Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Καλως ήρθες Ζαχίρ στην όμορφη παρεούλα μας.Να προσέχεις κι όλα καλά θα πάνε.Τώρα που έχεις και βοήθεια μη φοβάσαι καθόλου.:PΚασσιόπη μου υπομονή,πιστεύω τα έντονα αυτά συμπτώματα θα υποχωρήσουν μετά τα πρώτο τρίμηνο.Didi μου μη στενοχωρίεσαι για την αντιβίωση,δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Θα πάρεις την αντιβίωση και θα σαι οκ.

Κι εγώ βρε κορίτσια βλέπω κάτι τρελά όνειρα σχεδόν κάθε μέρα σωστοί εφιάλτες.Γενικά δεν έχω ήρεμο ύπνο.

Κορίτσια με το τσιγάρο πως τα πάτε?Εγώ κάπνιζα,αλλά μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος το κοψα.Κάνω καμια τζούρα απ τον άντρα μου μόνο,αλλά υπάρχουν στιγμές που το ζητάω πολύ.Ο γιατρός μου είναι απόλυτος.Απαγορεύει το τσιγάρο δια ροπάλου και τον καφέ :?.Εγω βέβαια του είπα ότι μισό καφέ θα τον πίνω πολύ ελαφρύ βέβαια,δε γίνεται κάποιες μέρες δεν ανοίγει το μάτι.

Πήρα κι εγώ τ αποτελέσματα του προγεννητικού και σήμερα θα πάω στο γιατρό.Απλά έχω μια απορία που χθες είδα κάτι.Και σ αυτές τις εξετάσεις και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που είχα κανει παρατήρησα πως η CMV lgG είναι θετική.Την προηγούμενη φορά ο γιατρός μου είπε όλα τέλεια.Σήμερα θα τον ρωτήσω τι είναι αυτό.

Εσας σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο?

Τώρα όσον αφορά τα κιλά έχασα ένα σε 3 μέρες :P:p:p:p:p

Απλά απ το μεσημέρι κ μετά τρώω φρούτα,γιαούρτι και κανα χυμό.Πεινάω βέβαια αλλά αν συνεχίσω να τρώω όταν πεινάω,σε λίγο δε θα χωράω απ τις πόρτες χιχιχι.


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!! Το τσιγάρο το έχω κόψει ευτυχώς εδώ και 4 ή 5 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς. Τον καφέ τον έκοψα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και ευτυχώς το κράτησα!!! Στην αρχή με τον καφέ είναι δύσκολο γιατί δεν ξυπνάει ο εγκέφαλος με τίποτα!!! Ήμουν σαν χαζή!! Τώρα το ξεπέρασα και είμαι μια χαρά!!! Μαράκι αν μπορείς το τσιγάρο να το κόψεις, ο καφές δεν πειράζει τόσο. Τώρα το Igg που είσαι θετική δεν είναι κάτι σημαίνει ότι είχες νοσήσει κάποτε και έχεις τα αντισώματα, άρα καλό είναι:wink:. Το είχα δεί και εγώ και είχα φοβηθεί το έψαξα στο ίντερνετ ρώτησα και τον γιατρο και μου είπε τα ίδια. Το Igm σημαίνει ότι νοσείς τώρα. Κορίτσια να ρωτήσω κάτιι χωρίς παρεξήγηση; Απο αιμοροϊδες πως πάτε; Γιατί εγώ έχω ένα θεματάκι. Μεγάλο θέμα απέκτησα μετά την απόξεση, είμαι λίγο καλύτερα τώρα.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Το τσιγάρο το έχω κόψει ευτυχώς εδώ και 4 ή 5 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς. Τον καφέ τον έκοψα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και ευτυχώς το κράτησα!!! Στην αρχή με τον καφέ είναι δύσκολο γιατί δεν ξυπνάει ο εγκέφαλος με τίποτα!!! Ήμουν σαν χαζή!! Τώρα το ξεπέρασα και είμαι μια χαρά!!! Μαράκι αν μπορείς το τσιγάρο να το κόψεις, ο καφές δεν πειράζει τόσο. Τώρα το Igg που είσαι θετική δεν είναι κάτι σημαίνει ότι είχες νοσήσει κάποτε και έχεις τα αντισώματα, άρα καλό είναι:wink:. Το είχα δεί και εγώ και είχα φοβηθεί το έψαξα στο ίντερνετ ρώτησα και τον γιατρο και μου είπε τα ίδια. Το Igm σημαίνει ότι νοσείς τώρα. Κορίτσια να ρωτήσω κάτιι χωρίς παρεξήγηση; Απο αιμοροϊδες πως πάτε; Γιατί εγώ έχω ένα θεματάκι. Μεγάλο θέμα απέκτησα μετά την απόξεση, είμαι λίγο καλύτερα τώρα.

Είχες απόλυτο δίκιο τελικά.Πήγα στο γιατρό και ρώτησα και μου είπε ακριβώς τα ίδια μ εσένα :-D:-D.Όλα καλά μεγαλώνει το μπεμπάκι

ιΝαι μωρέ έχεις δίκιο θα τις κόψω ακόμα και τις τζούρες κρίμα είναι το μικρούλη ν αναπνέει καπνό.Αχ με τις αιμορροϊδες εχω θέμα κι εγώ και με το σίδηρο που παίρνω γίνονται ακόμα χειρότερα τα πράγματα:?:-?


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα,ευχομαι να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας!!!Εγω σημερα πηρα μια λαχταρα:mrgreen:με το που ξυπναω το πρωι κ παω τουαλετα..βλεπω στο χαρτι ροζ υγρα στο σκουπισμα...πηρα τη γιατρο κ μου ειπε να καθισω ξαπλα,πολυ νερο κ κατι χαπια ουτροτζεσταν πρωι μεσημερι βραδυ κ να την ξαναπαρω το μεσημερι...ευτυχως δεν ξαναειχα ροζ κ μου ειπε λιγες μερες σπιτι οχι ξαπλα απλα ησυχη..κ να παω αυριο να με δει,και να μην ανυσηχω δεν ειναι τιποτα,αλλα εγω αγχωθηκαειναι η αληθεια.. Κασσιοπη μακαρι να φυγουν γρηγορα οι ζαλαδες!!! Μαρια οντως κριμα το μπεμπακι να αναπνει καπνο ουτε τζουρες ουτε τιποτα....εγω το εκοψα πριν δυομιση χρονια κ κοντευω να γινω φανατικη αντικαπνιστρια,αυτα που κοροιδευεις τα λουζεσαι ετσι δε λενε;;;χαχαχα,,,Φραουλιτσα ξερω για τις αι οροιδες οτι ανακουφιζει ο πολτος μαιντανου κ το κρυο νερακι!!!!!φιλια σε ολες!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το έκοψα πριν 5 χρόνια, το ξαναξεκίνησα πέρυσι για 6 μήνες και το ξαναέκοψα τον Απρίλιο, όταν αποφασίσαμε ότι τον Οκτώβριο θα ξεκινούσαμε προσπάθειες. Κόψτο μωρέ, μια ιδέα είναι... Και ο άντρας σου να μην καπνίζει στο σπίτι...

Εγώ δέχομαι συγχαρητήρια για τη στάση μου στο τραπέζι το μεσημέρι (σε ταβέρνα)! Έφαγα μόνο μία μοσχαρίσια (πολύ καλά ψημένη) με σαλάτα κουνουπίδι! Ούτε μισή πατατούλα δεν άγγιξα, ούτε λίγο ψωμάκι, ούτε καν τα γλυκά, που τα ζήλεψα μπορώ να πω... Όμως ΠΕΙΝΟΥΣΑ τόοοοοοοοοοσο πολύ που πήρα και δεύτερη σαλάτα κουνουπίδι, πρώτη φορά στα χρονικά.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκοψα πριν 5 χρόνια, το ξαναξεκίνησα πέρυσι για 6 μήνες και το ξαναέκοψα τον Απρίλιο, όταν αποφασίσαμε ότι τον Οκτώβριο θα ξεκινούσαμε προσπάθειες. Κόψτο μωρέ, μια ιδέα είναι... Και ο άντρας σου να μην καπνίζει στο σπίτι...

Εγώ δέχομαι συγχαρητήρια για τη στάση μου στο τραπέζι το μεσημέρι (σε ταβέρνα)! Έφαγα μόνο μία μοσχαρίσια (πολύ καλά ψημένη) με σαλάτα κουνουπίδι! Ούτε μισή πατατούλα δεν άγγιξα, ούτε λίγο ψωμάκι, ούτε καν τα γλυκά, που τα ζήλεψα μπορώ να πω... Όμως ΠΕΙΝΟΥΣΑ τόοοοοοοοοοσο πολύ που πήρα και δεύτερη σαλάτα κουνουπίδι, πρώτη φορά στα χρονικά.

Συγχαρητηρια Dibi εξαιρετικη επιλογη!!!!εγω βεβαια θα προτιμουσα μπροκολο λογω αντιπαθειας κουνουπιδιου!!!!εγω σημερα εφαγα σαρδελες φουρνου με ψητες πατατες,; αλλα μετα ηρθε η αδερφη μου κ μου εφερε σοκολατα κ εφαγα λιγο!!!!!!μεγαπλος αγωνας το φαγητο ειδικα για μενα που ειμαι λαιμαργη!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκοψα πριν 5 χρόνια, το ξαναξεκίνησα πέρυσι για 6 μήνες και το ξαναέκοψα τον Απρίλιο, όταν αποφασίσαμε ότι τον Οκτώβριο θα ξεκινούσαμε προσπάθειες. Κόψτο μωρέ, μια ιδέα είναι... Και ο άντρας σου να μην καπνίζει στο σπίτι...

Εγώ δέχομαι συγχαρητήρια για τη στάση μου στο τραπέζι το μεσημέρι (σε ταβέρνα)! Έφαγα μόνο μία μοσχαρίσια (πολύ καλά ψημένη) με σαλάτα κουνουπίδι! Ούτε μισή πατατούλα δεν άγγιξα, ούτε λίγο ψωμάκι, ούτε καν τα γλυκά, που τα ζήλεψα μπορώ να πω... Όμως ΠΕΙΝΟΥΣΑ τόοοοοοοοοοσο πολύ που πήρα και δεύτερη σαλάτα κουνουπίδι, πρώτη φορά στα χρονικά.

Didi τα θερμά μου συγχαρητήρια!! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να μην φάω ντοματούλα πστάτες και τζατζίκι στην ταβέρνα!!! Μπράβο σου!!! Stafylaki να κάτσεις να ξεκουραστείς και νομίζω τα ροζ υγρά είναι καλύτερα απο αιματάκι. Να μην ανχώνεσαι όσο μπορείς. Και εμένα αυτή είναι η φοβία μου μην πάω τουαλέτα και δω κάτι. Όσο μπορείς μην στεναχωριέσαι.Περαστικά να είναι!!

Μαρία είδες όλα καλά ήταν!! Κασσιόπη πολύ ταλαιπωριέσαι βρε κορίτσι μου!! Σύντομα να σου περλασουν όλα αυτά!! Εγώ μια απο τα ίδια τρυπιέμαι μόνη μου πια:mrgreen::mrgreen: Φιλιά σε όλες και καλό βραδυ

Επεξεργάστηκαν by Φραουλίτσα*
Γραφω απο το κινητό και μου έχει αλλάξει τα φώτα ότι θέλει γράφει

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Didi τα θερμά μου συγχαρητήρια!! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να μην φάω ντοματούλα πστάτες και τζατζίκι στην ταβέρνα!!! Μπράβο σου!!! Stafylaki να κάτσεις να ξεκουραστείς και νομίζω τα ροζ υγρά είναι καλύτερα απο αιματάκι. Να μην ανχώνεσαι όσο μπορείς. Και εμένα αυτή είναι η φοβία μου μην πάω τουαλέτα και δω κάτι. Όσο μπορείς μην στεναχωριέσαι.Περαστικά να είναι!!

Μαρία είδες όλα καλά ήταν!! Κασσιόπη πολύ ταλαιπωριέσαι βρε κορίτσι μου!! Σύντομα να σου περλασουν όλα αυτά!! Εγώ μια απο τα ίδια τρυπιέμαι μόνη μου πια:mrgreen::mrgreen: Φιλιά σε όλες και καλό βραδυ

Φραουλιτσα ενταξει εχω ηρεμησει καπως αφου δν ξαναειδα τιποτα απ το πρωι,θα παω αυριο κ για εναν υπερυχο να φυγουν ολες οι αμφιβολιες.Οντως τα ροζ κ τα καφε δεν ειναι τοσο ανυσηχιτηκα οσο το κανονικο αιμα ,αλλα δαβασα εδω στο φορουμ οτι και με μεγαλες αιμοραγιες κοπελες καταφεραν να κρατησουν την εγκυμοσυνη κ πηαγαν ολα καλα!!!με η βοηθεια του θεου ελπιζω να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε ολες τις εγκυουλες!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Όλα αντιμετωπίζονται stafylaki εσύ να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά. Με την δουλειά σου τι έκανες;Καλή επιτυχία στον γιατρό όλα καλά νσ τα δεί. Όταν γυρίσεις μπές να μας πείς!!! Ποιά κορίτσια θα πάνε στον γιατρό αυτή ή την άλλη εβδομάδα; Καλή μέρα σε όλες!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!Ειμαι και εγω εγκυος στο δευτερο παιδακι μου με πητ 07/09!Εχω λιγο αγχος γιατι ακομα δεν ακουσαμε καρδουλα και βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδες αλλα βαση υπερηχου το εμβρυο ειναι 6εβδ και 3 ημ. Βεβαια ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα!Οποτε υπομονη προς το παρον!Εχω και εγω αναγουλες και ανακατωσουρα κυριως το πρωι αλλα γενικα ολη μερα νιωθω κουρασμενη και νυσταααζωωωω....!!Αυτα απο μενα κοριτσια μου ευχομαι σε ολες μας καλη εγκυμοσυνη!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Dibi εξαιρετικη επιλογη!!!!εγω βεβαια θα προτιμουσα μπροκολο λογω αντιπαθειας κουνουπιδιου!!!!εγω σημερα εφαγα σαρδελες φουρνου με ψητες πατατες,; αλλα μετα ηρθε η αδερφη μου κ μου εφερε σοκολατα κ εφαγα λιγο!!!!!!μεγαπλος αγωνας το φαγητο ειδικα για μενα που ειμαι λαιμαργη!!!!!
Didi τα θερμά μου συγχαρητήρια!! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να μην φάω ντοματούλα πστάτες και τζατζίκι στην ταβέρνα!!! Μπράβο σου!!! Stafylaki να κάτσεις να ξεκουραστείς και νομίζω τα ροζ υγρά είναι καλύτερα απο αιματάκι. Να μην ανχώνεσαι όσο μπορείς. Και εμένα αυτή είναι η φοβία μου μην πάω τουαλέτα και δω κάτι. Όσο μπορείς μην στεναχωριέσαι.Περαστικά να είναι!!

Μαρία είδες όλα καλά ήταν!! Κασσιόπη πολύ ταλαιπωριέσαι βρε κορίτσι μου!! Σύντομα να σου περλασουν όλα αυτά!! Εγώ μια απο τα ίδια τρυπιέμαι μόνη μου πια:mrgreen::mrgreen: Φιλιά σε όλες και καλό βραδυ

Σταφυλάκι μου, ήθελα κι εγώ μπρόκολο, αλλά ήταν παραβρασμένο και χάλια στη γεύση... Άσε, Φραουλίτσα, χωρίς αντισώματα στο τοξόπλασμα, οτιδήποτε ωμό το τρέμω (και στο σπίτι τα φοβάμαι, αλλά προσπαθώ να τα πλένω καλά)...

Φραουλιτσα ενταξει εχω ηρεμησει καπως αφου δν ξαναειδα τιποτα απ το πρωι,θα παω αυριο κ για εναν υπερυχο να φυγουν ολες οι αμφιβολιες.Οντως τα ροζ κ τα καφε δεν ειναι τοσο ανυσηχιτηκα οσο το κανονικο αιμα ,αλλα δαβασα εδω στο φορουμ οτι και με μεγαλες αιμοραγιες κοπελες καταφεραν να κρατησουν την εγκυμοσυνη κ πηαγαν ολα καλα!!!με η βοηθεια του θεου ελπιζω να πανε ολα καλα κ σε μενα κ σε ολες τις εγκυουλες!!!!!

Όλα θα πάνε καλά, να μας ενημερώσεις για τι σου είπε ο γιατρός σου...

Όλα αντιμετωπίζονται stafylaki εσύ να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά. Με την δουλειά σου τι έκανες;Καλή επιτυχία στον γιατρό όλα καλά νσ τα δεί. Όταν γυρίσεις μπές να μας πείς!!! Ποιά κορίτσια θα πάνε στον γιατρό αυτή ή την άλλη εβδομάδα; Καλή μέρα σε όλες!!!

Εγώ θα πάω τη Δευτέρα το πρωί, αλλά λογικά στην 6η εβδ. ακριβώς δεν θα ακούσουμε καρδούλα...

Καλημερα!!Ειμαι και εγω εγκυος στο δευτερο παιδακι μου με πητ 07/09!Εχω λιγο αγχος γιατι ακομα δεν ακουσαμε καρδουλα και βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδες αλλα βαση υπερηχου το εμβρυο ειναι 6εβδ και 3 ημ. Βεβαια ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα!Οποτε υπομονη προς το παρον!Εχω και εγω αναγουλες και ανακατωσουρα κυριως το πρωι αλλα γενικα ολη μερα νιωθω κουρασμενη και νυσταααζωωωω....!!Αυτα απο μενα κοριτσια μου ευχομαι σε ολες μας καλη εγκυμοσυνη!

Καλώς ήρθες!!! Κι άλλη δευτερομανούλα! Πότε ξαναέχεις ραντεβού με το γιατρό σου; Είχες και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη αναγούλες; Εγώ δεν έχω τίποτα ακόμη...


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Didi μπορεί να μπορέσεις να ακούσεις την καρδούλα ποτέ δεν ξέρεις!! Στο εύχομαι γιατί θα φύγει ένα βάρος απο πάνω σου!!!

Sagia καλωήρθες!!!Οι δευτερομανούλες είστε πιο έμπειρες αλλά κουράζεστε κιόλας!!Μην ανησυχείς αφου ο γιατρός είπε όλα μια χαρά όλα μια χαρά!!! Να'ναι γερό το μωράκι σου και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Το άλλο σου παιδάκι πόσο είναι; Να σου ζήσει και αυτό!!! Εγώ σήμερα είχα κάτι ανακατοσούρες καλές το πρωϊ και λίγη ζάλη και είχα φάει μόνο κουλουράκια πολύσπορα:roll:. Οι δευτερομανούλες πως γεννήσατε το πρώτο σας παιδάκι; Φυσιολογικά ή με καισαρική; Και πού; Άν θέλετα μας λέτε πάντα:wink:


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Didi μπορεί να μπορέσεις να ακούσεις την καρδούλα ποτέ δεν ξέρεις!! Στο εύχομαι γιατί θα φύγει ένα βάρος απο πάνω σου!!!

Ναι, θα φύγει μεγάλο βάρος, μακάρι...

Εσύ πότε έχεις γιατρό;


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...