Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kι εμάς έτσι ακριβώς, κλειστή γιορτή είναι, σήμερα την κάνουν.

Αχ, Κερκυραία, μαζί μ' εσάς φεύγουν κι ένα ζευγάρι φίλοι - που σου 'πα πριν - για Λονδίνο αυτοί, κι όλο το μυαλό μου σ' εσάς πάει.

Απ' τη μια στενοχωριέμαι που φεύγετε, απ' την άλλη ζηλεύω που δεν ερχόμαστε κι εμείς. :tongue:

Δύσκολοι καιροί, σταδιάλα!

μαέστρο έχω χώρο στη βαλίτσα μου!!λίγο!!:tongue::tongue:

άσε φεύγει πολύς κόσμος!!

την καλύτερη δουλειά έκανε η μαμά της ελενάδας κι έφυγαν πέρσυ...έπρεπε να είχαμε φύγει κι εμείς νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ανυπομονω.. τρομερα..

εχω λιγο αγχος για το αν θα πανε ολα καλα και να καταφερω τον φυσιολογικο τοκετο..

και με στενοχωρει που θα μεινει η μικρη χωρις τη μανουλα της λιγες μερες..

όλα καλά θα πάνε!!λίγες μέρες είναι...μετά θα είστε σπιτάκι οι 4 σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ανυπομονω.. τρομερα..

εχω λιγο αγχος για το αν θα πανε ολα καλα και να καταφερω τον φυσιολογικο τοκετο..

και με στενοχωρει που θα μεινει η μικρη χωρις τη μανουλα της λιγες μερες..

εγω τις προάλλες που μου έπιασε κουβέντα για το αδερφάκι της πήγα να της πω πως θα μείνω κάποιες μέρες στο νοσοκομείο και άρχισε να χτυπιέται και να λέει πως θα μείνει και αυτή μαζί μου και δεν το συνέχισα και εγώ. Βέβαια ο πατέρας της θα την αναλάβει προσωπικά, δεν θα την πασάρει στην μάνα του.

Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε στο γιατρό, έτσι όπως καθόμασταν στην πολυθρόνα κάποια στιγμή μου λέει:εσύ εδώ θα μείνεις?


Link to comment
Share on other sites

εγω τις προάλλες που μου έπιασε κουβέντα για το αδερφάκι της πήγα να της πω πως θα μείνω κάποιες μέρες στο νοσοκομείο και άρχισε να χτυπιέται και να λέει πως θα μείνει και αυτή μαζί μου και δεν το συνέχισα και εγώ. Βέβαια ο πατέρας της θα την αναλάβει προσωπικά, δεν θα την πασάρει στην μάνα του.

Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε στο γιατρό, έτσι όπως καθόμασταν στην πολυθρόνα κάποια στιγμή μου λέει:εσύ εδώ θα μείνεις?

πιστεψε με.. τα θυμουνται ΟΛΑ οσα τους λεμε και ας κανουν οτι δεν ακουνε.. εμενα εδω και λιγες μερες παθαινει.. υστερια αν κανω οτι παω να βγω απο το σπιτι χωρις εκεινη.. και τις νυχτες εκει που φωναζε μονο τον μπαμπα της τωρα ζηταει εμενα και χτυπιεται..

δεν ξερω πως θα πανε τα πραγματα οταν θα λειπω αλλα δεν θα μπορω να κανω και κατι.

ειναι και ο λογος που δεν ξερω αν εχει οφελος να την φερουν στο μαιευτηριο... βεβαια παρακατω εχει jumbo για την επιστροφη :tongue: :tongue: αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται..

εχω στο μυαλο μου την jesgk που ειχε πει οτι ο χρονος κυλαει γρηγορα για τα παιδια και πιστευω οτι εχει δικιο.. περισσοτερο εγω θα πρεπει να αντεξω χωρις να τη δω..

Link to comment
Share on other sites

εγω στον γιατρο την πηρα προχθες μαζι μου στην τελευταια επισκεψη επειδη η κουνιαδα ελειπε.. δεν εδωσε σημασια στον υπερηχο.. με κοιτουσε καλα με αγωνια γιατι δεν καταλαβαινε τι εκανε ο γιατρος στη κοιλια μου και την κοιταζα χαμογελωντας για να καταλαβει οτι ολα ειναι καλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βεβαια παρακατω εχει jumbo για την επιστροφη :tongue: :tongue: αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται..

ένα δωράκι θα της το πάρετε , απο τον μπέμπη και καλά οτι είναι;)

ε δεν εδωσε σημασια στον υπερηχο.. με κοιτουσε καλα με αγωνια γιατι δεν καταλαβαινε τι εκανε ο γιατρος στη κοιλια μου και την κοιταζα χαμογελωντας για να καταλαβει οτι ολα ειναι καλα..

Εγώ της εξηγούσα απο το σπίτι τί πρόκειται να κάνει ο γιατρός. επιπλέον την φωνάζει και ο γιατρός δίπλα του και της δείχνει το αδερφάκι της. Με το που μπαίνουμε ο γιατρός πρώτα πιάνει κουβέντα με την μικρή και μετά μπαίνουμε στο θέμα. Τον έχει συμπαθήσει πολύ η μικρή.Ήθελε να πάρει και μια ζωγραφιά που έκανε στο σχολείο να του τη δείξει αλλά ξέχασε μετά:tongue:


Link to comment
Share on other sites

πηγα jumbo πριν και της πηρα την Tinkerbell η οποια οταν της πατας τη κοιλια κανει διαφορα χρωματα στα φτερα της ωστε στην επιστροφη απο το μαιευτηριο να της το δωσω..

και πιστεψε με.. θα ασχοληθει 5 λεπτα και μετα θα την ξεχασει..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πηγα jumbo πριν και της πηρα την Tinkerbell η οποια οταν της πατας τη κοιλια κανει διαφορα χρωματα στα φτερα της ωστε στην επιστροφη απο το μαιευτηριο να της το δωσω..

και πιστεψε με.. θα ασχοληθει 5 λεπτα και μετα θα την ξεχασει..:rolleyes:

όπως όλα! μεγάλωσαν στην αφθονία γι'αυτό!

Το σκ καθάρισα όλα τα παιχνίδια της. 5 πλυντήρια τα λούτρινα και τα πλαστικά με βιτέξ και οινόπνευμα. Της ζήτησα να με βοηθήσει να ξεχωρίσουμε κάποια απο τα παιχνίδια για το αδερφάκι της. Το έκανε με μαγάλη προθημεία. όποια κουδουνίστρα έβλεπε μέσα στο καλαθάκι με τα παιχνίδια το οποίο γυρίσαμε τούμπα ή μικρό λούτρινο το έβαζε στην σακούλα με τα παιχνίδια για το μωρό. δεν έδειξε να νιώθει οτι της τα πάιρνουμε. Αυτά θα τα πλένω αργότερα και θα αγοράσω ένα καλαθάκι χώρια να τα βάλω. εκεί μέσα λοιπόν βρήκε και ξεχασμένα παιχνίδια που έκανε πολυυυυυυ καιρό να τα πιάσει στο χέρι της. ¨εκανε σαν τρελή απο τη χαρά της. Μπήκε ανάμεσα στη σωρό με τα παιχνίδια και όποιο έπιανε αναφώνιζε. Κάθε τρις και λίγο είχε αναλαμπή και ζητούσε να της βγάλουμε κάποιο παιχνίδι απο το καλάθι περιγράφωντάς το. Ε, σήμερα θα τα έχει ξεχάσει κι όλας!


Link to comment
Share on other sites

οχι.. εγω τετοια πειραματα δεν τα εκανα..χαχα!!

ξεκαθαρισα τα παιχνιδια για το μπεμπη, τα επλυνα και τα απολυμανα και τα χω σε μια σακουλα να περιμενουν..

Μονο οταν στησαμε την κουνια την ειχα συμμετοχη και την αφησα να κρεμασει μερικες κουδουνιστρες γυρω γυρω..δεν γκρινιαξε αλλα τα μισοκοιτουσε κιολας..χαχα!

Link to comment
Share on other sites

εχθες στησανε με τον μπαμπα της την αλλαξιερα και επειδη ειναι η απλη δυοροφη του ΙΚΕΑ νομιζε οτι ειναι κρεβατι κουκετα και μου ελεγε οτι θα κοιμαται κατω και ο μπεμπης πανω..

ακομη δεν μπορω να την πεισω για το αντιθετο βεβαια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω τις προάλλες που μου έπιασε κουβέντα για το αδερφάκι της πήγα να της πω πως θα μείνω κάποιες μέρες στο νοσοκομείο και άρχισε να χτυπιέται και να λέει πως θα μείνει και αυτή μαζί μου και δεν το συνέχισα και εγώ. Βέβαια ο πατέρας της θα την αναλάβει προσωπικά, δεν θα την πασάρει στην μάνα του.

Kι εμείς έτσι είμαστα κι όταν ήρθε στο νοσοκομείο να με δει, έξω στο διάδρομο, και του 'πα ότι θα γυρίσει σπίτι με τον μπαμπά κι εγώ θα μείνω, έλεγε "όχι, θα μείνουμε κι εμείς εδώ". Όταν γύρισα, του πήρε μια δυο μέρες να "ηρεμήσει", να του φύγει δηλαδή η ανασφάλεια, αλλά ηρέμησε μετά.

Οπότε μην στενοχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε. :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Kι εμείς έτσι είμαστα κι όταν ήρθε στο νοσοκομείο να με δει, έξω στο διάδρομο, και του 'πα ότι θα γυρίσει σπίτι με τον μπαμπά κι εγώ θα μείνω, έλεγε "όχι, θα μείνουμε κι εμείς εδώ". Όταν γύρισα, του πήρε μια δυο μέρες να "ηρεμήσει", να του φύγει δηλαδή η ανασφάλεια, αλλά ηρέμησε μετά.

Οπότε μην στενοχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε. :D

δηλαδη? πως αντιδρουσε στο διημερο αυτο?

επισης.. με το θεμα φασαρια στο σπιτι και το μωρο τι γινεται??

εμενα ενιοτε γκρινιαζει για να γινεται το δικο της η αρχιζει τις τσιριδες με το παραμικρο ως αντιδραση.. ΟΠΟΙΑ ωρα και να ναι αυτη.. πως να συνεφερω την μικρη και να χω και καλμα το μωρο.. αδυνατο φανταζει..

Link to comment
Share on other sites

πού είστε κορίτσια?

Εγώ γραφείο, κλασικά!

Αύριο αργία για μας!!!!

χθες η μικρή μου λέει:

μαμά, ο Νίκος μου ζήτησε να πάμε μαζί στον παιδόποτο (έτσι λέει τον παιδότοπο:tongue:) και εγώ του είπα όχι! :P:p:p νηπιακή χειλόπιτα?????:P:p:p

Εν τω μεταξύ ο Νίκος της είχε χαρίσει και ένα μπαλόνι πριν κανένα μήνα....το πολιορκεί το κορίτσι μου :tongue::tongue::tongue:

βρε κατακτησεις η γεωργιτσα!!!!! εμενα εδω και μερικες μερες ολο για ενα αλεξανδρο μου λεει...

ειναι φιλος σου απο το σχολειο τη ρωταω???

οχι μαμα! ειναι Ο φιλος μου!!!! τρωμε μαζι...παιζουμε μαζι....ΝΤΟΙΝΓΚ!!!!! Κεραμιδα μου ηρθε! ακου Ο φιλος μου!!!!! τι αλλα θα δουμε!!!

τον παιδοτοπο και εμενα παιδοποτο τον λεει...και την πετσετα τη λεει τσεπέτα!!! (πολυ μου αρεσει αυτο!!!)

σημερα μου ειπε και κατι κορυφαιο και ελιωσα....

της λεω το πρωι

σημερα θα κανετε γιορτη στο σχολειο για την 28η οκτωβριου (απο χθες μου λεει συνεχεια για το μεταξα που ειπε ΟΧΙ!)

Ξερεις μαμα, μου λεει, σημερα εχει γενεθλια ο κυριος δημητρης..

ποιος ειναι αγαπη μου ο κυριος δημητρης? ο οδηγος???

οχι μαμα! ο οδηγος ειναι ο κυριος παπαγιωτης...

εκεινη την ωρα ερχεται το σχολικο και δεν τελειωνουμε την κουβεντα...

πριν καμια ωρα λοιπον, της λεω αυριο μελινα δεν εχεις σχολειο γιατι ειναι η γιορτη του αγιου δημητριου και ειναι κλειστα...

ΝΑΙ ΡΕ ΜΑΜΑ!!! ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΙΠΑΜΕ!!!!!!

Σας λεω πεθανα στο γελιο!!!! για τη μελινα η γιορτη του αγιου δημητριου ειναι τα γενεθλια καποιου κυριου δημητρη!!!! πως τα καταλαβε ετσι το παιδακι μου!!!χαχαχχαχαχα!!!!

χριστινακι μου φαινεται τοσο περιεργο που πλησιαζει ο καιρος να φυγετε...

ασχετα αν εχουμε βρεθει μονο μια φορα, οταν μιλας 3 χρονια με καποιον (εστω και μεσω παρεντς) σου φαινεται οτι ειστε κοντα και ειναι παραξενο να ακους οτι παει σε μια τοσο μακρινη χωρα....παντως σιγουρα κανετε καλα...τα πραγματα πανε πολυ ασχημα εδω και βλεπω να χειροτερευουν και αλλο...

πριντσιπεσα εσυ τι εχεις παιδι μου???γιατι τοση μαυριλα?

προσπ μην ανησυχεις για τις τσιριδες...συνηθιζουν...εγω εχω το αντιθετο προβλημα απο οτι πιστευεις...ο μικρος ειναι φωνακλας και ξυπνουσε συνεχεια τη μελινα αλλα τωρα δεν καταλαβαινει τιποτα αυτη..κοιμαται του καλου καιρου και ο αλλος χαλαει τον κοσμο...οσο για τις μερες στο μαιευτηριο πιστεψε με εσυ θα φρικαρεις πιο πολυ απο το παιδι που θα εισαι μακρια του...

βικυ εσυ πότε εχεις ΠΗΤ??

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη? πως αντιδρουσε στο διημερο αυτο?

επισης.. με το θεμα φασαρια στο σπιτι και το μωρο τι γινεται??

εμενα ενιοτε γκρινιαζει για να γινεται το δικο της η αρχιζει τις τσιριδες με το παραμικρο ως αντιδραση.. ΟΠΟΙΑ ωρα και να ναι αυτη.. πως να συνεφερω την μικρη και να χω και καλμα το μωρο.. αδυνατο φανταζει..

To μωρό βασικά θα συνηθίσει στην κατάσταση που θα βρει. Εδώ ο Γιάννης με τις αγριοφωνάρες του στο σαλόνι που καθόμαστε (και η μικρή στην καλαθούνα) κι αν θέλει αυτή να κοιμηθεί, κοιμάται, δεν ενοχλείται καθόλου.

Όσο για την ανασφάλεια που έβγαλε, εννοώ ότι ήθελε πολύ προσοχή, δεν ξεκολούσε εύκολα από πάνω μου (ΑΚΟΜΑ το κάνει αυτό) και μου 'ριχνε κάτι βλέμματα απίστευτα, γεμάτα αβεβαιότητα. Το μωρό μου! :D

Τελευταία κάνει και το εξής, του φεύγει το κατούρημα, γίνεται χάλια. Είμαι σίγουρη ότι το κάνει για την προσοχή (γιατί φυσικά αμέσως πέφτουμε πάνω του, να τον αλλάξουμε, κλπ) και είπα στον χάζμπαντ να μην του φωνάζει, απλά ν' αντιμετωπίσουμε ήρεμα την κατάσταση. Πιστεύω με τον καιρό θα το ξεπεράσει, όσο θα συνηθίζει και την μικρή καλύτερα.

Σε γενικές γραμμές ... καλά τα πάμε!!!

Δεσποινάκι ... γκομενάκι χτυπήσαμε, γκομενάκι;

Εμείς είμαστε σταθεροί, Βασιλική από πέρσι. Αν και ο χάζμπαντ μου 'πε ότι κατεβαίνανε τις προάλλες απ' τον παιδικό μ' ένα άλλο κοριτσάκι και τη μαμά του στο αστικό, και η μικρή (η Νίκη) όλο τον αγκάλιαζε. Έχουν πολύ πέραση οι ξανθοί μου φαίνεται. :mrgreen:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...