Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!το πρωτο μου ειναι αγορακι και σε λιγο θα ειναι 3,5!κι αυτος παρθενακι..γεννηθηκε 18/09/11 φυσιολογικα και ενα μηνα προωρα αλλα ευτυχως χωρις προβληματα θερμοκοιτιδες κλπ.απλα ξαφνικα ειχα συσπασεις και δεν εδωσα σημασια και τελικα οταν ειδα οτι αυξανονται πηγαμε στην κλινικη και ειχα διαστολη 8!με πονους περιοδου κοριτσια!γεννησα σε 2 ωριτσες και ολα καλα!ευχομαι σε ολες να γεννησουμε ετσι απλα και ανωδυνα!γεννησα στην κλινικη γενεσις στη θεσσαλονικη φραουλιτσα.

didi ειχα αναγουλες 8η-12η εβδομαδα και συνεχιστηκαν με λιγους εμετους εως την 15η εβδομαδα..παρακαλουσα να μη μου ξανατυχει αλλα χλωμο το κοβω!ας εστιασουμε στα θετικα ομως οσες υποφερουμε απο ναυτιες κλπ..εγω ως τον 4ο δεν ειχα βαλει καθολου κιλα με αποτελεσμα αρχες του 9ου να ειμαι μονο +6 κιλακια!και επισης με αυτο τον τροπο καταλαβαινα οτι ολα συνεχιζονται ομαλα!θα μου πειτε τωρα καλυτερα να βαλω 10 κιλα και να εχω λιγο αγχος παραπανω απο αυτο το μαρτυριο...αλλα λεμε τωρα!!παρηγορια στον αρρωστο!:)


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οσο για το αν θα ακουσεις καρδουλα didi εγω πηγα την δευτερα και ημουν 6εβδ 3ημ. και δεν ακουσαμε.αλλα εχει και προιστορικο υπερηχο ο γιατρος μου!ειναι απτους παλιους γιατρους και δε λεει να τον αποχωριστει..:D νομιζω παιζει ρολο και ο υπερηχος.μπορει και να ακουσετε!!εμενα μου ειπε να παω σε ενα μηνα ξανα αλλα φυσικα αποκλειεται!!!!!θα τον ζαλισω και που θα παει θα μου πει ελα!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Sagia σου κάνει κολπικό υπέρηχο ή κοιλιακό; Απο άποψη γέννας είχες πολύ εύκολη!!! Να'ναι γερά και τα δυο σου παιδάκια. Αν ανησυχείς να πας για να το ακούσεις!!! Απο το να έχεις άνχος είναι πολύ καλύτερα.

Didi εγώ θα πάω την Τετάρτη. Με τους δικούς μου υπολογισμούς θα είμαι 6w4d μπορεί όμως να είναι και πιο μικρό. Την προηγούμενη φορα το είχα ακούσει 6w2d.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!sagia καλώς ορισες!εμείς χθες 6+4 άκουσα με καρδουλα!!!!το μικρουλι μας είναι 7,1 ολόκληρα χιλιοστά και η αποκόλληση έφυγε!!!το ανακάτεμα συνεχίζεται!είχα και στν κόρη μου αλλά όχι έτσι όλη μέρα μονο το απόγευμα!εγώ κορίτσια γέννησαν στο Ιασώ με φυσιολογικό τοκετό μετα απο 15 ώρες!!μπήκα με συσπάσεις ,εμετούς και διάρροια απο ενα σουβλάκι που με πείραξε κι ο γιατρός είπε οτι πυροδότησε αυτό τη γέννα μάλλον!!χαχα!!άργησαν να κάνω και διαστολή!!αλλά με την επισκληριδιο όλα ηταν τέλεια,ουτε πόνοι κι η στιγμη της γέννας ενιωθες ενα ψαράκι να γλιστράει απο μέσα σου!!αυτό ονειρεύομαι να ξαναζησω!!


BeZCp3.png

Ήρθες στη ζωή μου σαν δώρο απ'το Θεό,πόσο σ'αγαπάω κι εγώ απορώ..

Κορούλα μου σε λατρεύω..!!!!!

06/07/2013

Link to comment
Share on other sites

Πώ πώ Ζαχίρ επεισοδιακή γέννα και λατρεύω τα σουβλάκια:P:p. Μια χαρά το νινί σου και τέλεια που ξεπέρασες και την αποκόλληση!!Μπράβο!!! Να σε ρωτήσω ήσουν ευχαριστημένη απο το Ιασώ; Γιατί είναι ένα απο τα μαιευτήρια που μου πρότεινε ο γιατρός μου. Οι μαίες ήταν καλές στους οροφους;Σε εξυπηρετούσαν ή περίμενες για ώρες; Γιατί οκ στην γέννα έχεις τον γιατρό σου αλλά μετά;Πρώτα ο Θεος όταν έρθει η ώρα να γεννήσω και εγώ θα ήθελα φυσιολογικό, μακάρι να τα καταφέρω. Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; Εμένα έχει αρχίσει να με ενοχλεί το στομάχι μου.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα φιλεναδες μου,εγω πηγα στη γιατρο το πρωι ευτυχως ολα καλα,το μωρουλινι μου στη θεση του κ μαλιστα ειδαμε κ την καρδουλα να παλεται!!!!!!!!Δεν την ακουσαμε ομως γιατι ειναι νωρις ακομα εξι εβδομαδων κ μια μερα,μεγαλωσε ομως απ την προηγουμενη παρασκευη τωρα ειναι σχεδον τρια χιλιοστα.μου ειπε ξεκουραση για μια εβδομαδα να μη παω δουλεια κ να συνεχισω τα χαπια μεχρι να με ξαναδει.τα ροζ υγρα μου ειπε οτι οσο μεγαλωνει η μητρα καμια φορα σπαει κανενα αγγειο κ για αυτο τα βλεπουμε,να μη με τρομαζουν,αν βεβαια ξαναδω να την παρω τηλ.αλλα να μη φοβηθω το κοκκινο αιμα ειναι ανυσηχητικο κ οι πονοι..


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Πώ πώ Ζαχίρ επεισοδιακή γέννα και λατρεύω τα σουβλάκια:P:p. Μια χαρά το νινί σου και τέλεια που ξεπέρασες και την αποκόλληση!!Μπράβο!!! Να σε ρωτήσω ήσουν ευχαριστημένη απο το Ιασώ; Γιατί είναι ένα απο τα μαιευτήρια που μου πρότεινε ο γιατρός μου. Οι μαίες ήταν καλές στους οροφους;Σε εξυπηρετούσαν ή περίμενες για ώρες; Γιατί οκ στην γέννα έχεις τον γιατρό σου αλλά μετά;Πρώτα ο Θεος όταν έρθει η ώρα να γεννήσω και εγώ θα ήθελα φυσιολογικό, μακάρι να τα καταφέρω. Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; Εμένα έχει αρχίσει να με ενοχλεί το στομάχι μου.

Φραουλιτσα ποσο ακριβως εισαι τωρα που αρχισανε οι ενοχλησεις;;ρωταω γιατι εγω εξι +μια. σημερα κ τιποτα ακομα,ρωτησα κ τη γιατρο κ μου ειπε δεν εχουν ολες εμετους κ τετοια οποτε να μην ανυσηχω!!!ευχομαι να ανηκουμε εκει ολες κ να τη βγαλουμε με μικροενοχλησεις!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!sagia καλώς ορισες!εμείς χθες 6+4 άκουσα με καρδουλα!!!!το μικρουλι μας είναι 7,1 ολόκληρα χιλιοστά και η αποκόλληση έφυγε!!!το ανακάτεμα συνεχίζεται!είχα και στν κόρη μου αλλά όχι έτσι όλη μέρα μονο το απόγευμα!εγώ κορίτσια γέννησαν στο Ιασώ με φυσιολογικό τοκετό μετα απο 15 ώρες!!μπήκα με συσπάσεις ,εμετούς και διάρροια απο ενα σουβλάκι που με πείραξε κι ο γιατρός είπε οτι πυροδότησε αυτό τη γέννα μάλλον!!χαχα!!άργησαν να κάνω και διαστολή!!αλλά με την επισκληριδιο όλα ηταν τέλεια,ουτε πόνοι κι η στιγμη της γέννας ενιωθες ενα ψαράκι να γλιστράει απο μέσα σου!!αυτό ονειρεύομαι να ξαναζησω!!

Ζαχιρ τι ωραια ακουσατε καρδουλα!!!εμεις σημερα 6+1 μονο ην ειδαμε να παλεται!!!!αρα την επομενη παρασκευη θα ειμαι περιπου 7+2 θα ακουσουμε σιγουρα!!!!!!χαχα επεισοδιακη η πρωτη σου γεννα κ τελεια εμπειρια απο οτι αντιλαμβανμαι,αχ να μας πανε ολα καλα σε ολες μας κ να νιωσουμεκ εμεις το ψαρακι να γλιστραει απο μεσα μας!!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Ειμαι και εγω εγκυος στο δευτερο παιδακι μου με πητ 07/09!Εχω λιγο αγχος γιατι ακομα δεν ακουσαμε καρδουλα και βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδες αλλα βαση υπερηχου το εμβρυο ειναι 6εβδ και 3 ημ. Βεβαια ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα!Οποτε υπομονη προς το παρον!Εχω και εγω αναγουλες και ανακατωσουρα κυριως το πρωι αλλα γενικα ολη μερα νιωθω κουρασμενη και νυσταααζωωωω....!!Αυτα απο μενα κοριτσια μου ευχομαι σε ολες μας καλη εγκυμοσυνη!

Καλως ηρθες κ απο μενα Sagia,να χαιρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο το δευτερο!!!εγω ειμαι σημερα 6+1 σχεδον ισα δηλαδη αλλα πητ εχω μεσα σεπτεμβρη δηλαδη 15-16 /9.γιατι εσυ τοσο νωρις;;παιζει ρολο αν εναι πρωτο η δευτερο παιδι;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Stafylaki μια χαρα τα νέα σου χάρηκα πολύ, ευκαιρία ήταν να πας να το δείς:wink:. Μακάρι να μην έχουμε πολλά συμπτώματα, εγώ είμαι 5&5ημέρες αλλά μην σε απασχολεί αφου το βλέπεις και είναι καλά είσαι μια χαρά!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Stafylaki μια χαρα τα νέα σου χάρηκα πολύ, ευκαιρία ήταν να πας να το δείς:wink:. Μακάρι να μην έχουμε πολλά συμπτώματα, εγώ είμαι 5&5ημέρες αλλά μην σε απασχολεί αφου το βλέπεις και είναι καλά είσαι μια χαρά!!

Φραουλιτσα ναι η αληθεια ειναι οτι χαρηκα που το ειδα νωριτερα απο οτι θα πηγαινα κανονικα,ειναι μαγεια πραγματικα μεσα σε μια εβδομαδα μεγαλωσε κ κουνιοταν η καρδουλα του!!!παναγια μου τοσο συγκηνιτικο το λεω κ δακρυζω!!!ειμαστε πολυ τυχερες κοριτσια που μας ευλογησε ο θεος να το ζησουμε αυτο!!!!!!:wink:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια,

Έχω τον γιόκα μου 2 χρονών και είμαι έγκυος 5 εβδ. και 6 ημέρες. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καθυστερημένη σύλληψη καθώς βάση τελευταίας περιόδου είμαι 6 εμβ. και 3 ημερών.

Σε 2 εβδομάδες έχουμε ραντεβού, για να ακούσουμε καρδούλα και να επιβεβαιώσουμε τα ευχάριστα. Μέχρι τώρα είμαι διστακτική.

Γέννησα τον γιό μου με καισαρική και εάν όλα πάνε καλά, αυτό το μωράκι θέλω και εύχομαι να είναι vbac!


0IVCp2.png?kx5YUDaN

0dbwp3.png

wV1Np2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια,

Έχω τον γιόκα μου 2 χρονών και είμαι έγκυος 5 εβδ. και 6 ημέρες. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καθυστερημένη σύλληψη καθώς βάση τελευταίας περιόδου είμαι 6 εμβ. και 3 ημερών.

Σε 2 εβδομάδες έχουμε ραντεβού, για να ακούσουμε καρδούλα και να επιβεβαιώσουμε τα ευχάριστα. Μέχρι τώρα είμαι διστακτική.

Γέννησα τον γιό μου με καισαρική και εάν όλα πάνε καλά, αυτό το μωράκι θέλω και εύχομαι να είναι vbac!

Sofaki καλως ηρθες στην παρεα,ετσι να μεγαλωνει σιγα σιγα να ειμαστε πολλες Σεπτεμβριανες μανουλες!!!Καταρχην να σου ζησει το αγορακι σου κ με το καλο το δευτερο νινακι!!!οταν πηγες στο γιατρο ειδατε σακο;;στο λεω γιατι εγω στις 5+2 μερες ειδαμε σκοα κ εμβρυικα στοιχεια παρολο που ηταν πολυ νωρις.να μην εισαι διστακτικη αλλα αισιοδοξη την επομενη φορα θα ακουσεις καρδουλα κ θα εισαι τρισυετυχισμενη!!!οσο για το vbak εχω διαβασει οτι γινεται η τουλαχιστον μπορεις να προσπαθησεις,αλλα ολα αυτα προυποθετουν ενα γιατρο που δεχεται να αναλαβει γιατι δεν το κανουν ολοι...βεβαια σημασια εχει το αποτελεσμα ενα γερο μωρο κ μια γερη μαμα κ οχι ο τροπος ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα..εμεις εδω θα ειμαστε οτι χρειαστεις να σε υποστηριζουμε κ εσυ φανταζομαι να μας βοηθας λιγο περισσοτερο λογω εμπειριας με το πρωτο μωρο!!!!Σε φιλω!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Sofaki καλως ηρθες στην παρεα,ετσι να μεγαλωνει σιγα σιγα να ειμαστε πολλες Σεπτεμβριανες μανουλες!!!Καταρχην να σου ζησει το αγορακι σου κ με το καλο το δευτερο νινακι!!!οταν πηγες στο γιατρο ειδατε σακο;;στο λεω γιατι εγω στις 5+2 μερες ειδαμε σκοα κ εμβρυικα στοιχεια παρολο που ηταν πολυ νωρις.να μην εισαι διστακτικη αλλα αισιοδοξη την επομενη φορα θα ακουσεις καρδουλα κ θα εισαι τρισυετυχισμενη!!!οσο για το vbak εχω διαβασει οτι γινεται η τουλαχιστον μπορεις να προσπαθησεις,αλλα ολα αυτα προυποθετουν ενα γιατρο που δεχεται να αναλαβει γιατι δεν το κανουν ολοι...βεβαια σημασια εχει το αποτελεσμα ενα γερο μωρο κ μια γερη μαμα κ οχι ο τροπος ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα..εμεις εδω θα ειμαστε οτι χρειαστεις να σε υποστηριζουμε κ εσυ φανταζομαι να μας βοηθας λιγο περισσοτερο λογω εμπειριας με το πρωτο μωρο!!!!Σε φιλω!!!!

Σε ευχαριστώ σταφυλάκι για το καλωσόρισμα και με το καλό και εσύ το μωρουδέλι σου!!!

Την πρώτη φορά που πήγα είδαμε ένα μικροσκοπικό τοσοδούλι "σάκο?" και φοβήθηκαμε, έτσι έκανα 2 χοριακές οι οποίες διπλασιάστηκαν και έπειτα όταν πήγα πάλι είδαμε τον σάκο και εμβυικά στοιχεία, αυτά στις 5εβδ.και 2 ημέρες.

Όσον αφορά το vbac όπως πολύ καλά είπες, προυποθέτει γιατρό που να αναλαμβάνει και να είναι φιλικός γενικά με τον φ.τ, φυσικά έχω αλλάξει γιατρό!

Πάντα το αποτέλεσμα μετράει, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι μια καισαρική είναι ένα ψυχρό και απόλυτο χειρουργείο και θα πρέπει να γίνεται μόνο όταν υπάρχει σοβαρός λόγος!!! και όχι γιατί ένας γιατρός δεν μπορεί να σου δώσει τον χρόνο που χρειάζεσαι για να γεννήσεις!


0IVCp2.png?kx5YUDaN

0dbwp3.png

wV1Np2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!καλως ηρθες και απο μενα sofaki και καλη εγκυμοσυνη!σου ευχομαι αυτη τη φορα με το καλο να ζησεις και τον φυσιολογικο τοκετο!!ποσο ειναι το πρωτο σου παιδακι?

stafylaki εγω ημουν 6+3 την δευτερα που εκανα υπερηχο.αρα σωστα εχεις αλλη πητ. εχω τελευταια περιοδο 3/12 αλλα μαλλον ειναι καθυστερημενη η συλληψη οπως ειπε και το sofaki και ειναι μικροτερο το εμβρυο!

χθες ολο το απογευμα ημουν χαλια απο αναγουλες..με ενοχλουσαν τα φαγητα, η μυρωδια του σαμπουαν και του μαλλακτικου,με ενοχλουσε η ζεστη!δραμα η κατασταση μου χθες!:-D σημερα ειμαι πολυ καλα μεχρι στιγμης και ανησυχω!δε ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι!τι αγχος ζουμε βρε κοριτσια!και να εχεις χιλια πραγματα να κανεις εκει ειναι το μυαλο σου!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...