Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στρωνει ο καιρος!!!

απο βδομαδα θα εχει και 23 βαθμους εδω!

Μελακι ποτε θα βαφτισεις? εμεις λεμε για τον Αυγουστο...θα δειξει..θα την κανουμε την βαφτιση στην Χιο!!

και διακοπουλες μαζι τελεια διπλα στην θαλασσα η εκκλησια κ μετα ταβερνακι παλι διπλα στην θαλασσα!

Αντε να δουμε με τον καιρο τι θα γινει μηπως παμε και μεις καμια βολτα...συνεχεια μεσα ειμαστε..

Μαρια φετος θα βαφτησετε το μπεμπη? Εμεις για φετος ουτε κουβεντα...δεν υπαρχει ουτε σαλιο με το σπιτι δυστηχως...

Πολυ ομορφα θα ειναι στη Χιο...αντε με το καλο και να μου φυλαξετε μπουμπουνιερα εεεεεεε!!! :)))


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακι μου γλυκο Καλημερα!!! το οτι θελει μονο το ενα στηθος υπαρχει πιθανοτητα να προκαλειτε απο την γ.ο.π. γιατι μπορει βαζοντας τον απο τα δεξια λογο οτι πιεζεται το στομαχακι του,να ανεβαινουν τα γαστρικα υγρα!!!

εσυ διαβασε εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=72771

κοριτσια σορυ για την επιμονη μου προς Θεου δεν εχω προθεση να πω οτι ολα τα παιδακια εχοπυν Γ.Ο.Π. επειδη εχει το δικο μου, αλλα αν θυμηθουμε τις καουρες που νιωθαμε εμεις στην εγκυμοσυνη καπως ετσι και ακομα χειροτερα νοιωθουν τα μωρακια που πασχουν απο Γ.Ο.Π. εμενα η μικρη μου φτου φτου με ενα σιροπακι που διορθωνει το ph του στομαχου καλο ρεψιμο και θηλασμο σε ημικαθιστη θεση εγινε αλλο παιδι !! δεν τρωει συνεχεια, κοιμαται ηρεμα, δεν κλαιει στον θηλασμο, δες το κοριτσακι μου, φιλακια πολλα πολλα!!!

Καλημερα κουκλα!!! Τι κανετε??? Το εχω σκεφτει και εγω βρε Μαρια μου γιαυτο δεν ειμαι ηρεμη...αυριο εχουμε εμβολιο και θα το συζητησω ξανα με την γιατρο. Θα διαβασω και αυτο που μου ειπες...σ'ευχαριστω παρα πολυ!

Κανατε το εμβολιο εσεις? Ολα καλα???

Φιλια πολλαα....


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Honey και Christy ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Honey μου αυτα που μου εστειλες ηταν πολυ διαφωτιστικα και ηδη εθεσα σε εφαρμογη τον χαμηλο φωτισμο στο δωματιο και το περπατημα και ψιλοεπιασε. Αν τα βρω σκουρα θα παρω τηλ τις συμβουλους της laleche.

Σημερα πηγαμε για καλλιεργεια ουρων μετα απο προτροπη της παιδιατρου για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη. Την Τεταρτη θα εχουμε τα αποτελεσματα και βλεπουμε. Η παιδιατρος μου ειπε οτι θεωρει δυσκολο το παιδι να εχει γοπ γιατι κλαιει μονο οταν τρωει απο το ενα στηθος και γιατι δεν κανει εντονους εμετους. Μου ειπε να παρακολουθουμε το βαρος του για να βγαλουμε συμπερασμα πριν κανουμε τζαμπα υπερηχο στο παιδι.

Margioula ευχαριστω για αυτα που παρεθεσες. Δεν εχω καμμια προθεση να διακοψω το θηλασμο. Ειχαμε και θεμα με αλλεργια και αιμα στα κακα και δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω ξενο γαλα στο παιδι.

Christy κι εμενα τωρα βαζει ολο το χερακι του στο στομα και το μασουλαει. Ουτε εμενα πηρε ποτε πιπιλα οποτε ειναι πιο εντονο. Η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο σε αυτη τη φαση. Στην κορη μου που επισης δεν επαιρνε πιπιλα της ειχα δωσει μασητικα και τα αλλα που μπαινουν στην καταψυξη αλλα κοντα στους 6 μηνες. Νομιζω οτι τωρα ειναι λιγο νωρις για δοντακια.

Εχει τελεια μερα και σημερα.. οσες μπορειτε βγαλτε τα μωρουδελια βολτιτσα!!! Φιλια σε ολες


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα!!!

Διαβαζω ολα αυτα και στεναχωριεμαι για τα μωρακια μας...

Και μεις δεν ειμαστε πολυ καλα. Εχουμε γκρινια ειδικα απο το απογευμα και μετα.

Το μωρακι μου ειναι μπουκωμενο...ενω την ημερα ειναι καλα το βραδυ μολις θα παρει τον πρωτο υπνο μπουκωνει παρα πολυ!!!! Τον πηγα την Παρασκευη στον γιατρο να δω μηπως ειναι αρρωστος αλλα τον βρηκε καλα...

Επειδη το σπιτι των γονιων μου λογο καλοριφερ εβγαλε μουχλα εδω και ενα μηνα, μου ειπε οτι μαλλον φταιει αυτο και μπουκωνει..

Εγω ομως δεν ειμαι και τοσο πησμενη οτι ειναι απο την ηγρασια.

Και μενα μου κανει καποιες φορες περιεργα με το στηθος. Δεν θελει να τρωει πολυ σε καποια γευματα και καποιες φορες θελει μονο το ενα στηθος. Επισης μου βγαζει οταν ρευεται γαλατακι. Το ειπα στον παιδιατρο και μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο γιατι δεν λειτουργει ακομα σωστα ο σφυκτηρας του. Βρε κοριστια λετε να εχουμε και μεις ΓΟΠ και να μην το εχουμε παρει χαμπαρι? Πως να το σιγουρεψουμε???

Χτες βραδυ το λυπηθηκα πολυ το μικιο μου. Δυσκολευοταν παρα πολυ στην αναπνοη του και στο γαλατακι του..

Μαριλενα μου κι εμενα ο μικρος ειναι μπουκωμενος 10 μερες τωρα. Εμενα περισσοτερο το πρωι παρα το βραδυ. Σημερα η γιατρος μου ειπε εμενα οτι μπορει να ειναι απο το καλοριφερ που ειναι συνεχεια αναμενο και οτι εφοσον ειναι καθαρος ο λαιμος, τα αυτια και οι πνευμονες να μην ανησυχω και θα περασει. Οποτε υπομονη...


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενα μου κι εμενα ο μικρος ειναι μπουκωμενος 10 μερες τωρα. Εμενα περισσοτερο το πρωι παρα το βραδυ. Σημερα η γιατρος μου ειπε εμενα οτι μπορει να ειναι απο το καλοριφερ που ειναι συνεχεια αναμενο και οτι εφοσον ειναι καθαρος ο λαιμος' date=' τα αυτια και οι πνευμονες να μην ανησυχω και θα περασει. Οποτε υπομονη...[/quote']

Αχ τι τραβανε και αυτα μωρε...πολυ στεναχωριεμαι...μακαρι να μπορουσα να κανω κατι αλλα του βαζω ορο και τιποτα. Εχω παρει και αυτο με το σωληνακι που ρουφας αλλα δεν βγαζει καθολου μυξακια.

Ελπιζω να περασει και εσας γρηγορα. Μπορει να ειναι απο τα καλοριφερ ναι και συνεχεια μεσα λογικο ειναι. Λεω σημερα που εχει ηλιο να τον βγαλω εδω κατω στην γειτονια στην λακαδα να παρει λιγο καθαρο αερα..

Υπομονη και σε σενα και σ'ευχαριστω πολυ!

Φιλια πολλα..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδια απο το ηλιολουστο Ηρακλειο!!!

κοριτσια να ξερετε οτι το καλοριφερ κ το αεροθερμο ξηραινουν την ατμπσφαιρα με αποτελεσμα να μην αναπνεουμε καλα η λυση ειναι βρεγμενη πετσετα πανω στο καλοριφερ οταν ειναι ανοικτο, υγροποιητης ή ακομα κ ευκαληπτελαιο λιγες σταγονες σε νεο μεσα κ πανω απο κερακι ....

cleos mumm ειστε καλυτερα??

Μαριλενα μου ετσι λεμε για την βαφτιση αλλα εκει δεν θα εχουμε πολλα ατομα κ ετσι δεν θα φυγουν πολλα λεφτα!

ενω εδω,,,,,,μονο 120 με 150 θα ηταν οι καλεσμενοι οποτε δεν παιζει....

Link to comment
Share on other sites

Margioula μου τελεια ειναι η μικρη σου... κουκλα!!! Πολυ ψηλη μου φαινεται.. ποσο ειναι??

Mariaefi λιγο καλυτερα σημερα με το φαγητο. Επιασε καλυτερα το στηθος με περπατημα ταυτοχρονα βεβαια αλλα τουλαχιστον εφαγε περισσοτερο. Η καλλιεργεια ουρων βγηκε αρνητικη οποτε δεν υπαρχει θεμα απο εκει. Ισως να περναει και φαση, τι να πω...

Φιλια σε ολα τα μπεμπακια


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Μαργιουλα μου πολυ γλυκια η μπεμπα σου!!! Και συ το ιδιο βεβαια!!!

Να σας ζησει ευχομαι και παντα γερη και δυνατη!!!

Τι θελουμε για νυφη!!! Δεν πιστευω να βρηκατε γαμπρο???... :tongue:

Και νομιζω ταιριαζουν κιολας!!!..

Διακρινω πισω απο τις φωτο και ενα ωραιο δωματιο!!! Ανυπομονω και γω να φτιαξω το δικο μας τωρα που θα παμε στο σπιτακι μας!!!

Φιλια πολλα στη μπουμπου!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαριλενακι αντε ξεσηκωσου να παμε για κανα καφε!

Καλημερα Μαρια μου!!!

Για καφε ε??? Δεν εχω βγει ποτε μονη μου με το μικρο και νιωθω μια ανασφαλεια με το θεμα αυτο...Φοβαμαι ακομα αλλα που θα παει θα το ξεπερασω!!! Θα το κανονησουμε σιγουρα παντος. Θελω να δω και τον μπεμπη σου απο κοντα!!! Φιλακια... :P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!!! τι κάνετε??? φάσεις είναι και περνάνε, ψυχραιμία!!! όσο για το μπούκωμα στη μυτούλα για κοιτάξτε και το θέμε "ρινίτιδα". πολλά μωράκια έχουν (και ειδικά τα πρόωρα γι'αυτό το ξέρω). μοιάζει να είναι μπουκωμένο και να έχει μύξες ενώ στην πραγματικότητα δεν έχει τίποτα. δεν μπορείτε να κάνετε πολλά, μόνο ορούλι και τίποτα άλλο. συνήθως επειδεινώνεται το βράδυ. θα περάσει μόνο του. εμένα τώρα έχει μειωθεί πααααααααρα πολύ. πολύ σπάνια να το εμφανίσει. και φυσικά παίζει ρόλο η υγρασία μέσα στο δωμάτιο. εμάς που το δωμάτιο έχει υγρασία ούτως ή άλλως (λόγω περιοχής) δεν έβαλα νεράκι πάνω στο καλοριφέρ, καλό όμως είναι να υπάρχει. Το μαράκι έχει δίκιο. επίσης βγάλτε τα παιδιά έστω στο μπαλκόνι να πάρουν οξυγόνο. κάντε το είναι πολύ σημαντικό. αυτό μου έλεγαν και στη μονάδα εχτές, πρέπει και επιβάλλεται τα παιδιά να παίρνουν καθαρό αέρα από το περιβάλλον.

Μαργιούλα είστε κούκλες και οι 2!!!! μπράβο σας!!!!

λοιπόν εμείς πήγαμε εχτές στο ραντεβού μας στην Νίκαια και όταν την είδαν οι γιατροί τρελάθηκαν. εξέταζαν τις αντιδράσεις της σε ήχους, μάτια, αν τρομάζει, αν έχει αίσθηση του κινδύνου και δίαφορα τέτοια. μου είπαν οτι δεν το πιστευουν!!!! είναι εξαιρετική!!!!! κορίτσια σαν παγώνι καμάρωνα, αν με βλέπατε θα ξεκαρδιζόσαστε στα γέλια!!!!!! επίσης θα αλλάξουμε γάλα απο Pre-nan (που είναι για πρόωρα και ελλιποβαρή μωρά) σε Nan1. πάμε δλδ στα κανονικά γάλατα. το σίδηρο θα το συνεχίσουμε μέχρι τα πρώτα μας γενέθλια. μετά φυσικά πήγαμε βόλτες στην αθήνα σε jumbo, σε μια φίλη μου κλπ!! ήταν πολύ ωραία. αφού γυρίσαμε στις 10:30 το βράδυ. φυσικά μας έτρωγε πολύ ώρα το ταϊσμα γιατί περιμένουμε να ρευτεί και να περάσει λίγη ώρα, γιατί τις τελευταίες μέρες ή έχουμε ελαφρα γαστραντερίτιδα ή έπεστρεψε η παλλινδρόμηση σε ελαφρά επίσης μορφή.

Δεν θυμάμαι άλλα, όταν μου έρθουν θα σας ξαναγράψω!!!! φιλάκια.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρια μου!!!

Για καφε ε??? Δεν εχω βγει ποτε μονη μου με το μικρο και νιωθω μια ανασφαλεια με το θεμα αυτο...Φοβαμαι ακομα αλλα που θα παει θα το ξεπερασω!!! Θα το κανονησουμε σιγουρα παντος. Θελω να δω και τον μπεμπη σου απο κοντα!!! Φιλακια... :P

Μαριλενάκι βγες και θα δεις μετά οτι δεν θα μαζεύεσαι...... :P


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

αααααα θυμήθηκα...... όσο αφορά τα πολλά σάλια, δεν είναι δόντια. μεγαλώνουν οι σιαλογόνοι αδένες και έχουν μεγαλύτερη παραγωγή και προετοιμάζονται για τα υπόλοιπα.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εμείς πήγαμε εχτές στο ραντεβού μας στην Νίκαια και όταν την είδαν οι γιατροί τρελάθηκαν. εξέταζαν τις αντιδράσεις της σε ήχους, μάτια, αν τρομάζει, αν έχει αίσθηση του κινδύνου και δίαφορα τέτοια. μου είπαν οτι δεν το πιστευουν!!!! είναι εξαιρετική!!!!! κορίτσια σαν παγώνι καμάρωνα, αν με βλέπατε θα ξεκαρδιζόσαστε στα γέλια!!!!!! επίσης θα αλλάξουμε γάλα απο Pre-nan (που είναι για πρόωρα και ελλιποβαρή μωρά) σε Nan1. πάμε δλδ στα κανονικά γάλατα. το σίδηρο θα το συνεχίσουμε μέχρι τα πρώτα μας γενέθλια

Μπραβο ζουνιτσα μου ειμαι πολυ περηφανη και γω για την μικρη σου φραουλίτσα!!! Λογικο ειναι να καμαρωνεις τοση αγωνια περασατε και σας αξιζουν τωρα ολα τα κανακεματα!!! Φιλια πολλα απο Κρητη...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...