Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου θα ήθελα να σας δώσω μια συμβουλή...Ζήστε την κάθε στιγμή και χαρείτε την εγκυμοσύνη σας χωρίς να αγχώνεστε και να κρύβετε την κοιλίτσα σας. Δεν λέω να βγάλετε ντελάλη όμως μην κρύβεστε γιατί αυτό προσθέτει επιπλέον άγχος σε αυτή την όμορφη αλλά και πολύ ευαίσθητη περίοδο.. Ακόμα είναι νωρίς, τον άλλο μήνα όμως θα αρχίσετε να φουσκώνετε και τότε ίσως να αρχίσουν να σας ρωτάνε.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει και οι στατιστικές είναι με το μέρος μας:wink: Το πιο πιθανό είναι να πάνε όλα καλά.

Ζήστε ανέμελα και χαρείτε την κάθε στιγμή:D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νά'σαι καλά Κασσιόπη. Μακάρι όλα να πάνε καλά.Έχει να κάνει με τον άνθρωπο ίσως ή με αυτό που πέρασα. Και εγώ την προηγούμενη φορά το είχα πεί σε όλους, αλλά μετά απο αυτο που έγινε το μετάνιωσα. Το έμαθαν και άνθρωποι που δεν τους το είχα πεί εγώ, και αφού το έχασα μου έλεγαν συγχαρητήρια χωρίς να ξέρουν τι έγινε, αλλά αυτό με πλήγωνε και μου το θύμιζε συνέχεια. Γι'αυτό προτιμώ να μην το πώ. Ας πάνε όλα καλά και στην 12η αν τα καταφέρω και δεν με καταλάβουν θα τους το πω.

Τώρα με τα συμπτώματα απο την μια χαίρομαι που δεν ταλαιπωριέμαι, απο την άλλη ανησυχώ και λίγο... Κοντός ψαλμός αλληλούια την Δευτέρα θα μάθω. Και δεν μου φτάναν όλα αυτα έχω να φοβάμαι μην κολλήσω απο τον άντρα μου...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νά'σαι καλά Κασσιόπη. Μακάρι όλα να πάνε καλά.Έχει να κάνει με τον άνθρωπο ίσως ή με αυτό που πέρασα. Και εγώ την προηγούμενη φορά το είχα πεί σε όλους, αλλά μετά απο αυτο που έγινε το μετάνιωσα. Το έμαθαν και άνθρωποι που δεν τους το είχα πεί εγώ, και αφού το έχασα μου έλεγαν συγχαρητήρια χωρίς να ξέρουν τι έγινε, αλλά αυτό με πλήγωνε και μου το θύμιζε συνέχεια. Γι'αυτό προτιμώ να μην το πώ. Ας πάνε όλα καλά και στην 12η αν τα καταφέρω και δεν με καταλάβουν θα τους το πω.

Τώρα με τα συμπτώματα απο την μια χαίρομαι που δεν ταλαιπωριέμαι, απο την άλλη ανησυχώ και λίγο... Κοντός ψαλμός αλληλούια την Δευτέρα θα μάθω. Και δεν μου φτάναν όλα αυτα έχω να φοβάμαι μην κολλήσω απο τον άντρα μου...

Να πίνεις πορτοκαλάδες βοηθάνε στην πρόληψη για τις ιώσεις και τα κρυώματα.

Σίγουρα έχει να κάνει ανάλογα με τον κάθε άνθρωπο αλλά και με τα βιώματα του καθενώς, ακριβώς για αυτό έγραψα να σας δώσω μια συμβουλή..Έχω περάσει και εγώ πάρα μα πάρα πολύ δύσκολα και βάση των βιωμάτων μου κατέληξα σε αυτά που σας έγραψα. Τότε και εγώ είχα την ίδια στάση με εσάς...Απλά τώρα κατάλαβα πόσο μάταιο και ψυχοφθόρο ήταν όλο αυτό. Τελικά ήμουν πάρα πολύ άτυχη.. Τις περισσότερες φορές όμως πηγαίνουν όλα καλά, εγώ πήρα το βραβείο της ατυχίας..

Όμως..σημασία έχει το πως νιώθει η κάθε κοπέλα και αυτό που την κάνει να νιώθει καλύτερα αυτό είναι και το σωστό.


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιόπη δεν το είπα για να σε προσβάλλω σε καμία περίπτωση, απλά στο πως αντιδράμε σαν άνθρωποι σε κάποιες καταστάσεις. Εγώ ας πούμε γενικά όταν μου συμβαίνει κάτι θέλω να το συζητάω με ελάχιστα πρόσωπα και το να με παίρνουν να δουν τι κάνω μου είναι ψυχοφθόρο. Όσο ανοιχτή είμαι γενικά, στα άσχημα κλείνομαι τελείος. Δεν είπα ότι είναι κακό να το λέτε. Καλά κάνετε η χαρά σας είναι.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή αυτο θα κάνω και ελπίζω να γλυτώσω. Ήπια και μέλι με λεμόνι ήπια και χαμομήλι, αύριο πρωί θα πιώ χυμό πορτοκάλι και ελπίζω να σωθώ:-D:grin:. Καλά να είμαστε φιλιά σε όλες και καλό βράδυ.

Α!!Για την ανακατοσούρα είχα διαβάσει ότι το αγγουράκι κάνει καλό. Το καθαρίζεις, το ξεπλένεις και το τρώς.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιόπη δεν το είπα για να σε προσβάλλω σε καμία περίπτωση, απλά στο πως αντιδράμε σαν άνθρωποι σε κάποιες καταστάσεις. Εγώ ας πούμε γενικά όταν μου συμβαίνει κάτι θέλω να το συζητάω με ελάχιστα πρόσωπα και το να με παίρνουν να δουν τι κάνω μου είναι ψυχοφθόρο. Όσο ανοιχτή είμαι γενικά, στα άσχημα κλείνομαι τελείος. Δεν είπα ότι είναι κακό να το λέτε. Καλά κάνετε η χαρά σας είναι.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή αυτο θα κάνω και ελπίζω να γλυτώσω. Ήπια και μέλι με λεμόνι ήπια και χαμομήλι, αύριο πρωί θα πιώ χυμό πορτοκάλι και ελπίζω να σωθώ:-D:grin:. Καλά να είμαστε φιλιά σε όλες και καλό βράδυ.

Α!!Για την ανακατοσούρα είχα διαβάσει ότι το αγγουράκι κάνει καλό. Το καθαρίζεις, το ξεπλένεις και το τρώς.

Κοριτσάκι μου καλό, φραουλίτσα μου...δεν αισθάνθηκα ούτε μία στιγμή να με προσβάλεις..Επίσης κατάλαβα ακριβώς πως νιώθεις, ίσως εγώ με τον τρόπο που έγραψα για ένα θέμα που με πονάει πολύ να μετέφερα κάπως στον γραπτό λόγο μου την λύπη μου..Συμβαίνει πολλές φορές στον γραπτό λόγο να γίνονται παρεξηγήσεις. Επίσης να σου πω πως ακριβώς όπως περιέγραψες τον εαυτό σου είμαι και εγώ:)

Φραουλίτσα μου καλή καλά κάνεις και λειτουργείς όπως νιώθεις καλύτερα και πιο άνετα, αυτό είναι το σωστό άλλωστε.

Και εγώ δεν νιώθω άνετα και δεν το λέω γιατί θα ακούγετε περισσότερο σαν ανέκδοτο παρά σαν νέο στα αυτιά των άλλων μετά από δύο απότυχίες, απλά έχω αφήσει τον άντρα μου και την μητέρα μου αφού το θέλουν πολύ να το λένε και εγώ απλά το επιβεβαιώνω όταν με ρωτάνε. Το δεύτερο μωράκι μου το έχασα όταν ήμουν 5,5 μηνών και το έκρυβα σχεδόν από όλους πέραν της οικογένειας μου και μερικών κολλητών μέχρι 3,5 μηνών..ακόμα και όταν με ρωτούσαν αν είμαι έγκυος έλεγα όχι...(!) τώρα πια το βρίσκω μάταιο να καταπιεστώ και να καταπιέσω και τους δικούς μου ανθρώπους που δεν μπορούν να κρύψουν την χαρά τους.

Έτσι απόφάσισα να ζήσω την κάθε στιγμή και να χαρώ την εγκυμοσύνη μου χωρίς να αγχώνομαι για το τι θα γίνει και χωρίς να κρύβω την κοιλιά μου.

Νιώθω τόσο πολύ πως μου αξίζει αυτό, όπως και σε κάθε κοπέλα. Δυστυχώς η κοινωνία και οι κακοπροαίρετοι άνθρωποι μας γεμίζουν φόβους και μας κλείνουν στο καβούκι μας. Εμένα να δεις φραουλίτσα μου τι άκουσαν τα αυτιά μου...:|

Ας τα αφήσουμε όμως τώρα αυτά, αν και είχα πει πως δεν θα αναφερθώ τελικά νομίζω πως το είχα ανάγκη...

Βαση πιθανοτήτων αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά!!!:)

Είπαμε εγώ ήμουν πολύ πολύ άτυχη και υπόσχομαι να μην αναφέρω ξανα το περιστατικό μου γιατί δεν μας κάνει καλό να μαυρίζουμε κοριτσάκια μου.

Φραουλίτσα μου γλυκιά θα ήθελα και εγώ από την πλευρά μου να σου ζητήσω συγνώμη αν σε έκανα να αισθανθείς περίεργα..φιλάκια! καληνύχτα..


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια, Κασσιόπη μου γλυκιά δεν ένιωσα άσχημα καθόλου νόμιζα όμως ότι σε έφερα δε δύσκολη θέση ή σε πρόσβαλα. Πέρασες πολύ άσχημα και σου αξίζει να τα πας τέλεια αυτη την φορα. Επίσης καλά έκανες και είπες τι πέρασες. Δεν νομίζω ότι μαυρίζει η καρδιά κανενός. Απλά γράφουμε τις εμπερίες μας. Το ότι μας συνέβη κάτι δεν σημαίνει ούτε ότι θα μας ξανασυμβεί ούτε ότι θα συμβει και σε καποιον άλλο το αντίστοιχο. Να είσαι περήφανη για την εγκυμοσύνη σου και για όσα έχεις περάσει.Και ένα μεγάλο μπράβο για την στάση που κρατάς. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια.

Stafylaki σιγουρα αντιγράφεις το bbcode; Έχει πολύ σασπένς η υπογραφή σου.:wink: Πρεπει να έχει και στο youtube οδηγίες.

Didi πως είσαι απο συμπτώματα; Γιατί απότι κατάλαβα έχεις αρχίσει να έχεις καποιες ενοχλήσεις. Εγώ τα ίδια αν δρν ήμουν πρησμένη θα έλεγα οτι δεν είμαι έγκυος.

Καλημέρα σε όλες σας!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Stafylaki νομίζω βρήκα τι λάθος κάνεις. Όταν φτιάξεις το τικεράκι δεν θα αντιγράψεις αυτο το κείμενο που σου γράφει. Θα πάς εκει που γράφειforum signature και θα πατήσεις με το ποντίκι σου εκεί που λέει το περίφημο bbcode. Τότε θα αντιγράψεις το κειμενάκι που θα βγλαλεο. Όλα τα άλλα βήματα τα έκανες σωστά. Και εγώ εκεί είχα μπερδευτεί. Δεν ήξερα ποιά είναι η σωστή.:wink:


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιόπη μου, γλυκιά, μην ανησυχείς! Μπορείς να μας λες ό,τι σε απασχολεί... Έχεις περάσει πολλά και ο πόνος σου είναι μέσα. Αλλά όλα θα σβήσουν όταν κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!

Φραουλίτσα μου, δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο ακόμη. Με πονάει το στήθος, λίγες κράμπες στην κοιλιά και λίγη συχνοουρία.

Κορίτσια, ζυγιστήκατε καθόλου; Εγώ τώρα που περπατάω και προσέχω (φρούτα, λαχανικά, περιορισμένοι υδατάνθρακες, κομμένα γλυκά) έχω χάσει από την Τρίτη 1.300. Εσείς πώς πάτε;

Θα με τρελανουν αυτα τα τικερακιαααα!!!!!!!!:mrgreen:

Σίγουρα αντιγράφεις λάθος κώδικα! Άντε, αγωνιούμε!!!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Didi μπράβο!!! Και εγώ προσέχω, περπάτημα δεν έχω αρχίσει ακόμα γιατί θέλω να μιλήσω με τον γιατρό, αλλά δεν έχω χάσει. Είμαι τουλάχιστον σταθερή στα κιλά γιατί την προηγούμενη είχα πάρει 4 κιλά σε 8 εβδομάδες!!!:mrgreen: Κατακράτηση βέβαια ήταν γιατί φύγαν αμέσως αλλά δεν θέλω νά πάρω ακόμα. Εγώ χτες το πρωί ένιωσα σαν ρευματάκι να με χτυπάει δεξιά χαμηλά και έτσι έκατσα ήσυχα όλη μέρα, εσείς έχετε νιώσει κάτι παρόμοιο;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! :D:D:D

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τα γλυκά σας λόγια :tongue::tongue::tongue:

Ξυπνάω αργά μήπως και γλιτώσω τίποτα...:| Σήμερα ξύπνησα στις 11, έφαγα 2 κρακεράκια στο κρεβάτι πριν σηκωθώ και τώρα τρώω μια μπανάνα, τρελλό φαγοπότι:lol: Εγώ λόγο αδιαθεσίας τις τελευταίες 3 εβδομάδες έχω χάσει 2 κιλά..


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!να ευχηθω σε ολες με το καλο,με ηρεμες κ τελειομενες κυησεις κ γερα μωρακια πανω απο ολα!εγω ειμαι μαμα σεπτεμβριου 14 κ εχω μια μπεμπουλα 4,5 μηνων.τωρα κανονιζουμε για τη βαφτιση!να χαρειτε αυτην την ομορφη περιοδο κ να κανετε ο,τι σας ευχαριστει.λιγο το καλοκαιρι θα δυσκολευτειτε με τη ζεστη,αν κανετε μπανακια θα ειναι καλυτερα,αλλα ολα ξεχνιουνται οταν κρατησετε τα νινακισα σας αγκαλια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!να ευχηθω σε ολες με το καλο,με ηρεμες κ τελειομενες κυησεις κ γερα μωρακια πανω απο ολα!εγω ειμαι μαμα σεπτεμβριου 14 κ εχω μια μπεμπουλα 4,5 μηνων.τωρα κανονιζουμε για τη βαφτιση!να χαρειτε αυτην την ομορφη περιοδο κ να κανετε ο,τι σας ευχαριστει.λιγο το καλοκαιρι θα δυσκολευτειτε με τη ζεστη,αν κανετε μπανακια θα ειναι καλυτερα,αλλα ολα ξεχνιουνται οταν κρατησετε τα νινακισα σας αγκαλια

Ευχαριστούμε πολύ!:D

Να χαίρεσαι τη μπεμπούλα σου! Να είναι γερή, ευτυχισμένη και με καρδιά μάλαμα! :D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...