Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Και για να κλείσω βραδιάτικα, και να πάω να κοιμηθώ λιγουλάκι μετά από αυτή τη δύσκολη για μένα μέρα, σας παραθέτω 2 μικρά και όμορφα άρθρα της Στέλλας από το Asteraki τα οποία μιλάνε βασικά για το babywearing αλλά νομίζω βρίσκουν εφαρμογή σε τόσα μα τόσα πολλά τελικά!

Υπέροχα!

http://asterakislings.blogspot.com/2011/11/blog-post_08.html

http://asterakislings.blogspot.com/2008/11/blog-post_10.html

μπράβο συμφωνώ honey

ταιριάζει πολύ και στην προηγούμενη συζήτηση

μπράβο και στη Στέλλα

από μια babywearer μαμά

και με sling και μει ταί


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για πειτε μου την γνωμη σας... Πηρα σημερα κατι παντοφλιτσες απο το τζαμπο (σημειωτεων δεν ψωνιζω ποτε ρουχα κτλ απο εκει εχω κολλημα...) ειναι σαν μποτακια...ερωτηση..δεν τα παταει πολυ καλα να τυ τα βγαλω μην δημιουργησει προβλημα στο περπατημα;

σόρυ αγγελική με τη συζήτηση πήρε η μπάλα και την ερωτησή σου

κι εγώ πήρα κάτι παντοφλάκια από το mothercare αλλά τώρα που κάνει βηματάκια τον βλέπω που σκουντουφλάει ενώ με τα άλλα παππουτσάκια δεν

το κάνει τόσο πολύ (ίσως να είναι και ιδέα μου)

και έτσι δεν του τα πολυφοράω...

αλλά δεν έχει μέσα μαξιλαράκι για το κουντεπιέ είναι φτηνοκατασκευή

δεν ξέρω αν σε βοήθησα

αν ήταν πιο μεγάλος ίσως να μην είχε πρόβλημα

αλλά επειδή τώρα άρχισε να περπατάει είναι σημαντικό να

μάθει να περπατάει σωστά

και το παππούτσι πρέπει να τον βοηθάει


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Παντοφλιτσες στο νούμερό του δυστυχώς δεν έχω βρει

Παπούτσια ακόμα δεν του έχουμε πάρει

Ο μικρός βγάζει και τις κάλτσες...Δεν θέλει τίποτα στα πόδια του από νεογέννητο

Σωστό γυφτάκι δηλαδή...

Μόλις χρονίσει όμως θα του πάρω σίγουρα παπούτσια

Ηδη πιάνεται και αλωνίζει όλο το σπίτι και θέλω τα ποδαράκια του να είναι σταθερά όταν περπατήσει

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, δεν έχω fb

Το έχω ξαναγράψει

Είμαι λίγο πίσω σε αυτά...

Ιντερνετικός μπόζος...

Αφού έμαθα να κάνω απάντηση με παράθεση και να βρίσκω πώς να κάνω και να δέχομαι αίτημα φιλίας, πάλι καλά να λέτε

Κι έχω κάνει και υπολογιστές παλιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το δικό μου facebook βροντοφωνάζει νομίζω!

Για παντοφλάκια εγώ παίρνω αυτά

http://www.inch-blue.com/uk/

τα συστηνω ανεπιφύλακτα, μιλάμε είναι αθάνατα, τα φόραγε η μεγάλη πέρσι κ φέτος φοράει τα περσινά η μικρή και είναι άθικτα. Τα πιο χρήσιμα 20 ευρώ που χω δώσει!

Εχουν το καλό ότι δεν παίρνουν τη φόρμα του ποδιού από το ένα παιδί στο άλλο.

Επίσης είναι τελείως λεπτα κ ειναι σα να μη φοράς τίποτα, πράγμα που συστήνεται τα πρώτα χρόνια της ζωής, λένε όσο γίνεται το πόδι απευθείας επαφή στο έδαφος.

Ειναι δερμάτινα κ δε γλιστράνε με τίποτα.

Μεταφορικά 2 λίρες μόνο έχει.

Τα έχει κ στο lapin αυτά τα παπουτσάκια.....φαρμακείο....απαπαπα.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

άσχετο

σου έχω στείλει PM....εδώ και κάτι μέρες

Και είμαι τόσο ούφο που αν δεν το έλεγες δεν θα το έβλεπα!!!Περίμενα καμιά μεγάλη φωτεινή επιγραφή που να γράφει "ΕΧΕΙΣ P.M." μάλλον:P :p!!!

Αγγελική μόνο εσένα δεν βρήκα,όπως το είπες ,ψάξε με εσύ!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, δεν έχω fb

Το έχω ξαναγράψει

Είμαι λίγο πίσω σε αυτά...

Ιντερνετικός μπόζος...

Αφού έμαθα να κάνω απάντηση με παράθεση και να βρίσκω πώς να κάνω και να δέχομαι αίτημα φιλίας, πάλι καλά να λέτε

Κι έχω κάνει και υπολογιστές παλιά...

Αααα κι εγώ μεγαλεία,έμαθα σήμερα πως να βρίσκω τα pm!!!Τρομαρα μου!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το δικό μου facebook βροντοφωνάζει νομίζω!

Για παντοφλάκια εγώ παίρνω αυτά

http://www.inch-blue.com/uk/

τα συστηνω ανεπιφύλακτα, μιλάμε είναι αθάνατα, τα φόραγε η μεγάλη πέρσι κ φέτος φοράει τα περσινά η μικρή και είναι άθικτα. Τα πιο χρήσιμα 20 ευρώ που χω δώσει!

Εχουν το καλό ότι δεν παίρνουν τη φόρμα του ποδιού από το ένα παιδί στο άλλο.

Επίσης είναι τελείως λεπτα κ ειναι σα να μη φοράς τίποτα, πράγμα που συστήνεται τα πρώτα χρόνια της ζωής, λένε όσο γίνεται το πόδι απευθείας επαφή στο έδαφος.

Ειναι δερμάτινα κ δε γλιστράνε με τίποτα.

Μεταφορικά 2 λίρες μόνο έχει.

Τα έχει κ στο lapin αυτά τα παπουτσάκια.....φαρμακείο....απαπαπα.

Εσύ έχεις φωτεινή επιγραφή!!!!!;)

Το Lapin δηλαδή τα έχει πιο ακριβά;;;Εσύ τα πήρες μέσω Internet;


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις φωτεινή επιγραφή!!!!!;)

Το Lapin δηλαδή τα έχει πιο ακριβά;;;Εσύ τα πήρες μέσω Internet;

ναι σε λίγο που θα βάλω κ το σαιτ θα βάλω κ φωτάκια, βελάκια, διαφορα!

Στο lapin είχαν πέρσι 35 ευρώ νομίζω περίπου.

Εγώ ναι μέσω νετ, απτο site που έβαλα, με προπληρωμένη


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες!! Γραφτηκαν τοσα πολλα χθες και παρεξηγηθηκαν αλλα τοσα που αν με ρωτησετε στ αληθεια δεν ξερω τι να πρωτοπω..για τελευταια φορα θα ανοιξω την καρδια μου..

Ας αρχισω με το πως παρεξηγηθηκαν τα λογια μου και θα ξεκαθαρισω οτι ολα οσα ειπα εννοειται οτι αφορουσαν το δικο μου παιδι και μονο..πως ηταν ποτε δυνατον να κατηγορησω εγω μια αλλη μανα γιατι σε μια αναλογη περιπτωση αντιδρα διαφορετικα απο μενα; Θα ηταν τουλαχιστον παρανοικο κ εξωφρενικο μαζι!! Ολα ξεκινησαν γιατι σε παλιοτερες συζητησεις πανω στο φλεγον ζητημα υπνος , οπως ηταν φυσικο η καθεμια ειχε διαφορετικη αποψη. Ως εδω καλα...το ασχημο ειναι οτι μπηκαν τοτε κατι ταμπελες του στυλ εσυ που αφησες το παιδι να κλαει εισαι ακαρδη κτλ..ενω αντιθετα εμεις που δεν το αφησαμε λεπτο να κλαει κτλ...τοτε κρατηθηκα λοιπον αν κ κατι ειχα αναφερει σχετικα κ δεν μπηκα ουτε σε πολλες λεπτομερειες ουτε προσβαλλα καμια... Χθες λοιπον καποια κοπελα ηθελε την γνωμη μας κ αυτη την φορα μιλησα..ειπα τι εγινε με το δικο μου το παιδι κατεθεσα την εμπειρια μου κ ανεφερα διαφορα απο αυτα που εχω διαβασει. Ουδεποτε υπονοησα οτι αν δεν χρησιμοποιησεις την μεθοδο του controlled crying θα κανεις λαθος, ουτε κ οτι το παιδι σου θα εχει προβλημα, ειπα οτι το δικο μου αντιδρα περιεργα σε οτιδηποτε αλλο κ αν δοκιμασα κ γι αυτο κατεληξα εκει κ μαλιστα πανευκολα χωρις ιδιαιτερη ταλαιπωρια του παιδιου.autoeditadmin

Αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι βγαινω εκτος εαυτου με τις ταμπελες κ τουλαχιστον με σας που εχω μοιραστει απο τις πιο ιερες στιγμες τις ζωης μου θα ηθελα να μην χρειαζεται να το υποστω αυτο ξανα.autoeditadmin

Ετσι για την ιστορια...ο Λεωνιδας καθε φορα που τον εβαζα στο κρεββατι μου να κοιμηθει εκανε τα παντα εκτος αυτου...ανεβαιβε πανω στο κεφαλι μου, δυσανασχετουσε οταν πηγαινες να τον παρεις αγκαλια κ μαλιστα με κλαμματα... Τι να εκανα να τον εδενα για να μπορω κ εγω να το χαρω αυτο; Την μονη αντιστοιχη αναμνηση που κοιμομαστε αγκαλιτσα ηταν τοτε που ειχε κολικους και τον επερνα μαζι μου στο κρεββατι αλλα αυτο κρατησε λιγο μετα δεν ηθελε καθολου..ειχα προσπαθησει να τον κοιμισω στο sling το οποιο χρησιμοποιω ως σημερα παντου...το καροτσι το εχω για σπανιες περιτωσεις αλλα κ παλι περνω το sling μαζι..τα καταφερνα αλλα κ παλι εκλαιγε αρκετα μεχρι να κοιμηθει...ολα αυτα αγκαλια...οταν τον ακουμπουσες στο κρεββατι του κιχ... Το καθε παιδι σε οδηγει στις αναλογες αποφασεις κ πιστευω οτι το ενστικτο της μανας δεν κανει ποτε λαθος!autoeditadmin


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλά γεννητούρια και παραγγελίες;;; Ή σε τρέχουν οι ζουζούνες;;;

αυτή η βδομάδα δεν έχει ούτε γεννητούρια ούτε γενέθλια ούτε βαφτίσεις δυστυχώς.

εχω όμως τα τελικά τρεχάματα με το σάιτ κ τη γραφίστρια, έχω γραφειοκρατικά για τη δουλειά ένα σωρό, (τεβε, οαεε, επιμελητήριο, τράπεζες, εφορίες) και όλα αυτά τα κάνω πρωι οπότε μένουν πίσω όλα τα του σπιτιού....χαμός ελαφρά....

και ετοιμάζομαι να συμμετάσχω σε μια λαχειοφόρο χριστουγεννιάτικη, και ψάχνομαι κ για αυτό....

εφυγα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...