Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!καλως ηρθες και απο μενα sofaki και καλη εγκυμοσυνη!σου ευχομαι αυτη τη φορα με το καλο να ζησεις και τον φυσιολογικο τοκετο!!ποσο ειναι το πρωτο σου παιδακι?

stafylaki εγω ημουν 6+3 την δευτερα που εκανα υπερηχο.αρα σωστα εχεις αλλη πητ. εχω τελευταια περιοδο 3/12 αλλα μαλλον ειναι καθυστερημενη η συλληψη οπως ειπε και το sofaki και ειναι μικροτερο το εμβρυο!

χθες ολο το απογευμα ημουν χαλια απο αναγουλες..με ενοχλουσαν τα φαγητα, η μυρωδια του σαμπουαν και του μαλλακτικου,με ενοχλουσε η ζεστη!δραμα η κατασταση μου χθες!:-D σημερα ειμαι πολυ καλα μεχρι στιγμης και ανησυχω!δε ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι!τι αγχος ζουμε βρε κοριτσια!και να εχεις χιλια πραγματα να κανεις εκει ειναι το μυαλο σου!

Καλημερα Sagia τωρα καταλαβα τη διαφορα,μην σε ανυσηχει που εισαι καλα να παρακαλας για αυτο...εγω ρωτησα το γιατρο χθες γιατι δεν νιωθω τιποτα εκτος απ το στηθος κ μου ειπε οτι δεν εχουν δυσκολα συμπτωματα ολες οι εγκυμοσυνες αφου το μωρακι ειναι καλα κ μεγαλωνει!!!!!!Μπορει κ λιγο αργοτερα να σε πιασουν μου ειπε αλλα καλυτερα να ειμαι ετσι...εγω χαλαρωσα κ τα αφησα ολα στην ακρη σημασια εχει το μωρο ειπαμε οποτε μετα τα ροζ που ειδα χθες το πρωι προσπαθω να ειμαι ηρεμη χωρις να σκεφτομαι τιποτα !!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Sofaki καλωήρθες!!!Να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό και το δεύτερο!!! Καλό είναι να μην έχουμε άνχος!!! (Το λέω και εγώ που συνέχεια ανησυχώ, αλλά προσπαθώ να το ελένχω). Εγώ έχω αρχίσει να έχω μικρές ζαλάδες αν στρίψω ή αν σηκωθώ ή σκύψω. Και με το φαγητό έχουν αρχίσει όλα να μου φέρνουν αηδία. Πεινάω και δεν θέλω τίποτα να φάω. Θα δούμε. Τώρα με το vbac αφου το θες καλά θα κάνεις να το προσπαθήσεις. Άχ αυτο το θέμα με τις καισαρικές είναι μεγάλο!!! Είναι άδικο προς την γυναίκα αν δεν συντρέχουν σοβαροί ιατρικοί λόγοι να χάνει την εμπειρία της φυσιολογικής γέννας!! Εδώ έχω ακούσει ότι γυναικολόγος πρότεινε την καισαρική ως το πιο καλό πράγμα για την γυναίκα:eek::eek:Έχω συζητήσει μα τον γιατρό μου ότι στόχος μου είναι ο φυσιολογικός και ότι την καισαρική θέλω να την αποφύγω και συμφώνησε. Θα του το υπενθυμήσω και στην πορεία, αλλά ξέρω και γνωστή μου που γέννησε μαζί του και γέννησε φυσιολογικα. Μυρωδιές ακόμα δεν με πειράζουν.Sagia να μην ανησυχείς μια μέρα μπορεί να είναι τα σύμπτωματα πιο έντονα και άλλες φορές πιο ήπια μην το ψάχνεις και ανχώνεσαι άδικα!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!καλως ηρθες και απο μενα sofaki και καλη εγκυμοσυνη!σου ευχομαι αυτη τη φορα με το καλο να ζησεις και τον φυσιολογικο τοκετο!!ποσο ειναι το πρωτο σου παιδακι?

stafylaki εγω ημουν 6+3 την δευτερα που εκανα υπερηχο.αρα σωστα εχεις αλλη πητ. εχω τελευταια περιοδο 3/12 αλλα μαλλον ειναι καθυστερημενη η συλληψη οπως ειπε και το sofaki και ειναι μικροτερο το εμβρυο!

χθες ολο το απογευμα ημουν χαλια απο αναγουλες..με ενοχλουσαν τα φαγητα, η μυρωδια του σαμπουαν και του μαλλακτικου,με ενοχλουσε η ζεστη!δραμα η κατασταση μου χθες!:-D σημερα ειμαι πολυ καλα μεχρι στιγμης και ανησυχω!δε ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι!τι αγχος ζουμε βρε κοριτσια!και να εχεις χιλια πραγματα να κανεις εκει ειναι το μυαλο σου!

Sagia καλώς σε βρήκα και εσένα!!!!!

Εσύ καρδούλα άκουσες στις 6+3??

Εγώ εχθές το βράδυ στον ύπνο μου ζεστάθηκα υπερβολικά, στην 1η μου εγκυμοσύνη από τον 8ο μέχρι και να γεννήσω το βράδυ γινόμουν παπί στον ιδρώτα και άλλαζα πυτζάμες μέχρι και 3 φορές..εάν αυτή την φορά αρχίσει από τώρα κάηκα!

Σήμερα το πρωί, αρρωματίστηκα η λατέρνα για να πάω την δουλειά και η αλήθεια είναι πως νιώθω δυσφορία:mrgreen:

Ο γιόκας μου, ο έρωτας μου ο μεγάλος τον Φεβρουάριο γίνεται 2 χρονών και μόλις γίνει 25 χρονών θα τον παντρευτώ:tongue::tongue::tongue:


0IVCp2.png?kx5YUDaN

0dbwp3.png

wV1Np2.png

Link to comment
Share on other sites

Sofaki καλωήρθες!!!Να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό και το δεύτερο!!! Καλό είναι να μην έχουμε άνχος!!! (Το λέω και εγώ που συνέχεια ανησυχώ, αλλά προσπαθώ να το ελένχω). Εγώ έχω αρχίσει να έχω μικρές ζαλάδες αν στρίψω ή αν σηκωθώ ή σκύψω. Και με το φαγητό έχουν αρχίσει όλα να μου φέρνουν αηδία. Πεινάω και δεν θέλω τίποτα να φάω. Θα δούμε. Τώρα με το vbac αφου το θες καλά θα κάνεις να το προσπαθήσεις. Άχ αυτο το θέμα με τις καισαρικές είναι μεγάλο!!! Είναι άδικο προς την γυναίκα αν δεν συντρέχουν σοβαροί ιατρικοί λόγοι να χάνει την εμπειρία της φυσιολογικής γέννας!! Εδώ έχω ακούσει ότι γυναικολόγος πρότεινε την καισαρική ως το πιο καλό πράγμα για την γυναίκα:eek::eek:Έχω συζητήσει μα τον γιατρό μου ότι στόχος μου είναι ο φυσιολογικός και ότι την καισαρική θέλω να την αποφύγω και συμφώνησε. Θα του το υπενθυμήσω και στην πορεία, αλλά ξέρω και γνωστή μου που γέννησε μαζί του και γέννησε φυσιολογικα. Μυρωδιές ακόμα δεν με πειράζουν.Sagia να μην ανησυχείς μια μέρα μπορεί να είναι τα σύμπτωματα πιο έντονα και άλλες φορές πιο ήπια μην το ψάχνεις και ανχώνεσαι άδικα!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Καλά εμένα ο γιατρός μου, από όταν ήρθε στο δωματίο να με δεί, μου έλεγε ψιθυριστά

" Μην ακούς που λένε ότι ο φ.τ είναι ο καλύτερος, η κ.τ είναι ο καλύτερος τρόπος γιατί δεν ανοίγει η γυναίκα από κάτω και δεν παθαίνει ακράτεια όταν μεγαλώσει.." και άλλα πολλά!!!

Τέλος πάντων μεγάλο θέμα..

Με τα συμπτώματα μην ανησυχείτε, εγώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα τπτ, ούτε ανακατωσούρες ούτε ζαλάδες! Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός για αυτό και βιώνει διαφορετικά τα πράγματα!!

Εσύ καρδούλα άκουσες?


0IVCp2.png?kx5YUDaN

0dbwp3.png

wV1Np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άστα για τα οφέλη έχω ακούσει πολλά "κουλά".... Εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα καρδούλα, ελπίζω να την ακούσουμε την Τετάρτη!!! Όποτε πλησιάζει το Σαββατοκύριακο με πιάνει λαχτάρα να έρθει το ραντεβού και όταν έρχεται το ραντεβού με πιάνει φόβος!! Την Δευτέρα που είδαμε τον σάκο ήμουν πολύ χάλια γιατί φοβόμουν μήπως κάτι δεν πήγαινε καλά. Είχα πρόσφατα μια παλλίνδρομη και όσο να'ναι στα ραντεβού φοβάμαι κάθε φορά λίγο περισσότερο. Ελπίζω να πάνε όλα καλά κα σιγά σιγά να το ξεπεράσω. Μακάρι καμιά κοπέλα να μην το ξαναπεράσει. Το άνχος όμως δεν κάνει καλό και λένε ότι το νιώθει το μωράκι, γιάυτό προσπαθώ να το ελένχω. Όλα να πάνε καλά για όλες μας και τον Σεπτέμβριο να αρχίσει ο χορός με τις γέννες!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ σταφυλάκι για το καλωσόρισμα και με το καλό και εσύ το μωρουδέλι σου!!!

Την πρώτη φορά που πήγα είδαμε ένα μικροσκοπικό τοσοδούλι "σάκο?" και φοβήθηκαμε, έτσι έκανα 2 χοριακές οι οποίες διπλασιάστηκαν και έπειτα όταν πήγα πάλι είδαμε τον σάκο και εμβυικά στοιχεία, αυτά στις 5εβδ.και 2 ημέρες.

Όσον αφορά το vbac όπως πολύ καλά είπες, προυποθέτει γιατρό που να αναλαμβάνει και να είναι φιλικός γενικά με τον φ.τ, φυσικά έχω αλλάξει γιατρό!

Πάντα το αποτέλεσμα μετράει, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι μια καισαρική είναι ένα ψυχρό και απόλυτο χειρουργείο και θα πρέπει να γίνεται μόνο όταν υπάρχει σοβαρός λόγος!!! και όχι γιατί ένας γιατρός δεν μπορεί να σου δώσει τον χρόνο που χρειάζεσαι για να γεννήσεις!

Αχ κοριτσι την ιδια μερα πηγαμε κ το ειδαμε το μικρο μας σακουλακι 5+2..ολα καλα θα πανε!!!κοριτσια δεν ξερω στις περιοχες σας τι γινεται με τις καισαρικες κ αν υπαρχουν γιατροι που αναλαμβανουν vbak. Αλλα εγω εδω που ζω δεν εχω ακουσει τετοια περιπτωση,οσο για τις καισαρικες δινουν κ παιρνουν...τωρα δεν ξερω αν. Εχουν αλλαξει τοσο πολυ τα πραγματα απο πιο παλαια κ οντως χρειαζονται ολες αυτες οι καισαρικες αλλα μερικες φορες σκεφτομαι τι στο καλο οι μαναδες μας πως γεννουσαν φυσιολογικα κ εμεις τωρα δεν ακους τιποτα αλλο απο δικαιολογιες μια ηταν ψηλα το παιδι κ δεν κατεβαινε μια δεν ειχαμε διαστολη μια το ενα μια το αλλο κ στο τελος να οι καισαρικες με το κιλο......εσεις τι γνωμη εχτε βρε κοριτσια;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Άστα για τα οφέλη έχω ακούσει πολλά "κουλά".... Εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα καρδούλα, ελπίζω να την ακούσουμε την Τετάρτη!!! Όποτε πλησιάζει το Σαββατοκύριακο με πιάνει λαχτάρα να έρθει το ραντεβού και όταν έρχεται το ραντεβού με πιάνει φόβος!! Την Δευτέρα που είδαμε τον σάκο ήμουν πολύ χάλια γιατί φοβόμουν μήπως κάτι δεν πήγαινε καλά. Είχα πρόσφατα μια παλλίνδρομη και όσο να'ναι στα ραντεβού φοβάμαι κάθε φορά λίγο περισσότερο. Ελπίζω να πάνε όλα καλά κα σιγά σιγά να το ξεπεράσω. Μακάρι καμιά κοπέλα να μην το ξαναπεράσει. Το άνχος όμως δεν κάνει καλό και λένε ότι το νιώθει το μωράκι, γιάυτό προσπαθώ να το ελένχω. Όλα να πάνε καλά για όλες μας και τον Σεπτέμβριο να αρχίσει ο χορός με τις γέννες!!

Φραουλιτσα διωξε το αγχος κ να δεις πως τον Σεπτεμβριο δε θα προλαβαινουμε απ τις γεννες θα μπαινομε να λεμε τα νεα μας κ θα γραφουμε αχ κ βαχ νομιζω γενναωωωωωω!!!!!!!!!!!!:tongue:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα διωξε το αγχος κ να δεις πως τον Σεπτεμβριο δε θα προλαβαινουμε απ τις γεννες θα μπαινομε να λεμε τα νεα μας κ θα γραφουμε αχ κ βαχ νομιζω γενναωωωωωω!!!!!!!!!!!!:tongue:

Μακάρι!!! Τώρα για τις καισαρικές σαφώς και είναι πο εύκολο για τους γιατρούς. Το ίδιο είναι να μην ξέρει πότε θα του γεννήσεις και ειδικά να πέφτει καλοκαίρι ή γιορτές; Να του το χαλάσεις; Ή να πας νυχτιάτικα και να πρέπει να είναι στο πόδι ή απόγευμα και να ακυρώσει τα ραντεβού στο ιατρείο του; Πιό εύκολο είναι να πας με ραντεβού το πρωί. Πολλοί γιατροί επίσης έχουν μάθει να γεννούν με καισαρική και τους είναι δύσκολη η φυσιολογική. Εκεί θέλει παρακολούθηση μπορεί να πάρει πολλές ώρες και να χρειαστεί να πάρει και κάποιες αποφάσεις με βάση την εξέλιξη, ενώ στην καισαρική σε ναρκώνει σε ανοίγει βγάζει το μωράκι σε ράβει και τέλος. Μισή ώρα με σαράντα λεπτά χρειάζεται και τέλος. Γι'αυτό το επιλέγουν. Τώρα αν θες να προσπαθήσεις να γεννήσεις φυσιολογικά θα πρέπει να το ψάξεις να δείς πόσες γέννες έχει κάνει ο γιατρός σου και ποσες ήταν φυσιολογικές να του κάνεις μια κουβέντα, και να είσαι έτοιμη στις συνηθισμένες δικαιολογίες να του δώσεις μια απάντηση για να καταλάβει ότι δεν θα σε πάει εύκολα σε καισαρική. Δεν λέω να μην έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό αλλά σε μερικά που βγάζουν μάτι πρέπει να απαντάμε νομίζω. Βέβαια όταν έρθει εκείνη η ώρα αν θέλει να σε βάλει για καισαρική θα τα καταφέρει νομίζω τί να κάνεις όταν σου λέει κινδυνεύει το παιδί σου; Γι'αυτό θέλει ψάξιμο ο γιατρός!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου, ήρθες επιτέλους!!!!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι στο χωριό για τις εκλογές και μπαίνω από το κινητό.

από συμπτώματα τίποτα!

Ανυπομονώ για τη Δευτέρα που θα δούμε το νινί μας!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κ απο μένα <3!!!!!! Με το καλό γλυκουλες εγκυουλες <3 <3 <3

Κ έλεγα οτι δε θα έχει ανοίξει του Σεπτεμβρίου...

Έχω 2 αγοράκια 3,5 ετων κ 19 μηνών κ είμαι κ έγκυος στο τρίτο μου!!!!!

Είμαι 5w+1d, μονο 2 τεστ θετικά έχω κ δεν έχω κανει ουτε χοριακή ουτε τίποτα άλλο, θα περιμένω να περάσει κ η άλλη εβδομάδα κ θα πάμε στο γιατρό...αγωνιω <3

Έχω ξεκινήσει κ εγώ filicine κ απο συμπτωματα συχνοουριες κ ζαλάδες που κ που.

Σας φιλώ γλυκά κ εύχομαι να έχουμε καλες κυήσεις κ θα τα λέμε απο εδώ...βέβαια δεν έχω κ πολύ ελεύθερο χρονο γτ κ εργάζομαι κιόλας...αλλά θα τα καταφέρω!!!!!!!!!!!!

Α, ξέχασα Πητ 25/9.


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα <3!!!!!! Με το καλό γλυκουλες εγκυουλες <3 <3 <3

Κ έλεγα οτι δε θα έχει ανοίξει του Σεπτεμβρίου...

Έχω 2 αγοράκια 3,5 ετων κ 19 μηνών κ είμαι κ έγκυος στο τρίτο μου!!!!!

Είμαι 5w+1d, μονο 2 τεστ θετικά έχω κ δεν έχω κανει ουτε χοριακή ουτε τίποτα άλλο, θα περιμένω να περάσει κ η άλλη εβδομάδα κ θα πάμε στο γιατρό...αγωνιω <3

Έχω ξεκινήσει κ εγώ filicine κ απο συμπτωματα συχνοουριες κ ζαλάδες που κ που.

Σας φιλώ γλυκά κ εύχομαι να έχουμε καλες κυήσεις κ θα τα λέμε απο εδώ...βέβαια δεν έχω κ πολύ ελεύθερο χρονο γτ κ εργάζομαι κιόλας...αλλά θα τα καταφέρω!!!!!!!!!!!!

Α, ξέχασα Πητ 25/9.

Καλως ηρθες aggelikh να σου ζησουν τα αγορακια σου κ με το καλο το νινακι που σου ευχομαι πρωτα απ ολα να ειναι γερο κ δυνατο κ δευτερο να σου ερθει ενα κοριτσακι!!!αχ αυτες οι συχνοουριες ......εσυ θα κουραζεσαι σιγουρα πιο πολυ με ηδη δυο παιδακια κ δουλεια!!!υπομονη κ να προσεχεις πολυ!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου, ήρθες επιτέλους!!!!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι στο χωριό για τις εκλογές και μπαίνω από το κινητό.

από συμπτώματα τίποτα!

Ανυπομονώ για τη Δευτέρα που θα δούμε το νινί μας!

Γεια σου Didi καλα να παιρνας στο χωριο,μια χαρα σε βρισκω απο συμπτωματα,μπραβο!!Με το καλο τη Δευτερα να δεις το μωρακι σου!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Didi, Κασσιόπη, Μαρία όλα καλά κορίτσια; Δεν σας ακούσαμε πολύ χτές.

Γεια σας κοριτσάκια και καλωσήρθατε όλες οι καινούριες μανούλες Σεπτεμβρίου.Άντε να γινόμαστε πολλές .Εδώ είμαι,σας παρακολουθώ,αυξήθηκαν και λίγο οι ανακατοσούρες και δε θέλω πλέον ούτε καφέ να πίνω.Μ αηδιάζει :-DΕσείς πως είστε κορίτσια?


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aggelliki καλώς ήρθες!με το καλό να δείτε και το τρίτο σας μωράκι!έχω πάθει πλάκα..2 παιδιά,δουλειά και έγκυος...1000 μπράβο κοπέλα μου!!φτου φτου!μα πως τα καταφέρνεις??εγώ ήδη έχω αγχωθει περιμένοντας το δεύτερο!για καλή μου τύχη στη δουλειά σταματάμε την περίοδο της εγκυμοσύνης οπότε θα τεμπελιάσω για λίγο καιρό.Didi καλά να περάσεις και απόλαυσε το..φαντάζομαι θα σε έχουν στα όπα όπα!σήμερα κορίτσια είμαι πολυυυ καλύτερα.ευτυχώς επανήλθαν οι αναγουλες και ησύχασα αλλά 2-3φορες όλες κι όλες.μακάρι να συνεχίσει έτσι!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...