Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα!

Χρόνια πολλά προσπ! Δεν σε ξέχασα απλά δεν ευκαιρισα να μπω καθόλου.

Δέσπω να χαίρεσαι το Δημητράκη σου!

Όσο για την ησυχία που λες προσπ, θυμάμαι σε ένα dvd που μου δώσανε στην κλινική με ένα κάτι σαν ντοκιμαντερ με συμβουλές έλεγε να μην φροντίζουμε για την πλήρη ησυχία μέσα στο σπίτι γιατί έτσι συνηθίζει και θα ξυπνάει με το παραμικρό. Εγώ την είχα στο σαλόνι όλη μέρα μαζί μου, με τηλεόραση, σκούπα ηλεκτρική, σίδερο....χαμπάρι δεν έπαιρνε!

Μαέστρο η μπέμπα με τον χάζμπαντ και εσύ σουλατσάρισες ή καφέ στο σπίτι? Ας καθήσουν και λίγο οι μπαμπάδες να δουν τη γλύκα....

Εγώ αύριο έχω έξοδο. Θα πάμε Καβάλα σε μια φίλη που παντρεύτηκε και ξενυτεύτηκε εκεί , μαζί με ένα άλλο ζευγάρι, δίχως τέκνα γιατί και θα μας κουράσουν και θα κουραστούν. Η δικιά μου παλιά σε ταβέρνες έκοβε βόλτα όλο το μαγαζί , τώρα βαριέται και ζητάει να φύγουμε, δεν λέει....Θα πάμε πρώτα στο σπίτι για καφέ, καμιά ταβερνούλα μετά, ίσως και έναν ακόμα καφέ για το κλείσιμο της ημέρας και τον δρόμο για πίσω. Θα βραδυάσει κι όλας...επομένως καλύτερα να βγάλει την ψυχή της γιαγιάς της (μαμάς μου):tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαέστρο η μπέμπα με τον χάζμπαντ και εσύ σουλατσάρισες ή καφέ στο σπίτι? Ας καθήσουν και λίγο οι μπαμπάδες να δουν τη γλύκα....

Όχι εδώ στο σπίτι οι καφέδες.

Θα βγω κι εγώ για καφέ, σιγά - σιγά, αφήνω να ωριμάσουν λίγο οι συνθήκες. :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Όχι εδώ στο σπίτι οι καφέδες.

Θα βγω κι εγώ για καφέ, σιγά - σιγά, αφήνω να ωριμάσουν λίγο οι συνθήκες. :tongue:

καλά θα κάνεις, αρκεί να τον έχεις πλήρη εμπιστοσύνη τον χάζμπαντ. Είναι και λίγο αφελείς πανάθεμά τους:tongue:


Link to comment
Share on other sites

καλά θα κάνεις, αρκεί να τον έχεις πλήρη εμπιστοσύνη τον χάζμπαντ. Είναι και λίγο αφελείς πανάθεμά τους:tongue:

Γιατί να μην του 'χω εμπιστοσύνη δηλαδή; Άντε καλέ, που θα τον καλομαθαίνω κιόλας. :)

βρε μαέστρο, το όνομα της τσούπρας δεν θα μας το πείς??????

Δανάη θα την πω κορίτσι, μ' άρεσε ανέκαθεν. :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί να μην του 'χω εμπιστοσύνη δηλαδή; Άντε καλέ, που θα τον καλομαθαίνω κιόλας. :)

Δανάη θα την πω κορίτσι, μ' άρεσε ανέκαθεν. :D

ωραιότατο το όνομα!!! Μακάρι και οι δικοι μας να είχαν ακούσει τα ανόματα τους και να μην περίμεναν απο εμάς, γιατί ειδικά ο πεθερός μου το έχει δηλώσει οτι το λαχταράει...

εγώ τον δικό μου δεν τον πολυεμπιστεύομαι....6 -7 μηνών η μικρή και ανέθεσε στον Μάριο να την προσέχει στον καναπέ, και αυτός αραχτός στον απέναντι καναμπέ απορροφημένος στο λάπτοπ:rolleyes: και φυσικά το μωρό έσκασε με την πλάτη, καλά που δεν ήταν το τραπεζάκι σε απόσταση ώστε να του ανοίξει το κεφάλι και μου το μαρτύρισε ο Μάριος.

Το άλλο...ένα , ένα και κάτι η μικρή την κατεβάζει στην κουνιάδα να παίξει με τον Μάριο. Κανένα τεταρτάκι μετά του ζητάω να ρωτήσει κάτι την κουνιάδα και η απάντηση: δεν είναι κατώ, μόνος του ήταν ο Μάριος! Και ο Θεοπάλαβος άφησε το μωρό και έφυγε:rolleyes::confused: Τί θα πάθει λέει είναι ο Μάριος εκεί...Το να μπει στο μπάνιο να καταπιεί το οτιδήποτε ή κάποιο καμματάκι απο τα παιχνίδια του μικρού ή να πάρει ένα πιρούνι- μαχαίρι αδέσποτο απο τον πάγκο και χίλια δυο ούτε τα σκέφτηκε....


Link to comment
Share on other sites

ωραιότατο το όνομα!!! Μακάρι και οι δικοι μας να είχαν ακούσει τα ανόματα τους και να μην περίμεναν απο εμάς, γιατί ειδικά ο πεθερός μου το έχει δηλώσει οτι το λαχταράει...

Η μάνα μου κάνει κάτι "νερά", αλλά τα θεωρώ γεροντοπαραξενιές να θέλει ν' ακούσει τ' όνομά της ΤΡΙΤΗ φορά. Δεν έχει. Δανάη τη φωνάζουμε ήδη και σ' όποιον αρέσει. :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου κάνει κάτι "νερά", αλλά τα θεωρώ γεροντοπαραξενιές να θέλει ν' ακούσει τ' όνομά της ΤΡΙΤΗ φορά. Δεν έχει. Δανάη τη φωνάζουμε ήδη και σ' όποιον αρέσει. :D

καλά κάνεις. Να πεις οτι δεν το άκουσε κι όλας! Μακάρι να το άκουγε και ο πεθερός μου και αν κάνω γιο να τον έβγαζα όπως γουστάρω...


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια πολλά προσπ! Δεν σε ξέχασα απλά δεν ευκαιρισα να μπω καθόλου.

Δέσπω να χαίρεσαι το Δημητράκη σου!

Όσο για την ησυχία που λες προσπ, θυμάμαι σε ένα dvd που μου δώσανε στην κλινική με ένα κάτι σαν ντοκιμαντερ με συμβουλές έλεγε να μην φροντίζουμε για την πλήρη ησυχία μέσα στο σπίτι γιατί έτσι συνηθίζει και θα ξυπνάει με το παραμικρό. Εγώ την είχα στο σαλόνι όλη μέρα μαζί μου, με τηλεόραση, σκούπα ηλεκτρική, σίδερο....χαμπάρι δεν έπαιρνε!

Μαέστρο η μπέμπα με τον χάζμπαντ και εσύ σουλατσάρισες ή καφέ στο σπίτι? Ας καθήσουν και λίγο οι μπαμπάδες να δουν τη γλύκα....

Εγώ αύριο έχω έξοδο. Θα πάμε Καβάλα σε μια φίλη που παντρεύτηκε και ξενυτεύτηκε εκεί , μαζί με ένα άλλο ζευγάρι, δίχως τέκνα γιατί και θα μας κουράσουν και θα κουραστούν. Η δικιά μου παλιά σε ταβέρνες έκοβε βόλτα όλο το μαγαζί , τώρα βαριέται και ζητάει να φύγουμε, δεν λέει....Θα πάμε πρώτα στο σπίτι για καφέ, καμιά ταβερνούλα μετά, ίσως και έναν ακόμα καφέ για το κλείσιμο της ημέρας και τον δρόμο για πίσω. Θα βραδυάσει κι όλας...επομένως καλύτερα να βγάλει την ψυχή της γιαγιάς της (μαμάς μου):tongue:

μια χαρα σε βρισκω!!καλα να περασετε

περι ησυχιας..τωρα?? πααααααααανε αυτα.. στη κορη μου ειμασταν γενικα ησυχοι εκ των πραγματων, εδω και να θελουμε δεν υπαρχει περιπτωση συνεπως δεν θα το επιδιωξουμε κιολας.. βεβαια το μωρο θα κοιμαται στο λικνο του αναγκαστικα και αυτο δε σημαινει οτι δεν θα προσπαθουμε να εξηγουμε στη μικρη οτι δεν χρειαζεται να γκαριζει με το οτιδηποτε οποτε να ναι.. αυτο ειναι θεμα συμπεριφορας γενικοτερης..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ενημερωτικα.. μπηκα σημερα Σαββατο εκανα το κοψιμο της περιδεσης, εχω αρκετα μαλακο τραχηλο αλλα με λιγο παχος και η μαια με το γιατρο πιστευουν οτι θα γεννησω απο μονη μου στα επομενα δυο 24ωρα.. ειδαλλως συμφωνησαμε να μπω πρωι Τριτης και να γεννησω αφου αξιολογουν οτι θα ειναι μια πολυ συντομη γεννα..

αυταα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο κοριτσακι..Με το καλό!!! Κ σε σκεφτομουν σημερα. Καλα εκανες κ μας ενημερωσες..Θα μου επιτρεψεις να σε παρω τηλ να μαθω νεα οταν γεννησεις με το καλο ε;;;

Μαεστρια ΤΕΛΕΙΟ το Δαναη.. Κι εγω ετσι λεω να βγαλω το 2ο αν ειναι κοριτσακι. Ποτε γιορταζει ξερεις; Κ στη Ναταλιτσα το σκεφτομασταν αλλα νομιζω δεν ειχε γιορτη κ για αυτο το απορριψαμε..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

μπράβο προσπ με το καλό μια γρήγορη γέννα!!!!

οπότε τώρα στην αναμονή,λίγες μέρες ακόμα...

θα περιμένουμε νέα σου!!!

ωραίο το Δανάη Μαέστρο μου!!!

βικάκι ο άντρας σου χαλαρός!!!μην ξεχάσει το παιδί καμιά μέρα στο σούπερ μάρκετ!!χαχα

οι υπόλοιπες τι κάνετε?

εμείς εδώ κατέβηκα βολτίτσα με την κόρη την πέμπτη και χθες οικογενειακώς οι 3 μας για καφεδάκι ύστερα από ένα μήνα...

σήμερα σπίτι,παρόλο που είχε πάλι ωραία μέρα,είχα μαγείρεμα και δουλίτσες...αυρίο λέμε βολτίτσα...

ο άντρας μου αγχώθηκε σήμερα,με το αυτοκίνητο που δεν υπάρχει τηλ...με τα τόσα πράγματα που δεν ξέρουμε τι να τα κάνουμε...έχει πολλά νεύρα!!

αυτά τα λίγα...

Link to comment
Share on other sites

miamama σε ευχαριστω.. θα σας ενημερωσω οταν με το καλο χρειαστει..

ειναι και η cristin στην Αθηνα αλλα ειναι μονη με τα μικρα συνεπως δυσκολο να μετακινηθει μονη και εγω τωρα δεν ειμαι για να κοβω βολτες.. μεχρι την τουαλετα παω και ποναω..κριμα βεβαια γιατι ηθελα πολυ να την δω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...