Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

περίπου τόσο

στους υπερηχους βγαίνει 2-4 μέρες μικρότερο

περιμένω την αυχενική στις 12/02

εσύ πότε έχεις αυχενική?

μην ανησυχείς για τους παλμούς

ο αντράς μου σε ηρεμία έχει 52!!!

και εγώ είχα 60-66

προχτές που είχα όλη μέρα 100 δεν άντεχα

πήρα το γιατρό και μου λέει πάνω από 110 θεωρείται για εγκυο

ταχυκαρδία......

10.2 εχω ραντεβου για υπερηχο. Δεν εχουμε πει για αυχενικη. Φανταζομαι θ μου πει εκεινη τη μέρα. .. κ μαλλον καπου θα με στειλει.Αυτος δν ειναι σε εκεινη τη λιστα.


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

το πρώτο παιδί το κράτησαν οι γιαγιάδες του το πρώτο χρόνο

και μετά ξεκίνησε παιδικό

το δεύτερο γεννήθηκε τέλη Μάρτη...

το καλοκαίρι παρόλο που είχα ζητήσει να κάτσω και είχα κρατήσει μέρες αδείας εκτός των 2,5 μηνών που δίνει το ΙΚΑ δεν δέχτηκε να μου τις δώσει ο εργοδότης με την ελπίδα ότι θα πιεστώ και θα παραιτηθώ

και με γύρισε τον Ιούνιο στη δουλειά χωρίς άδεια όλο το καλοκαίρι...

για ψυχολογικό πόλεμο...." τοσο καιρό καθόσουν έλεγε...θες και άδεια?"

λεχώνα και θηλαζουσα με το μηχάνημα άντλησης παραμάσχαλα....έβγαζα το γάλα στη τουαλέτα του γραφείου...

τον μικρό τον είχα στείλει στο εξοχικό με τους παππούδες και ανέβαινα κάθε σ/κ και τη μικρή την κράτησα Αθήνα γιατί την θήλαζα εκτός δουλειάς

και δεν ήθελα να κόψω θηλασμό στους 3 μήνες...οπότε τα πρωινά την κρατούσε μια κοπέλα για όλο το καλοκαίρι

το Σεπτέμβρη η μικρή ήταν 5 μηνών και πηγε στο Βρεφονηπιακό σταθμό μαζί με τον αδερφό της μιας και η κοπέλα ήταν ασύμφορη οικονομικά...

ωράριο σταθμού 9-5.....

εγώ γυρίζω 7 από τη δουλειά και το διώρο 5-7 τα κρατάνε οι γιαγιάδες τους....

για το σταθμό δεν έχω λόγια...μακάρι να είχα στείλει και τον πρώτο νωρίτερα...γιατί με τις γιαγιάδες στο σπίτι όλη μέρα έμπλεξα...

και όταν μας έτυχε ο διαβήτης ανέλαβαν τα πάντα...μετρήσεις, ενέσεις διατροφή, προσοχή, ψυχολογική υποστήριξη όλων....δεν υπάρχουν τέτοιοι σταθμοί....

και η μικρή ξεκίνησε από 5 μήνων και μέχρι και τώρα 22 μηνών αντιβιώση

δεν έχει χρειαστεί να πάρει... φτού φτού...

μόνο μύξες είχε πέρυσι όλη τη χρονιά αλλά τη βγάλαμε μόνο με όρο...

τώρα όμως γεννάω τέλος Αυγούστου...οπότε προφανώς δεν μπορώ να στείλω το βρέφος τόσο μικρό στο σταθμό...αλλά ούτε και κατά τη διάρκεια

της χρονιάς πχ 6 μηνών γιατί κλείνουν τα τμήματα

έιπαν ότι θα βοηθήσουν οι γονείς μου αλλά είναι μεγάλοι σε ηλικία και κουρασμένοι άνθρωποι...κάθε μέρα κάνουν μια ώρα και παραπάνω δρόμο

για να έρθουν στο σπίτι να κρατήσουν τα παιδιά...

δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα

το ωράριο του σύζυγου πολύ χειρότερο

κατά τις 9 γυρίζει τις περισσότερες φορές ενώ σχολάει 7

αλλά δουλευεί κι αυτός στον πρώην εργοδότη μου...

εκεί γνωριστήκαμε ...όποτε καταλαβαίνετε τις αντιλήψεις του και για τα ωράρια....

αμαν βρε κοριτσι μου....αγχωθηκα και μονο που διαβαζα....καταλαβαινω ομως τωρα και το αγχος του συζυγου για το τριτο μωρακι-οχι οτι συμφωνω με το πως αντεδρασε-αλλα με τετοια ωραρια και τρεξιμο ναι...σε βγαζει λιγο απο τη ζωη οπως την εχεις συνηθισει....αλλα και παλι...ειναι μια ευλογια που δε μπορουμε να αρνηθουμε....το σεναριο στις αρχες παππουδες και μετα σταθμος δεν παιζει γτ κλεινουν τα τμηματα ειπες;ρε γμτ...αλλα δυο παιδια εχεις εκει....ειναι επειγον....δεν θα κανουν μια εξαιρεση λες;;ασχετο....περιττο να εκφρασω το θαυμασμο μου για μια γυναικα με τετοια ωραρια που δουλευε και θηλαζε....μιλαω κι εγω που καθομαι ενα χρονο σπιτι....ακους βροχουλα μου;;;


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μετρησα 75.Εχει σημασια ποτε τους μετραμε?

το φυσιολογικο ειναι σχετικο σε πολλες μετρησεις....για μενα πιεση 9,5 ειναι φυσιολογικη και 12 ειναι ανεβασμενη....για καποιπν αλλο 12 ειναι η κανοβικη ομως....κατι αντιστοιχο με τους πσλμους...το σιδηρο κλπ....αντε να μη μετρησω κι εγω....μα λεει καπου ποσους παλμους πρεπει να εχουμε;;;;:roll: μετρησα....79 εχω...προ εγκυμοσυνης ημουν στα 60....αρκουλι...μην αγχωνεσαι....καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος....αντε υπομονη ως τις 10/2 που θα δεις το ζουζουνι να ησυχασεις...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την απορια μπορεις να μου την λυσεις?Κυριακατικα που θα κανεις αυχενικη?

Τελικα ολες κοριτσια θελουν βλεπω και οι συζυγοι σας το ιδιο.:P Καλα για το marouskaki παω πασο,αλλα και τα αγορακια καλε εχουν χαρη:rolleyes::rolleyes: χαχα :Αν δε με πιστευετε εμενα ας σας πει η αγορομανα μας:wink:Παρε πασα......

καλησπερα!!!ναι σας το ειχα ξανα γραψει νομιζω!!!!ειμαι πατρα και καθε βδομαδα μια δυο φορες ερχεται καποιος απο αθηνα σε ενα ιδιωτικο μαιευτηριο!!!!αυτη τη βδομαδα ερχεται κυριακη!!!!:D


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ναι σας το ειχα ξανα γραψει νομιζω!!!!ειμαι πατρα και καθε βδομαδα μια δυο φορες ερχεται καποιος απο αθηνα σε ενα ιδιωτικο μαιευτηριο!!!!αυτη τη βδομαδα ερχεται κυριακη!!!!:D

εκει που θα περιμενεις απο δευτερα χαχα χιλιες φορες την κυριακη.περιμενουμε τα καλα σας αποτελεσματα!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκει που θα περιμενεις απο δευτερα χαχα χιλιες φορες την κυριακη.περιμενουμε τα καλα σας αποτελεσματα!!!

μακαρι να πανε ολα καλα!ναι οντως μας βολεψε καλυτερα μιας και δε θα δουλευει και ο συζυγος!!!;)και εγω ταχυπαλμια ωρες ωρες μπορει να φτασει και 90-95!!!


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια????? Νιωθω ενα πτωμα!!!!!! Θαυμαζω οσες εχετε ηδη παιδακια και αντεχετε!!!!!!

Μαλλον με βλεπω για ρεπο αύριο.....

ελα να γινουμε πολλες!!!!😃 υπομονη απο τον τεταρτο θα εισαι αλλος ανθρωπος...ουτε στομαχια ουτε κοπωση....4-6ος...οι καλυτεροι μηνες!!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! τι κανετε???εγω πολυ καλα περιμενω και εγω να περασουν οι μερες να παω για Αυχενικη!

Marouskaki Δεν το συζητω τα αγορια ειναι αλλιως για την Μαμα!!! αλλα ειναι και στον χαρακτηρα του παιδιου! εμενα ο μικρος ειναι πολυ ποιο μαμακιας απο τον μεγαλο!

η καρδια στις εγκυους μεχρι 100 παλμοι εινα ιφυσιολογικοι,δινει αιμα σε 2 ανθρωπους! ειναι λογικο να ζορηζετε και να εχουν σκαμπανευασματα στην εγκυμοσυνη!

απο 60 μεχρι και 100 ειναι φυσιολογικοι!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα κοριτσιααα!!!θα γινω και εγω μανουλα (πρωτα ο θεος) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τον αυγουστο...ποια απο εσας εχει ακουσει το μωρακι της?? ανυπομωνωωω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και απο εμενα κοριτσιααα!!!θα γινω και εγω μανουλα (πρωτα ο θεος) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τον αυγουστο...ποια απο εσας εχει ακουσει το μωρακι της?? ανυπομωνωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα κοριτσιααα!!!θα γινω και εγω μανουλα (πρωτα ο θεος) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τον αυγουστο...ποια απο εσας εχει ακουσει το μωρακι της?? ανυπομωνωωω!!!

Γεια σου συνονόματη και καλώς μας ήρθες!Με το καλό το μωράκι σου!Πες μας ακριβώς πότε έχει ΠΗΤ για να σε βάλω στο πινακάκι μας...Εδώ έχουμε ήδη ακούσει καρδούλα όλες και περιμένουμε και τις αυχενικές όσων κοριτσιών δεν έκαναν...Είναι το πρώτο σου παιδάκι?Γιατρό δεν πήγες ακόμη?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....Θα σκάσω...Με πήρε 4 η ώρα το πρωί η μαμά μου...Ο μικρός....πυρετό κι εμετό σαν το μεσαίο...δυο βδομάδες μετά.... κι αύριο έχουμε το πάρτυ γενεθλίων.....:?:-?:?:-?:?:-?:?:-?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι κοριτσάκι μου!!!!!!! Σου ευχομαι να σας πανε ολα καλα!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ arca μου! Nα μην ανησυχεις για τους παλμούς, είναι μέσα στα απόλυτα φυσιολογικά όρια. Είσαι ήρεμη βρε παιδί μου, σε κατάσταση ζεν! Εξού και οι παλμοί ;)


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλό ταξίδι και καλή αρχή

μου αρέσουν πολύ αυτά τα νέα ξεκινήματα...

σίγουρα θα σου λείψει η Ελλάδα

εμένα θα με πονούσε πολύ αν δεν μπορούσα να πάρω τα αλμπουμ με τις

φωτογραφίες μου ...μεγάλη τρέλα

θα γεννήσεις Γερμανία δηλαδή?

Σε ευχαριστώ πολύ chrimai, κι εσύ ό,τι καλύτερο, με γερά παιδάκια και καλή σταδιοδρομία.

Φωτογραφίες ε; Αυτό ούτε που το σκέφτηκα. Και τα ρουχα δεν με ένοιαξαν, εδωσα και πέταξα πολλα και πηρα ούτε τα μισά. Αλλά τα βιβλια; Μεγάλος καημός. Εγώ ειμαι απο αυτους με τα δεκάδες αδιάβαστα που ποτέ δεν είναι αρκετά για να αγοράσουν άλλο ένα, και που με κάθε νέα προσθήκη στη βιβλιοθήκη κανουν ένα βημα πίσω να θαυμάσουν το αποτέλεσμα!

Nαι Γερμανία θα γεννήσω, βρήκα ήδη γιατρό και προσπαθώ να συνηθίσω τα γερμανικά συστήματα


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...