Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!να ευχηθω σε ολες με το καλο,με ηρεμες κ τελειομενες κυησεις κ γερα μωρακια πανω απο ολα!εγω ειμαι μαμα σεπτεμβριου 14 κ εχω μια μπεμπουλα 4,5 μηνων.τωρα κανονιζουμε για τη βαφτιση!να χαρειτε αυτην την ομορφη περιοδο κ να κανετε ο,τι σας ευχαριστει.λιγο το καλοκαιρι θα δυσκολευτειτε με τη ζεστη,αν κανετε μπανακια θα ειναι καλυτερα,αλλα ολα ξεχνιουνται οταν κρατησετε τα νινακισα σας αγκαλια

Ευχαριστούμε για τις ευχές και τις συμβουλές!! Να'σαι καλά να χαίρεστε την μπέμπα σας και να'ναι πάντα γερή!!! Άχ το καλοκαίρι θα τα παίξουμε με την κοιλιά τούρλα και την ζέστη αλλά τί να κάνουμε; Το αγαθά κοποις κτώνται!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσια!να ευχηθω σε ολες με το καλο,με ηρεμες κ τελειομενες κυησεις κ γερα μωρακια πανω απο ολα!εγω ειμαι μαμα σεπτεμβριου 14 κ εχω μια μπεμπουλα 4,5 μηνων.τωρα κανονιζουμε για τη βαφτιση!να χαρειτε αυτην την ομορφη περιοδο κ να κανετε ο,τι σας ευχαριστει.λιγο το καλοκαιρι θα δυσκολευτειτε με τη ζεστη,αν κανετε μπανακια θα ειναι καλυτερα,αλλα ολα ξεχνιουνται οταν κρατησετε τα νινακισα σας αγκαλια

Ευχαριστουμε πολυ κοριτσι,να χαιρεσαι τη μπεμπουλα σου κ με το καλο η βαφτιση!!!πες μας πως ειναι οταν γυριζεις σπιτι με το μωρο,πως νιωθεις;;την εμπειρια του τοκετου αν θελεις!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!!! Κασσιόπη έφτασε η Δευτέρα!!! Άχ κορίτσια με έχει πιάσει πολύ άνχος.... Θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά!!!! Δεν μου έφτανε αυτό απο χτές το βράδυ παλέυω με το πλυντήριο γιατί μου άρχισε τα νούμερα!!!! Δεν ξεκίναγε το πρόγραμμα για πλύση με τίποτα:twisted::twisted::twisted: Τελικά τα κατάφερα μετά απο σβησίματα και προσπάθειες με διάφορα προγράμματα!!!:cool: Όχι που θα περνούσε το δικό του!! Πως είστε κοριτσάκια σήμερα; Κασσιόπη πες στον γιατρό σου μήπως μπορεί να σου δώσει κάτι, και να κάνεις και εξετάσεις μήπως έχει πέσει η πίεση σου ή ο αιματοκρίτης σου. Κρίμα να ταλαιπωριέσαι τόσο. Οι υπόλοιπες καλά; Δεν είμαστε και πολλές μετριόμαστε στα δάχτυλα του ενός χεριού:P:p


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ κοριτσι,να χαιρεσαι τη μπεμπουλα σου κ με το καλο η βαφτιση!!!πες μας πως ειναι οταν γυριζεις σπιτι με το μωρο,πως νιωθεις;;την εμπειρια του τοκετου αν θελεις!!

καλημερα!οταν ημουν νοσοκομειο δεν το πιστευα οτι θα την παρω σπιτι μαζι μου.μου πηρε αρκετο καιρο να το συνηδειτοποιησω.ευτυχως τις πρωτες μερες δε δουλευε ο αντρας μου και εχω και την μαμα μου κοντα.μετα το διμηνο που κατεβηκε η μικρη απο την αγκαλια μου μπορεσα να κανω καποιες δουλειες κ νιωθω ξεκουραστη.γενικα ολη την κυηση την περασα ξαπλα λογω διαφορων προβληματων,πηγα για προκληση αλλα δεν με επιασε και τελικα εκανα καισαρικη.τις πρωτες 2 μερες ελεγα δε θα αναρρωσω ποτε αλλα συνηλθα πολυ γηγορα.ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο της πολης μου(ξανθη),και ολους τους γιατρους,ημουν με οποιον εφημερευε.σκεφτηκα και για κλινικη,αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν νομιζω οτι θα με αναλαμβαναν.ο,τι και να θελουμε εμεις η ονειρευομαστε,τις αποφασεις τις παιρνουν τα μωρα.να εχετε εμπιστοσυνη στο σωμα σας και στο ενστικτο σας.αν θελετε κατι πιο συγκεκριμενο να σας πω,τα ειπα λιγο περιληπτικα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!οταν ημουν νοσοκομειο δεν το πιστευα οτι θα την παρω σπιτι μαζι μου.μου πηρε αρκετο καιρο να το συνηδειτοποιησω.ευτυχως τις πρωτες μερες δε δουλευε ο αντρας μου και εχω και την μαμα μου κοντα.μετα το διμηνο που κατεβηκε η μικρη απο την αγκαλια μου μπορεσα να κανω καποιες δουλειες κ νιωθω ξεκουραστη.γενικα ολη την κυηση την περασα ξαπλα λογω διαφορων προβληματων,πηγα για προκληση αλλα δεν με επιασε και τελικα εκανα καισαρικη.τις πρωτες 2 μερες ελεγα δε θα αναρρωσω ποτε αλλα συνηλθα πολυ γηγορα.ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο της πολης μου(ξανθη),και ολους τους γιατρους,ημουν με οποιον εφημερευε.σκεφτηκα και για κλινικη,αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν νομιζω οτι θα με αναλαμβαναν.ο,τι και να θελουμε εμεις η ονειρευομαστε,τις αποφασεις τις παιρνουν τα μωρα.να εχετε εμπιστοσυνη στο σωμα σας και στο ενστικτο σας.αν θελετε κατι πιο συγκεκριμενο να σας πω,τα ειπα λιγο περιληπτικα

Να'σαι πάντα γερή και αν το θες φυσικά να καταφέρεις να κάνεις και άλλα παιδάκια. Να΄σαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Είναι πολύ ευγενικό που είσαι εδώ για τις απορίες μας!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σε ρωτήσω κάτι, τι θα έλεγες γενικά να προσέξουμε περισσότερο στην εγκυμοσύνη απο την εμπειρία σου, είναι πολύ γενική η ερώτηση απλά κάτι που θεωρείς εσύ σημαντικό.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα κι αλλο παιδακι αν μπορεσουμε,αλλα αργοτερα για να αντεξει ο οργανισμος μου.καλο ειναι να ειστε ηρεμες αλλα κυριως ξεκουραστες και προταιρεοτητα εσεις.σωστη διατροφη.παιζει πολυ σημαντικο ρολο.χωρις υπερβολες

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!:D

Φραουλιτσα σήμερα θα πάτε να δείτε και εσείς τον σάκο του μωρού σας?

Ναι για εμάς σήμερα θα είναι η μέρα που θα ακούσουμε για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρού μας :D Με τον γιατρό μου έχουμε μιλήσει πολλές φορές στο τηλ και μου έχει δώσει διάφορες συμβουλες τις οποίες τηρώ και είμαι ένα ''τσακ'' καλύτερα. Φάρμακα δεν μπορεί να μου δώσει αν δεν κλείσω το πρώτο τριμηνο. Ααχχχ, ο χαμηλός αιματοκρίτης είναι πονεμένη ιστορία..έχω το στίγμα της μεσογειακής οπότε και δύσκολα ανεβαίνει, παίρνω σίδηρο. Οι ναυτίες όμως έχουν να κάνουν με την ορμόνη της εγκμοσύνης, είναι απόλυτα φυσιολογικές δεν σχετίζονται με τον αιματοκριτη, απλά δεν τις έχουμε όλες γιατί κάποιες είναι τυχερούλες και την γλύτωσαν...ονόματα δεν λέμε :tongue::tongue::tongue:

Αλήθεια εσείς κορίτσια τι παίρνετε? Εγώ σίδηρο, φυλλικό, και Τ4


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!τι κανετε;;;εγω καλα ευτυχως δεν εχω ακομα κανενα δυσκολο συμπτωμα,ουτε ζαλαδες ουτε εμετους!!!γιουπιιι!!μονο το στηθοε με ποναει παρα παρα πολυ κ συχνοουρια τρελη!!!εφτιαξα κ λιγακι το τικερακι μου επιτελους!!!!!δεν το πετυχα ακριβως αλλα απ το τιποτα.....χαχαχα η αληθεια ειναι οτι με βοηθησε ο αντρας μου εγω εντελως ασχετη τελικα δε θα τα καταφερνα ποτε....χαχαχαχ


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!:D

Φραουλιτσα σήμερα θα πάτε να δείτε και εσείς τον σάκο του μωρού σας?

Ναι για εμάς σήμερα θα είναι η μέρα που θα ακούσουμε για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρού μας :D Με τον γιατρό μου έχουμε μιλήσει πολλές φορές στο τηλ και μου έχει δώσει διάφορες συμβουλες τις οποίες τηρώ και είμαι ένα ''τσακ'' καλύτερα. Φάρμακα δεν μπορεί να μου δώσει αν δεν κλείσω το πρώτο τριμηνο. Ααχχχ, ο χαμηλός αιματοκρίτης είναι πονεμένη ιστορία..έχω το στίγμα της μεσογειακής οπότε και δύσκολα ανεβαίνει, παίρνω σίδηρο. Οι ναυτίες όμως έχουν να κάνουν με την ορμόνη της εγκμοσύνης, είναι απόλυτα φυσιολογικές δεν σχετίζονται με τον αιματοκριτη, απλά δεν τις έχουμε όλες γιατί κάποιες είναι τυχερούλες και την γλύτωσαν...ονόματα δεν λέμε :tongue::tongue::tongue:

Αλήθεια εσείς κορίτσια τι παίρνετε? Εγώ σίδηρο, φυλλικό, και Τ4

Κασσιοπη τι ωραια θα ακουσετε το μαγικο χτυπο!!!!τελεια με το καλο ευχομαι,να μας πεις μετα πως ειναι εμας που ειμαστε στην αναμονη!!!εγω παιρνω μονο φυλλικο προς το παρων σε δυο εβδομαδες που θα παω ξανα στη γιατρο θα αρχισουμε εξετασεις μου ειπε κ θα δουμε αν παρω κατι αλλο.τι εξετασεις κανουμε;;ααα αυτη τη βδομαδα θα παμε να κανουμε εξεταση για το στιγμα κ εγω κ ο αντρας μου γιατι δεν ξερουμε αν το εχει καποιος απ τους δυο,ααχχχ ελπιζω να ειμαι μια απ αυτες τις τυχερουλες που τι γλυτωσαν απο εμετους...σαν αυτες που δε λες ονοματα!!χαχαχα πολυ γελασα εχεις χιουμορ που μου αρεσει !!!ευχομαι να σταματησουν κ οι εμετοι κ οι αδιαθεσιες γενικα κ σε σενα κ σε οσα κοριτσακια περιμενουν τα μωρακια τους!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!οταν ημουν νοσοκομειο δεν το πιστευα οτι θα την παρω σπιτι μαζι μου.μου πηρε αρκετο καιρο να το συνηδειτοποιησω.ευτυχως τις πρωτες μερες δε δουλευε ο αντρας μου και εχω και την μαμα μου κοντα.μετα το διμηνο που κατεβηκε η μικρη απο την αγκαλια μου μπορεσα να κανω καποιες δουλειες κ νιωθω ξεκουραστη.γενικα ολη την κυηση την περασα ξαπλα λογω διαφορων προβληματων,πηγα για προκληση αλλα δεν με επιασε και τελικα εκανα καισαρικη.τις πρωτες 2 μερες ελεγα δε θα αναρρωσω ποτε αλλα συνηλθα πολυ γηγορα.ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο της πολης μου(ξανθη),και ολους τους γιατρους,ημουν με οποιον εφημερευε.σκεφτηκα και για κλινικη,αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν νομιζω οτι θα με αναλαμβαναν.ο,τι και να θελουμε εμεις η ονειρευομαστε,τις αποφασεις τις παιρνουν τα μωρα.να εχετε εμπιστοσυνη στο σωμα σας και στο ενστικτο σας.αν θελετε κατι πιο συγκεκριμενο να σας πω,τα ειπα λιγο περιληπτικα

Vikib κ εγω ετσι νομιζω δε θα το πιστευω οταν θα ερθει η ωρα να το παρουμε σπιτι...παντως σημασια εχει που πηγαν ολα καλα κ εισαι τωρα καλα κ ευτυχισμενη με το μωρακι σου αγκαλια!!!ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα το ιδιο ειναι αρκει να εχουμε γερα μωρα κ γερες μανουλες εγω αυτη τη γνωμη εχω κ αν κ λεω οτι θα ηθελα φυσιολογικο κ γρηγορο (αν γινεται)χαχα τοκετο στην πραγματικοτητα δεν με νοιαζει αρκει να ειναι καλατο νινακι !!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!!! Κασσιόπη έφτασε η Δευτέρα!!! Άχ κορίτσια με έχει πιάσει πολύ άνχος.... Θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά!!!! Δεν μου έφτανε αυτό απο χτές το βράδυ παλέυω με το πλυντήριο γιατί μου άρχισε τα νούμερα!!!! Δεν ξεκίναγε το πρόγραμμα για πλύση με τίποτα:twisted::twisted::twisted: Τελικά τα κατάφερα μετά απο σβησίματα και προσπάθειες με διάφορα προγράμματα!!!:cool: Όχι που θα περνούσε το δικό του!! Πως είστε κοριτσάκια σήμερα; Κασσιόπη πες στον γιατρό σου μήπως μπορεί να σου δώσει κάτι, και να κάνεις και εξετάσεις μήπως έχει πέσει η πίεση σου ή ο αιματοκρίτης σου. Κρίμα να ταλαιπωριέσαι τόσο. Οι υπόλοιπες καλά; Δεν είμαστε και πολλές μετριόμαστε στα δάχτυλα του ενός χεριού:P:p

Φραουλιτσα εφτασε η μεγαλη μερα να δεις το σπορακι σου!!!αφου κερδισες κ τη μαχη με το πλυντηριο μη σε φοβιζει τιποτα χαχα!!!αχ κοριτσακι ολα θα πανε τελεια θα το δεις!!!!τι ωρα θα πας γιατρο;;;ανυπομονουμε για τα ευχαριστα νεα!!!σας φιλω ολες!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη κ ευτυχισμενη με τοσα μωρακια τοσες νεες φιλες!!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Κασσιοπη τι ωραια θα ακουσετε το μαγικο χτυπο!!!!τελεια με το καλο ευχομαι,να μας πεις μετα πως ειναι εμας που ειμαστε στην αναμονη!!!εγω παιρνω μονο φυλλικο προς το παρων σε δυο εβδομαδες που θα παω ξανα στη γιατρο θα αρχισουμε εξετασεις μου ειπε κ θα δουμε αν παρω κατι αλλο.τι εξετασεις κανουμε;;ααα αυτη τη βδομαδα θα παμε να κανουμε εξεταση για το στιγμα κ εγω κ ο αντρας μου γιατι δεν ξερουμε αν το εχει καποιος απ τους δυο,ααχχχ ελπιζω να ειμαι μια απ αυτες τις τυχερουλες που τι γλυτωσαν απο εμετους...σαν αυτες που δε λες ονοματα!!χαχαχα πολυ γελασα εχεις χιουμορ που μου αρεσει !!!ευχομαι να σταματησουν κ οι εμετοι κ οι αδιαθεσιες γενικα κ σε σενα κ σε οσα κοριτσακια περιμενουν τα μωρακια τους!!!!

Σε ευχαριστώ stafylaki μου:D Και εμένα σήμερα θα μου γράψει εξετάσεις ο γιατρός. Πάντως όσων αφορά το στίγμα πιστεύω πως αν το είχατε θα το ξέρατε γιατί θα είχατε χαμηλό αιματοκρίτη και κάποια άλλα χαμηλά και θα το ψιλιαζόταν ο γιατρός. Είναι μια εξέταση όμως απαραίτητη οπότε και καλά κάνετε που προγραμματίσατε να την κάνετε. Εμένα ευτυχώς ο αντρούλης μου δεν το έχει οπότε όλα καλά. :D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα!!!Ευχάριστα τα νέα!!! Τον είδαμε τον σάκο!!! ΟΥΦ έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου, αφού συγκινήθηκα κιόλας... Είχα φοβηθεί πολύ!!! Τώρα θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη να το ακούσουμε!!!

Εκτός από την κολπική κρέμα τώρα θα τρυπέμαι κιόλας κάθε μέρα, θα κάνω αντιθρομβοτικές ενέσεις για πάν ενδεχόμενο. Ας είναι καλά το μωράκι να τα καταφέρει και όλα θα τα κάνω!!!Α!!! Είπα και στον άντρα μου ότιι μετά απο όλα αυτά που κάνω έχω ενα μεγαλύτερο ποσοστό στο όνομα:wink::mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Πλάκα κάνω, γενικά δεν μου αρέσει να επιβάλλω την γνώμη μου, εδω αν περάσει το δικό μου μετά ανχώνομαι μηπως τον καταπιέσα.... Περιπτωσάρα!!!

Stafylaki σιγά μην άφηνα το πλυντηριο να κάνει ότι θέλει!!! Συγχαρητήρια και για το τικεράκι. Θα τα μάθεις τα κόλπα σιγά σιγά. Και γώ χαίρομαι που σας γνώρισα και τα λέμε, φαίνεστε όλες πολύ καλά κορίτσια!!

Κασσιόπη είπα για τον αιματοκρίτη γιατί νόμιζα ότι έχεις και ζαλάδες:mrgreen::mrgreen:. Πώς πήγε; Το ακούσατε; Άστε απο φάρμακα σας τρώω, φολλικό, Τ4, κολπική κρέμα και απο αύριο ενέσεις!!!

Didi τί έγινε; Όλα καλά; Φιλάκια πολλά στις μικρές κοιλίτσες!!:D


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Stafylaki απο εξετάσεις θα σου δώσει τα πάντα, ρέζους όμαδα αίματος, γενική αίματος, σίδηρος- ασβέστιο κ.λ.π, αιμοδιάγραμμα,για αντισώματα σε διάφορα μαζί και το τοξόπλασμα σε αυτά,για ηπατίτιδα και ΗIV, γενική ούρων και υπέρηχο μαστών και ότι άλλο νομίζει. Είναι αρκετές.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...