραση πλεον με τα δυο μωρα και τη δουλεια εχει χτυπησει κοκκινο. Μιλαμε ποναει ολο μου το σωμα. Χρειαζομαι επειγοντωε ενα σ/κ μαζαζ και σπα.........λεμε τωρα!!!!
για πες...

Εμεις εχουμε χαβα με τα ουλα μας, πηρα τον παιδιατρο τηλ και μου ειπε να παρω μια κρεμα για τα ουλα, κανενα μασητικο (πηρα 2 σαν παγωτο) και μια πιπιλα. Την κρεμα την εβαλα μια χαρα μου φανηκε η ανταποκριση, την πιπιλα και τα μασητικα δεν τα δεχεται, την αηδιαζουν! Να ηταν τροπος να βαλει ολο το χερι της μεσα στο στομα!!!!

Κριστυ αστα και εμεις εχουμε αρχισει με δοντακια, πιπιλα δεν παιρνει με τιποτα το ατιμο, ετσι και εμενα αναγουλιαζει και αν τα καταφερω και της την βαλω για λιγο στο στομα την φτυνει και μου σκαει χαμογελο!!!

Γεια σας κ απο μας.

Δυσκολα περναμε με τη κατασταση στη Λιβυη...τεσπά...θα δειξει.

Το μεγάλο καλά..όργιο σκέτο!

Το μικρό άγγελος...συγνωμη που θα το πω koykoybreli αλλα δε κλαιει....ε κανει κανα ουαααα αν πεινασει, τη πέφτει στο βυζι κ ολα καλά. Η τρωει τη πιπίλα της κ κοιμάται.

Μαλλον με λυπηθηκε ο Θεος να μην ακουσω πολυ κλαμα ακομα... εχω τη μεγαλη που τσιριζει κ για τα δυο!

Τη Κυριακη πήγα στην ημεριδα του IBCLC....πολυ ωραια θεματα και εξαιρετικοί ομιλητές...μορφωθηκα...έμαθα και πως να απαντάω σε καλοθελητές συμβουλάτορες του τύπου "εεεεε μη θηλάζεις άλλο φτάνει", "ακόμα να το βάλεις στο δωμάτιό του?", "μη το κρατάς αγκαλιά θα κακομάθει", "άστο να κλαίει θα μάθει", "μη το ταίζεις το βράδυ άστο να ξεμάθει". Ουστ....

Μαριλένα μήπως το χαμομήλι κ το ξένο που δίνεις έχουν μειώσει τη παραγωγή σου κ γι'αυτό κλαίει το μικρό στο στήθος? Αν τα δίνεις τακτικά μπορεί...Ειδικά το χαμομήλι...ο ΠΟΥ λέει όχι...

Μπραβο Μελακι μου περπει να ητανε πολυ ενδιαφερον!!! ετσι και η δικη δεν κλαιει συχνα ευτυχως μονο οταν ειχε την παλινδρομηση εκλεγε οποτε την εβαζα στο κρεβατακι τωρα ειμαστε πολυ καλητερα ομως, ευχομαι να πανε ολα καλα με τους συγγενεις σας!!!

Ζουνίτσα εγώ όταν τάιζα τον γιο μου τον μεγάλο με μπιμπερό τους πρώτους μήνες έβαλα θηλή καουτσούκ επειδή όντως είναι πιο μαλακή αλλά πρέπει να την αλλάζεις πιο συχνά από της σιλικόνης γιατί καταστρέφονται πιο εύκολα από τις αποστειρώσεις.Σιλικόνη έβαλα μετά τους 6 μήνες.Με την πιπίλα πάντα καουτσούκ και για καλύτερο για τα δόντια του κι επειδή με την σιλικονη και με τον πόνο όταν βγαίνουν τα δόντια πιο ανακουφιστική φαινόταν η καουτσούκ!

Μωρέ Μαριαέφη δεν νομίζω ότι είναι τίποτις το τρέμουλο.Κι εμένα μου το έχουν κάνει και τα 3 παιδιά σε ανύποπτο χρόνο.Κάποιο νεύρο ίσως.Αλλά με τον σκασμό που έπαθες με τα ισχύα φαντάζομαι ότι όλα σου φαίνονται ότι συμβαίνουν και κάτι τρέχει!

Κι εγώ έπαθα με τον υπέρηχο.Προσπαθώ για ραντεβού και το κοντινότερο που βρήκα είναι τέλη Απριλίου στο Παίδων Πεντέλης ενώ στα ιδιωτικά πάει 100ευρώ το μαλλί+ορθοπαιδικό έξω ...άστα.

Θα πάμε ορθοπαιδικό κι αν μας πει ότι χρειάζεται άμεσα θα πλερώσω και θα το πάω.Αλλιώς οπωσδήποτε στο ραντεβού που έκλεισα στο Παίδων Πεντέλης!

Λενακι μου εχεις δικιο για τις πιτζαμες!! αααα επι τις ευκαιριας να το σχολιασω η μπεμπα οταν με βλεπει με ρουχα χαιρεται γιατι καταλαβαινει οτι θα παμε βολτα τρελαινεται μιλαμε κοριτσια αυτη σε λιγο δεν θα μαζευεται!!! φιλακια στα μωρα σου και ιδιαιτερα στον παιδαρο σου ααα και κατι ακομα το πεντελης ειναι μια πολυ καλη λυση εχει πολυ καλους γιατρους και πολυ πιο συντομα ραντεβου...

εμεις παμε αρκετα καλητερα με την παλινδρομηση, φιλακια σε ολες και σε ολα τα μπεμπακια


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

...Τη Κυριακη πήγα στην ημεριδα του IBCLC....πολυ ωραια θεματα και εξαιρετικοί ομιλητές...μορφωθηκα...έμαθα και πως να απαντάω σε καλοθελητές συμβουλάτορες του τύπου "εεεεε μη θηλάζεις άλλο φτάνει", "ακόμα να το βάλεις στο δωμάτιό του?", "μη το κρατάς αγκαλιά θα κακομάθει", "άστο να κλαίει θα μάθει", "μη το ταίζεις το βράδυ άστο να ξεμάθει". Ουστ....

...

Μαθε και εμάς ......

:)

Εύχομαι τα πραγματα να ξεκαθαρισουν συντομα στη Λιβύη και να εχεις τον αντρουλη σου


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα κοριτσια! Χαθηκα αλλα η μικρη θελει συνεχεια να την απασχολω και γκρινιαζει αν δεν της δινω σημασια...μα πως την εμαθα ετσι??

Μελακι με το καλο να ξεμπερδεψουν τα πραγματα στη Λιβυη!

Velissaki κι εμενα κλαιει οταν μενει μονη της και γι αυτο την παιρνω σχεδον παντου μαζι μου. Μαγειρεμα, καθαρισμα ακομα και μπανιο μη σου πω, μαζι αυτη να κοιταζει τη μανουλα της!!!Κατα τα αλλα ολα καλα, απλα ειμαι πολλες ωρες μονη μου βρε κοριτσια...ηρθε η μητερα μου αλλα φευγει παλι αυριο και θα ειμαι παλι μονη μεχρι το Πασχα.Αργει και ο αντρας μου να ερθει απο τη δουλεια, κατα τις 8 γυριζει συνηθως...τελος παντως, τι να κανουμε!! Φιλακια πολλααα


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε λοες κοριτσακιαελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια το ιδιο.

Τι ωραια που εχουμε τριημεροοοοοοοοο......

Ευκαιρια να χαρουμε λιγο τα παιδακια μας...

Εμεις ειμαστε πολυ καλα καλα. Μεγαλωνουμε και τρελαινομαστε. Ο μαριουλης ειναι ενας ταλιμπαν τι να σας πω. Το τι λεει το στομα του δεν μπορω να σας περιγραψω!

Ο Χαρουλης μια σκετη γλυκα πραγματικα. Εξακολουθει να κοιμαται μια χαρα και με την παλινδρομηση παμε πολυ καλυτερα.

Κατα τα αλλα βολτες εχτες και σημερα και ελπιζω και αυριο...

Φιλακια σε λοα τα μπεμπακια


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια κ μπεμπακια!!

βολταρουμε εεε? κ εμεις το ιδιο!!!

Μαργιουλα σε σκεφτομουν!δοντια βλεπω μια απο τα ιδια....αλλα η πιπιλα πιπιλα!

Φλοσαμερ τελεια ευτιχια τα παιδια...προβλεπω τριτο!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου τι κάνετε????? έφτιαξε λιγάκι ο καιρός και βλέπω μια χαρά στις μανούλες???? και δυο χαρές στα παιδάκια????? :wink:

εμείς όσο μας το επιτρέπει ο καιρός βολτάρουμε... πάνω που βγαίνουμε βόλτα και ξεθαρεύουμε, την άλλη μέρα βροχές και αέρηδες..... έλεος πια!!!! πόσο όμως θα κρατήσεις ακόμα??!! λίγο έμεινε και μετά βουυυυυυρρρρρρρρρ στις πλατείες για καφεδάκια!!!!

εν τάχει τα νέα μας είναι πολύ καλά. θυμάστε που σας είχα γράψει οτι δεν τρώει και δοκίμασα άλλες θυλές, άλλα μπιμπερό κλπ...???? ε λοιπόν αλλάξαμε γάλα και πήραμε το guigoz. κορίτσια τρώει τον αγλέορα!!!!! ξεκινήσαμε τα 180μλ και μας βλέπω σύντομα και για παραπάνω!! έχει άμυλο μέσα και το κάνει πιο γλυκο. σήμερα πήγαμε και στη παιδίατρο για τα εμβόλιά μας και τα νέα έχουν ως εξής: βάρος δεν έχει πάρει (δεν έτρωγε και καλά το διάστημα αυτό) είναι 5,5 κιλά, αλλά από ύψος 61 πόντοι (4 από τον προηγούμενο μήνα), όλα τα υπόλοιπα τέλεια, αντίληψη, ακοή, αντανακλαστικά, κλπ.

όσο αφορά τα δόντια, κορίτσια μου δεν βγαίνουν ακόμα, απλά σκληραίνουν τα ούλα και φαγουρίζονται.... γι'αυτό και τα χέρια στο στόμα. έχουμε καιρό ακόμα για δόντια.

σε δέκα με δεκαπέντα μέρες το πολύ ξεκινάμε κρέμα!!!!!! και εδώ θα γελάσουμε πολύ!!!! θα το τραβήξω βίντεο εννοείτε!!!! και μετά από μια εβδομάδα από την κρέμα χορτόσουπα!!!! ναι κορίτσια μου μεγαλώσαμε και ήρθε η ώρα για φαγητό!!! είμαστε 5 μηνών πια!!! σαν χτές μου φαίνονται όλα!!!!!

επίσης να μην ξεχάσω, όποια κοπέλα δίνει στο μωράκι της το Nan 1, μου έχει περισσέψει 1 κουτί γεμάτο. μόνο 2 γάλατα έφτιαξα και μετά το αλλάξαμε, όποια θέλει να της το στείλω γιατί το λυπάμαι να το πετάξω.... όλο το κουτί!!

δεν θυμάμαι κάτι άλλο να σας πω εκτός του οτι σας αγαπάμε πολύ και σας στελνουμε τα φιλιά μας!!!!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα γρήγορο γεια....

Ολες καλά?

Δε πολυπρολαβαίνω...μόνο στα γρήγορα χάζεψα...

Κάτι έχει πάθει κ το χέρι μου κ είναι άχρηστο....απτη ξεκούραση μάλλον!

Να πω Ζουνίτσα η "μεγάλη" μου μικρούλα πέρσι 5 μηνών κ 5 ημερών έβγαλε το πρώτο της δόντι. Το έχω σημειωμένο στο ημερολόγιό της. Της είχα πάρει και δωράκι τότε... Και άλλο μωράκι επίσης που ξέρω έβγαλε δοντάκι 5 μηνών κ κάτι. Αρα που ξέρεις....μπορεί κ να βγει κάτι! Φαίνεται πάντως όταν ετοιμάζεται. Καλά κουράγια!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενα γρήγορο γεια....

Ολες καλά?

Δε πολυπρολαβαίνω...μόνο στα γρήγορα χάζεψα...

Κάτι έχει πάθει κ το χέρι μου κ είναι άχρηστο....απτη ξεκούραση μάλλον!

Να πω Ζουνίτσα η "μεγάλη" μου μικρούλα πέρσι 5 μηνών κ 5 ημερών έβγαλε το πρώτο της δόντι. Το έχω σημειωμένο στο ημερολόγιό της. Της είχα πάρει και δωράκι τότε... Και άλλο μωράκι επίσης που ξέρω έβγαλε δοντάκι 5 μηνών κ κάτι. Αρα που ξέρεις....μπορεί κ να βγει κάτι! Φαίνεται πάντως όταν ετοιμάζεται. Καλά κουράγια!

αντε ρε...!!!!!!! είχα ακούσει για πιο γρήγορα αλλά όχι και τόσο γρήγορα!!!!! τι να πω, πάντως έχουν ασπρίσει το ούλα της αλλά δεν μου είπε κάτι η παιδίατρος για πιο γρήγορα. Αλλά από την άλλη η δικιά μου είναι βιαστική!!!! βιάστηκε να γεννηθεί, βιάζεται να περπατήσει..... έμοιασε στη μαμά της!!! :D:D:D

υπομονή κοριτσάκι μου τι άλλο να πω.... σου εύχομαι γρήγορα να βρεις λίγο χρόνο να ξεκουραστείς!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολες

zounitsa και εμενα ο μαριουλης στους 5,5 μηνες ειχε βγαλει το πρωτο του δοντι,αλλα χωρις να βαζει το χερι μεσα στο στομα καθολου. Μονο σαλιαααααααααα αλλα μιλαμε για απειρα σαλια. Βεβαια ο μαριουλης πηρε και πιπιλα απο πολυ μικρος και ακομα βεβαια δεν την εχει αποχωτιστει. Παντως αοι ολα του τα δοντια,16 εχει τωρα , μονο τους κυνοδοντες καταλαβαμε. Μιλαμε για πολτ κλαμα και γκρινια!Σε ολα τα λλα τιποτα.

Ο μικρος τωρα εχει συνεχεια το χερι στο στομα, συνεχεια ομως, και δεν παιρνει και τοσο πολυ πιπιλα. Ειναι παντως καλυτερα να τα βγαζουν πιο μικρα τα δοντια. Οσο μεγαλυτερα τοσο χειροτερα νομιζω.

mariaefi κατι τετοιες μερες οπως η σημερινη(μιλαμε για non stop γκρινια και οι δυο) δεν με βλεπω για τριτο!!!! Ειναι ομως και κατι αλλες μερες (οπως το σ/κ)που ειναι και τα δυο τοσο γλυκα που λες αν μεγαλωσουν λιγο βουρ για το τριτο. Οχι τιποτα αλλο αλλα θα μας λειψει και η μπεμπιλα!Δεν ξερω θα δειξει. Η αληθεια ειναι οτι θελω τοσο πολυ ενα κοριτσακι!Αλλα μεγαλωνουν μωρε πολυ δυσκολα και αν δουλευεις κιολας ακομα πιο δυσκολα. Εσυ το σκεφτεσαι?


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Εμείς εδώ είμαστε καλά.

Το μάτι του μπέμπη μου το οποίο από όταν γεννήθηκε ήταν δακρυσμένο και είχαμε τώρα να πάμε σε παιδοφθαλμίατρο και να δούμε και την περίπτωση επέμβασης και τέτοια...έφτιαξε μόνο του ως δια μαγείας.Την Παρασκευή το πρωί δεν μπορούσε να το ανοίξει καν από την τσίμπλα και το Σάββατο το πρωί απλά δεν είχε τιποτα και ήταν απλά τέλειο!!!!!!

Ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα.Σήμερα ακύρωσα και τα ραντεβού δεν θα με πίστευε ο γιατρός!!!!

Κατά τα άλλα τι να σας πω βρε κορίτσια.Για 3ο παιδί δεν θα το αποφάσιζα αν δεν γινόταν από τύχη! Πραγματικά δύσκολα τα πράγματα ως προς την αυξημένη φροντίδα που πραγματικά χρειάζονται τα παιδιά.Δουλειά δεν επιτρέπετε φυσικά να έχειςκαι όταν μάλισταδεν έχεις οήθεια από πουθενα.Αλλά και να σου προσέχει 3 μικρά παιδιά μια γιαγιά με έναν παππού μαζί πιθανόν πάλι δύσκολο είναι.Το ότι ο μεγάλος φέτος πάει 1η δημοτικού είναι σπουδαία υπόθεση!Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συμπεριφορά τους κι ας είναι λίγο παραπάνω γκρινιάρα η μεσαία σουρλουλού αλλά όσο και ήσυχα να είναι τα παιδιά θέλουν πολλά κιλά φροντίδα,αμέτρητα μέτρα προσοχή και τόνους δουλειές,ρούχα.Και αγγαλιές πολλές που σου δείχνουν ότι εσύ είσαι ο Θεός του΄,ότι πολυτιμότερο έχουν με εγγύηση την ασφάλεια τους.Όλο αυτό το πακέτο σου εξασφαλίζει 24ωρη απασχόληση!Και όταν κοιμάσαι το νου σου είναι μην κλάψει κάποιο,μην δει κανένα ονειράκι,μην αναπνεύσει κάπως...και όλα αυτά επί 3!!!!Πέρα από την κούραση βέβαια η ευτυχία περισεύει!!!

Και αργότερα που αυτά θα τελειώσουν θα έχεις να περάσεις την εφηβεία 3 παιδιών και από ότι ακούω από φίλους είναι μέγα θέμα!

Θέλει κότσια το 3 και πάνω.Ή πρέπει να τα βρεις ή να σου τύχει και να τα αποκτήσεις μετά!

Καληνύχτα σας!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου και απο μενα...

Τι κανετε? Ευχομαι να εισαστε ολες καλα. Πως περασατε το τριημερο? Εμεις πηγαμε μια βολτιτσα την 25 και ολα καλα δοξα το θεο. Του αρεσε πολυ του μπεμπη!!!

Τα δικα μας νεα εχουν ως εξης. Ο μπεμπης με ξεζουμιζει το βραδυ και την μερα γενικοτερα! Τρωμε πολλες φορες αλλα λιγο καθε φορα. Γενικα δεν τρωει πολυ..

Σε 15 μερες περιπου θα παμε για εμβολιο εχω πολυ αγωνια να δω αν εχει παρει βαρος.

Τα χερια τα βαζουμε συνεχεια μεσα στο στομα. Μιλαμε ολο τοο χερι ομως!!! ΤΙ την κανουμε την αποστειρωση και καθολου???

Και το δεξι μας ματακι τσιμπλιαζει συνεχεια ρε γαμωτο αλλα η παιδιατρος μας ειχε πει οτι δεν ειναι κατι και ετσι το πλενουμε μονο με χαμομηλι.

Βρε κοριτσια πως ειναι η σχεση σας με τα μπεμπακια σας? Εμεις μιλαμε οτι ειμαστε ενα..

Ο μπεμπης δεν περνει τα ματια του απο πανω μου και γω βεβαια εννοειται το ιδιο..

Με κοιταει συμεχεια μεσα στα ματια ακομα και οταν τον σηκωνουν και του μιλανε αλλοι. Νιωθω τοση αγαπη να μου δινει αυτο το πλασματακι που αυτη τη στιγμη που σας μιλαω τα ματια μου δακρυζουν...και δακρυζουν και οταν τον κοιταζω και να δειτε πως καταλαβαινει βρε κοριτσια...δεν περιμενα οτι θα ειμαι ετσι με το παιδι μου επειδει γεκικοτερα δεν ημουν πολυ "κοντα" με τα παιδια.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τον αφησω με καποιον αλλο....Το σαββατο το βραδυ ειπαμε να παμε σινεμα και τον αφησα στην μαμα μου. Πριν φυγω με κοιτουσε και μου μουρμουραγε συνεχεια. Εφυγα και εκλεγε με σπαραγμο μεχρι που γυρισα. Και η μαμα μου δεν με πηρε τηλεφωνο για να μην μου χαλασει την βολτα... Το θεμα ειναι οτι και γω το ειχα προαισθημα και μου ελειπε παραπολυ καιφυγαμε κακην κακως απο το σινεμα για να τον δουμε!!! Παναγια μου πως θα τον αφησω να παω στην δουλεια τον Αυγουστο??? Απο τωρα το σκεφτομαι..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου καλημερα!!!!!!!

θελω να σας ρωτησω, εκτος απο την Κριστυ που εχει ταμειο Δημοσιου ειναι καποια αλλη κοπελα? γιατι εγω δεν εχω παρει ακομα ουτε ενα ευρω απ τη γεννα!!!! εχω καταθεσει τα χαρτια και περιμεεεεεεεεεεεενω! να ερθει η επιταγη, τελος παντον!!!!!!!

εμεις ειμαστε πολυ καλα φτασαμε 5300 kg και ολη την ωρα ξεκαρδιζετε απο τα γελια, οταν θελει να την παρω αγκαλια βηχει για να με τρομαξει, εκει που τρωει σταματαει και κοιταζει δεξια,αριστερα,γενικοτερα ειναι θεατρο με εχει τρελανει!!!!!!!

Ααααααα κοριτσια μια και λετε για τριτο παιδακι κ.λ.π. μια ερωτηση......

εμεις ξεθαρεψαμε λιγο και ειχαμε ολοκληρωμενη έπαφη με ολη τη σημασια της λεξης άλλα θηλαζω αποκλειστικα, περιοδος δεν μου εχει ερθει ακομα....... λετε να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?????

φιλακια σε ολες και σε ολα τα μπεμπακια!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ενα τριτο θα το εκανα να πω την αμαρτια μου,,,,,μου εχει μεινει εκεινη η παλλινδρομη οχι ομως οτι θα το κανω οπωςδηποτε!

οσο για τα δοντακια κ εμενα η Εφη 5 μηνων το πρωτο κ μετα καθε μηνα κ ενα σερι τα πηρε!

οποτε μπορει κ ο μπεμπης! ζουνιτσα αντε να αρχισετε κρεμουλες οπλισου με υπομονη κ πολλες σαλιαρες!!!!!!!!!!

Μαριλενα εμεις δεν εχουμε τετοιο θεμα απο νεογεννητο τον αφηνα για λιγο ας πουμε να παω στο σχολειο την Εφη κ ετσι δεν εχουμε θεμα...βεβαια ειμαστε ολη μερα μαζι αλλα κανα 2-3 φορες που βγηκαμε ή πηγα σουπερ μαρκετ κομμωτηριο ηταν πολυ καλος ααα κ τοτε που η Εφη ηταν νοσοκομειο επισης..να ξερεις οτι τα παιδια ειδικα αυτα που θηλαζουν νιωθουν οτι κ εσυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...