Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαρινακι μαγειρεψα. Ειναι σουπερ, πανευκολο στη χρηση και πολυ πρακτικο. Να το ετρωγε και η μπεμπα... Σιγα σιγα. Θα δοκιμασω να βαλω και σελινο. Αλατι βαζεις καθολου. Εγω οχι, αλλα ειναι τελειως ανοστο.

Βρε κοριτσια με προβληματισε η ελενη. Ποσα τικερακια βλεπετε στην υπογραφη μου?? Εγω μονο ενα βλεπω...

Καλημερούδια! αλάτι δεν βάζω καθόλου, τα μαγειρεύω μετά κρατάω λίγο από το νεράκι που μένει προσθέτω 1κουταλάκι γλυκού ελαιόλαδο και μερικές σταγονίτσες λεμόνι και πολτοποιώ. Δεν μου φάνηκε άνοστο, μήπως το λεμόνι; σέλινο βάζω σελινόριζα και την πολτοποιώ κ αυτήν..

κ εγώ 4 tickerakia βλέπω. Πάνε στον πίνακα ελέγχου, η υπογραφή μου και σβήστα όλα, κλείσε το παράθυρο του καφέ, ξαναάνοιξέ το και βάλε από την αρχή το ticker μήπως κάτι κόλλησε.

Επεξεργάστηκαν by maan

Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Τι μου κάνετε; Εμεις καλά. Βεβαια κανα δυο μερες τωρα η μικρη το πρωι που κανει κακακια της ζοριζετε παρα πολυ και κλαιει. Υπεθεσα οτι ειναι απο το μηλο και ειπα στη πεθερα μου σημερα να μην της δωσει. Να της κανει μονο αχλαδι, μπανανα και πορτοκαλι. Για αλλαγή κιολας!!! Αληθεια κοριτσια να ρωτησω κατι. Ο παιδιατρος σας επετρεξε σιγα σιγα ολα τα φρουτα; Ελεγα να της βαλω λιγο ακτινιδιο αλλα η αδεφη μου μου ειπε οτι εχει σπορια (φραουλα, ακτινιδια) μετα τον χρονο. Ο παιδιατρος ειναι στην κοσμαρα του!!!

μπορείς να δώσεις δαμάσκηνο, όσο για ακτινίδιο εμένα μου είπε αν θέλω μπορώ να βάλω αλλά χωρίς τα σπόρια μόνο το έξω μέρος, φράουλα όχι. Όσο για παιδίατρους άσε! εμένα μου είπε όχι πορτοκάλι εσύ δίνεις ήδη, εμένα μου είπε όχι μπρόκολο κρεμμύδι κουνουπίδι εσύ δίνεις...ό,τι να΄ναι ο καθένας:)


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμενα!

Εχτες φαγαμε συνολο 300 στο περιπου κρεμα κ 330 γαλα.....λιγο δλδ, την μια μερα τρωει ετσι την αλλη τρωει πολυ.

Η αληθεια ειναι οτι με βαλατε σε σκεψεις για τις εξετασεις, μπηκα στο θεμα με τα αδυνατα μωρα κ ειδα οτι σε σχεση με αλλα που ειδα εκει, ειμαστε αδυνατες αλλα οχι τραγικα. Κ το θετικο ειναι οτι ειναι ζωηρη κ ολη μερα χτυπιεται...εμ πως να παρει βαρος ετσι που χτυπιεται...

Σημερα ξεκινησαμε καλα μιας κ ηπιε 180 γαλα το πρωι, να δουμε πως θα παει ολη η μερα.

Ημερολογιο τι τρωει κραταω οχι σταθερα ομως, το κραταω οταν θελω να την ζυγιζω καθε βδομαδα (οπως τωρα) για να βλεπω τι παιζει....αντε να δουμε.

Κ ελεγα οτι δεν θα γινω απο εκεινες τις υστερικες μαμαδες που κυνηγαν το παιδι να φαει...μεγαλη κουβεντα μην πεις....


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορείτε να δείτε φώτο της νεραιδούλας μας!

http://s922.photobucket.com/albums/ad62/mirtoula_photos/our%20little%20fairy/?action=view&current=24082009052.jpg


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί πάθαμε οι μάνες...μωρέ καλά μου λέει η μαμά μου "τί να σου πω!Εμείς όοοολα όπως τα λες τα κάναμε!!"Εδώ με κουβαλούσε λέει στο αυτοκίνητο στα χέρια!!!Ο Θεός μας φύλαξε!Αυτό έχω να πω!Τώρα για το θηλασμό, έλεγα και εγώ Maan μου να αρχίσω σιγά-σιγά να αποθηλάζω στους 6 μήνες, βέβαια όσο φτάνει ο καιρός...δυσκολεύομαι να το πάρω απόφαση και σκέφτομαι πως ειδικά λόγω αλλεργίας, το μητρικό θα είναι σίγουρα πιο καλό για το εντεράκι του και δε θέλω να το επιβαρύνω και άλλο με το ξένο.Άσε που θα πάμε υποχρεωτικά σε υποαλλεργικό, και πέρα από το ότι έχει 66 ευρώ το κουτί (ας είχε και 100.Δεν με πειράζει αυτό!) διάβασα ότι έχει και απαίσια γεύση!Μιας φίλης δεν ξαναήπιε γάλα μετά από αυτό!Για την ώρα η παιδίατρος μου είπε να συνεχίσω, αφού είμαι στο σπίτι.Φιλιά στους μάγκες και τις γοργόνες του καφέ μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάγδα τα υποαλλεργικά είχα διαβάσει και ρώτησα και τον γυναικολόγο μου που είναι στο ικα, ότι στα γράφουν, αν πρόκειται να πάτε σε τέτοιο ψάξτο.

mirtoula πολύ χαριτωμένη η μπουμπούκα σου :D

Ο ντόκτορ μου είπε εμένα σιγά σιγά μετά τον 6ο να βάλουμε κι άλλα φρούτα, εν αναμονή για να σιγουρέψουμε ποια πριν κάνω κάτι


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορείτε να δείτε φώτο της νεραιδούλας μας!

http://s922.photobucket.com/albums/ad62/mirtoula_photos/our%20little%20fairy/?action=view&current=24082009052.jpg

Καλέ, mirtoula!!!Τί κουκλάκι!!!Να τη χαίρεστε την ομορφονεραιδούλα σας!!!;Άσχετο...στέκεται μόνη της;;;Πώπω...σαν μεγάλο παιδάκι!!!!Φτου-φτου!!!!!!!!!!!Φιλιά και από τον μπέμπη μας στη ζουζούνα σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ε καλα στεκεται....τροπος του λεγειν...

τεντωνει ποδαρακια, παταει κατω αλλα ενοειται οτι δεν στεκεται ορθια μονη της...

καθιστη στον πωπο καθεται για καποια πολυ λιγη ωρα, ομως στο ριλαξ η στο καροτσι στηριζει το κωλαρακι της στην γουβα, πιανεται απο την μπαρα κ καθεται στον πωπο κ κοιταει τον κοσμο!!! πολυ γελιο!!!


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου καλησπέρα! Είχα στενοχωρηθεί πολύ, γιατί νόμιζα ότι δεν θα τα ξαναλέγαμε. Είχα μπει κάποια στιγμή στο parents αλλά δεν είχα βρει το δικό μας cafe. Nόμιζα ότι πλέον είχατε συγκεντρωθεί όλες στο facebook στο οποίο δεν έχω πρόσβαση. Χαίρομαι πολύ που θα τα ξαναλέμε.

Χθές πήγαμε στην παιδίατρο και η μπουμπού ζυγίζει 7.800kgr. Μου είπε να της δίνω 210ml στα 3 γεύματα που δίνω γάλα. Επίσης είπε ότι πρέπει να πάρει περισσότερο βάρος. Κορίτσια μήπως είναι λίγο υπερβολική γιατί εγώ που τη βλέπω την μικρή μου φαίνεται ότι για την ηλικία της είναι γεματούλα. Εν τω μεταξύ έτσι μας είχε ψιλοαγχώσει και το καλοκαίρι και την μπουκώναμε με το γάλα και το παιδί μην πω πως είχε γίνει. Εσείς τι λέτε; Κατά τ’ άλλα έχουμε ξεκινήσει τις σουπίτσες και δοκιμάζουμε τα λαχανικά. Σε 2-3 μέρες θα προσθέσω και κοτοπουλάκι. Εκεί νομίζω ότι η μικρή θα κάνει πάρτυ!

Χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!!! Θα τα λέμε και πάλι! :tongue:


Amvnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κι εγώ!

Καταρχήν μυρτούλα τι κουκλίτσα είναι η κορούλα σου??? Ομολογώ πως διάβαζα τα ποστ με την ανησυχία σου για το πόσο λίγο βάρος παίρνει και αλλιώς την περίμενα... μα αυτή είναι μια κουκλίτσα με μπρατσάκια και μπουτάκια γλυκά! κάνε βέβαια και τις εξετάσεις που σου προτείνουν τα κορίτσια αλλά επειδή πιστέυω οτι όλα θα τα βρεις καλά, μήπως να μην θέλουμε όλα τα μωρά να ξεχειλίζουν κρεατάκια και δίπλες από παντού για να νομίζουμε ότι είναι υγιή???

Μααν και Μάγδα κι εγώ μαζί σας. επειδή για μένα ο θηλασμός ήταν πάντα ένας άθλος μιας και δεν τα κατάφερα για αποκλειστικό, έλεγα πως το Νοέμβρη που ο μπέμπης θα γίνει 6 να αποθηλάσω, έχω ξεκινήσει και πρόγραμμα που λείπω τέσσερα απογέυματα από το σπίτι και πίστευα ότι κι ο μπέμπης θα αποκτήσει ενδιαφέρον για τις νέες τροφές και θα με παραγκωνίσει... έλα που τρώει το ξένο, τρώει κρε΄μες, φρουτόκρεμες, και όταν γυρίζω χώνεται στην αγκαλια μου και με ψάχνει να θηλάσει και άρχισε να ξαναξυπνάει όπως νεογέννητο στις 3 και στις 5μιση και να ζητάει όχι γάλα έτοιμο, αλλά να θηλάσει... τι κάνουμε τώρα;

Μαγδα σου έγραψα στο θέμα βάπτιση μια ιδέα....


Lo4vp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Τι κάνετε;

Μυρτουλα κούκλα η κοράκλα σου. Και δεν φαινεται αδυνατουλα. Ειναι ψηλη για τα κιλακια της!!! Τελικα οντως τι αγχος αυτο με τα κιλακια. Μας εχουν περασει μια νοοτροπια οτι πρεπει να ειναι φαγανα και χοντρουλια. Μην και πεσουν κατω απο την καμπυλη του 50% κατι θα γινει. little princess μου φαινεται οτι τα κιλα της μικρης σου ειναι πολυ καλα. Στη θεση σου δεν θα την πιεζα να φαει. Και η δικια μου κοντα στα 7,500 πρεπει να ειναι και δεν την πιεζω καθολου. Το πρωι και το απογευμα ζητημα ειναι αν θα φαει 150 μλ γαλα και δεν στεναχωριεμαι καθολου. Κανονικα θα επρεπε να την εχω αρχισει απο την προηγουμενη βδομαδα ρυζαλευρο, αλλα το ψιλοκαθυστερω μεχρι να δω τι θα μου πει η καινουρια παιδιατρος, τι ενναλακτικες εχω. Αληθεια δινετε ολες ρυζαλευρο;

Link to comment
Share on other sites

01/05

02/05- eleni_k (μπεμπουκος)

03/05- anna27 (μπέμπα)

04/05-

05/05- little princess (μπέμπα)

06/05- my princess (μπέμπα)

07/05-

08/05- griniara....(μπέμπα)

09/05-

10/05-

11/05- mpoumpouki (μπέμπα) - aglaitsa (μπέμπα)

12/05-

13/05-

14/05-

15/05- mbizelitsa (μπέμπα)

16/05- twinky (μπέμπα)

17/05- pelia (μπέμπης)

18/05-

19/05- chiqui (μπεμπίνιος) - unic (μπέμπα) – mirtoula (μπέμπα)

20/05- magda30 (μπέμπης) - angel25 (μπέμπα) – BOYKI (μπέμπα)

21/05- natasa_spyros (spyrakos m)!!

22/05-

23/05- monbebe (μπέμπης)

24/05-

25/05- Xamodraki (μπέμπα) - seenaurora (μπέμπης)

26/05- zouzounitsa79 (μπέμπα) - maan (μπέμπα) - Eva 1977 (μπέμπης)

27/05- marw_arg (μπέμπα) - christine76 (μπέμπα)

28/05- evita79 (μπέμπα)

29/05- tsika29 (μπέμπα)

30/05-

31/05- ChristinaGRZ (μπραντζελίνος)

Για να τα θυμηθουμε λιγακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!!

Μαρινακι μου, τα φωτα σου παρακαλω!!!!

Λοιπον θα αλλαξω επαγ. στεγη και ειπα της @@@ της ιδιοκτητριας οτι φευγω και θελει 4 νοικια!! Μου λεει οτι ειναι νομος αυτο!!!

Εχω τρελαθει, μου βγαινει αντιδραση και δεν θα τα παμε καλα με αυτην!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Εγώ twinky δίνω ρυζάλευρο βανίλια, την καταβροχθίζει!

nathael εξαρτάται νομίζω από το τι συμβόλαιο έχετε κάνει. Αν δεν έχει λήξει, μου φαίνεται μπορεί να σου απαιτήσει τα ενοίκια μέχρι τότε; Ας μας πει καλύτερα η ειδικός αλλά κάτι τέτοιο μυρίζομαι


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Εγώ twinky δίνω ρυζάλευρο βανίλια, την καταβροχθίζει!

μιασ και περι κρέμας ανίλιας ο λόγος, πόσες μεζούρες δηλαδή καταβροχθίζει ο μπρατζελίνος; Ποιά μάρκα διαλέξατε; Παρατήρησα ότι της νεστλέ είναι πιο "αλεσμένη" από την νουτρίτσια και δεν ξέρω τί είναι καλύτερο. Ο μπεμπίτος μας τρώει αλλά δεν τρελένεται... κι εγώ δεν τον πιέζω, αφού τρώει την φρουτόκρεμα λέω πως δεν πειράζει να αφήνει την βανίλια. Λάθος;


Lo4vp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...