Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Κοριτσιααααα απίστευτο!!! 142 χοριακη! Δε μπορούμε να το πιστέψουμε!!! Ξέρω ότι έχω πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά και η επαναληπτική της Τετάρτης είναι πολύ σημαντική όμως στα τόσα χρόνια η πιο μεγάλη μου χοριακη ήταν 17... Η γκουρού των τεστ είχε δίκιο 😁

      Συγχαρητήρια!!! Με το καλό χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Παρεπιπτόντως εφόσον έκανες ετ τη περασμένη Παρασκευή, σήμερα είσαι στη 10η μέρα.. η μέρα της ετ δεν προσμετράται..!

      @Blue Velvet λυπάμαι για την εξέλιξη.. εγώ δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής.. κράτα το θετικό ότι εμφύτευση έγινε και να ξέρεις το σώμα θυμάται! Εφόσον είχες ήδη μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη θα ξαναγίνει μόλις βρεθεί το τυχερό εμβρυακι!! Ελπίζω σήμερα να ξεκαθαρίσει το τοπίο και η χοριακη να πέσει άμεσα..

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

και αφου ολες εδω μεσα δηλωνουμε κουκουβαγιες να σας πω και εγω οτι εχω παθει μεγαλη πλακα και με τους δυο και δεν ξερω για ποιον να πρωτοπω. εναι και οι δυο πολυ γλυκα και καλα παιδακια. Αληθεια οχι επειδη ειμαι μανα τους.........

Ωρες ωρες δεν ξερω ποιον να πρωτοφαω!!!!!!!!Αλλα τοσο διαφορετικοι μεταξυ τους......


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ κοριτσια Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΑ χτες! κ το αποτελεσμα ο μπεμπης συμφωνα με τον υπερηχο υσχιων κ τον δ/ντη της ορθοπαιδικης εχει μεγαλη δυσπλασια στο αριστερο ποδι...... ειμαι σκασμενη!!!!

μας ειπε για ειδικες τιραντες ιμαντες!!

η παιδιατρος λεει οτι δεν τοσο μεγαλο το προβλημα κ οτι καλυτερα να τον δει παιδοορθοπεδικος που φυσικα εχει μονο το ΠΑΙΔΩΝ! ετσι οταν ερθουμε Αθηνα τον αλλο μηνα εχουμε εξετασεις....μεχρι τοτε διπλο το παμπερς κ μαρσιππος συνεχεια για ειναι ανοικτα τα ποδια......

6500 κιλα 63 μιση ποντους ο κυριος πιπιλας!!

κριστυ κ φλοσαμμερ σας βγαζω το καπελο...καλα κ εγω καπως ετσι συν το διαβασμα της Εφης ενεκεν πρωτης δημοτικου!

Μαριλενα μαλλον η γκρινια ειναι απο το εμβολιο μηοως εχει πρηστει το ποδαρακι κ καντου κομπρεσες με χαμομηλι. οσο για το γαλα μπορει να περναει φαση αναπτυξης συνεχιση να θηλαζεις κραταει κανα 2-3 μερες υπομονη!

__________________

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από το μέωπο των 3!!!!

Γενικά όλα καλά και ευτυχία να ξεχειλίζει!

Ζουνίτσα και κουκουβάγια και παγώνι και ότι θες! Έχεις το απόλυτο δικαίωμα!Μπράβο σας!!!

Μαργιούλα κούκλα η μικρή σου,αλλά θα σε μαλώσω!Φωτό με τις πιτζάμες σου?...Έχω τις ίδιες.

Εδώ έχουμε μωρό,έχουμε τρελό δίχρονο,έχουμε και σχολιαρόπαιδο!

Ανάσες με μέτρο.Τώρα έχω αγγαλιά το μπέμπη.Όπότε στα γρήγορα.

Βαφτίζουμε 10Ιουλίου το Γιωργάκη μας σε βαφτίσια υπερπαραγωγή στην Αργολίδα με χορηγούς τους παππούδες και νονά από τις μαμάδες Νοεμβρίου 2008!

Μπέμπης θηλάζει τρελά 65 πόντους και over 7 kιλά.Πιπίλα δεν θέλει με τίποτα αλλά οκ είναι ησυχούλης και κοιμάται όλο το βράδυ.Δεν έχω παράπονο από τούτο το παιδάκι να είναι καλά!

Mariaefi γιατί κάνατε υπέρηχο ισχύων?

Εγώ επειδή γεννήθηκε ισχυακό έπρεπε να του κάνω υπέρηχο ισχύων στους πρώτους 3 μήνες.Έκλεισα ραντεβού στο Παίδων περίμενα 3 ώρες και με δουλεύανε.Έφυγα για να μην κολλήσουμε και τίποτις άλλο εκεί.Ξαναπήγα να κλείσω νέο ραντεβού και μου είπαν τον Ιούνη!

Οπότε λέω να κλείσω ραντεβού σε ιατρείο επιμελητή του Παίδων που είναι και δίπλα στο σπίτι μου ορθοπαιδικός ονόματι Μαρκέας.Πάρα πολύ καλός τόσο επιστήμονας όσο και πολύ καλός με τα παιδάκια.Έχω ξαναπάει.

Αυτά για την ώρα.Και πολλά έγραψα.Έχω μαλώσει ήδη κάμποσες φορές με τα παιδιά για να με αφήσουν 2 λεπτά να γράψω και παλεύω από προχτές.

Θέλουν πάντα την προσοχή πάνω τους! Όταν με βλέπουν να κάνω οτιδήποτε πέφτουν να με φάνε.Να είναι καλά όμως,είμαι και μαζόχας και το γουστάρω!

Φιλιά σε όλες τις συναγωνίστριες μάνες!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδαρος ο Γιωργακης Λενα!!!!τεραστιος!φτου!ειδες ο θηλασμος!!

καναμε τον υπερηχο για τυπικους λογους αλλα τελικα ....τεσπα θα δουμε....

Για τυπικούς λόγους ήταν να το κάνουμε κι εμείς

:affraid:


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

μολις μαζευτηκαμε απο τις 2 το μεσημερι!ΠΟΛΥ το ευχαριστηθηκα!κουνιες ξανα κουνιες εκκλησια ,σουπερ μαρκετ ,για παγωτο!

Λενα κ εμενα εικα ο δευτερος παιδιατρος μας ειχε πει οτι δεν εχει προβλημα κ να μην παμε αλλα επειδη το ραντεβου ηταν κλεισμενο κ η παιδιατρος μας η πρωτη-σε αυτην κατεληξα τελικα- επεμενε το εκανα.Στην ΕΦΗ ΔΕΝ ειχα κανει κ προβλημα δεν ειχε τωρα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια

μαρακι μην στεναχωριεσαι μπορει εδω που θα ερθεις στην Αθηνα να σου πουν οτι δεν ειναι κατι σοβαρο!Παντως και εγω εχω κανει και στα δυο παιδια υπερηχο ισχυων οταν γεννηθηκαν...

Και εγω εχω στεναχωρηθει λιγο γιατι η παιδιατρος που ειδε την Πεμπτη τον Χαρη μου συστησε να τον παω σε παιδοοφθαλμιατρο γιατι βλεπει λεει καπως περιεργο το ενα του ματακι. Δηλαδη υποψια για στραβισμο...και ειμαι και εγω να σκασω!

Αυτα κατα τα αλλα κλασικα βολταραμε εχτες και σημερα με φιλους και ο Μαριουλης ξεσαλωσε!!!!!

Καλο υπολοιπο σ/κ σε ολες....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!!! βλέπω όλες λίγο πολύ παιδευόμαστε αυτόν τον καιρό. τι να πω, φεγγάρια είναι??? εμείς μια χαρά γενικώς αλλά δεν τρώμε. ρε κορίτσια έτσι μου έρχεται να κοπανήσω το κεφάλι μου στο τοίχο. τον τελευταίο καιρό δεν τρώει καλά. και όχι οτι δεν έχει όρεξη (μάλλον). βλέπω οτι πιπιλάει την θυλή αλλά δεν τραβάει γάλα. με το prenan επειδή είναι βαρύ γάλα και αρκετα παχυρευστο, άνοιξα 2 τρύπες εξτρα στις θυλές αλλά και πάλι 100 με το ζόρι και μια ώρα. εχτες αλλάξαμε γάλα σε ναν1 που είναι πιο ρευστό γάλα και τις άλλαξα τις θυλές σε κανονικές 4+ χωρίς εξτρα τρύπες για να μην τρέχει και πνίγεται. πάλι τα ίδια. με το ζόρι το πρωί 80 και πάλι 1 ώρα. έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως φταίνε τα μπιμπερό και οι θυλές. να αλλάξω σε καουτσούκ (που είναι πιο μαλακές και ανοίγουν πιο εύκολα) και να αλλάξω και μπιμπερο. έχω τα premigioni της chicco. τι μου προτείνεται??? μην ξεχνάτε οτι είναι 5 μηνών (σε 6 μέρες) άρα πάμε σε πιο μεγάλες θυλές. πείτε μου τις εμπειρίες σας.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

αααα επίσης ξέχασα να σας πω οτι επειδή πρέπει να τρωει 5 γεύματα την ξυπνάω για να φάει και ενώ στην αρχή αρχίζει με όρεξη στην ουσία δεν έχει φάει τίποτα. γι'αυτό πιστευω οτι φταίνε οι θυλές ή και τα μπιμπερό ακόμα.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε ζουνιτσα τα μπιμπερο?δεν νομιζω ειναι μαλλον οι θυλες το προβλημα...δεν χανεις κατι βεβαια να αλλαξεις μπουκαλι.....

εμεις πολυ γκρινια,ισως φταινε τα εμβολια δεν ξερω αλλα το βραδυ σχεδον δεν κοιμηθηκαμε....

εχω κ μια ερωτηση να κανω τα μωρακια σας κανουν ενα τρεμουλο στα ποδια τους καποιες φορες? την ωρα που τον θηλαζα αρχισε να τρεμει το ποδαρακι κ μου το εκανε κανα 2-3 φορες.... __________________

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι πήρα ένα της νουκ με καουτσουκ, πήρα θυλές της κικο καουτσουκ για να της είναι πιο εύκολο. θα δείξει.... τι να πω πάντως όλα τα παιδάκια κάτι έχουν!!!! φταίει η πανσέληνος μάλλον, σεληνιάστηκαν!!!!!!

να σε ρωτηήσω κάτι σχετικά με τα ισχύα που λες, εμενα η παιδίατρος σε κάθε ραντεβου της κα΄νει κατι ειδικες ασκήσεις στα πόδια, κάπως της τα πιέζει και της τα κάνει κύκλο. εσένα ο παιδίατρος το έκανε?? πάντως βρε κοριτσάκι μου υπομονή. όλα θα περάσουν, θα δεις οτι δεν θα είναι τίποτα. τι τρέμουλο εννοείς?? συνεχόμενο για κάποια δευτερόλεπτα, δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην δικιά μου.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε ζουνιτσα τα μπιμπερο?δεν νομιζω ειναι μαλλον οι θυλες το προβλημα...δεν χανεις κατι βεβαια να αλλαξεις μπουκαλι.....

εμεις πολυ γκρινια,ισως φταινε τα εμβολια δεν ξερω αλλα το βραδυ σχεδον δεν κοιμηθηκαμε....

εχω κ μια ερωτηση να κανω τα μωρακια σας κανουν ενα τρεμουλο στα ποδια τους καποιες φορες? την ωρα που τον θηλαζα αρχισε να τρεμει το ποδαρακι κ μου το εκανε κανα 2-3 φορες.... __________________

Ζουνίτσα εγώ όταν τάιζα τον γιο μου τον μεγάλο με μπιμπερό τους πρώτους μήνες έβαλα θηλή καουτσούκ επειδή όντως είναι πιο μαλακή αλλά πρέπει να την αλλάζεις πιο συχνά από της σιλικόνης γιατί καταστρέφονται πιο εύκολα από τις αποστειρώσεις.Σιλικόνη έβαλα μετά τους 6 μήνες.Με την πιπίλα πάντα καουτσούκ και για καλύτερο για τα δόντια του κι επειδή με την σιλικονη και με τον πόνο όταν βγαίνουν τα δόντια πιο ανακουφιστική φαινόταν η καουτσούκ!

Μωρέ Μαριαέφη δεν νομίζω ότι είναι τίποτις το τρέμουλο.Κι εμένα μου το έχουν κάνει και τα 3 παιδιά σε ανύποπτο χρόνο.Κάποιο νεύρο ίσως.Αλλά με τον σκασμό που έπαθες με τα ισχύα φαντάζομαι ότι όλα σου φαίνονται ότι συμβαίνουν και κάτι τρέχει!

Κι εγώ έπαθα με τον υπέρηχο.Προσπαθώ για ραντεβού και το κοντινότερο που βρήκα είναι τέλη Απριλίου στο Παίδων Πεντέλης ενώ στα ιδιωτικά πάει 100ευρώ το μαλλί+ορθοπαιδικό έξω ...άστα.

Θα πάμε ορθοπαιδικό κι αν μας πει ότι χρειάζεται άμεσα θα πλερώσω και θα το πάω.Αλλιώς οπωσδήποτε στο ραντεβού που έκλεισα στο Παίδων Πεντέλης!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΖΟΥΝΙΤΣΑ Κ ΛΕΝΑ οντως τωρα ολα μου φαινονται περιεργα λογω του θεματος με τα ισχυα....

νομιζω ομως οτι οντως πρεπει να τον δει παιδοροθοπεδικος για να ηρεμησω...ζουνιτσα τις ασκηεις αυτες τις κανω κ εγω κ η γιατρος φυσικα.

βοηθανε οντως.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου Καλημερα!!! Τι κανετε??? Χαθηκα αυτες τις μερες γιατι μετακομισαμε επιτελους στο σπιτι μας και ειχα καθαριοτητα και ξεπακεταρισμα...Τα πολλα εγιναν αλλα ακομα θελουμε αρκετα για το σπιτι...

Ο μπεμπης μου μαλλον λογο αλλαγης περιβαλλοντος ειναι λιγακι αστατος...Δεν κοιμαται, τρωει λιγο και γκρινιαζει παρα πολυ!!! Στεναχωρεθηκαμε και οικογενειακως που φυγαμε απο την γιαγια και τον παππου...και ειχαμε κλαματα!!! Και να φανταστητε οτι μας χωριζει μια σκαλα!!! :) απλα με ειχανε στα οπα οπα και τωρα παλι τα ιδια...

Με τον θηλασμο προσπαθω να του δινω οσο γινεται το στηθος αλλα καποιες φορες δεν θελει και για να φαει χτες για παραδειγμα του εδωσα ξενο..:(

Μην φανατστητε πολυ περιπου 60 μλ ειπιε. Γενικα εμεις ποτε δεν πεινουμε 100 και 125 μλ γαλα...Αυτα τα νεα μας.

Βρε κοριτσια γιατι τοση γκρινια? Καθε φορα που ειναι να κοιμηθει γινεται σκωτομος κυριου για να τον παρει ο υπνος! Αυτο που τον ηρεμει λιγακι ειναι το χαμημηλο της μιλουπα που του δινω και του αρεσει...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...