Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Excuse me αλλα το stogiaki ποτε εκανε αυχενικη? Δε θυμαμαι καθολου:rolleyes: Εγραψε προσφατα?γιατι 2-3 κοπελες μια φορα γραψανε και μετα παπαλα.Μακαρι να τους πηγαινουν ολα καλα παντως με την εγκυμοσυνη τους...

Καλημέρα!Το stogiaki ήταν η πρώτη που είχε κάνει αυχενική!Χαμένες είναι η Λολίτα και η μπισκομάνια...εύχομαι κι εγώ να συνεχίζουν καλά κι ας μη μπαίνουν...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα φιλες μου.Σημερα εστειλα και τον γιο στον παιδικο,μετα απο μια βδομαδα παραμονης στο σπιτι και επιτελους να μεινω λιγο μονη να μαζεψω τιποτα και να χαλαρωσω μεχρι να παω να τα ξαναπαρω.Εχω βαλει στην Τv θεια Λειτουργια λογω της ημερας και ηρεμω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.Το ειχα μεγαλη αναγκη....

Εδω βροχερος καιρος με πολυ υγρασια.:(... και κλασσικα βαζω τις φακες μου..

Άντε επιτέλους να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο...Εμάς τα μεγάλα τα πήγανε εκκλησία και μετά τα πήρανε οι δικοί μου για να συνέλθουμε...Καλά έκανες κι έβαλες τη Θ.Λειτουργία...Κι εγώ μια δόση είπα να πάω, αλλά το άφησα για την Κυριακή τελικά...Άμα σας πω δεν έχω καθόλου όρεξη για παιδότοπο, γενέθλια....τίποτα...Αχ δεν είμαι να παίρνω άδεια, αρρωσταίνω χειρότερα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

η αλήθεια είναι ότι είναι εγωιστικό να μιλάμε για πολλά πράγματα τη σήμερον ημέρα, κ αυτό γιατί κάποιοι δεν έχουν να φάνε κ περνάνε δύσκολα κ μεις διαθέτουμε υπολογιστή κ ιντερνετ,,,Πόσω μάλλον όταν μιλάμε για την επιλογή του φύλου... πραγματικά είναι από ποια οπτική το βλέπει κανείς...

Εννοείται ότι ΠΡΩΤΑ από όλα θέλουμε υγιές μωράκι!!! Για μένα και μόνο που είμαι έγκυος είναι ένα θαύμα από μόνο του, από τη στιγμή που προσπαθούσα περίπου 1,5 χρόνο να μείνω έγκυος.

Δεν το συζητώ για κάποιον που έκανε εξωσωματική κ πέρασε από όοοοολη αυτή τη διαδικασία... φαντάζομαι γιαυτόν πόσο τιποτένια φαίνεται η αναγούλα, η καούρα της εγκυμοσύνης, ή η συζήτηση για το φύλο του εμβρύου... Ο Θεός (ή η φύση, ανάλογα τι πιστεύει ο καθένας) μας έδωσε αυτή τη χαρά!

Ο άνθρωπος συνήθως (όπως εγώ) κ μόνο που καταφέρνει κάτι (πχ. εγκυμοσύνη) μετά μπαίνει σε άλλη διαδικασία, (Χριστέ μου τι αναγούλα είναι αυτή, πώς θα την ξεπεράσω??? που πριν παρακαλούσα να έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης...) τι φύλο θα έχει, αν θα καταφέρει το ακατόρθωτο (όπως να γεννήσει φυσιολογικά μετά από καισαρική!). Τίθενται ακριβώς μετά άλλοι στόχοι! ίσως άνευ σημασίας πριν και μεγάλης μετά...

Αυτά τα ολίγα είχα να πω...έχω και άλλα αλλά σας έπρηξα!!! Οι σκέψεις μου...

Ε όχι και μας έπρηξες...άμα δεν τα λες σε μας σε ποιον θα τα πεις?Καλέ...τσάμπα ψυχοθεραπεία κάνουμε εδώ, δεν το κατάλαβες??

Εγώ συμφωνώ με ό,τι έγραψες!;)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε Μαρουσκάκι εμείς δεν πρεπει να συμπέσαμε... Θα σε θυμομουν πιστευω!

Χαχα, ναι, θα με θυμόσουν...έκανα πρώτη προσπάθεια για τέταρτο, θα με θυμόσουν χαχα!:lol::lol::lol::lol::lol:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015!

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺καρδούλα

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Magda18 14/8 ☺καρδούλα

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺καρδούλα

-Elafi 16/8 ☺καρδούλα

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Βαμμένες ...περιμένουμε επόμενη αυχενική την Κυριακή!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε επιτέλους να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο...Εμάς τα μεγάλα τα πήγανε εκκλησία και μετά τα πήρανε οι δικοί μου για να συνέλθουμε...Καλά έκανες κι έβαλες τη Θ.Λειτουργία...Κι εγώ μια δόση είπα να πάω, αλλά το άφησα για την Κυριακή τελικά...Άμα σας πω δεν έχω καθόλου όρεξη για παιδότοπο, γενέθλια....τίποτα...Αχ δεν είμαι να παίρνω άδεια, αρρωσταίνω χειρότερα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ετσι ειναι...Μην παιρνεις αδεια αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος.Μεσα στο σπιτι μουχλιαζεις,ατονεις και συνεχεια κουραζεις το μυαλο σου με σκεψεις.Μακαρι να πηγαινα και εγω δουλεια να ξεφευγα λιγακι.Δυστυχως ειμαι υποχρεωμενη να παρω την αδεια του 2015 οποτε δεν ξαναπαταω το ποδι μου μεχρι του χρονου:roll: Μπορει να ακουγετε super ομως εμενα με σκοτωνει αυτη η αδρανεια,οπως και πολλες κοπελες πιστευω που καθονται σπιτι.Γενεθλια??? Γερα να ειναι τα παιδακια μας,αλλα και εγω στη φαση που ειμαι νιωθω να κανω καταναγκαστικα εργα.Θα φτιαξεις εσυ φαγητα η' θα τα βαλει ο παιδοτοπος? Τι θα περιλαμβανει το μενου(πες μας και τιμες)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...Μην παιρνεις αδεια αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος.Μεσα στο σπιτι μουχλιαζεις,ατονεις και συνεχεια κουραζεις το μυαλο σου με σκεψεις.Μακαρι να πηγαινα και εγω δουλεια να ξεφευγα λιγακι.Δυστυχως ειμαι υποχρεωμενη να παρω την αδεια του 2015 οποτε δεν ξαναπαταω το ποδι μου μεχρι του χρονου:roll: Μπορει να ακουγετε super ομως εμενα με σκοτωνει αυτη η αδρανεια,οπως και πολλες κοπελες πιστευω που καθονται σπιτι.Γενεθλια??? Γερα να ειναι τα παιδακια μας,αλλα και εγω στη φαση που ειμαι νιωθω να κανω καταναγκαστικα εργα.Θα φτιαξεις εσυ φαγητα η' θα τα βαλει ο παιδοτοπος? Τι θα περιλαμβανει το μενου(πες μας και τιμες)

Φαγητά ο παιδότοπος..δεν είμαι για να φτιάχνω πίτσες κλπ κλπ...Τιμές?Δεν έχω ιδέα!Με αυτά ασχολείται ο ανήρ....:mrgreen::mrgreen:Μα κι εγώ πήρα 5 μέρες τώρα κι άλλες 7 θα πάρω το Φεβρουάριο...είναι το υπόλοιπο της άδεια του 2014...;););) ΄Μωρέ δεν είμαι καλά σωματικά, στομάχια, κεφάλι, κρύωμα...αλλιώς μια χαρά είμαι σπίτι!Το έχω πεντακάθαρο, τους κάνω φαγητάκια, κεηκάκια και φυσικά διαβάζω!Αλλά γι΄αυτά κάνω υπομονή ως τις 28-29/4 που τότε θα αρχίσει η άδεια του 2015 και μετά-πρώτα ο Θεός- θα με δούνε τον Αύγουστο του 2016!!!!8)8):cool:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαγητά ο παιδότοπος..δεν είμαι για να φτιάχνω πίτσες κλπ κλπ...Τιμές?Δεν έχω ιδέα!Με αυτά ασχολείται ο ανήρ....:mrgreen::mrgreen:Μα κι εγώ πήρα 5 μέρες τώρα κι άλλες 7 θα πάρω το Φεβρουάριο...είναι το υπόλοιπο της άδεια του 2014...;););) ΄Μωρέ δεν είμαι καλά σωματικά, στομάχια, κεφάλι, κρύωμα...αλλιώς μια χαρά είμαι σπίτι!Το έχω πεντακάθαρο, τους κάνω φαγητάκια, κεηκάκια και φυσικά διαβάζω!Αλλά γι΄αυτά κάνω υπομονή ως τις 28-29/4 που τότε θα αρχίσει η άδεια του 2015 και μετά-πρώτα ο Θεός- θα με δούνε τον Αύγουστο του 2016!!!!8)8):cool:

Αυτα ειναι,αν εχεις τυχη διαβαινε....Οχι σαν εμενα τον μ@λ?κα που ασχολουμαι με τα παντα και ερχεται ο συζυξ στο τελος σαν τουριστας..Ρε κοπελια εχω φαει το σπιτι στη μαπα 2μιση χρονια συνεχομενα επειδη εκανα τα δυο παιδια κοντα και τα ειδα ολα κωλυομενα! Ποσο να καθαρισεις?ποσο να μαγειρεψεις? Ποσο να αποστασιοποιηθεις απο τα πραγματα? Τα πρωινα ολοι δουλευουνε,ουτε για καφε δεν εχεις ανθρωπο να πας.Επηξα,επηξα,επηξα.Ξεχασα να ντυνομαι,να βαφομαι,να συναναστρεφομαι με κοσμο.Ολα γυρναγαν γυρω απο το σπιτι,παιδια,φαι,γαλα,σκ@τα,καροτσια,δοντια και εγω????? Καπου μεσα σε ολα αυτα να ξανασηκωσω το κεφαλι,να ξαναγινω κοινωνικη,να αρχισω να παιρνω τηλεφωνα,να μεγαλωνω τα παιδια και να επιστρεφω στη δουλεια, και παλι απτην αρχη...Δεν τρομαζω με το τωρα απλα για μενα το ιδανικο θα ηταν αυτο που κανει.... η Μενεγακη ας πουμε.Δουλευει χαλαρα μεχρι λιγο πριν γεννησει,ξεσκιζετε στο γελιο καθε μεσημερι,περναει super,τρωει πινει και πληρωνεται αδρα..Να μου πεις η Μενεγακη ειναι αυτη.Ε! Και εγω ειμαι November χιχιχιχιχι:mrgreen:

Ερωτηση:γιατι επιστρεφεις Αυγουστο '16? Δεν εχεις αλλους 3 μηνες εξτρα εσυ στο δημοσιο?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σας βλέπω πρωινές πρωινές όλες.. Εγώ ξύπνησα παράξενα σήμερα.. κάτι περίεργα όνειρα.. άγχος πολύ δεν ξέρω γιατί.. Και το βράδυ με έπιασε μια δυσφορία.. που άνοιξα την μπαλκονόπορτα για καμια ώρα να μπει καθαρός αέρας στο δωμάτιο!! έχω κι αναγούλες από προχθες πιο έντονες.. δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή από την εγκυμοσύνη αλλά οι αναγούλες καλά κρατούν και ειναι πιο αφόρητες το πρωί μόλις ξυπνήσω.. Εκεί που έλεγα.. ότι θα τις γλυτώσω..

Σμερα δεν έχει μαγείρεμα, είχα κάνει χορτόσουπα βελουτέ από χθες..

Χθες μίλησα με το γιατρό μου, όλα καλά με τις εξετάσεις αίματος και ούρων (οοουυυφ!) και την Τρίτη το βράδυ θα χουμε ρβ με το μωράκι μας. Αχ τι ωραία!!

Μαρουσκάκι περαστικά σου!!

Σκέφτομαι ακούγοντας εσας με τα πρώτα, δεύτερα τρίτα παιδάκια σας.. πόσο πολύτιμος γίνεται λίγος προσωπικός χρόνος όταν αποκτάς παιδιά. Είναι φοβερή η αλλαγή.. για να δούμε ανυπομονώ να τη ζήσω αλλά και με τρομάζει λίγο και το άγνωστο.. σα να κάνεις βουτιά σε έναν άλλο πλανήτη. Ε;;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα μου σήμερα Ελλάδα. Αυριο πτήση one way για Γερμανία. Θα έρχομαι συχνά αλλα σαν επισκέπτης πια. Ξενοικιάζω λοιπόν, και για σήμερα σκοντάφτω πάνω σε κούτες όλη την ώρα.

Αυτό ήταν κορίτσια, φεύγω!!!

Ευτυχώς έχω βοήθεια, ελάχιστα πράγματα κάνω, κυρίως δίνω οδηγίες :D

Το μόνο που πονάει είναι οτι δεν μπορώ να πάρω ολα τα βιβλία μου. Κατάφερα και στρίμωξα στις κούτες περίπου τα μισά :(


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελευταία μέρα μου σήμερα Ελλάδα. Αυριο πτήση one way για Γερμανία. Θα έρχομαι συχνά αλλα σαν επισκέπτης πια. Ξενοικιάζω λοιπόν, και για σήμερα σκοντάφτω πάνω σε κούτες όλη την ώρα.

Αυτό ήταν κορίτσια, φεύγω!!!

Ευτυχώς έχω βοήθεια, ελάχιστα πράγματα κάνω, κυρίως δίνω οδηγίες :D

Το μόνο που πονάει είναι οτι δεν μπορώ να πάρω ολα τα βιβλία μου. Κατάφερα και στρίμωξα στις κούτες περίπου τα μισά :([/QUO

Καλή αρχή Ευαγγελία !!! Χμ, μεγάλη στιγμή.. η τελευταία μέρα..

Από αύριο θα στε όλοι μαζί οι... τρεις σας. Εύχομαι να βρεις ανθρώπους εκεί που να σε κάνουν να νιώθεις σαν το σπίτι σου. Σε ποιά πόλη θα μείνεις;

Από Γερμανία έχουμε πάει μόνο στο Βερολίνο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι,αν εχεις τυχη διαβαινε....Οχι σαν εμενα τον μ@λκα που ασχολουμαι με τα παντα και ερχεται ο συζυξ στο τελος σαν τουριστας..Ρε κοπελια εχω φαει το σπιτι στη μαπα 2μιση χρονια συνεχομενα επειδη εκανα τα δυο παιδια κοντα και τα ειδα ολα κωλυομενα! Ποσο να καθαρισεις?ποσο να μαγειρεψεις? Ποσο να αποστασιοποιηθεις απο τα πραγματα? Τα πρωινα ολοι δουλευουνε,ουτε για καφε δεν εχεις ανθρωπο να πας.Επηξα,επηξα,επηξα.Ξεχασα να ντυνομαι,να βαφομαι,να συναναστρεφομαι με κοσμο.Ολα γυρναγαν γυρω απο το σπιτι,παιδια,φαι,γαλα,σκ@τα,καροτσια,δοντια και εγω????? Καπου μεσα σε ολα αυτα να ξανασηκωσω το κεφαλι,να ξαναγινω κοινωνικη,να αρχισω να παιρνω τηλεφωνα,να μεγαλωνω τα παιδια και να επιστρεφω στη δουλεια, και παλι απτην αρχη...Δεν τρομαζω με το τωρα απλα για μενα το ιδανικο θα ηταν αυτο που κανει.... η Μενεγακη ας πουμε.Δουλευει χαλαρα μεχρι λιγο πριν γεννησει,ξεσκιζετε στο γελιο καθε μεσημερι,περναει super,τρωει πινει και πληρωνεται αδρα..Να μου πεις η Μενεγακη ειναι αυτη.Ε! Και εγω ειμαι November χιχιχιχιχι:mrgreen:

Ερωτηση:γιατι επιστρεφεις Αυγουστο '16? Δεν εχεις αλλους 3 μηνες εξτρα εσυ στο δημοσιο?

εχω κοριτσι μου τριμηνο...αλλα δεν αξιζει να το παρεις σερι....τι να πανε 12 μηνων παιδικο τι 15 μηνων...αφου παιδικο θα πανε...εκτος κι αν αναλαβει η μαμα μου....δεν μου εχει τυχει αυτο:mrgreen: εμας μας δινουν δικαιωμα να σπασουμε το τριμηνο σε μηνα μηνα...θα κανω αυτο....ετσι εκανα και στο τριτο και καθε καλοκαιρι επι ενα μηνα ειμαι με τα παιδια....αν εχεις αυτο το δικαιωμα...για σκεψου το....του χρονου ο γιος σου νηπια...τρεις μηνες κλεινουν...η κορη παιδικο...κλεινουν τον αυγουστο.δε βολευει πιο πολυ να παρεις ενα μηνα αδεια τον αυγουστο;;;;α ξεχασα....λαθος εκανα...λογω τεταρτου δεν παιρνω τριμηνο λοχειας αλλα πενταμηνο οποτε....οκτωβριο 2016 στη δουλεια... Οσο για την αλλοτριωση που περιγραφεις...το εζησα κι εγω μεταξυ των δυο πρωτων γιων...εφυγα μαρτιο του 2005 και γυρισα ιανουαριο 2009!!!!ειπες τιποτα;;;;αλλα χιλιες φορες που μεγαλωσαν τα παιδια μου οπως ηθελα εγω παρα με γιαγιαδες η τον καλυτερο παιδικο.απο τη μενεγακη δεν εχεις τπτ να ζηλεψεις και το ξερεις....για να μην παρεξηγηθω απο μανουλες που δεν εχουν τη δικη μας επιλογη του να κατσουν σπιτι...μιλαμε για το τι ισχυει στο δημοσιο...δε λεμε οτι η μανουλα που αναγκαζεται να δουλεψει αμεσα δεν κανει το καλυτερο για το μωρο

..απλως δεν εχει επιλογη οπως εμεις...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

πήρα μια μέρα άδεια χτες γιατί ήμουν χάλια και σήμερα ήρθα δουλειά

λίγο καλύτερα ειμαι...να δούμε πότε θα περάσει η ίωση...

χωρίς κανένα φάρμακο μόνο με όρο δύσκολο το βλέπω

σχετικά με τα αγόρια και τα κορίτσια που λέτε...

για μένα το γιός μου είναι ο έρωτας μου αλλά η κόρη μου η λατρεία μου...

το ίδιο πράγμα δεν είναι

αλλό το αγόρι άλλο το κορίτσι....αλλά είναι και στο παιδί....

αντε πότε θα περάσουν οι μέρες μέχρι την αυχενική....

φοβάμαι μην έπαθε τίποτα με τόσο δύνατο βήχα και φτέρνισμα

περίεργα συμπτώματα έχω σ'αυτήν την εγκυμοσύνη....

η ίωση φταίει δε ξέρω

εκτός από τις κρυάδες και την ταχυπαλμία που δεν είχα στις προηγούμενες

μόλις ξεκινάω να φάω νιώθω δυσφορία

και μια αίσθηση πολλών παλμών...μετράω 85 εγώ νιώθω 105...

ούτε να φάω δε μπορώ...

τι ένιωσα όταν έγραψα ότι νόμιζα ότι ένιωσα το μωρό επείδη με ρώτησαν

οι πρωτοεγγυούλες

προφανώς στη 10 εβδομάδα είναι απίθανο να το ακούσεις

ίσως να ήταν κάποια σύσπαση ή το έντερο....

αλλά ήταν μια περίεργη αίσθηση όπως όταν είμαστε μέσα στη θάλασσα και παίζουμε τα χέρια μας πάνω κάτω γρήγορα στη κοιλιά μας και με τη πιέση του νερού νιώθουμε ένα γαργαλητό....

ένα τέτοιο ένιωσα...για 2 δευτερόλεπτα...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα μου σήμερα Ελλάδα. Αυριο πτήση one way για Γερμανία. Θα έρχομαι συχνά αλλα σαν επισκέπτης πια. Ξενοικιάζω λοιπόν, και για σήμερα σκοντάφτω πάνω σε κούτες όλη την ώρα.

Αυτό ήταν κορίτσια, φεύγω!!!

Ευτυχώς έχω βοήθεια, ελάχιστα πράγματα κάνω, κυρίως δίνω οδηγίες :D

Το μόνο που πονάει είναι οτι δεν μπορώ να πάρω ολα τα βιβλία μου. Κατάφερα και στρίμωξα στις κούτες περίπου τα μισά :(

κοριτσακι μου...καλη αρχη στη νεα σας ζωη που ξεκινατε στη γερμανια....καλη προσαρμογη να εχεις....ευχομαι να τα βρεις ολα οπως τα φανταζεσαι.κι οταν νιωθεις νοσταλγια για την πατριδα...εμεις εδω ειμαστε!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα μου σήμερα Ελλάδα. Αυριο πτήση one way για Γερμανία. Θα έρχομαι συχνά αλλα σαν επισκέπτης πια. Ξενοικιάζω λοιπόν, και για σήμερα σκοντάφτω πάνω σε κούτες όλη την ώρα.

Αυτό ήταν κορίτσια, φεύγω!!!

Ευτυχώς έχω βοήθεια, ελάχιστα πράγματα κάνω, κυρίως δίνω οδηγίες :D

Το μόνο που πονάει είναι οτι δεν μπορώ να πάρω ολα τα βιβλία μου. Κατάφερα και στρίμωξα στις κούτες περίπου τα μισά :([/QUO

Καλή αρχή Ευαγγελία !!! Χμ, μεγάλη στιγμή.. η τελευταία μέρα..

Από αύριο θα στε όλοι μαζί οι... τρεις σας. Εύχομαι να βρεις ανθρώπους εκεί που να σε κάνουν να νιώθεις σαν το σπίτι σου. Σε ποιά πόλη θα μείνεις;

Από Γερμανία έχουμε πάει μόνο στο Βερολίνο..

Ευχαριστώ πολύ. Μόναχο μένουμε εμεις. Ηρεμη πόλη, οργανωμένη και οικογενειακή. Αλλά εγώ το Βερολίνο το λάτρεψα, πιο νεανικό με περισσότερη ζωή


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...