Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα!!!Ευχάριστα τα νέα!!! Τον είδαμε τον σάκο!!! ΟΥΦ έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου, αφού συγκινήθηκα κιόλας... Είχα φοβηθεί πολύ!!! Τώρα θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη να το ακούσουμε!!!

Εκτός από την κολπική κρέμα τώρα θα τρυπέμαι κιόλας κάθε μέρα, θα κάνω αντιθρομβοτικές ενέσεις για πάν ενδεχόμενο. Ας είναι καλά το μωράκι να τα καταφέρει και όλα θα τα κάνω!!!Α!!! Είπα και στον άντρα μου ότιι μετά απο όλα αυτά που κάνω έχω ενα μεγαλύτερο ποσοστό στο όνομα:wink::mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Πλάκα κάνω, γενικά δεν μου αρέσει να επιβάλλω την γνώμη μου, εδω αν περάσει το δικό μου μετά ανχώνομαι μηπως τον καταπιέσα.... Περιπτωσάρα!!!

Stafylaki σιγά μην άφηνα το πλυντηριο να κάνει ότι θέλει!!! Συγχαρητήρια και για το τικεράκι. Θα τα μάθεις τα κόλπα σιγά σιγά. Και γώ χαίρομαι που σας γνώρισα και τα λέμε, φαίνεστε όλες πολύ καλά κορίτσια!!

Κασσιόπη είπα για τον αιματοκρίτη γιατί νόμιζα ότι έχεις και ζαλάδες:mrgreen::mrgreen:. Πώς πήγε; Το ακούσατε; Άστε απο φάρμακα σας τρώω, φολλικό, Τ4, κολπική κρέμα και απο αύριο ενέσεις!!!

Didi τί έγινε; Όλα καλά; Φιλάκια πολλά στις μικρές κοιλίτσες!!:D

Μπράβο Φραουλίτσα:D:D:D:D:D:D!!!!

Όλα καλά!!! Και εμείς ακούσαμε τον μαγικό ήχο...:D:D:D

Κουράγιο με τις ενεσούλες, πάντως θα είσαι σίγουρη! Ξέρω και άλλες κοπέλες που τις έκαναν προληπτικά σε περιπτώσεις παλλίνδρομης.

Αυτή θα είναι η τυχερή σου Φραουλίτσα, να το πιστέψεις!

Αααχ και εγώ χάρηκα πολύ που σας γνώρισα :D:D:D

Περιμένω και μία φίλη να μπει στην παρέα μας. Γνωριστήκαμε στο parents, βοήθησε πολύ η μία την άλλη να βγούμε από την μαυρίλα μας και τελικά μείναμε μαζί εγκυούλες, απίστευτο?

Κάτι μου λέει πως είναι η Μαρία06....:roll::tongue::tongue::tongue:


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Είμαι κι εγώ μια μελλοντική μανούλα με ΠΗΤ 05/09.Με το καλό σε όλες μας κορίτσια να πάνε όλα καλά.:-D:grin:

Καλώς ήρθες κοριτσάκι!!!! Με το καλό το μπεμπάκι σου:D:D:D

Είμαστε πολύ κοντά κορίτσι, η δική μου η ΠΗΤ είναι 3/09

Μήπως σε ξέρω από κάπου???:roll::D:p:tongue:


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φραουλίτσα:D:D:D:D:D:D!!!!

Όλα καλά!!! Και εμείς ακούσαμε τον μαγικό ήχο...:D:D:D

Κουράγιο με τις ενεσούλες, πάντως θα είσαι σίγουρη! Ξέρω και άλλες κοπέλες που τις έκαναν προληπτικά σε περιπτώσεις παλλίνδρομης.

Αυτή θα είναι η τυχερή σου Φραουλίτσα, να το πιστέψεις!

Αααχ και εγώ χάρηκα πολύ που σας γνώρισα :D:D:D

Περιμένω και μία φίλη να μπει στην παρέα μας. Γνωριστήκαμε στο parents, βοήθησε πολύ η μία την άλλη να βγούμε από την μαυρίλα μας και τελικά μείναμε μαζί εγκυούλες, απίστευτο?

Κάτι μου λέει πως είναι η Μαρία06....:roll::tongue::tongue::tongue:

χαχα ναιιιιι εγω ειμαι κοριτσακιιι μουυυ


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Stafylaki απο εξετάσεις θα σου δώσει τα πάντα, ρέζους όμαδα αίματος, γενική αίματος, σίδηρος- ασβέστιο κ.λ.π, αιμοδιάγραμμα,για αντισώματα σε διάφορα μαζί και το τοξόπλασμα σε αυτά,για ηπατίτιδα και ΗIV, γενική ούρων και υπέρηχο μαστών και ότι άλλο νομίζει. Είναι αρκετές.

Φραουλιτσα τελεια ειδατε το σακο κ εσεις!!!!!!τρελαθηκατε φανταζομαι οπως κ ενμεις!!!υπομονη με τις ενεσουλες συνηθεια ειναι,εγω εκανα πριν δυο χρονια καθε μερα για ενα διαστημα αντιπηκτικες για αλλο λογο βεβαια.στο τελος ειχα συνηθισει κ κοντευα να της κανω μονη μου..δε τα καταφερα βεβαια..τεσπα για τις αλλες εξετασεις οκ αλλα για υπερυχο μαστων δεν εχω ξανακουσει..οντως αρκετες........


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.Είμαι κι εγώ μια μελλοντική μανούλα με ΠΗΤ 05/09.Με το καλό σε όλες μας κορίτσια να πάνε όλα καλά.:-D:grin:

Καλως ηρθες Μαρια με το καλο το μωρακι σου!!!!σε ποια εβδομαδα εισαι;;απο συμπτωματα πως πας;;διαβαζω για συμπτωματα αλλα εγω ακομα τιποτα ιδιαιτερο ..τι να κανω;; να ανυσηχω η να χαιρομαι;;;ουφφφφ!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Κασσιοπη ακουσατε καρδουλα!!!!!!τι καλα!!!!ααχχ ανυπομονω να ερθει κ η δικη μας η σειρα!!!κοριτσια να σας πω κατι που με προβληματιζει...εχω αρχισει να φοβαμαι μη παθω κατι εγω κ πιο πολυ ο συζηγος ..τον εχω ψιλοπρηξει στα προσεχε.....πω πω ασε που βλεπω κ κατι χαζοονειρα κ επηρεαζομαι...η εχω αγχος χωρις να το καταλαβαινω η αρχιζω να τα χανω....θελω να ηρεμησω κ να απολαυσω την εγκυμοσυνη αλλα πως;;;ευτυχως που σας γνωρισα κοριτσια!!!εχω μια παρεα επιπλεον τωρα..σας φιλω!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!:D

Φραουλιτσα σήμερα θα πάτε να δείτε και εσείς τον σάκο του μωρού σας?

Ναι για εμάς σήμερα θα είναι η μέρα που θα ακούσουμε για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρού μας :D Με τον γιατρό μου έχουμε μιλήσει πολλές φορές στο τηλ και μου έχει δώσει διάφορες συμβουλες τις οποίες τηρώ και είμαι ένα ''τσακ'' καλύτερα. Φάρμακα δεν μπορεί να μου δώσει αν δεν κλείσω το πρώτο τριμηνο. Ααχχχ, ο χαμηλός αιματοκρίτης είναι πονεμένη ιστορία..έχω το στίγμα της μεσογειακής οπότε και δύσκολα ανεβαίνει, παίρνω σίδηρο. Οι ναυτίες όμως έχουν να κάνουν με την ορμόνη της εγκμοσύνης, είναι απόλυτα φυσιολογικές δεν σχετίζονται με τον αιματοκριτη, απλά δεν τις έχουμε όλες γιατί κάποιες είναι τυχερούλες και την γλύτωσαν...ονόματα δεν λέμε :tongue::tongue::tongue:

Αλήθεια εσείς κορίτσια τι παίρνετε? Εγώ σίδηρο, φυλλικό, και Τ4

Κασσιόπη μου, ακούσατε καρδούλα; Πώς πήγε;

Εγώ παίρνω Τ4, φολικό οξύ, Ω3 και προγεννητικές βιταμίνες. Τα δύο τελευταία μου είπε η γιατρός ότι δεν τα χρειάζομαι, αλλά καθόλου δεν έχω εμπιστοσύνη στη διατροφή μου, όσο κι αν προσέχω :roll:

Πόσο Τ4 έπαιρνες και πόσο παίρνεις τώρα; Εγώ πριν 2 μήνες ήμουν με TSH 6,2 (62μg, αλλά θα την ανεβάζαμε) και τώρα με την εγκυμοσύνη 5,6 και μου το πήγε στα 112μg.

Κοριτσακια καλησπερα!!!τι κανετε;;;εγω καλα ευτυχως δεν εχω ακομα κανενα δυσκολο συμπτωμα,ουτε ζαλαδες ουτε εμετους!!!γιουπιιι!!μονο το στηθοε με ποναει παρα παρα πολυ κ συχνοουρια τρελη!!!εφτιαξα κ λιγακι το τικερακι μου επιτελους!!!!!δεν το πετυχα ακριβως αλλα απ το τιποτα.....χαχαχα η αληθεια ειναι οτι με βοηθησε ο αντρας μου εγω εντελως ασχετη τελικα δε θα τα καταφερνα ποτε....χαχαχαχ

Γιούπιιιιιιιιιι! Τα κατάφερες!!!!! Αν θέλεις, στείλε μου με πμ ακριβώς την υπογραφή σου, να στην "καθαρίσω" και να στην ξαναστείλω (αν τα καταφέρουμε).

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα!!!Ευχάριστα τα νέα!!! Τον είδαμε τον σάκο!!! ΟΥΦ έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου, αφού συγκινήθηκα κιόλας... Είχα φοβηθεί πολύ!!! Τώρα θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη να το ακούσουμε!!!

Εκτός από την κολπική κρέμα τώρα θα τρυπέμαι κιόλας κάθε μέρα, θα κάνω αντιθρομβοτικές ενέσεις για πάν ενδεχόμενο. Ας είναι καλά το μωράκι να τα καταφέρει και όλα θα τα κάνω!!!Α!!! Είπα και στον άντρα μου ότιι μετά απο όλα αυτά που κάνω έχω ενα μεγαλύτερο ποσοστό στο όνομα:wink::mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Πλάκα κάνω, γενικά δεν μου αρέσει να επιβάλλω την γνώμη μου, εδω αν περάσει το δικό μου μετά ανχώνομαι μηπως τον καταπιέσα.... Περιπτωσάρα!!!

Stafylaki σιγά μην άφηνα το πλυντηριο να κάνει ότι θέλει!!! Συγχαρητήρια και για το τικεράκι. Θα τα μάθεις τα κόλπα σιγά σιγά. Και γώ χαίρομαι που σας γνώρισα και τα λέμε, φαίνεστε όλες πολύ καλά κορίτσια!!

Κασσιόπη είπα για τον αιματοκρίτη γιατί νόμιζα ότι έχεις και ζαλάδες:mrgreen::mrgreen:. Πώς πήγε; Το ακούσατε; Άστε απο φάρμακα σας τρώω, φολλικό, Τ4, κολπική κρέμα και απο αύριο ενέσεις!!!

Didi τί έγινε; Όλα καλά; Φιλάκια πολλά στις μικρές κοιλίτσες!!:D

Φραουλίτσα μου, τι ωραία, που είδατε το μπεμπάκι σας... Οτιδήποτε χρειάζεται για το νινάκι μας, θα το κάνουμε, τι τραβάμε κι εμείς οι μάνες!!! Πολύ γέλασα με το όνομα του μωρού!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλησπέρα κορίτσια.Είμαι κι εγώ μια μελλοντική μανούλα με ΠΗΤ 05/09.Με το καλό σε όλες μας κορίτσια να πάνε όλα καλά.:-D:grin:

Καλώς ήρθες Μαρία! Α, κι εσύ νωρίς-νωρίς το Σεπτέμβρη! Κανένα μωράκι ζυγό δεν θα έχουμε; (εμείς είμαστε και οι δύο ζυγοί, οπότε το θέλαμε το νινί μας ζυγό, αλλά φαίνεται πως δύσκολα θα το πετύχουμε!)

Εγώ, κορίτσια μου, δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα! Χθες μόνο ήμουν κομμάτια από την εξάντληση μέχρι το μεσημέρι, αλλά μετά όλα καλά.

Έκανα ήδη τον προγεννητικό, το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Μαρία καλωήρθες!!! Να έχεις και εσύ μια χαρούμενη τελειόμηνη κύηση!!! Υπέροχο που είστε μαζί έγκυες. Κασσιόπη χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Άργησες να μπείς και ανησύχησα!!! Κορίτσια όποτε πηγαίνω φοβάμαι τι θα μου πεί. Αφού εχτές πήγα και μου λέει τα καταφέραμε; Δεν ξέρω θα δείξει του λέω. Για τις ενέσεις δεν με πειράζει καθόλου. Γενικά είμαι φοβιτσιάρα, ειδικά στις ενέσεις και στο αίμα με πιάνει ζαλάδα, αλλά όταν χρειάστηκε να κάνω τις ίδιες ενέσεις στην μητέρα μου τα κατάφερα μια χαρά. Στις δυσκολίες όλοι σκληραίνουμε. Αφου σκεφτόμουν να δοκιμάσω να τις κάνω και μόνη μου. Δεν με πειράζει καθόλου πραγματικά!!:-D:grin:

Stafylaki το άνχος είναι φυσιολογικό να το έχεις και χωρίς λόγο. Την 3η εβδομάδα που δεν ήξερα ότι ήμουν έγκυος με έπιανε ένα άνχος χωρίς λόγο.:confused: Όλα καλά θα πάνε, άνχος να μην έχετε. Προβλήματα υπάρχουν πολλά εσείς να προσπαθείτε να είστε ήρεμες.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Didi καλά αποτελέσματα να έχεις!! Εγώ παίρνω Τ4 των 137, έπαιρνα των 125 στην προηγούμενη αλλά επειδή η ΤSH ήταν 3,κάτι το αυξήσαμε. Ακόμα δεν έχω κάνει εξέταση, την άλλη εβδομάδα θα του πώ να μου τις γράψει μαζί με όλες τις άλλες. Μακάρι να είναι και αυτη καλή, στις υπόλοιπες εξετάσεις ήου μια χαρά πάντως. Φιλιά πολλά μανούλες και καλή σας ημέρα!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Μαρια με το καλο το μωρακι σου!!!!σε ποια εβδομαδα εισαι;;απο συμπτωματα πως πας;;διαβαζω για συμπτωματα αλλα εγω ακομα τιποτα ιδιαιτερο ..τι να κανω;; να ανυσηχω η να χαιρομαι;;;ουφφφφ!!!

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου και με το καλό όλες μας τα μπεμπάκια μας.Διανύω την 8η βδομάδα.Απο συμπτώμτα έντονη υπνηλία,τρελή φαγούρα στις θηλές σε σημείο να έχω κάνει πληγές και κάποιες ανακατοσούρες και καούρες.Αυτά,μη φανταστείς.Να χαίρεσαι βρε κορίτσι που δεν έχεις τρελά συμπτώματα,θα απολαύσεις πιο πολύ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Εμένα είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη μετά απο 4 μήνες που έχασα το πρώτο μου στους 5,5 μήνες,και το θέμα μου είναι τα κιλά.Ξεκινάω με 8 συν...1.60 με 64 κιλά....:?:-?


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κασσιόπη μου, ακούσατε καρδούλα; Πώς πήγε;

Εγώ παίρνω Τ4, φολικό οξύ, Ω3 και προγεννητικές βιταμίνες. Τα δύο τελευταία μου είπε η γιατρός ότι δεν τα χρειάζομαι, αλλά καθόλου δεν έχω εμπιστοσύνη στη διατροφή μου, όσο κι αν προσέχω :roll:

Πόσο Τ4 έπαιρνες και πόσο παίρνεις τώρα; Εγώ πριν 2 μήνες ήμουν με TSH 6,2 (62μg, αλλά θα την ανεβάζαμε) και τώρα με την εγκυμοσύνη 5,6 και μου το πήγε στα 112μg.

Γιούπιιιιιιιιιι! Τα κατάφερες!!!!! Αν θέλεις, στείλε μου με πμ ακριβώς την υπογραφή σου, να στην "καθαρίσω" και να στην ξαναστείλω (αν τα καταφέρουμε).

Φραουλίτσα μου, τι ωραία, που είδατε το μπεμπάκι σας... Οτιδήποτε χρειάζεται για το νινάκι μας, θα το κάνουμε, τι τραβάμε κι εμείς οι μάνες!!! Πολύ γέλασα με το όνομα του μωρού!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλώς ήρθες Μαρία! Α, κι εσύ νωρίς-νωρίς το Σεπτέμβρη! Κανένα μωράκι ζυγό δεν θα έχουμε; (εμείς είμαστε και οι δύο ζυγοί, οπότε το θέλαμε το νινί μας ζυγό, αλλά φαίνεται πως δύσκολα θα το πετύχουμε!)

Εγώ, κορίτσια μου, δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα! Χθες μόνο ήμουν κομμάτια από την εξάντληση μέχρι το μεσημέρι, αλλά μετά όλα καλά.

Έκανα ήδη τον προγεννητικό, το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα!

Καλώς σας βρήκα όλες κορίτσια.Πολύ χαίρομαι που θα περάσουμε μαζί αυτό το υπέροχο ταξίδι των 9 μηνών μέχρι να αντικρύσουμε τους έρωτες της ζωής μας.


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία καλωήρθες!!! Να έχεις και εσύ μια χαρούμενη τελειόμηνη κύηση!!! Υπέροχο που είστε μαζί έγκυες. Κασσιόπη χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Άργησες να μπείς και ανησύχησα!!! Κορίτσια όποτε πηγαίνω φοβάμαι τι θα μου πεί. Αφού εχτές πήγα και μου λέει τα καταφέραμε; Δεν ξέρω θα δείξει του λέω. Για τις ενέσεις δεν με πειράζει καθόλου. Γενικά είμαι φοβιτσιάρα, ειδικά στις ενέσεις και στο αίμα με πιάνει ζαλάδα, αλλά όταν χρειάστηκε να κάνω τις ίδιες ενέσεις στην μητέρα μου τα κατάφερα μια χαρά. Στις δυσκολίες όλοι σκληραίνουμε. Αφου σκεφτόμουν να δοκιμάσω να τις κάνω και μόνη μου. Δεν με πειράζει καθόλου πραγματικά!!:-D:grin:

Stafylaki το άνχος είναι φυσιολογικό να το έχεις και χωρίς λόγο. Την 3η εβδομάδα που δεν ήξερα ότι ήμουν έγκυος με έπιανε ένα άνχος χωρίς λόγο.:confused: Όλα καλά θα πάνε, άνχος να μην έχετε. Προβλήματα υπάρχουν πολλά εσείς να προσπαθείτε να είστε ήρεμες.

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι και εσύ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Όλες μας κορίτσια να μας να πάνε όλα καλά.Απίστευτο αυτό που συνέβη με την Κασσιόπη ε?Κι όμως....Περάσαμε τα ίδια και ξαναμείναμε εγκυούλες μαζί....:-D:grin::-D


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...