Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

πού είστε κορίτσια?

Εγώ γραφείο, κλασικά!

Αύριο αργία για μας!!!!

χθες η μικρή μου λέει:

μαμά, ο Νίκος μου ζήτησε να πάμε μαζί στον παιδόποτο (έτσι λέει τον παιδότοπο:tongue:) και εγώ του είπα όχι! :P:p:p νηπιακή χειλόπιτα?????:P:p:p

Εν τω μεταξύ ο Νίκος της είχε χαρίσει και ένα μπαλόνι πριν κανένα μήνα....το πολιορκεί το κορίτσι μου :tongue::tongue::tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κοριτσάκια..

τι κάνετε?

δεν πρόλαβα χθες να μπω...πήγαμε για τα διαβατήρια κι αργήσαμε,είχε κόσμο, υπαλλήλους δεν είχε...μετά για κάτι δουλειές κέντρο και επιστροφή σπίτι το μεσημέρι.

το απόγευμα πήγαμε στη κουμπάρα,είδε η έλλη και τον μπέμπη να τον κάνουμε μπάνιο...της άρεσε!!

όλη μέρα κοιμάται,ήσυχο μωρό!!

καλέ τι βλέπω?τι δίνουν σε παιδάκια που δεν είναι ούτε 3?ποίημα!!

κι εμένα δεν μου αρέσουν αυτά να τα κάνουν σε τόσο μικρά παιδάκια,και για την θρησκεία καλά είναι αυτά που μαθαίνουν αργότερα στο σχολείο,μην πω και πολλά είναι!!

αυτό με τους άρτους ούτε που το ήξερα!!

βίκυ το κορίτσι καίει καρδιές!!χαχα

ουρές θα κάνουν τα γκομενάκια έξω από την πόρτα σας και ο μπαμπάς θα παθαίνει απανωτά εγκεφαλικά!!χεχε

Link to comment
Share on other sites

πού είστε κορίτσια?

Εγώ γραφείο, κλασικά!

Αύριο αργία για μας!!!!

χθες η μικρή μου λέει:

μαμά, ο Νίκος μου ζήτησε να πάμε μαζί στον παιδόποτο (έτσι λέει τον παιδότοπο:tongue:) και εγώ του είπα όχι! :P:p:p νηπιακή χειλόπιτα?????:P:p:p

Εν τω μεταξύ ο Νίκος της είχε χαρίσει και ένα μπαλόνι πριν κανένα μήνα....το πολιορκεί το κορίτσι μου :tongue::tongue::tongue:

Κ μεις ετσι τον λέμε τον παιδοτοπο..:tongue:

Αχ αυτα ειναι.. Μπραβο το κοριτσακι μας..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια... Με εχουν πιασει οι μαυρες μου για τα καλα.. Αντε να δουμε τι μας ξημερωνει ΑΥΡΙΟ.. Γιατι κατι μου λεει οτι δεν ξημερωνει κατι καλο..

Μιαμαμα ποτε φευγετε κοριτσι;;;


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς την πρινσέσα...

χθες αγχωθήκαμε με τον άντρα μου...πρέπει να φύγουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται, εδώ χειροτερεύουν τα πράγματα...το αυτοκίνητο δεν πουλιέται...μας δίνει ένας κινέζος(έχει κινέζικο μαγαζί) 5000Ε... είναι ξεφτίλα το ποσό για τέτοια κατάσταση αυτοκίνητο...

κι έχουμε ακόμα 800Ε δόσεις στην τράπεζα...

είναι ένα σωρό εκκρεμότητες να γίνουν...λέμε για 10-15 νοέμβρη...

σήμερα ξεκινάω ξεκαθάρισμα πραγμάτων...άλλα να χαριστούν,άλλα να πουληθούν, άλλα να πακεταριστούν...

βρήκαμε και αποθήκη με 100Ε τον μήνα για να φυλάξουμε τα πράγματα που θα στείλουμε σουηδία σε μερικούς μήνες...

γίνεται να αφήσουμε τα πράγματα όπως είναι στο σπίτι και να φύγουμε αύριο?

δεν μπορώ πάλι μετακομίσεις...

κι όσο καθόμαστε εδώ χάνουμε ευκαιρίες για δουλειά και σπίτι στη σουηδία!!

αφήστε, είμαστε μές το άγχος αυτές τις μέρες...

κι όσο ακούμε ειδήσεις...χειρότερα γινόμαστε...

ξέχασα να σας πω είμασταν μια εβδομάδα αποκλεισμένοι χωρίς καράβια και τα σούπερ μάρκετ άδειασαν,λες και είμαστε σε πόλεμο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σπίτι δεν μπορείς να βρεις από εδώ,αν δεν το δεις...

και ούτε λεφτά να στείλουμε..είναι ρίσκο...

θα μείνουμε σε ξενοδοχείο τις πρώτες μέρες...και θα ψάξουμε για σπίτι...

αν δεν μπορούμε να μείνουμε άμεσα,θα νοικιάσουμε δωμάτιο με την εβδομάδα με κουζινάκι.

τίποτα δεν μπορεί να γίνει από εδώ...γιαυτό θέλουμε να φύγουμε γρήγορα...για να τακτοποιηθούμε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

σπίτι δεν μπορείς να βρεις από εδώ,αν δεν το δεις...

και ούτε λεφτά να στείλουμε..είναι ρίσκο...

θα μείνουμε σε ξενοδοχείο τις πρώτες μέρες...και θα ψάξουμε για σπίτι...

αν δεν μπορούμε να μείνουμε άμεσα,θα νοικιάσουμε δωμάτιο με την εβδομάδα με κουζινάκι.

τίποτα δεν μπορεί να γίνει από εδώ...γιαυτό θέλουμε να φύγουμε γρήγορα...για να τακτοποιηθούμε άμεσα.

σωστα... ευχομαι ολα να ρθουν καλα βρε Miamama.. σας σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα.

Κερκυραία και κάτι φίλοι που φεύγουν για Αγγλία, σε ξενοδοχείο θα πάνε αρχικά, που να βρεις σπίτι αν δεν το δεις από κοντά; Αυτοί βέβαια θ' αφήσουν το παιδί για μερικές μέρες και θα 'ρθουν να το πάρουν μετά. Εσείς φαντάζομαι δεν έχετε αυτή τη δυνατότητα, ε;

Εγώ σπίτι, ήσυχα, ήρθε και η μάνα μου μια βόλτα, αλλά δε θα μείνει, τ' απόγευμα θα επιστρέψει με το τρενάκι στο χωριό.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο κοριτσι.. Αντε με το καλο!! Να πανε ολα καλα ευχομαι..

Μπορει να μην ειναι καλη η τιμη αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα

ειναι κ δυσκολο να πουληθει..

Προσπ πως νιωθεις;; Πλησιαζει η μεγαλη ωρα..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

miamama η αντιπροσωπεία ποσο το παίρνει το αυτοκίνητο? ρωτήσατε?

Να βρειτε γρήγορα σπίτι και να βάλετε αμέσως ίντερνετ, ακούς???

Με το καλό βρε κορίτσι, να βολευτείτε το δυνατόν γρηγορότερα και με το θέμα σπίτι και με το θέμα δουλειά.

καλέ, όσο για τα ποιήματα , θα κάνουν μια γιορτούλα μεταξύ τους, δεν θα τα ''εκθέσουν'' σε τόσα μάτια γονέων, φίλων και συγγενών ώστε να κομπλάρουν τα καημενούλια.


Link to comment
Share on other sites

καλέ, όσο για τα ποιήματα , θα κάνουν μια γιορτούλα μεταξύ τους, δεν θα τα ''εκθέσουν'' σε τόσα μάτια γονέων, φίλων και συγγενών ώστε να κομπλάρουν τα καημενούλια.

Kι εμάς έτσι ακριβώς, κλειστή γιορτή είναι, σήμερα την κάνουν.

Αχ, Κερκυραία, μαζί μ' εσάς φεύγουν κι ένα ζευγάρι φίλοι - που σου 'πα πριν - για Λονδίνο αυτοί, κι όλο το μυαλό μου σ' εσάς πάει.

Απ' τη μια στενοχωριέμαι που φεύγετε, απ' την άλλη ζηλεύω που δεν ερχόμαστε κι εμείς. :tongue:

Δύσκολοι καιροί, σταδιάλα!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!

μαέστρο δεν παίζει να αφήσω το παιδί πίσω,δεν μας συμφέρει οικονομικά,τα εισιτήρια θα μας βγουν 600Ε,χρεώνουν και για την μικρή κανονικό εισιτήριο...

άσε που δεν την κρατάει κανείς.εδώ σκέφτομαι ότι θα χρειαστεί να την αφήσω στη μαμά μου λίγες ώρες ή στην αδερφή μου για την μετακόμισή...θέλουν δεν θέλουν!!

δεν θα μπορώ με το παιδί στη μέση.

στην αντιπροσωπεία πάνω από 3000-4000Ε δεν το παίρνουν...

με 60000χμ είναι κρίμα τα 5000Ε...για να δούμε αν θα εμφανιστεί κανέναν καλός...

με άλλα λεφτά υπολογίζαμε να φύγουμε και με άλλα φεύγουμε...μας κράτησε και η εφορία 3500Ε από το οικόπεδο...δεν θα μας αφήσουν ευρώ στο τέλος...

ίντερνετ έχει στο κέντρο δωρεάν και τα περισσότερα σπίτια επίσης έχουν,στη τιμή του ενοικίου...δεν θα με χάσετε,θα σας λέω τα νέα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσι.. Αντε με το καλο!! Να πανε ολα καλα ευχομαι..

Μπορει να μην ειναι καλη η τιμη αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα

ειναι κ δυσκολο να πουληθει..

Προσπ πως νιωθεις;; Πλησιαζει η μεγαλη ωρα..

ανυπομονω.. τρομερα..

εχω λιγο αγχος για το αν θα πανε ολα καλα και να καταφερω τον φυσιολογικο τοκετο..

και με στενοχωρει που θα μεινει η μικρη χωρις τη μανουλα της λιγες μερες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...