Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες μας.Πολυ βροχη εδω,ολο το βραδυ και συνεχιζει ακαθεκτη.Παρατηρω μαγδα και νοβεμπερ οτι τα τικερακια σας τα χετε ηδη ροζ και μπλε ε?Ε οσα ξερει η μανα δεν τα ξερουν ολου του κοσμου οι αυχενικες!Νονεμπερ εσυ που εχεις ενα κι ενα τωρα τι θες πιο πολυ?Εγω κοριτσισ μου θρλω το γιο,νομιζω οτι θα ναι το ιδανικο για την οικογενεια μας αλλα ειμαι τοσο τρελη κοριτσομανα που νομιζω οτι θα ζηλευω οποιο ροζ κουβερτακι βλεπω στο μαιευτηριο.Μπορεθ να λεω και βλακειες κκαι να ναι απλα αυτο που εχω συνηθισει.Μαγδα κι ευαγγελια κοντα εχουμρ αυχενικη.Εγω τεταρτη πρωι.Νοβεμπερ για τις δυι μερες που θα θελα να φυγουμε και δε μπορουμε δε φταινε τα παιδια αλλα η δουλεια του αντρα μου και τα οικονομικα.Ειναι εδω απικο εφτα μερες την εβδομαδα.Φευγουμε μονο δεκα μερες τον αυγουστο.Φετος αν το χασουμε κι αυτο δε τη βγαζουμε καθαρη.Θα πιεσω οσι μπορω για ιουλιο.Αρκα μου προβλημα οι αιμορροιδες.Πολυ σπαστικο πραγμα.Στο μαιευτηριο μου εφερναν μια γαζουλα με ελαιολαδο που την ειχαν παγωσει στην καταψυξη.Την εβαζα πανω και με ανακουφιζε.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α νοβεμπετ πρεπει ν αλλαξρις και το τικερ της κορης σου.Τα τερματισε το κοριτσι τα τρια και σταματ να μετραει

Καλημερουδια!! Ουτε που το προσεξα για το τικερακι να φανταστεις:rolleyes:περασα μια συγχηση σημερα παλι με την κ@λ&πεθερα που μου εχει χαλασει ολη την καλη διαθεση που ειχα.Τελοσπαντων δεν θα αφησω να μου καταστρεψει και την υπολοιπη μερα αλλα οταν επιστρεψει ο συζυξ απτη δουλεια θα τον στολισω κανονικα,γιατι αυτος φταιει ουσιαστικα για ολα οσα τραβαω....Δεν τη συνεχιζω αλλο τη συζητηση να μην γκρινιαζω συνεχεια στο ευχαριστο cafe μας.Λοιπον εγω ειχα πει και σε παλιοτερη συζητηση οτι θα προτιμουσα αγορακι,μονο και μονο να μη μου βγει γκρινιαρα σαν την κορη μου,ενω ο γιος μου ειναι τοσο ησυχος σαν προβατο...:PΔεν θα την παλεψω με 2 γυναικες εναντιον μιας, θα ειναι ανισος ο αγωνας.Αλλα τι να κανω? Οτι ερθει λοιπον καλοδεχουμενο στο τελος;);)

Ναι εσενα κοριτσακι μου θα ειναι ιδανικο ενα αγορι τωρα να προστεθει στην οικογενεια σας.Θα δεις ειναι γλυκητατα πλασματακια και πολυ ησυχα σε σχεση με τα κοριτσια.Προσεξε δεν εννοω οτι δεν κανουνε φασαρια, εννοειτε πως κανουνε ειδικα οταν παιζουν με αλλα παιδια.Απλα δεν εχουν αυτη τη συνεχομενη γκρινια,"μιρλα" την λεω εγω, μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι απο το πρωι που ξυπνανε μεχρι το βραδυ,θα τους φορεσεις τα ρουχα που θελεις τα παπουτσια που θελεις χωρις να το διαπραγματευτουν και ειναι πιο καλοβολα στην καθημερινοτητα τους σε γενικες γραμμες παντα.Αυτα τα ολιγα :)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!! Ουτε που το προσεξα για το τικερακι να φανταστεις:rolleyes:περασα μια συγχηση σημερα παλι με την κ@λ&πεθερα που μου εχει χαλασει ολη την καλη διαθεση που ειχα.Τελοσπαντων δεν θα αφησω να μου καταστρεψει και την υπολοιπη μερα αλλα οταν επιστρεψει ο συζυξ απτη δουλεια θα τον στολισω κανονικα,γιατι αυτος φταιει ουσιαστικα για ολα οσα τραβαω....Δεν τη συνεχιζω αλλο τη συζητηση να μην γκρινιαζω συνεχεια στο ευχαριστο cafe μας.Λοιπον εγω ειχα πει και σε παλιοτερη συζητηση οτι θα προτιμουσα αγορακι,μονο και μονο να μη μου βγει γκρινιαρα σαν την κορη μου,ενω ο γιος μου ειναι τοσο ησυχος σαν προβατο...:PΔεν θα την παλεψω με 2 γυναικες εναντιον μιας, θα ειναι ανισος ο αγωνας.Αλλα τι να κανω? Οτι ερθει λοιπον καλοδεχουμενο στο τελος;);)

Ναι εσενα κοριτσακι μου θα ειναι ιδανικο ενα αγορι τωρα να προστεθει στην οικογενεια σας.Θα δεις ειναι γλυκητατα πλασματακια και πολυ ησυχα σε σχεση με τα κοριτσια.Προσεξε δεν εννοω οτι δεν κανουνε φασαρια, εννοειτε πως κανουνε ειδικα οταν παιζουν με αλλα παιδια.Απλα δεν εχουν αυτη τη συνεχομενη γκρινια,"μιρλα" την λεω εγω, μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι απο το πρωι που ξυπνανε μεχρι το βραδυ,θα τους φορεσεις τα ρουχα που θελεις τα παπουτσια που θελεις χωρις να το διαπραγματευτουν και ειναι πιο καλοβολα στην καθημερινοτητα τους σε γενικες γραμμες παντα.Αυτα τα ολιγα :)

τι θα φορεσεις στο αγορι ειπες;;;ο,τι θελεις;;;τι λες μαναρι μου;;;ξερεις τι καβγαδες κανω καθε μερα για τα ρουχα;;;αμα δεν ξινισει ο ενας ξινιζει ο αλλος....καλοβολα επισης....ναι καλα....το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι πιο αγαθα σε σχεση με τα κοριτσια αλλα και παλι ποια ειμαι εγω που συγκρινω ε;;;χαχα....αλλη μια γνωστη σημερα μου ειπε οτι αφου δε φανηκε φυλο ειναι θετικο για κοριτσι-οπως ειχε πει και η κριμαι- ε στο τελος θα το πιστεψω και θα με μαζευετε απο τα πατωματα οταν δω το τσουτσουρι του....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι σου εκανε παλι η κακουργα?Και να τον στολισεις τον αντρα σου θ αλλαξεθ κατι λες?Αν μερικα πραγματα ειναι παγιωμενη τακτικη δυσκολα να δεις διαφορα.Εμεις τσακωνομαστε για τις δουλειες,αλλαζει για καναδυο εβδομαδες και μετα επανερχεται ο κανονικος του εαυτος.Τι φαγατε σημερα κοπελες?Εμεις φασολακια αλλα εγω εφαγα μια μεριδα γιουβετσι που μου φερε η αδελφη μου.Πεθαινω για κρεας.Η τανια που εξαφανιστηκε?Τανιαααααααα ακους?Ελπιζω να σαι καλα.Μπες βα μας πεις κανα νεο?Κριμαι πως εισαι σημερα?Τα ιδια χαλια?Νονεμπερ το τικερ το διεγραψες και το ξαναεφτιαξες?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι συμφωνω μαρουσκακι,πιο πολυ παιζεθ ρολο ο χαρακτηρας του παιδιου και λιγοτερο το φυλο.Ο αντρας μου λεει δυσκολα τ αγορια στην εφηβεια αλλα οταν δουλευα στο φροντιστηριο ειχα δει και κατι κοριτσια στην εφηβεια...παναγια βοηθα...Οποτε ολα ειναι σχετικα.Αυριο δεν εχετε σχολειο ε?Τυχερουλα!!!θα τα χεις ολα σπιτι...


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Πολυ εχω χαρει με τα καλα αποτελεσματα των αυχενικων.Μπραβο στα κοριτσια και με το καλο κι οι υπολοιπες.Πονηρουλα μαριανθη δεν ειχες πει οτι δε θες να μαθεις το φυλο?Τωρα λες για γλεντια αν γινεις ροζ!

Ισχύει ότι δεν ήθελα να μάθω το φύλο! Αλλά ο γιατρός το είχε ξεχάσει, ενώ του το είπα, και όταν πήγαμε για καρδούλα μου πέταξε κάτι για κορίτσι. Ε από τότε δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι! Από την μια σκέφτομαι να συγκρατηθώ και να πω στον γιατρό από την αρχή να μην μου τίποτα. Από την άλλη έχω και στο πίσω μέρος του μυαλού μου την πιθανότητα για κορίτσι και... ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ!!! Χαχα!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά! Όσο καλά γίνεται δηλαδή με τις στομαχικές διαταραχές και τα άλλα προβλήματα! Χτες μιλούσα με την μία μου γιαγιά για την επιθυμία μου να κάνω κορίτσι. Και την ρωτάω τι θα ήθελε αυτή. Λοιπόν, μόνο που δεν με αφόρισε! Άρχισε να λέει ότι είναι ανίερο και αμαρτωλό το να ζητάω το ένα ή το άλλο φύλο. Ότι επιθυμεί ο θεός να μου δώσει και εγώ να μην ζητάω τίποτα. Μου είπε πολλά αλλά αυτό είναι το ρεζουμέ. Και μετά μπαίνω στο φόρουμ και διαβάζω τις συζητήσεις μας. Πως η μία θέλει αγόρι, πως η άλλη κορίτσι, τι θέλουν οι άντρες μας κ.τ.λ. Αν η γιαγιά μου είχε περισσότερη εξοικείωση με την τεχνολογία και τα διάβαζε όλα αυτά, να ξέρετε ότι θα μας έκανε εξορκισμό ομαδικώς! Χαχα. Πω πω αυτό το χάσμα γενεών...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά! Όσο καλά γίνεται δηλαδή με τις στομαχικές διαταραχές και τα άλλα προβλήματα! Χτες μιλούσα με την μία μου γιαγιά για την επιθυμία μου να κάνω κορίτσι. Και την ρωτάω τι θα ήθελε αυτή. Λοιπόν, μόνο που δεν με αφόρισε! Άρχισε να λέει ότι είναι ανίερο και αμαρτωλό το να ζητάω το ένα ή το άλλο φύλο. Ότι επιθυμεί ο θεός να μου δώσει και εγώ να μην ζητάω τίποτα. Μου είπε πολλά αλλά αυτό είναι το ρεζουμέ. Και μετά μπαίνω στο φόρουμ και διαβάζω τις συζητήσεις μας. Πως η μία θέλει αγόρι, πως η άλλη κορίτσι, τι θέλουν οι άντρες μας κ.τ.λ. Αν η γιαγιά μου είχε περισσότερη εξοικείωση με την τεχνολογία και τα διάβαζε όλα αυτά, να ξέρετε ότι θα μας έκανε εξορκισμό ομαδικώς! Χαχα. Πω πω αυτό το χάσμα γενεών...
μακαρι να σκεφτομασταν ολες οπως η γιαγια σου....οτι τα παιδια ειναι δωρο που μας το χαρισε ο Θεος και ποιες ειμαστε εμεις να εχουμε και προτιμηση;;;αλλα μπαινει αυτο το παλιοθελημα μας μπροστα...αμα το σκεφτεις το 100% των προβληματων μας με τους αλλους και τον εαυτο μας απι εγωισμο ξεκινουν...αλλα αυτη ειναι για αλλου στζητηση...τι λεγαμε;;;α ναι...που θελαμε κοριτσια....:mrgreen:

Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω μαρουσκακι,πιο πολυ παιζεθ ρολο ο χαρακτηρας του παιδιου και λιγοτερο το φυλο.Ο αντρας μου λεει δυσκολα τ αγορια στην εφηβεια αλλα οταν δουλευα στο φροντιστηριο ειχα δει και κατι κοριτσια στην εφηβεια...παναγια βοηθα...Οποτε ολα ειναι σχετικα.Αυριο δεν εχετε σχολειο ε?Τυχερουλα!!!θα τα χεις ολα σπιτι...

χαχα με δουλευεις ε;;;εκει που εισαι ημουνα κι εκει που ειμαι θα ρθεις....ειπε η γραια και απηλθε....χαχαχα:mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι βρε μαριανθη εγω πιστευω οτι οποιαδηποτε νανα οποιασδηποτε εποχης μπορεθ να χε καποια προτιμηση αλλα ηταν τοτε τοσο θεοσεβουμενες που φοβοντουσαν και να το πουν η και να το ομολογησουν στον ιδιο τους τον εαυτο.Αλλα απο την αλλη την εποχη των γιαγιαδων μας δεν ξεκινησε ολη αυτη η μανια με τα αγορια,τα "παιδια"οπως τα λεγαν?Εγω ως εγκυος βαρεθηκα να ακουω το κλασικο "ε δεν πειραζει,στο επομενο"οταν ακουγαν οτι ειχα κοριτσι και ειδικα τη δευτερη φορα.Η γιαγια μου τωρα μου ειπε"μα τριτο κοριτσι μου μεσα στην κριση,τουλαχιστον ας ειναι αγορι"!!!!!Οποτρ καταλαβαινεις οτι γιαγια με γιαγια διαφερουν.Δεν ειναι τοσο η ηλικια οσο ο ανθρωπος και η νοοτροπια του.Ασε και το αλλο που με το ζορι κανουμε τριτο γιατι πηγαινουμε για το γιο.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!!εχω και εγω χαθει δε προλαβαινω να μπαινω !!!εχω αυχενικη την κυριακη!!ανυπομονουμε!!!!αυτη τη φορα νομιζω εχω αγορι !!!!ειναι μια εντελως διαφορετικη εγκυμοσυνη και μονο με βαση αυτο το λεω!!!!ο αντρας μου θελει παλι κοριτσι!!!!τι να πω να ειναι καλα πανω απ ολα!!!!δε μπαινω συχνα στο ιντερνετ αλλα σας σκεφτομαι συνεχεια κοριτσια αντε να περασει ο καιρος να γεννηθουν τα μικρουλια μας!!!!


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι σου εκανε παλι η κακουργα?Και να τον στολισεις τον αντρα σου θ αλλαξεθ κατι λες?Αν μερικα πραγματα ειναι παγιωμενη τακτικη δυσκολα να δεις διαφορα.Εμεις τσακωνομαστε για τις δουλειες,αλλαζει για καναδυο εβδομαδες και μετα επανερχεται ο κανονικος του εαυτος.Τι φαγατε σημερα κοπελες?Εμεις φασολακια αλλα εγω εφαγα μια μεριδα γιουβετσι που μου φερε η αδελφη μου.Πεθαινω για κρεας.Η τανια που εξαφανιστηκε?Τανιαααααααα ακους?Ελπιζω να σαι καλα.Μπες βα μας πεις κανα νεο?Κριμαι πως εισαι σημερα?Τα ιδια χαλια?Νονεμπερ το τικερ το διεγραψες και το ξαναεφτιαξες?

Οντως δεν θα αλλαξει τιποτα και δεν τον στολισα τελικα το μεσημερι.Απλα δεν του μιλαω καθολου:evil::evil:Σημερα δεν θελω να μιλαω σε κανεναν,εχω απογοητευτει γενικοτερα.Και εμεις φασολακια ειχαμε απο χθες,αυριο φακες κλασσικα!Το τικερακι το διορθωσα,δεν φαινεται??


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...