Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αααα κοντα σε οτι περιμενω δηλαδη..ουφ, για να δουμε..

καλημερα!

desp διαβαζα το ποστ σου στον ανδρα μου για τον..κο Δημητρη και ειχα λιωσει στο γελιο..

εμενα τον παιδοτοπο τον λεει "παιδοτοτο" πεισματικα ενα πραγμα, ενω αν τη διορθωσεις στο λεει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣΠ!! ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ..

Βρε τον κ.Δημητρη με τα γεννεθλια του..Πολυ καλο!!!

Μας τρελαινουν τα ζουζουνια με τα οσα λενε..Φιλακια


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!

μια που λέτε για τις φωνές...

συνηθίζουν τα μπουμπουκάκια και καλύτερα...γιατί αλλιώς έχουν θέμα,η αδερφή επειδή έμενε σε χωριό με ησυχία και ήταν μόνη της όλη μέρα στο σπίτι,τα μικρά της με το παραμικρό ξυπνούσαν..

η έλλη από μωρό αφού ζούσε σε ένα σπίτι και μαγαζί με απίστευτη φασαρία από το δρόμο όλα καλά.

χθες βλέπαμε το dvd που ήταν νεογέννητο και η έλλη χάζεψε...ερχόταν η ανηψιά μου κι από τη χαρά της ούρλιαζε μέσα στο αυτί της...

και η έλλη του καλού καιρού κοιμόταν,το έχω τραβήξει κι αυτό με την κάμερα...

μαέστρο ο γιαννάκης σου,σου έχει αδυναμία ε? λογικό μου ακούγεται και το θέμα με τσίσα του.

φάση είναι!!

καλά δεσποινάκι η Μελίνα έχει πολύ φάση!!!!γκομενάκια,γενέθλια ο κος δημήτρης...

χαχαχα

δεν θα καταλάβετε ότι λείπω σε άλλη χώρα,θα τα λέμε κι από εκεί το ίδιο...

χεχεχε θα σας βάζω και φώτο στο μπλογκ μου να γνωρίσετε κι εσείς την Σουηδία!!!

πω πω όντως 3 χρόνια τα λέμε οι περισσότερες εδώ...από την εγκυμοσύνη μας!!!!

η έλλη όπως σας έχω πει δεν έχει καθαρίσει η ομιλία...

τον παιδότοπο τον λέει "παιπόποπο" και το γιαγιά "λιαλιά"

και το σου το λέει "του", γάλα σου "γάλα του"

και συνέχεια μας φωνάζει "μαμά μου", "μπαμπά μου"!!!!! τρελαίνομαι όταν το λέει!!!

προχθές δεν θυμάμαι αν σας είπα, της έλεγα ότι θα πάει σχολείο με παιδάκια και την δασκάλα ή δάσκαλο, θα παίζει,θα πηγαίνει βολτούλες...και μου συνέχισε την κουβέντα... "θα πάω κολείο,πούπι(γιούπι),με την ντάντα μου(τσάντα) και μου έδειχνε την πλάτη της...

όλα τα παρατηρούν,εγώ δεν της είχα πει για τσάντα...

και χθες μου λέει θα πηγαίνει σχολείο με την μαμά και τον μπαμπά...

της λέω όχι μαζί,θα πηγαίνουμε εκεί και δεν θα είναι στο σχολείο η μαμά κι ο μπαμπάς...

ωχ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπεεεερααα!!!!!

χρονια πολλα δημητρα!!!με το καλο να ερθει ο γιοκας κοπελα μου!!! (αληθεια πως θα τον πειτε?εχετε αποφασισει??)

ευχαριστουμε και για τις ευχες για το μπομπιρακο μας!!

ειμαι ενα πτωωωωμααα σημεραααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσπερίτσα Χρόνια πολλάααα!!Με το καλό να ερθει η ωρα να κρατήσεις τον μπομπιράκο αγκαλια!!Α! κ να σου πω... μην ακούω οτι θα έχεις ενοχες που θα λειψεις στο μαιευτηριο κ τέτοια... κοιτα να το απολαυσεις... θα είναι οι μόναδικες μερες που θα μπορεις να ασχοληθεις πραγματικα με το μωρό χωρις να εχεις τη μικρά να ζητάει την προσοχή σου.. κοιτα να το απολαυσεις... εγώ ετσι ΄΄εκανα πάντως ;)....

Δεσπωωωω!!Χρονια πολλα κ από εδώ!!!Να ζήσει ο μπομπιρας σου!!!

Μα αλήθεια δεν καταλαβαινω γιατί είσαι κουρασμένη??:lol::lol:

ΥΓ: Προσθεστε κ εμένα στις μαζόχες που δεν ήθελαν επισκληρίδιο...!!!!!

Χριστινακι κ εμενα θα μου λειψεις αν κ προβλέπω να ερχόμαστε συντομα κατα Σουηδία μεριά!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπερίτσα Χρόνια πολλάααα!!Με το καλό να ερθει η ωρα να κρατήσεις τον μπομπιράκο αγκαλια!!Α! κ να σου πω... μην ακούω οτι θα έχεις ενοχες που θα λειψεις στο μαιευτηριο κ τέτοια... κοιτα να το απολαυσεις... θα είναι οι μόναδικες μερες που θα μπορεις να ασχοληθεις πραγματικα με το μωρό χωρις να εχεις τη μικρά να ζητάει την προσοχή σου.. κοιτα να το απολαυσεις... εγώ ετσι ΄΄εκανα πάντως ;)....

Δεσπωωωω!!Χρονια πολλα κ από εδώ!!!Να ζήσει ο μπομπιρας σου!!!

Μα αλήθεια δεν καταλαβαινω γιατί είσαι κουρασμένη??:lol::lol:

ΥΓ: Προσθεστε κ εμένα στις μαζόχες που δεν ήθελαν επισκληρίδιο...!!!!!

Χριστινακι κ εμενα θα μου λειψεις αν κ προβλέπω να ερχόμαστε συντομα κατα Σουηδία μεριά!!!

Σε υπερ ευχαριστω που με θυμηθηκες!! να σαι καλα και να χαιρεσαι τα παιδακια σου..

σε σκεφθομουν εχθες σχετικα με αυτα που μου πες για τον ανωδυνο..

οσο για το νεογεννητο, ο μαζοχισμος μου φθανει στο να κανω rooming in Θεου θελοντος για να ασχοληθω μαζι του οσο περισσοτερο γινεται, μετα στο σπιτι φανταζομαι οτι δεν θα ηρεμησω ουτε στιγμη αφου ΗΔΗ συμβαινει κιολας...

και παλι ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να φτιαξω να πιω και εγω εναν καφε, μαλλον γαλλικο ελαφρυ.. οσο λεω να μην πινω τοσο πινω μερα παρα μερα (λογω δυσκοιλιοτητας)

τι κανουν τα μικρα μαναρια σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...