Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

μιασ και περι κρέμας ανίλιας ο λόγος, πόσες μεζούρες δηλαδή καταβροχθίζει ο μπρατζελίνος; Ποιά μάρκα διαλέξατε; Παρατήρησα ότι της νεστλέ είναι πιο "αλεσμένη" από την νουτρίτσια και δεν ξέρω τί είναι καλύτερο. Ο μπεμπίτος μας τρώει αλλά δεν τρελένεται... κι εγώ δεν τον πιέζω, αφού τρώει την φρουτόκρεμα λέω πως δεν πειράζει να αφήνει την βανίλια. Λάθος;
Α κοίτα, δεν μου την γουρούνιασε και με την πρώτη φορά! Αλλά βρήκα το κόλπο, του βάζω στο λαπτοπ το gummybear και το nuki nuki στο youtube και ανοίγει στοματάρα. Τώρα πλέον του αρέσει και την τρώει ούτως ή άλλως. Πήρα της Νουνού σαν πρώτη κρέμα. 5 μεζούρες σε 150ml νερό. Πήρα και της Milupa γιατί την είχε με έκπτωση αλλά δεν την δοκίμασα ακόμα...

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

nathael εξαρτάται νομίζω από το τι συμβόλαιο έχετε κάνει. Αν δεν έχει λήξει, μου φαίνεται μπορεί να σου απαιτήσει τα ενοίκια μέχρι τότε; Ας μας πει καλύτερα η ειδικός αλλά κάτι τέτοιο μυρίζομαι

Μιλησα με δικηγορο και μου το επιβεβαιωσε!!!

Μου κοπηκαν τα φτερα, η χαρα για το καινουργιο μαγαζι..

Βεβαια, θα της μιλησω, δεν μπορω να δωσω 6 χιλιαρικα ετσι αερα πατερα!!!

Ο δικηγορος βεβαια μου λεει να μεινω σο μαγαζι και να μην πληρωνω, ετσι ωστε να μου κανει εξωση.

Αλλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος!!

Θα προσπαθησω να συμβιβαστουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με δικηγορο και μου το επιβεβαιωσε!!!

Μου κοπηκαν τα φτερα, η χαρα για το καινουργιο μαγαζι..

Βεβαια, θα της μιλησω, δεν μπορω να δωσω 6 χιλιαρικα ετσι αερα πατερα!!!

Ο δικηγορος βεβαια μου λεει να μεινω σο μαγαζι και να μην πληρωνω, ετσι ωστε να μου κανει εξωση.

Αλλα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος!!

Θα προσπαθησω να συμβιβαστουμε!!!

Καλημέρα! τώρα είδα το ζήτημα... δυστυχώς κ εγώ θα σε στεναχωρήσω λίγο... πριν εγκαταλείψεις χώρο που έχεις μισθώσει πριν τελειώσει το μισθωτήριο συμβόλαιο πρέπει να έχεις δώσει στον εκμισθωτή 4 μήνες προειδοποίηση..

Παρ'ολ'αυτά μπορεί να παρακαρατήσει αυτούς τους 4 μήνες από την προκαταβολή ενοικίου που είχες δώσει στην αρχή.. δες πόσα χρήματα ήταν και αφαίρεσέ τα..αυτό μπορεί να εξοικονομήσει κάποια μετρητά για τώρα, επίσης μέχρι να γίνει η μετακόμισή σου ίσως χρειαστείς ένα δίμηνο, να βρεις το χώρο να τον ετοιμάσεις κλπ. Παρ'ολ'αυτά αυτοί είναι οι γενικοί κανόνες αστικού δικαίου που ισχύουν, το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει μπορεί να έχει κάποιον άλλο όρο μέσα που θα χρειαστεί να δεις. Διαβασέ το πολύ προσεκτικά ΟΛΕΣ τις παραγράφους (εάν θέλεις σκανάρισέ το και στείλτο μου με mail: [email protected])

H καλύτερη λύση είναι ο συμβιβασμός και αυτόν επιδίωξε...και off the record σου λέω ότι και γιαυτά τα 4 ενοίκια που σου ζητάει δεν μπορεί να κάνει τίποτα... πρέπει να σου κάνει δικαστήριο το οποίο θα γίνει τουλάχιστον 1,5 χρόνο μετά, με καμιά αναβολή 3-4 και τρεχα-γύρευε...ξέρω ότι λες ότι δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος...αλλά όταν έχεις να κάνεις με τέτοιους ανθρώπους κάπως πρέπει να αμυνθείς...επειδή αυτή προφανώς θα ξανανοικιάσει το χώρο και θα πάρει εις διπλούν τα μισθώματα...έτσι δεν είναι;


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

κι ο γιος μου ρυζαλευρο βανιλια τρωει. εχει δοκιμασει γιωτης, milupa & nutricia. τις εχει φαει ολες αδιαμαρτυρητα. η γιωτης ειναι η πιο πηχτη απο ολες - δηλαδη στα 120 μλ νερο βαζω σχεδον 6 κουταλιες γιωτης και γινεται πολυ πηχτη - ενω milupa βαζω 7-8 κουταλιες. ο γιατρος μου εχει δωσει το ελευθερο να του δινω οτι μαρκα θελω οποτε τον βαζω και δοκιμαζει τα παντα! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H καλύτερη λύση είναι ο συμβιβασμός και αυτόν επιδίωξε...και off the record σου λέω ότι και γιαυτά τα 4 ενοίκια που σου ζητάει δεν μπορεί να κάνει τίποτα... πρέπει να σου κάνει δικαστήριο το οποίο θα γίνει τουλάχιστον 1,5 χρόνο μετά, με καμιά αναβολή 3-4 και τρεχα-γύρευε...ξέρω ότι λες ότι δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος...αλλά όταν έχεις να κάνεις με τέτοιους ανθρώπους κάπως πρέπει να αμυνθείς...επειδή αυτή προφανώς θα ξανανοικιάσει το χώρο και θα πάρει εις διπλούν τα μισθώματα...έτσι δεν είναι;

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου για τις συμβουλες.

Απο τη μια τα παιρνω κρανιο και απ την αλλη δεν θελω τρεχαματα.

Θα παω να το συζητησω μαζι της και αν δω πως δεν συμβιβαζεται θα γινω κι εγω σκυλα!!

Δεν γινεται, το ξερει οτι με αυτο το νοικι δεν βγαινω και ζοριζομαι πολυ για να ειμαι συνεπεις.

Της το ειχα ξανασυζητησει και της ειχα πει να το κατεβασουμε. Μου λεει δεν γινεται, υπαρχει συμβολαιο.

Και το ξερει πως φευγω μονο και μονο για το νοικι!!!

Αυτη εχει κι αλλο μαγαζι και ο ενοικιαστης "εφυγε νυχτα", αφηνοντας της απληρωτα 8 νοικια.

Δλδ ετσι θελει να κανω κι εγω?

Σορυ για την φλυαρια αλλα ειμαι τρελλαμενη!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου για τις συμβουλες.

Απο τη μια τα παιρνω κρανιο και απ την αλλη δεν θελω τρεχαματα.

Θα παω να το συζητησω μαζι της και αν δω πως δεν συμβιβαζεται θα γινω κι εγω σκυλα!!

Δεν γινεται, το ξερει οτι με αυτο το νοικι δεν βγαινω και ζοριζομαι πολυ για να ειμαι συνεπεις.

Της το ειχα ξανασυζητησει και της ειχα πει να το κατεβασουμε. Μου λεει δεν γινεται, υπαρχει συμβολαιο.

Και το ξερει πως φευγω μονο και μονο για το νοικι!!!

Αυτη εχει κι αλλο μαγαζι και ο ενοικιαστης "εφυγε νυχτα", αφηνοντας της απληρωτα 8 νοικια.

Δλδ ετσι θελει να κανω κι εγω?

Σορυ για την φλυαρια αλλα ειμαι τρελλαμενη!!

καλά σιγά τη φλυαρία...ό,τι θέλεις να ρωτάς και αν μπορώ ευχαρίστως να βοηθήσω..

μερικοί άνθρωποι ζουν για να εκμεταλλεύονται τους άλλους...ό,τι αρπάξουν...κ εγώ εκνευρίζομαι και ένα από τα κακά του επαγγέλματος είναι οτι συνήθως αυτοί είναι οι πελάτες σου, οι άλλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι συνήθως δεν διεκδικούν τα δικαιώματά τους...δεν θέλουν τρεχάματα όπως λες...


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε, μιας και λέμε τέτοια, να σας πω και εγώ τί έγινε χθες και ήμουν (ακόμα είμαι) χάλια!Ψάχνω σπίτι για να πάω κοντά στης μαμάς μου και για αγορά δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ!Είπαμε να νοικιάσουμε, αλλά όλο κάτι στραβώνει!!!Από το καλοκαίρι έχω πακετάρει σχεδόν τα πράγματα, είμαστε με το ένα πόδι έξω σχεδόν και χθες΄...πάλι τζίφος!!!Πήγαμε με τη μεσίτρια, τέλειο το σπίτι, 2 ετών, ένα δρόμο κάτω από τους δικούς μου και το ενοίκιο μια χαρά!!!Της λέμε ΟΚ, δίνουμε κατευθείαν προκαταβολή, και με παίρνει 4 ώρες μετά και μου λέει ότι η ιδιοκτήτρια το έταξε σε μια ξαδέρφη κτλ. και δεν το ήξερε η μαμά της, η οποία και ήταν παρούσα όταν πήγαμε και μάλιστα έδειξε ενθουσιασμένη που θα έμπαιναν τόσο καλά παιδιά!!!Έχουμε κουραστεί με το θέμα!!!Τόση γκαντεμιά;;;2 χρόνια θέλουμε να φύγουμε και δεν μπορούμε!!!Την άλλη φορά κάναμε συμβόλαιο και ενώ μας είχε πει ότι έχει parking στην πυλωτή την ώρα που υπογράφαμε είπε: α!parking στο δρόμο, γιατί έχω δύο αυτοκίνητα!!!Ήταν ο οικοπεδούχος και νόμιζε πως κάνει ό,οοοτι θέλει!!!Sorry ρε κορίτσια, αλλά τουλάχιστον τα είπα και ξεθύμανα!!!Nathael μου, καλή δύναμη και αν χρειαστείς βοήθεια, πες να πάρουμε τα μπεμπόνια, να έρθουμε όλες στο μαγαζί και να τα αφήσουμε να τσιρίζουν να δεις για πότε θα σε αφήσει να φύγεις!!!Δηλ. αν βρεθεί νέος ενοικιαστής τί την πειράζει που θα φύγεις;;

Link to comment
Share on other sites

μιασ και περι κρέμας ανίλιας ο λόγος, πόσες μεζούρες δηλαδή καταβροχθίζει ο μπρατζελίνος; Ποιά μάρκα διαλέξατε; Παρατήρησα ότι της νεστλέ είναι πιο "αλεσμένη" από την νουτρίτσια και δεν ξέρω τί είναι καλύτερο. Ο μπεμπίτος μας τρώει αλλά δεν τρελένεται... κι εγώ δεν τον πιέζω, αφού τρώει την φρουτόκρεμα λέω πως δεν πειράζει να αφήνει την βανίλια. Λάθος;

Εγώ του δίνω Γιώτης ρυζάλευρο πλέον 100ml νερό και 5-6 μεζούρες σκόνη. Μπήκαμε στο φαγητό αυτήν την εβδομάδα οπότε του έχω μειώσει το ρυζάλευρο που το κρατάω μέχρι να μπούμε στο γιαουρτάκι (φαντάζομαι από τον επόμενο μήνα). Ο μπέμπης μου πλέον τρώει άνετα, γύρω στο 200αρι φρούτα, άλλο τόσο φαί (προς το παρόν μόνο λαχανικά), και του έχω μειώσει εγώ το ρυζάλευρο επίτηδες μιας και αρχίζει να στρογγυλεύει.

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ δεν θα πίεζα ποτέ για ρυζάλευρο, θεωρώ ότι έχει μόνο θερμίδες...

Κάναμε κου-πε-πε χθες!!! Του το τραγούδησα και το έκανε μόνος του, χθες όλη μέρα το δείχναμε σε όποιον ήρθε... Πολύ γέλιο...:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας...

εχω αιωνες να μπω...

απο κιλα και τα σχετικα δεν ξερω γιατι απο βδομαδα θα παμε παιδιατρο... παντως ειμαστε σιγουρα 8 κιλα...

απο φαγακι τρωμε 320 περιπου γαλα πρωι-βραδυ και γυρω στα 250 φρουτοκρεμα και κρεατοσουπα... απο βδομαδα φανταζομαι θα βαλουμε ψαρακι ή κοτοπουλο και γιαουρτακι...

εχουμε πει μαμα (2 φορες μονο :-(), πιο πολυ μπαμπα, προχτες ελεγε κατι κα....γκκκκκ.... κα.... (ενω εκανε κακακια, ελα δεν θελω κοροιδιες... ειπε κακα το παιδι μου! :P)

σε λιγο θα διαβαζει και ποιηση!

κραταει το μπιμπερο με το γαλατακι οταν πινει...

σημερα τον ειχα καθιστο στο ριλαξ και αφου εκανα τη φρουτοκρεμα του δειχνω το κουταλακι.. βγαζει την πιπιλα με το χερι, την αφηνει, πιανει το κουταλι και το βαζει στο στομα να φαει... κουκουβααα...:rolleyes:

εν τω μεταξυ εχουμε αρκετη γκρινια και θελουμε χουζουρι -αντε να βγουν επιτελους τα δοντια... μονο φουσκωμα βλεπω!-

και μια ερωτηση για τις μαμαδες με μεγαλυτερα παιδια που πανε σχολειο...

με την γεννηση του μωρου, εβγαλε κανενα παιδι συνηθειες μωρου και κυριως στο σχολειο? τυπου πιπιλισμα με το δαχτυλο, μπεμπεκισματα κτλ?

ο μεγαλος αρχισε λιγο κατι τετοια, ηθελε και φρουτοκρεμα πχ... και εβαλα τα μεγαλα μεσα βλ. αη-βασιλη για να επανελθει!

σημερα εν τω μεταξυ ψιλοφορτωσα με τη μια απο τις δασκαλες του... παω να τον παρω και την ρωταω πως ηταν σημερα... "ε, καπως καλυτερα" λεει... της απανταω οτι επιασα τις ιστοριες με τον αη βασιλη κτλ για να αλλαξει καπως και μου απανταει "ε, ειπα κι εγω τετοια αλλαγη απο τη μια μερα στην αλλη..."... ψιλοφορτωνω αλλα της απανταω ηρεμα "ε τι να κανουμε, που θα παει θα μεγαλωσει το μωρο και θα ξαναεπανελθουμε...", και απανταει "ε, ναι αλλα το θεμα ειναι να μην ξεχασει και αυτα που ηξερε..."

ρε κοπελιες ψιλοτσαντιστηκα...

1ον γιατι ξερω τι ειναι το παιδι, πως ηταν τοσο καιρο στο αλλο σχολειο και σε καθε αλλη δραστηριοτητα του, και πως ηταν παντα κυριος!

2ον γιατι ειναι λογικο να τραβαει ζορι αφου αλλαξε περιβαλλον και στο νεο σχολειο εχουν αρκετα παιδια τα οποια ειναι "περιπτωσεις!¨"

3ον γιατι εννοειται πως καθε παιδι αντιδρα διαφορετικα με τον ερχομο ενος μωρου...

και το θεμα μου ειναι το εξης... σπιτι γιατι δεν ειναι τοσο χαλια οσο στο σχολειο? η δασκαλα εφοσον ειναι στο στοιχειο της με τα μικρα παιδια δεν ξερει οτι με τα μωρα υπαρχουν διαφορες αντιδρασεις? εγω ειμαι υπερβολικη που το βλεπω ετσι στην απαντηση της? ισως... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι δλδ αν της το ειχα πει 4 μηνες πριν δεν ειχα αυτη την "κυρωση", η ουτως η αλλως επειδη σπαω εγω το συμβολαιο , θα τα πληρωσω?

Εάν το μισθωτήριο συμβόλαιο δεν έχει ημερομηνία λήξης σαφώς προσδιορισμένη τότε πρέπει να υπάρχει προειδοποίηση ΓΡΑΠΤΗ με απόδειξη παραλαβής τουλάχιστον 4 μήνες πριν. Εάν υπάρχει στο μισθωτήριο ημερομηνία λήξης της μίσθωσης τότε οι 4 μήνες είναι κάτι σαν ποινική ρήτρα αθέτησης συμβατικού δεσμου..

έχει το δικό σας ημερομηνία λήξης; πότε το υπογράψατε; αναφέρει ρήτρα μέσα τι γίνεται σε περίπτωση υπαναχώρησης;

και βέβαια...πάντα μην ξεχνάς ότι υπάρχει και η λύση που πρότεινε η Μάγδα και την οποία βρίσκω super!! επαγγελματικά μιλώντας πάντα!!! αν αφήσω τη δικιά μου ανεξέλεγκτη να ρίξει μερικές τσιρίδες θα σου πω εγώ για πότε σου ζητάει να φύγεις!!! (για το φαιδρό της υποθέσεως!) - ή και σοβαρά μήπως θα μπορούσες να επιδιώξεις να σου ζητήσει να φύγεις;; δεν ξέρω βέβαια την κατάσταση αλλά όσο να είναι κάτι θα της τη δίνει΄... τι θα έλεγες να το έκανες ;;; στην υπερβολη του;;;

Επεξεργάστηκαν by maan

Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

αρρωστησα! :-( ιωση του αναπνευστικου μου ειπε ο γιατρος και εχωσε αντιβιωση. κυκλοφορω μεσα στο σπιτι με μασκα χειρουργικη - ο αντρας μου με λεει grey's anatomy :tongue:. κοντα στο μωρο μονο με τη μασκα για τουλαχιστον καμια βδομαδα. αααααα ουτε φιλακι δεν μπορω να του δωσω!! μας εχουν καλεσει και σε παρτι παιδικο το σαββατο αλλα δεν θα παμε :-(.

ο σκατουλης απο την κυριακη μιλαει συνεχεια και λεει "ντε ντε ντε" και "ντα ντα ντα".

να ρωτησω, τα παιδακια σας πιανουν μονα τους το γυαλινο μπιμπερο το μεγαλο; εμενα για την ωρα δεν τα καταφερνει, μονο το ακουμπαει και το σπρωχνει. λεω να του παρω πλαστικο με το χωρισμα στη μεση απο τον αλλο μηνα και ν αρχισω εκπαιδευση.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, μιας και λέμε τέτοια, να σας πω και εγώ τί έγινε χθες και ήμουν (ακόμα είμαι) χάλια!Ψάχνω σπίτι για να πάω κοντά στης μαμάς μου και για αγορά δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ!
Tι περιοχή ψάχνεις αν επιτρέπεται;
Ο μπέμπης μου πλέον τρώει άνετα, γύρω στο 200αρι φρούτα, άλλο τόσο φαί (προς το παρόν μόνο λαχανικά), και του έχω μειώσει εγώ το ρυζάλευρο επίτηδες μιας και αρχίζει να στρογγυλεύει.

Να ρωτήσω, επειδή δεν μετράω σε βάρος την κρέμα, πόσο είναι το 200αρι φρούτα; Εγώ του δίνω πχ τρία αχλαδάκια κοντούλες και μισή μπανάνα, ή ένα μεγάλο μήλο και 2 αχλαδάκια, ή ένα μήλο και μισή μπανάνα.. Όσο για το ρυζάλευρο, του δίνω 150ml νερό με 5 μεζούρες. Νουνού ξεκίνησα, έχω πάρει milupa για το επόμενο κουτί.

Α και το γάλα το αλλάξατε; Πήγατε 2ης βρεφικής όσες δεν θηλάζουν; Εμένα λόγω της ήπιας παλινδρόμησης μας είπε να συνεχίσουμε με 2ης βρεφικής αλλά ειδικό (πάλι από φαρμακείο δηλαδή). Σκέφτομαι όμως επειδή πλέον το μωρό δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα, να συνεχίσω με το απλό frisomel κι αν δω θέμα να το αλλάξω σε comfort, τι λέτε;

εχουμε πει μαμα (2 φορες μονο :-(), πιο πολυ μπαμπα, προχτες ελεγε κατι κα....γκκκκκ.... κα.... (ενω εκανε κακακια, ελα δεν θελω κοροιδιες... ειπε κακα το παιδι μου! :P)

σε λιγο θα διαβαζει και ποιηση!

Άμα λέει κακά, θα ξεκινήσει με Μπακούνιν το παιδί :tongue:

Όσο για το μεγάλο, άσε την δασκάλα να κουρεύεται. Δεν είναι απάντηση το "μην ξεχάσει κι αυτά που ήξερε", τι είναι σκυλάκι υπό εκπαίδευση; Φάση περνάει, ρίχτου σερί επιβράβευση σ'ότι κάνει που αρμόζει στην ηλικία του κι άσε την "δασκάλα" να λέει. Αυτές έχουν πολλά παιδιά να κοιτάνε και δεν εστιάζουν. Εσύ έχεις 2 και μονάκριβα!

αρρωστησα! :-( ιωση του αναπνευστικου μου ειπε ο γιατρος και εχωσε αντιβιωση.

να ρωτησω, τα παιδακια σας πιανουν μονα τους το γυαλινο μπιμπερο το μεγαλο; εμενα για την ωρα δεν τα καταφερνει, μονο το ακουμπαει και το σπρωχνει. λεω να του παρω πλαστικο με το χωρισμα στη μεση απο τον αλλο μηνα και ν αρχισω εκπαιδευση.

Και χεράκια με οινόπνευμα μην ξεχάσεις! Και περαστικά, το τραβάω συχνά αυτό το μανίκι και ξέρω πως είναι...

Όσο για το γυάλινο μπιμπερό, ναι το πιάνει, αλλά του πέφτει κάπως βαρύ, δεν μπορώ εννοείται να τον εμπιστευτώ. Πήρε η chiqui ένα ποτηράκι nuk (ή nuby???) με χεράκια και η θηλή δεν στάζει παρά μόνο αν ρουφάει το μωρό. Ζήλεψα και το πήρα κι εγώ, σύντομα θα του το δώσω να δοκιμάσει.


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρόμπλεμ! Ο πωπός του έχει κατακοκκινήσει και έχει ψιλούτσικα σπυθουράκια. Δεν ξέρω αν φταίει αλλεργία σε μωρομάντηλα (όταν είναι στη μαμά μου, τον καθαρίζει με μαντήλια μετά τα κακά) ή στην πάνα (pampers baby dry φοράει αυτό το διάστημα). Σκέφτομαι χτες που έκανε λίγα κακαδάκια το βράδυ στον ύπνο και δεν αλλάχτηκε μήπως συγκάηκε. Η αλήθεια είναι πως βλέπω λίιιιγο κοκκινίλα τις τελευταίες μέρες αλλά πάστωνα sudocrem ελπίζοντας να φύγει αλλά σήμερα το απόγευμα που το είδα έφριξα. Καμιά ιδέα; (πάω να το κοπιάρω και στις άλλες μαμάδες για περισσότερες απόψεις!)


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...