Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Το να κοιμάται το μωρό σε σταθερό σημείο κ σε σταθερούς χρόνους είναι προϋπόθεση για όλες τις θεωρίες, μετά το στάδιο του νεογέννητου βεβαίως

Το να το πηγαίνουν κάθε βράδυ με το αυτοκίνητο Πατήσια-Σούνιο είναι εκτός ορίων, το να θέλει για να κοιμηθεί κάθε μερα3 ώρες αγκαλιά κ κούνημα κ γω δε ξέρω τι είναι επίσης εκτός ορίων

Για να μη φτάσεις σε τέτοιο σημείο φροντίζεις να τηρείς τις αναλογίες.

Το δεδομένο είναι ότι, ναι, αδύνατο να κατανοήσει το μωρό γιατί αφήνεται να κλαίει. Οχι όπως το κατανοείς εσύ.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οσο για το θεμα του co sleeping δεν ξερω δεν ειμαι και πολυ φαν......

η αληθεια βεβαια ειναι και το ξαναλεω οτι δεν ειχα προβλημα με τον υπνο των παιδιων μου. Αν ειχα δεν ξερω μπορει και να το εκανα δεν ξερω.....

Επειδη ομως οπως ολες ξερετε, και καθως μεγαλωνουν τα παιδακια σας θα το δειτε και πιο εντονα, η αληθεια ειναι οτι τα παιδια σε ξεσουμιζουν πραγματικα ειδικα τωρα που ειναι τοσο μικρα δεν υπαρχει λεπτο της ημερας πραγματικα δικο σου θα ηθελα να διαφυλαξω ως δικο μου και του αντρα μου βεβαιως το χρονο που πεφτουμε στο κρεβατι μας και ειμαστε μονο οι δυο μας.


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

αγγελικουλα εννοειται οτι και εσυ θα ακουσεις τετοια λογια απο τον λεωνιδακο σου και φυσικα θα λιωσειςςςςςςςςςςςςςς

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσοοοοοο πολυυυυυ τον αγαπωωωωωωωωωωω ω!!!!!!!!!!

Φαντασου μου χαιδευει τα μαλλια και πεθαινω αλλα να μου πει τα λογια τα δικα σας;;;; Δεν μπορω να φανταστω τι θα κανω η τρελλη η μανα χαχχαχχαχαχαχ


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι απανθρωπο να βλεπεις οτι δεν...και να επιμενεις σε λαθος πραγματα αλλα σε ρωταω...υπαρχουν μαναδες που κανουν κατι τετοιο; Που δεν ακουν τα παιδια τους πολυ πολυ πριν μιλησουν;

υπάρχουν και μάλιστα πολλές

αλλες που το κάνουν συνειδητά

άλλες που το κάνουν γιατί μέχρι εκεί μπορούν

άλλες που το κάνουν γιατί είναι κάθετες

άλλες που το κάνουν γιατι μέχρι εκεί ξέρουν

άλλες που το κάνουν γιατι έτσι τους είπανε

και πολλές ακόμα


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

για πετε ρε κοριτσουδια πως κανουμε παραθεση. Νομιζω πως ηρθε ο καιρος να μαθω και εγω!!!!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το να κοιμάται το μωρό σε σταθερό σημείο κ σε σταθερούς χρόνους είναι προϋπόθεση για όλες τις θεωρίες, μετά το στάδιο του νεογέννητου βεβαίως

Το να το πηγαίνουν κάθε βράδυ με το αυτοκίνητο Πατήσια-Σούνιο είναι εκτός ορίων, το να θέλει για να κοιμηθεί κάθε μερα3 ώρες αγκαλιά κ κούνημα κ γω δε ξέρω τι είναι επίσης εκτός ορίων

Για να μη φτάσεις σε τέτοιο σημείο φροντίζεις να τηρείς τις αναλογίες.

Το δεδομένο είναι ότι, ναι, αδύνατο να κατανοήσει το μωρό γιατί αφήνεται να κλαίει. Οχι όπως το κατανοείς εσύ.

Ααααα ετσι μπραβοοοο now we are talking baby :)

Βασικα τι εννοεις τηρεις τις αναλογιες; Εγω για να ειμαι ειλικρινης εχω συναντησει δυο τυπους καταστασεων..ο ενας ειναι ο δικος μας κ της φλο ας πουμε κ ο αλλος του χαους..ισως κ γι αυτο με βλεπεις ετσι να το ψαχνω κ να μην αφηνω τπτ να πεσει κατω..

Δεν μου ειπες ομως πως το κανει ο δικος μου αφου δεν γινετε; Κ πιστεψε με δεν ειμαι καθολου κουκουβαγια στο λεω ειλικρινα

Σιγουρα παντως δεν μπορει να το αντιληφθει οπως εγω δεν υποστηριζω και τετοιο θα ημουν το λιγοτερο καθυστερημενη...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το cosleeping είμαι υπέρ στους πρωτους μήνες της ζωής κ μεχρι περίπου τους 8 μήνες που ξεκινα το μωρό να καταλαβαίνει ότι αποτελεί ξεχωριστή οντότητα

Από κει και πέρα είμαι υπέρ με το οτιδήποτε βοηθά μια εξοντωμένη μάνα να ξεκουραστεί

Αν το μωρό συνεργαστεί και κοιμάται μόνο του όλα καλά

Αν όχι καλύτερο το cosleeping από μια μανα φάντασμα

Στο πρώτο μου παιδί ουδέποτε κοιμηθήκαμε μαζί, δε χρειάστηκε, κοιμόταν ωραιότατα μόνη της.

Στο δεύτερο κοιμηθήκαμε πολλές νύχτες μαζί, θηλάζοντας, είτε επειδή δεν ησύχαζε, είτε επειδή ήταν άρρωστη, είτε επειδή εγώ με δύο παιδιά ήμουν ερείπιο κ δεν μπορουσα να κάνω ούτε μισό δρομολόγιο.

6 μηνων περίπου μεταφέρθηκε πολύ καλά στο δωμάτιό της

Αν υπήρχε μεγάλη δυσκολία θα εξακολουθούσα να κοιμάμαι χωρίς τύψεις μαζί της, όχι όμως χωρίς να προσπαθήσω πολύ να το αλλάξω αυτό, για δυο λόγους, να μη χαθώ με τον άντρα μου, και να μην έχω πρόβλημα με το μεγάλο παιδί.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και μάλιστα πολλές

αλλες που το κάνουν συνειδητά

άλλες που το κάνουν γιατί μέχρι εκεί μπορούν

άλλες που το κάνουν γιατί είναι κάθετες

άλλες που το κάνουν γιατι μέχρι εκεί ξέρουν

άλλες που το κάνουν γιατι έτσι τους είπανε

και πολλές ακόμα

Για να το λες εσυ τι να πω θα υπαρχουν :confused:

Μα θα σχολιασω δεν μπορω... Γιατι ετσι τους ειπαν;;;;;;;; Δηλ αν τους πουνε να του κανουν budgee θα κανουν;;

Συνειδητα;;; Εχουν συνειδηση;

Το μεχρι εκει μπορουν...οκ Δεν εχω λογια...ο χαζος ειναι χαζος

Μεχρι εκει ξερουν...διδαγματα γονεων που δεν μπορουν να αποβαλλουν...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

α κατσε αλλο το co sleeping και αλλο το co beding.Εγω αυτα που ειπα αφορουν το δευτερο.Και τα δυο παιδια ηταν διπλα μας στην καλαθουνα μεχρι τους τρεις μηνες.Απλα πανω στο κρεβατι μας δεν ηταν if you know what i mean....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααααα ετσι μπραβοοοο now we are talking baby :)

Βασικα τι εννοεις τηρεις τις αναλογιες; Εγω για να ειμαι ειλικρινης εχω συναντησει δυο τυπους καταστασεων..ο ενας ειναι ο δικος μας κ της φλο ας πουμε κ ο αλλος του χαους..ισως κ γι αυτο με βλεπεις ετσι να το ψαχνω κ να μην αφηνω τπτ να πεσει κατω..

Δεν μου ειπες ομως πως το κανει ο δικος μου αφου δεν γινετε; Κ πιστεψε με δεν ειμαι καθολου κουκουβαγια στο λεω ειλικρινα

Σιγουρα παντως δεν μπορει να το αντιληφθει οπως εγω δεν υποστηριζω και τετοιο θα ημουν το λιγοτερο καθυστερημενη...

Τηρείς τις αναλογίες εννοώ ότι από την αρχή προσπαθείς να έχεις στο μυαλό σου τι θες να πετύχεις, και πας προς τα εκεί σιγά σιγα και απτην αρχή

το χάος το βλέπεις εκεί που δεν υπάρχει οριοθετημένη τακτικη και άποψη, και εχει χαθεί το παιχνίδι

ο δικός σου έχει εξαρχής προφανώς μάθει ότι έτσι είναι τα πράγματα, εφόσον είμαι οκ κ δε πονάω ή πεινάω πχ, κάθομαι κ ηρεμώ μόνος μου και κοιμάμαι. Και σε θυμάμαι πολύ καλά να λες από το πρώτο καιρό ότι ο μικρός σου καθόταν ήρεμος γενικά.

Αλλα μωρά όμως, πολλά μωρα, δε κάθονται ήρεμα, έχουν ενοχλήσεις, διάφορα, και οι μαμάδες ψάχνουν τρόπο να τα ηρεμήσουν, και κάνουν το ένα κάνουν το άλλο, και στη πορεία, εύκολα το χάνεις.....και μετά ψάχνεις τρόπο να το φτιάξεις....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες εσυ τι να πω θα υπαρχουν :confused:

Μα θα σχολιασω δεν μπορω... Γιατι ετσι τους ειπαν;;;;;;;; Δηλ αν τους πουνε να του κανουν budgee θα κανουν;;

Συνειδητα;;; Εχουν συνειδηση;

Το μεχρι εκει μπορουν...οκ Δεν εχω λογια...ο χαζος ειναι χαζος

Μεχρι εκει ξερουν...διδαγματα γονεων που δεν μπορουν να αποβαλλουν...

πχ

Η σερβιτόρα στο καφέ που συχνάζω μου χει πει ότι

"ααααααα εγώ και τα δυο μου παιδιά τα άφηνα να κλαίνε κάθε βράδυ από νεογέννητα, έτσι λένε ότι πρέπει να κάνεις για να μαθουν"


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Για το cosleeping είμαι υπέρ στους πρωτους μήνες της ζωής κ μεχρι περίπου τους 8 μήνες που ξεκινα το μωρό να καταλαβαίνει ότι αποτελεί ξεχωριστή οντότητα

Από κει και πέρα είμαι υπέρ με το οτιδήποτε βοηθά μια εξοντωμένη μάνα να ξεκουραστεί

Αν το μωρό συνεργαστεί και κοιμάται μόνο του όλα καλά

Αν όχι καλύτερο το cosleeping από μια μανα φάντασμα

Στο πρώτο μου παιδί ουδέποτε κοιμηθήκαμε μαζί, δε χρειάστηκε, κοιμόταν ωραιότατα μόνη της.

Στο δεύτερο κοιμηθήκαμε πολλές νύχτες μαζί, θηλάζοντας, είτε επειδή δεν ησύχαζε, είτε επειδή ήταν άρρωστη, είτε επειδή εγώ με δύο παιδιά ήμουν ερείπιο κ δεν μπορουσα να κάνω ούτε μισό δρομολόγιο.

6 μηνων περίπου μεταφέρθηκε πολύ καλά στο δωμάτιό της

Αν υπήρχε μεγάλη δυσκολία θα εξακολουθούσα να κοιμάμαι χωρίς τύψεις μαζί της, όχι όμως χωρίς να προσπαθήσω πολύ να το αλλάξω αυτό, για δυο λόγους, να μη χαθώ με τον άντρα μου, και να μην έχω πρόβλημα με το μεγάλο παιδί.

Κι εγω δεν συμφωνω γενικα αλλα και παλι βασισμενο στο δικο μου παιδι. παντως κλεο στα παραπανω δεν διαφωνω καθολου!! Αν τα ειχα καταφερει με ον θηλασμο (την επομενη στανταρρρρ) θα το ειχα κανει κ εγω ετσι οπως το περιγραφεις μαλλον. Εχω τοσο ασχημα παραδειγματα κοντα μου που ξενερωνω εντελως... Αγορακι 9 χρονων που κοιμαται ακομα με τους γονεις...το πλεον συναισθηματικα αναπηρο παιδακι...κριμα...φαντασου μια γνωστη μας πυ το ειδε νομιζε οτι ηταν καθυστερημενο...ασε δραμα...για να εκφραστει κοιταει τους γονεις του...και το χειροτερο..πλαθει με την φαντασια του σεναρια..δηλ ειπε στην γιαγια του οτι χθες η μαμα κ ο μπαμπας εκαναν σεξ ενω ουσιασυτικα την ειχε απλα φιλησει για καληνυχτα


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...