Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

       

      1 hour ago, linaa είπε:

      Όταν λες μπόουλινγκ τι εννοείς? Φυσικά Κ υπάρχουν πολλοί γιατροί πες την περιοχή που είσαι Κ σίγουρα κάποιο κορίτσι θα είναι εκεί κοντά.  

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Οι τούρτες μας -γιατί εννοείται ο καθένας είχε τη δική του-ήταν με γεύση λίλα πάουζε...σλουρπ....βρε κοριτσάκι μου, καλά σου λέι κι η meldan...είπαμε να μη βάλεις κιλά αλλά μην κάνεις και διατροφή για διαβήτη κύησης χωρίς να έχεις!Φάε κανα γλυκάκι, αφού τα λαχταράς τόσο!

Μαρουσκάκι αγόρασα ένα βάζο... ε.... βαζάρα μάλλον νουτέλα και θα τσακίζω μια κουταλιά που και που με μπανανίτσα! :wink:

Νοιώθω πως κάνω κι εγώ την επανάστασή μου! χιχιχι!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας !!!καναμε σημερα και εμεις την αυχενικη!!!ολα πολυ καλα η ΠΗΤ σωστη 16/8/2015!!

για φυλο δεν μας ειπε τιποτα ουτε τον ρωτησαμε να σας πω την αληθεια!!!αυτααα εφυγε και ενα αγχος!!!!

Χρυσό μας μπράβο σου! Αλλά δεν ρωτήσατε το φύλο γιατί δεν θέλατε? ή ξεχαστήκατε? Όλα καλά λοιπόν χωρίς άγχος και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! Νομίζω πως ως το τέλος και αυτού του μήνα θα έχουν ολοκληρωθεί οι αυχενικές! Οπότε με το καλό και οι υπόλοιπες!;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εγω λογω της βραδινης αυπνιας εχω αναπτυξει την εξης συνηθεια:πηγαινω τη μελινα σχολειο κι οταν γυρναω ξανακοιμαμαι.Μετα βγαινω εκτος προγραμματος και νευριαζω αλλα δεν την παλευω.Ας μεινει και κατι πισω,ειπα να χαλαρωσω λιγο και να σκεφτω και μενα.Χθες πηγαμε στο παρτυ και περασαμε τελεια.Οι φιλες μου ειναι τεσσερις κοπελες που ειμαστε κολλητες απο το λυκειο,τωρα ολες με παιδια κι εχουμε βαφτισει η μια το παιδθ της αλλης.Ολοι μας δουλευουν οτι δε μπορουν να ξεμπερδεψουν τις κουμπαριες μας.Οποτε τις ειδα ολες χθες και ξελαμπικαρα κι εγω.Νοβεμπερ φανταστικα νεα.Δεν του το χα του συζυγου για τετοια μεγαλη αποφαση απ αυτα που μας ειχες πει αλλα μπραβο του.Εβαλε μπροστα την οικογενεια του.Απλα ακομη μενω με τη σκεψη πως καταντανε ετσι μερικες μανες,ν αναγκαζουν τα παιδια τους να τρεξουν μακρια για να σωθουν.Εγω στι σπιτι εχω δυο παιδικα,ως τωρα η καθεμια ειχε το δικο της.Τωρα θα βαλω και τις δυο μαζι στο πιο μεγαλο και στο αλλο τι μωρο,ειτε αγορι ειτε κοριτσι.Βεβαια οταν λεω τωρα εννοω σε εναμιση χρονο απο σημερα,εφτα μηνες μεχρι να γεννησουμε κι αλλο τοσο θα κρατησω το μπεμπε μαζι μου.Ολα αυτα για να φτασει κι η δαναη σε ηλικια για κρεβατι κι η μελινα να μεγαλωσει να μπορει βα παει ψηλα γιατι σκεφτομαι για κουκετα.Χρυσα μπραβο για την αυχενικη σας.Αυριο περιμενουμε δυο κοριτσια αλλα δε θυμαμαι πια.Εγω την τεταρτη.Ανυπομονω πολυ.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

αξιος ο μισθος σου κοριτσαρα μου!!!!για πες....ψαχνεις τη λιστα στα παλια μνμτ κ κανεις αντιγραφη η υπαρχει κανας τροπος να τη βρισκουμε αμεσως;;;ρωταω γτ εγω την εχω αποθηκευμενη ως αρχειο δτον ηυ...

Μαρουσκάκι όταν μπορέσεις μπες να διορθώσεις τη λίστα μας , γιατί έκανα ένα λαθάκι, έβαλα αυχενική στη Meldan μας η οποία θα πάει σε 2 μερούλες για την αυχενική. Δεν ξέρω να το κάνω εύκολα. Ναι, έκανα copy paste από προηγούμενο μήνυμά σου και μετά άντε να βάλω τα χρώματα και τα Bold..

Καλησπέρα σε όλες τις τσούπρες. Καλό απόγευμα. Πάω για δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια της όμορφης παρέας μας!

Είχα εξαφανιστεί τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε ένα ταξιδάκι στα πατρικά μας σπίτια με τον σύζυγο και δεν είχα σχέσεις με Η/Υ και ίντερνετ!

Ένα καλώς όρισμα στα νέα μέλη μας, συγχαρητήρια στις καλές αυχενικές, χρόνια πολλά στα παιδάκια που γιόρταζαν και καλές μετακομίσεις! Τι να κάνω που τα νέα ήταν πολλά και πρέπει τώρα να τα συνοψίσω!

Όσον αφορά το θέμα της προτίμησης φύλου που άνοιξα προ αμνημονεύτων ετών... εγώ πιστεύω πως δεν είναι κακό να θέλεις το ένα ή το άλλο φύλο. Σίγουρα όλες επιθυμούμε πρωτίστως να είναι γερά τα παιδάκια μας και ευχαριστούμε τον Θεό, την φύση ή τον σύζυγο (ότι θέλει η καθεμία...) για το δώρο που μας έκανε. Όμως από εκεί και πέρα δεν το θεωρώ κακό να εκφράζουμε μια τέτοια άποψη. Σίγουρα δεν αναφέρομαι σε ακρότητες π.χ. ότι θέλω μόνο αγόρι και αν έρθει κορίτσι θα πέσω σε κατάθλιψη. Αυτά είναι ακραία πράγματα και κάτι δεν πάει καλά εξ' αρχής. Εγώ αναφέρομαι απλώς σε μια επιθυμία η οποία είτε επιβεβαιωθεί, είτε όχι δεν θα μας κάνει να αγαπάμε περισσότερο ή λιγότερο το παιδί μας. Και σε καμιά περίπτωση δεν θεωρώ τον εαυτό μου ή οποιαδήποτε άλλη δηλώνει ανοιχτά ότι προτιμάει το ένα ή το άλλο φίλο ότι είμαστε εγωίστριες, αμαρτωλές, αχάριστες ή οτιδήποτε άλλο.


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε σιγα μη με διορθωσετε για δυο μερες διαφορα.Ελπιζω να μη χρειαστει ν αλλαξουν

με ουτε και το χρωμα!Μου φαινεται παραξενο που μαι μπλε αλλα μ αρεσει.Εχω φαει πολυ πλυση εγκεφαλου απ τις φιλες μου που ναι ολες αγορομανες!


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριανθη μου λες κι ειχα διαβασει το μην σου οταν εγραφα για το μπλε μου χρωμα.Κι εγω μαζι σου στο θεμα αυτο.Το οτι θελουμε ολες γερα παιδακια εξυπακουεται.Το οτι θα λατρεψουμε το παιδακι μας ο τι κι αν ειναι,ειναι αυτονοητο.Γι αυτο νευριαζω καμια φορα με την ατακα"ηθελα κοριτσι η ηθελα αγορι αλλα τωρα δεν το αλλαζω με τιποτα".Ε αυτα εννοουνται,υπηρχε ποτε περιπτωση να θες ν αλλαξεις το παιδακι σου μ ενα αλλο διαφορετικου φυλου?Απλως ολοι οι ανθρωποι η τουλαχιστο οι περισσοτεροι νιωθουμε πιο κοντα σε καποια ιδεα.Εγω π χ θυμαμαι απο μικρο κοριτσι να χαζευω τα κοριτσακια κι αργοτερα με φανταζομουν με ενα.Διαβαζα κατι γραμματα που στελναμε με τον αντρα μου εν ετει 1999 (δε θελω σχολια!!!)και λεγαμε πως θα ναι στο μελλον η μπεμπα μας.Κι ετσι για την ιστορια στοιχηματιζα απο τοτε οτι θα παιρνε τα ματια του κι οντως ειναι ολοιδια.Δεν το θυμομουν.Τυχαια βρηκαμε τα γραμματα και γελασαμε πολυ.Καλα εγω συγκινηθηκα κιολαε κι εκεινος με κοροιδευε.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και μπράβο για την καλή αυχενική χρύσαδήμητρα....

με το καλό και η μετακόμιση november

πολυ ωραία νέα....

εμείς έχουμε ένα παιδικό δωμάτιο και το αμάξι μας δε χωράει τρίτο καρεκλάκι!

αλλά ακόμα έχουμε αγωνία για την αυχενική....

τα άλλα έρχονται δευτερεύοντα

τάνια ιούνιος πολύ αργά δεν έχεις αυχενική? 10 Μαρτίου?

είναι έτσι το σύστημα τους εκεί? τότε θα είσαι 12 εβδομάδων?

γλυκαντικά δε πειράζουν αλλά με μέτρο

εγώ λόγω διαβήτη κύησης αλλά και διαβητικού παιδιού

φτιάχνω γλυκά με στέβια (πχ ρυζόγαλο)

τρώω και μερέντα με μαλτιτόλη

μαρμελάδα με φρουκτόζη και δεν με ανεβάζουν καθόλου

βέβαια σε νορμάλ ποσότητες

επίσης υπαρχει μέχρι και πορτοκαλάδα ΕΨΑ με στέβια

επίσης αν τρώτε πολλά γλυκά δε θα πάθετε διαβήτη κύησης

αν είναι να βγεί ο διαβήτης θα βγεί έτσι κι αλλιώς.....

απλά ίσως βγεί πιο γρήγορα ή επιβαρυνθεί αλλά δεν θα είναι η αιτία

υπαρξής του τα γλυκά....ήταν να το πάθετε

μην ανησυχείτε.....

κοινώς όσες μπορείτε τρώτε!!! τώρα που μπορείτε!!!

γιατί εγώ πρόσεχα και δεν γλύτωσα

με το καλό και οι νέες εγκυούλες της παρέας....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και μπράβο για την καλή αυχενική χρύσαδήμητρα....

με το καλό και η μετακόμιση november

πολυ ωραία νέα....

εμείς έχουμε ένα παιδικό δωμάτιο και το αμάξι μας δε χωράει τρίτο καρεκλάκι!

αλλά ακόμα έχουμε αγωνία για την αυχενική....

τα άλλα έρχονται δευτερεύοντα

τάνια ιούνιος πολύ αργά δεν έχεις αυχενική? 10 Μαρτίου?

είναι έτσι το σύστημα τους εκεί? τότε θα είσαι 12 εβδομάδων?

γλυκαντικά δε πειράζουν αλλά με μέτρο

εγώ λόγω διαβήτη κύησης αλλά και διαβητικού παιδιού

φτιάχνω γλυκά με στέβια (πχ ρυζόγαλο)

τρώω και μερέντα με μαλτιτόλη

μαρμελάδα με φρουκτόζη και δεν με ανεβάζουν καθόλου

βέβαια σε νορμάλ ποσότητες

επίσης υπαρχει μέχρι και πορτοκαλάδα ΕΨΑ με στέβια

επίσης αν τρώτε πολλά γλυκά δε θα πάθετε διαβήτη κύησης

αν είναι να βγεί ο διαβήτης θα βγεί έτσι κι αλλιώς.....

απλά ίσως βγεί πιο γρήγορα ή επιβαρυνθεί αλλά δεν θα είναι η αιτία

υπαρξής του τα γλυκά....ήταν να το πάθετε

μην ανησυχείτε.....

κοινώς όσες μπορείτε τρώτε!!! τώρα που μπορείτε!!!

γιατί εγώ πρόσεχα και δεν γλύτωσα

με το καλό και οι νέες εγκυούλες της παρέας....

Διαβασα μονο για τη ζαχαρινη οτι δν κανει! Τα υπολοιπα που αναφερεις επιτρέπονται. .. θα ρωτησω το γυναικολογο... το φυλλο του μωρου σε ποια εβδομαδα ειναι διακριτό????Δηλαδη εγω τωρα που ειμαι 11 εβδομαδα θα μπορουσα να το δω?


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε σιγα μη με διορθωσετε για δυο μερες διαφορα.Ελπιζω να μη χρειαστει ν αλλαξουν

με ουτε και το χρωμα!Μου φαινεται παραξενο που μαι μπλε αλλα μ αρεσει.Εχω φαει πολυ πλυση εγκεφαλου απ τις φιλες μου που ναι ολες αγορομανες!

Α, ωραία!! Ωραίο το μπλέ μ' αρέσει. Μακάρι να μην αλλάξει τίποτα. Περιμένουμε νέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα απο το χιονισμενο Μόναχο. Μας το έστρωσε για τα καλά σήμερα, χιονίζει απο χθες. Εμείς αυριο απογευματάκι για αυχενική, έχουμε αγωνία!! Mου ελειψε και το νινακι, θελω να το ξαναδω!

Kαλα αποτελεσματα σε όλες μας, νομιζω αυριο είμαστε αρκετές.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γουαου!!!!!ειδες τελικα που υπηρχε λυση;;;;χαιρομαι παρα πολυ για σενα...ειλικρινα....σε δηλητηριαζε το περιβαλλον εκει....βρηκατε σπιτι;;;ποσα δωματια;;;εγω εχω δυο παιδικα στα οποια θα μπουν -πρωτα ο Θεος-ως εξης:τρια αγορια στο ενα παιδικο στην υπαρχουσα κουκετα και σε κρεβατακι που θα βγουν τα καγκελα ο μικρος και στο αλλο παιδικο το κιντερ εκπληξη στο κρεβατακι του κι εγω σε μονο κρεβατι για τον πρωτο καιρο....μετα απο καμια δυο τρια χρονια δευτερη κουκετα κι αυτα!!!!αχ ρε βροχουλα....μπραβο.....

Καλησπερα στην ομορφη παρεα μου!

Λοιπον δεν εχει βρεθει ακομα σπιτι γιατι προχθες συζυτησαμε και καταληξαμε σε μετακομιση.Αυτο να φανταστειτε θα μας παρει σιγουρα κανα διμηνο,ισως και παραπανω,μακαρι βεβαια να βρεθει κατι πιο νωρις,αλλα θελει πολυ προσοχη γιατι εδω στην πολη εχει πολυ υγρασια και δεν θελω να μπουμε σε τετοιο σπιτι,επισης θελω να εχει 3-4 υπνοδωματια.Για να δουμε κοριτσια τι μου επιφυλλασει το μελλον...Μακαρι να πανε ολα καλα στο τελος!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκάκι όταν μπορέσεις μπες να διορθώσεις τη λίστα μας , γιατί έκανα ένα λαθάκι, έβαλα αυχενική στη Meldan μας η οποία θα πάει σε 2 μερούλες για την αυχενική. Δεν ξέρω να το κάνω εύκολα. Ναι, έκανα copy paste από προηγούμενο μήνυμά σου και μετά άντε να βάλω τα χρώματα και τα Bold..

Καλησπέρα σε όλες τις τσούπρες. Καλό απόγευμα. Πάω για δουλειά.

Με τι ασχολεισαι κοριτσι μου γιατι Δευτερα απογευμα ειναι σχεδον ολα κλειστα..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!Τι κάνετε? Καλα αποτελεσματα στα κοριτσακια που εχουν αυχενικες αυτες τις μερες!

Κι εγω ειμαι προς μετακομιση... Αλλα σε κανα μηνα θα αρχίσω να κοιταω...

Λοιπον ρωτησα για ρη ζαχαρινη και απαγορευεται!!!!!!!! Οπως και τα προιοντα λαιτ να τα αποφευγω μου είπε. Αν δεν θελω ζαχαρη μπορω να χρησιμοποιώ στεβια.Κατι για φαινυλεκτονουρια (κάτι τέτοιο) δν θυμαμαι λεπτομέρειες κ οτι μπορει να επηρεασει το μωρο.


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!Τι κάνετε? Καλα αποτελεσματα στα κοριτσακια που εχουν αυχενικες αυτες τις μερες!

Κι εγω ειμαι προς μετακομιση... Αλλα σε κανα μηνα θα αρχίσω να κοιταω...

Λοιπον ρωτησα για ρη ζαχαρινη και απαγορευεται!!!!!!!! Οπως και τα προιοντα λαιτ να τα αποφευγω μου είπε. Αν δεν θελω ζαχαρη μπορω να χρησιμοποιώ στεβια.Κατι για φαινυλεκτονουρια (κάτι τέτοιο) δν θυμαμαι λεπτομέρειες κ οτι μπορει να επηρεασει το μωρο.

Καλημερα!!!! τι δλδ και κοκακολα light??????????

εγω επινε και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες και τωρα!!!!!! αααααααα πρεπει να ρωτησω τον γιατρο μου!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...