Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου είμαι χάλια για αυτό δεν θα σας γράψω πολλά, μόλις επέστρεψα από την λεκάνη...:oops: θα μπω πάλι το βράδυ που θα είμαι καλύτερα.

Σήμερα το πρωι έκανα και εγώ τον προγεννητικό. styfalaki προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, να μας εκφράζεις τις ανησυχίες σου και όπου μπορούμε να βοηθάμε. Τις ανησυχίες για τον αντρούλη σου δες το σαν κάτι φυσιολογικό γιατί είσαι εσύ πολύ ευαίσθητη, τα είχα και εγώ αυτά παλιότερα.

Didi παίρνω t4 62mg και έχω και χασιμότο, θα δούμε από τα αποτελέσμα του προγεννητικού αν θα το ανεβάσουμε. Φραουλίτσα όλα καλά θα πάνε, είπαμε είναι η τυχερή σου :wink: Και μένα ο γιατρός μου με ρώτησε εχθές πριν με εξετάσει αν είναι όλα καλά, αν είδα τίποτα αίμα κτλ..έχουν ένα παραπάνω άγχος με εμάς λόγο ιστορικού. Μαρία06 μην αγχώνεσαι με τα κιλά..είσαι μια σωστή κουκλίτσα δεν πειράζει να είσαι και λίγο στρουμπουλίτσα:) φιλάκια!!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρία μην σε νοιάζει για τα κιλάκια, τόσα πέρασες αυτο είναι το λιγότερο εσύ και το μωρό σου να είστε καλά και όταν γεννήσεις θα φύγουν σαν νεράκι!!!

Stafylaki μην ανησυχείς κανείς δεν θα πάθει τίποτα. Μήπως η φοβία αυτη σου βγαίνει επειδή χάρηκες που τα καταφέρατε και φοβάσαι μην χαλάσει; Όλα καλά θα πάνε. Απο όνειρα είναι φυσιολογικό, αν πατήσεις έγκυος και όνειρα θα το δείς. Στον ύπνο βγαίνουν τα άνχη και οι ανησυχίες σου και γενικά στην εγκυμοσύνη λένε ότι βλέπεις πιο έντονα και περίεργα όνειρα.

Κασσιόπη τι ταλαιπωρία είναι και αυτή... Φάε και καμια τσίχλα ή καμιά μαστίχα, αν κανει να δείς αν σε βοηθήσει. Και εγώ με τα υγρά έχω ανακατοσούρες αλλά τρώω πάντα παξιμάδι, δεν το συγκρίνω με αυτό που περνάς καμία σχέση. Νεράκι με λεμόνι δοκίμασες; Περαστικούλια σου.

Didi ωραίο το πινακάκι σου, εγώ μάλλον 21/9 έχω ΠΗΤ, χτές δεν τον ρώτησα απο το άνχος που είχα. Την Τετάρτη με τους χτύπους και που θα το μετρήσει θα μου πεί που ακριβώς βρίσκομαι.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!είμαι η Ζαχίρ έχω ηδη μια κορούλα 18 μηνών κι ειμει έγκυος στην έβδομη εβδομαδα στο δεύτερο νινακι μου!έχω Πητ πρωτα ο θεός 12/09!είμαι χαλιά όλη μέρα με τρελό ανακάτεμα και εμετούς και μια μικρή αποκόλληση κι έχω μετακομίσει με τη μικρή στους γονεις μου για 24ωρη φροντιδα γιατί είμαι όλη μέρα ξάπλα..δεν την παλευω καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη !!προσπαθώ να οραματιζομαι το μέλλον για να αντεξω!να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωρακια!


BeZCp3.png

Ήρθες στη ζωή μου σαν δώρο απ'το Θεό,πόσο σ'αγαπάω κι εγώ απορώ..

Κορούλα μου σε λατρεύω..!!!!!

06/07/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ζαχίρ υπομονή με την αποκόλλησή σου θα είναι πολύ δύσκολο ειδικά αν έχεις και ένα άλλο παιδάκι που θέλει την προσοχή σου!!! Αν είναι μικρή μπορεί να θρέψει και να μπορείς να σηκώνεσαι απλά να είσαι προσεχτική. Το είχε πάθει γνωστή μου και έμεινε λίγο ξάπλα απλά μετά δεν μπορούσε να πάει για δουλειά ήθελε λίγη προσοχή. Όλα καλά της πήγαν. Όλα να σου πάνε καλά και να κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου και με το καλό όλες μας τα μπεμπάκια μας.Διανύω την 8η βδομάδα.Απο συμπτώμτα έντονη υπνηλία,τρελή φαγούρα στις θηλές σε σημείο να έχω κάνει πληγές και κάποιες ανακατοσούρες και καούρες.Αυτά,μη φανταστείς.Να χαίρεσαι βρε κορίτσι που δεν έχεις τρελά συμπτώματα,θα απολαύσεις πιο πολύ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Εμένα είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη μετά απο 4 μήνες που έχασα το πρώτο μου στους 5,5 μήνες,και το θέμα μου είναι τα κιλά.Ξεκινάω με 8 συν...1.60 με 64 κιλά....:?:-?

Μαρια μην ανυσυχεις για τα κιλα εγω εχω πιο πολλα,τι να κανουμε;εγω προσπαθουσα να χασω καιρο πριν γιατι ειχα κ το γαμο τον Οκτωβριο,καταφερα εχασα λιγα αλλα μετα τα ξαναπηρα στο γαμηλιο ταξιδι,αρχισα κ γυμναστηριο με διατροφη αλλα δε χανω ευκολα,οποτε το πηρα αποφαση...θα προσεχω παραπανω τωρα στην εγκυμοσυνη κ ο θεος βοηθος!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια!!είμαι η Ζαχίρ έχω ηδη μια κορούλα 18 μηνών κι ειμει έγκυος στην έβδομη εβδομαδα στο δεύτερο νινακι μου!έχω Πητ πρωτα ο θεός 12/09!είμαι χαλιά όλη μέρα με τρελό ανακάτεμα και εμετούς και μια μικρή αποκόλληση κι έχω μετακομίσει με τη μικρή στους γονεις μου για 24ωρη φροντιδα γιατί είμαι όλη μέρα ξάπλα..δεν την παλευω καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη !!προσπαθώ να οραματιζομαι το μέλλον για να αντεξω!να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωρακια!

Γεια σου Ζαχι να σου ζησει η κορουλα σου κ με το καλο το νεο μωρακι!!καλα εκανες κ πηγες στους γονεις σου,τι καλα που τους εχεις κοντα!!!υπομονη με τα συμπτωματα καλη μου κ οσο για την αποκολλησουλα κ μενα ειχε παθει μια ξαδερφη μου κ εκατσε γιασ κανα μηνα. Ξαπλα κ μετα μια χαρα κ δουλεια πηγαινε μεχρι που γεννησε.θετικη σκεψη κ προσοχη!!!φιλακια


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!είμαι η Ζαχίρ έχω ηδη μια κορούλα 18 μηνών κι ειμει έγκυος στην έβδομη εβδομαδα στο δεύτερο νινακι μου!έχω Πητ πρωτα ο θεός 12/09!είμαι χαλιά όλη μέρα με τρελό ανακάτεμα και εμετούς και μια μικρή αποκόλληση κι έχω μετακομίσει με τη μικρή στους γονεις μου για 24ωρη φροντιδα γιατί είμαι όλη μέρα ξάπλα..δεν την παλευω καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη !!προσπαθώ να οραματιζομαι το μέλλον για να αντεξω!να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωρακια!

Καλώς ήρθες Ζαχίρ :D Να σου ζήσει η κορούλα σου, να την χαίρεσαι!

Καλή και τελειόμενη εγκυμοσύνη να έχεις και σου εύχομαι να σηκωθείς γρήγορα! Ναυτίες και εμετούς έχω και εγώ, είχες και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου? Με βοηθάει το ανθρακούχο νερο (καλύτερο είναι το ξινό νερό Φλώρινας γιατί είναι φυσικό ανθρακούχο), οι φρυγανιές, τα κριμ κράκερς, το κασεράκι και οι μπανάνες-μήλα. Βασικά δεν τρώω και τίποτα άλλο..:roll: Πριν κάποιες μέρες έφαγα σουπίτσα και κάπως την πάλεψα, σήμερα όμως που μου φτιάξανε την ίδια σουπίτσα δεν είχα την ίδια αντιδραση:roll: 3 φορές έτρεξα :oops: Εσύ έχεις βρει κανένα κολπάκι?


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα δικαιο εχεις δεν χρειαζεται αγχος...χθες το βραδυ κοι ηθηκα ησυχα ευτυχως χωρις ονειρα,αργα βεβαια αλλα ησυχα!!!!κανω τεχνικες χαλαρωσεις με αναπνοες πριν ξαπλωσω μπας κ ερθει το μυαλο στο κεφαλι ξανα!!!!χαχα φιλια!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια μου και με το καλό όλες μας τα μπεμπάκια μας.Διανύω την 8η βδομάδα.Απο συμπτώμτα έντονη υπνηλία,τρελή φαγούρα στις θηλές σε σημείο να έχω κάνει πληγές και κάποιες ανακατοσούρες και καούρες.Αυτά,μη φανταστείς.Να χαίρεσαι βρε κορίτσι που δεν έχεις τρελά συμπτώματα,θα απολαύσεις πιο πολύ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Εμένα είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη μετά απο 4 μήνες που έχασα το πρώτο μου στους 5,5 μήνες,και το θέμα μου είναι τα κιλά.Ξεκινάω με 8 συν...1.60 με 64 κιλά....:?:-?

Μαρία μου, θα περάσουν όλα σιγά-σιγά. Κι εγώ ξεκινάω με παραπάνω κιλά (1,77 με 79 κιλά). Πρέπει να προσέχω πολύ μου είπε η γιατρός μου και να πάρω 6-7 κιλά, μάξιμουμ 10. Τώρα ακολουθώ διατροφή διαβήτη κύησης (ήταν λίγο ψηλά το σάκχαρο και έχω προδιάθεση λόγω πολυκυστικών), περπατάω και έχω χάσει 1,5 κιλό. Απλώς κόψε εντελώς γλυκά-τηγανητά. Πραγματικά δεν μας χρειάζονται.

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι και εσύ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Όλες μας κορίτσια να μας να πάνε όλα καλά.Απίστευτο αυτό που συνέβη με την Κασσιόπη ε?Κι όμως....Περάσαμε τα ίδια και ξαναμείναμε εγκυούλες μαζί....:-D:grin::-D

Καλά, πραγματικά φοβερό που περάσατε τα ίδια και μείνατε έγκυος μαζί! Είναι για να μην χωρίσετε!!! :D

Μαρία μην σε νοιάζει για τα κιλάκια, τόσα πέρασες αυτο είναι το λιγότερο εσύ και το μωρό σου να είστε καλά και όταν γεννήσεις θα φύγουν σαν νεράκι!!!

Stafylaki μην ανησυχείς κανείς δεν θα πάθει τίποτα. Μήπως η φοβία αυτη σου βγαίνει επειδή χάρηκες που τα καταφέρατε και φοβάσαι μην χαλάσει; Όλα καλά θα πάνε. Απο όνειρα είναι φυσιολογικό, αν πατήσεις έγκυος και όνειρα θα το δείς. Στον ύπνο βγαίνουν τα άνχη και οι ανησυχίες σου και γενικά στην εγκυμοσύνη λένε ότι βλέπεις πιο έντονα και περίεργα όνειρα.

Κασσιόπη τι ταλαιπωρία είναι και αυτή... Φάε και καμια τσίχλα ή καμιά μαστίχα, αν κανει να δείς αν σε βοηθήσει. Και εγώ με τα υγρά έχω ανακατοσούρες αλλά τρώω πάντα παξιμάδι, δεν το συγκρίνω με αυτό που περνάς καμία σχέση. Νεράκι με λεμόνι δοκίμασες; Περαστικούλια σου.

Didi ωραίο το πινακάκι σου, εγώ μάλλον 21/9 έχω ΠΗΤ, χτές δεν τον ρώτησα απο το άνχος που είχα. Την Τετάρτη με τους χτύπους και που θα το μετρήσει θα μου πεί που ακριβώς βρίσκομαι.

Τετάρτη θα ξαναπάς; Τόσο σύντομα; Μάλλον θα έχουμε μαζί ΠΗΤ!

Καλησπέρα σας κορίτσια!!είμαι η Ζαχίρ έχω ηδη μια κορούλα 18 μηνών κι ειμει έγκυος στην έβδομη εβδομαδα στο δεύτερο νινακι μου!έχω Πητ πρωτα ο θεός 12/09!είμαι χαλιά όλη μέρα με τρελό ανακάτεμα και εμετούς και μια μικρή αποκόλληση κι έχω μετακομίσει με τη μικρή στους γονεις μου για 24ωρη φροντιδα γιατί είμαι όλη μέρα ξάπλα..δεν την παλευω καμια σχεση με την πρωτη εγκυμοσυνη !!προσπαθώ να οραματιζομαι το μέλλον για να αντεξω!να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωρακια!

Αχ, Ζαχιράκι μου, φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και ειδικά όταν δεν μπορείς να χαρείς την κορούλα σου. Καλά έκανες και πήγες στους γονείς σου. Αυτό με αγχώνει κι εμένα, μην πάθω τίποτα, γιατί οι γονείς είναι μακριά...

Καλώς ήρθες Ζαχίρ :D Να σου ζήσει η κορούλα σου, να την χαίρεσαι!

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις και σου εύχομαι να σηκωθείς γρήγορα! Ναυτίες και εμετούς έχω και εγώ, είχες και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου? Με βοηθάει το ανθρακούχο νερο (καλύτερο είναι το ξινό νερό Φλώρινας γιατί είναι φυσικό ανθρακούχο), οι φρυγανιές, τα κριμ κράκερς, το κασεράκι και οι μπανάνες-μήλα. Βασικά δεν τρώω και τίποτα άλλο..:roll: Πριν κάποιες μέρες έφαγα σουπίτσα και κάπως την πάλεψα, σήμερα όμως που μου φτιάξανε την ίδια σουπίτσα δεν είχα την ίδια αντιδραση:roll: 3 φορές έτρεξα :oops: Εσύ έχεις βρει κανένα κολπάκι?

Έχω διαβάσει ότι βοηθάει πολύ το τζίντζερ, μήπως να το δοκιμάζατε; Ενδεικτικά δείτε αυτό το σάιτ, αλλά το έχω διαβάσει σε πολλά...

Εγώ πήρα τον προγεννητικό. Ευτυχώς όλα εντάξει. Μου λείπει μόνο η καλλιέργεια ούρων, που θα είναι έτοιμη σε λίγο.

Σάκχαρο 89 νηστική, άρα μάλλον δε γλιτώνω τη δίαιτα διαβήτη.

Ο αιματοκρίτης μου έπεσε ελαφρώς (από 39 τον προηγ. μήνα στο 37,5), αλλά τουλάχιστον ο σίδηρος είναι 88.

Από αντισώματα, δεν έχω στο τοξόπλασμα, οπότε πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη θα ξαναπάς; Τόσο σύντομα; Μάλλον θα έχουμε μαζί ΠΗΤ!

Λόγο της προηγούμενης παλλίνδρομης θα πάω τόσο γρήγορα για να σιγουρευτούμε ότι θα χτυπάει η καρδούλα και μετά θα μου γράψει και τις εξετάσεις του προγεννητικού. Μάλλον θα έχουμε ίδια πητ, περιμένω να δούμε και την Τετέρτη γιατί την προηγούμενη φορά ήταν δυο μέρες πιο μικρή απο ότι νόμιζα. Απο συμπτώματα όχι πολλά μόνο η συχνοουρία και καμιά μικρή ελαφρά ζαλάδα. Α!! Και δεν έχω όρεξη να φάω πολύ.... Περίεργο. Εγώ είμαι 1,70 και 70 κιλά. Δεν με λές και μοντελάκι...:mrgreen::wink:


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ευχαριστώ για την υποδοχή!!

Σταφυλακι να ξέρεις οτι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και το άγχος φυσικά προκαλούν όνειρα μεγαλης φαντασίας και εφιαλτες!!εγώ μέχρι στιγμής έχω δει το μωρακι μου το οποίο στην αρχή φαινόταν αγοράκι αλλά μόλις έβγαλαν την πάνα ηταν κοριτσάκι!!και χθες είδα οτι θηλαζα και αγχωνομουν αν γεμίσει γάλα για το μωρο!!

Ντιντί ουτε εγώ εχω στο τοξοπλασμα,πολύ καλό ψήσιμο και πλύσιμο λαχανικών κρεάτων κι όχι απέξω!!εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πρόσεχα παρα πολύ και μια μερά πριν γεννησω είπα να φάω ενα σουβλάκι κοτόπουλο..ε αυτό ηταν με έστειλε για γέννα και γεννούσα με εμετους!!

Κασσιόπη κανένα κόλπο μέχρι στιγμης!!όλα μου βρωμανε!!το πρωι μονο τρώω μια φέτα ψημένο ψωμάκι με βιταμ και μέλι και το αντεχω..αλλιως μετα ξεκινάει ο Γολγοθάς!!

Για την αποκόλληση δεν εχω πανικοβληθει ακόμη,οι εμετοί δεν με αφηνουνν ειμαι κ ολημερα ξάπλα ουτως η άλλως οποτε θα βοηθήσει!


BeZCp3.png

Ήρθες στη ζωή μου σαν δώρο απ'το Θεό,πόσο σ'αγαπάω κι εγώ απορώ..

Κορούλα μου σε λατρεύω..!!!!!

06/07/2013

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πήρα και την καλλιέργεια. Δυστυχώς βρέθηκα θετική στο E.Coli (με πολύ μικρό πληθυσμό) οπότε ξεκινάω κατεύθειαν αντιβίωση για μία εβδομάδα. Η γιατρός είναι ευχαριστημένη με το σάκχαρο, μου είπε να προσέχω με το τοξόπλασμα και να τρώω, για να μην χάσω άλλο βάρος.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πήρα και την καλλιέργεια. Δυστυχώς βρέθηκα θετική στο E.Coli (με πολύ μικρό πληθυσμό) οπότε ξεκινάω κατεύθειαν αντιβίωση για μία εβδομάδα. Η γιατρός είναι ευχαριστημένη με το σάκχαρο, μου είπε να προσέχω με το τοξόπλασμα και να τρώω, για να μην χάσω άλλο βάρος.

Με την αντιβίωση όλα θα πάνε καλα.Υπαρχουν αντιβιώσεις που επιτέπονται στην εγκυμοσύνη. Αν υπήρχε πρόβλημα θα σου το έλεγε. Και με το ζάχαρο μια χαρά είσαι. Σχετικα με το βάρος η αλήθεια είναι οτι είναι καλό στην εγκυμοσύνη να μην χάνουμε αλλά και να μην πάρουμε και πολύ αν τα καταφέρουμε:wink:. Αντισώματα ούτε και εγώ είχα στο τοξόπλασμα. Δεν είναι τίποτα. Την Δευτέρα θα πάς πάλι;

Την ένεση την έκανα τελικά μόνη μου γιατί ο καλός μου φοβόταν μην με πονέσει.. Έπαθα πλάκα!! Δεν πόνεσα καθόλου με την βελόνα μόνο μετά με το φάρμακο. Ας είναι γερό και να ριζώσει καλά για 8 μήνες και δεν με νοιάζει!! Καλό βράδυ σε όλες και ήρεμα όνειρα;).


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πήρα και την καλλιέργεια. Δυστυχώς βρέθηκα θετική στο E.Coli (με πολύ μικρό πληθυσμό) οπότε ξεκινάω κατεύθειαν αντιβίωση για μία εβδομάδα. Η γιατρός είναι ευχαριστημένη με το σάκχαρο, μου είπε να προσέχω με το τοξόπλασμα και να τρώω, για να μην χάσω άλλο βάρος.

Κοριτσακι μου μην μου αγχωθεις,ολα θα πανε καλα και να τρως εεεε,το νινακι θελει καλη διατροφη κ εσυ βεβαια για να ειναι δυνατος ο οργανισμος σου!!!!Σε ευχαριστω κ για τη βο ηθεια σου στο τικερακι,θα προσπαθησω να το κανω οπως μουομου


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για την υποδοχή!!

Σταφυλακι να ξέρεις οτι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης και το άγχος φυσικά προκαλούν όνειρα μεγαλης φαντασίας και εφιαλτες!!εγώ μέχρι στιγμής έχω δει το μωρακι μου το οποίο στην αρχή φαινόταν αγοράκι αλλά μόλις έβγαλαν την πάνα ηταν κοριτσάκι!!και χθες είδα οτι θηλαζα και αγχωνομουν αν γεμίσει γάλα για το μωρο!!

Ντιντί ουτε εγώ εχω στο τοξοπλασμα,πολύ καλό ψήσιμο και πλύσιμο λαχανικών κρεάτων κι όχι απέξω!!εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πρόσεχα παρα πολύ και μια μερά πριν γεννησω είπα να φάω ενα σουβλάκι κοτόπουλο..ε αυτό ηταν με έστειλε για γέννα και γεννούσα με εμετους!!

Κασσιόπη κανένα κόλπο μέχρι στιγμης!!όλα μου βρωμανε!!το πρωι μονο τρώω μια φέτα ψημένο ψωμάκι με βιταμ και μέλι και το αντεχω..αλλιως μετα ξεκινάει ο Γολγοθάς!!

Για την αποκόλληση δεν εχω πανικοβληθει ακόμη,οι εμετοί δεν με αφηνουνν ειμαι κ ολημερα ξάπλα ουτως η άλλως οποτε θα βοηθήσει!

Ζαχιρακι μου ειδα κ εγω ενα βραδυ ενα μωρακι που εκλαιγε κ εγω το τυλιγα στην κουβερτουλα κ του ελεγα σταματα....μετα εβγαζα τα χερακια του απ την κουβερτουλα κ ηρεμουσε το μωρο..χαχ λιγο οι ορμονες λιγο το αγχος για να φροντισουμε σωστα το μωρακι μας τσουπ να τα περιεργα ονειρα!!!αφου καμια φορα λεω παει θα λαλησω κ με πιανουν τα γελια....ενταξει μετα επικρατει η λογικη κ λεω νταξει μια χαρα θα τα πας αφου υπαρχει αγαπη κ θεληση για το μωρακι ολα θα πανε κατευχην!!!!!!:D


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...