Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα, εγω δεν ειχα ιδιοτερα ανακατωσουρες αλλα τωρα που πρεπει να πινω το σιροπακι με το σιδηρο ανακατευομαι πολυ τα πρωινα.. γιατι το περνω νηστικη... ελπιζω να συνηθισω...

αναψυκτικα μπορει να πιω ενα ποτηρακι μικρο οταν βγουμε κοκα κολα η σπραιτ, καφε πινω κανονικα ενα ποτηρι τη μερα και γενικα δεν αποφευγω τιποτα περα απο ωμα κρεατα και σαλατικα απο εστιατορια κλπ... θυμαμαι στη πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ηθελα να δω κρεας μπροστα μου και ετρωγα μονο ζυμαρικα και πατατες..ε οπως ηταν φυσικο πηρα 13 κιλα και μου εμειναν..γιατι ειχα ηδη περιττα κιλα.. τωρα εχω ξεκινησει με πολλα παραπανω περιττα κιλα και προσεχω γενικα γιατι δεν θελω να παρω πολλα...

ladyinred στο Μακαρειο ολα αυτα? δεν θεωρω πως χρειαζεται ουτε αμνιο ουτε αιματολογικη εξεταση... αφου το παππ-α σου ηταν πολυ καλο! τωρα για την ηλικια τι να πω... εχω δει κοπελες 20αρες να εχουν μωρακι με συνδρομο και γυναικες 40αρες να κανουν υγιεστατα παιδια επομενως δεν το θεωρω πολυ βασιμο παραγοντα.. ολα αυτα φυσικα ειναι η αποψη μου..συζητα και με το γιατρο σου και θα βγαλεις ακρη...Κατα τα αλλα πως ηταν το μικρουλι? ζωηρο? εκανε και καμια προβλεψη για φυλο? :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Athkos αγαπητή τι κάνεις; ! Αν επιτρέπεται σε ποια περιοχή ψάχνετε σπιτακι; !!

Μια χαρά :)

Ψάχνω σε Μαρούσι, Μελίσσια, Βριλήσσια, Πεύκη, Χαλάνδρι. Δεν υπάρχουν όμως οι τιμές των ενοικίων για ενα αξιοπρεπές διαμέρισμα:rolleyes:


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Athkos αγαπητη αν ακουσω κατι θα σου πω ...ειναι πολυυυ ωραιες περιοχες απο εκει!!!αλλα ετσι οι τιμες ειναι περιπτωση.... !!εσυ βρηκες τιποτα ενδιαφερον εστω;!!:)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Athkos αγαπητη αν ακουσω κατι θα σου πω ...ειναι πολυυυ ωραιες περιοχες απο εκει!!!αλλα ετσι οι τιμες ειναι περιπτωση.... !!εσυ βρηκες τιποτα ενδιαφερον εστω;!!:)

Έχω βρει κάποια, μόνο ενα εκ των οποίων όμως το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά. Ακόμη βέβαια δεν έχουμε καταλήξει αν αφού κάνουμε που κάνουμε τη μετακόμιση θα πρέπει να πάμε σε ενα σπίτι με 3 κρεβατοκάμαρες αντί για 2.

Σε κάθε περίπτωση προς το παρόν εξετάζουμε και τις δυο περιπτώσεις :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω βρει κάποια, μόνο ενα εκ των οποίων όμως το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά. Ακόμη βέβαια δεν έχουμε καταλήξει αν αφού κάνουμε που κάνουμε τη μετακόμιση θα πρέπει να πάμε σε ενα σπίτι με 3 κρεβατοκάμαρες αντί για 2.

Σε κάθε περίπτωση προς το παρόν εξετάζουμε και τις δυο περιπτώσεις :)

Μια χαρα!!καλα κανετε !!σκεφτειτε το καλα και θα βρειτε σιγουρα οτι σας αρεσει και ταιριαζει περισσοτερο στην ομορφη οικογενειουλα σας!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ. Ήδηννιώθω καλύτερα και θα σας πω την Παρασκευή τι θα αποφασίσω.

Πωλινα η αλήθεια είναι ότι κουνιόταν πολύ έφερνε τα χεράκια στο πρόσωποκαι ππάλι κάτω γυμναστική έκανε το χρυσό μου μιας και η μανούλα δε γυμνάζεται. Ειναι αξιοθαυμαστο πατως 6 εκ και δεν σταματησε να τιναζεται.Υπαρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι κορίτσι σε καποια φάση εστίασε στα μπούτια και δε φαινόταν κάτι άλλο αλλά α περιμένουμε.

Ζωή εγώ δεν παρακολουθησα μαθήματα τις προηγομενες φορες και ούτε τωρααφυ αφούππάω για καισαρικη.

Πάω για σιδέρωμα γιατί αν το αφήσω άλλη μια μέρα δε θα έχουμε ρουχα:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Ζωη εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα σκεφτεί τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού αλλά τελικά δεν έκανα τις απαραίτητες κινήσεις σχετικά νωρίς προκειμένου να βρω ώρες που να βολεύουν με τη δουλειά (σταμάτησα τη δουλειά λίγες μέρες πριν γεννήσω) και έτσι δεν παρακολούθησα. Τελικά δε χρειάστηκε γιατί γέννησα με καισαρική και μάλλον κάτι αντίστοιχο θα γίνει και τώρα.

Αν σε ενδιαφέρει όμως υπάρχει μια πολύ καλή ΜΚΟ στη Νέα Σμύρνη, η Φαιναρέτη. Γενικά παρέχει βοήθεια σε πολλά θέματα κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και αφου έχεις γεννήσει.

Επίσης το ΙΚΑ κάνει κάποιες συνεδρίες για το θέμα κοντά στην ΠΗΤ.

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα και της εξέτασης αίματος (veridnata) που είχα κάνει. Όλα καλά και επιβεβαιωμένο κοριτσάκι :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

AthKos τέλεια νεα μπραβο! :) να αρχισουμε να τα γραφουμε στο πινακακι τα επιβεβαιωμενα φυλα :)

Κοριτσια και εγω στο πρωτο εκανα καισαρικη αλλα τωρα θα το παλεψω για φυσιολογικο τοκετο.. στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δεν ειχα παρακολουθησει μαθηματα ανωδυνου και τελικα η αγνοια μου στοιχησε τη καισαρικη.. αν το ειχα παλεψει λιγο ισως γεννουσα φυσιολογικα. Για αυτο ειδικα οι νεες μανουλες μην τον παραλειψετε μαθαινεις πολλα σημαντικα πραγματα για πριν τον τοκετο και μετα!

ladyinred ναι ειναι πραγματικα πολυ ομορφη εικονα 😊 αν ηταν αγορακι θα ειχε φανει πιστευω.. εμενα 11 εβδομαδων ηταν οταν εκανα την αυχενικη και φαινοταν το τσουτσουνακι χιχιχι


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

AthKos τέλεια νεα μπραβο! :) να αρχισουμε να τα γραφουμε στο πινακακι τα επιβεβαιωμενα φυλα :)

Κοριτσια και εγω στο πρωτο εκανα καισαρικη αλλα τωρα θα το παλεψω για φυσιολογικο τοκετο.. στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δεν ειχα παρακολουθησει μαθηματα ανωδυνου και τελικα η αγνοια μου στοιχησε τη καισαρικη.. αν το ειχα παλεψει λιγο ισως γεννουσα φυσιολογικα. Για αυτο ειδικα οι νεες μανουλες μην τον παραλειψετε μαθαινεις πολλα σημαντικα πραγματα για πριν τον τοκετο και μετα!

ladyinred ναι ειναι πραγματικα πολυ ομορφη εικονα αν ηταν αγορακι θα ειχε φανει πιστευω.. εμενα 11 εβδομαδων ηταν οταν εκανα την αυχενικη και φαινοταν το τσουτσουνακι χιχιχι

Linaki προσπάθησα και εγω να ενημερώσω το πινακάκι αλλά για κάποια λόγο έχανα τα χρώματα οπότε δεν το προχώρησα :oops:

Εγω την πρώτη φορά έκανα καισαρική γιατι η μικρούλα μου δεν ήθελα να γυρίσει και μεχρι τελευταία στιγμή ήταν με το κεφάλι προς το πάνω :) Τώρα αν και ο γιατρός μου είπε οτι θα το δούμε προς το τέλος θεωρώ οτι είμαι πολύ οριακα για vbac (θα είμαι ακριβώς 2 χρόνια...πιθανόν ούτε μέρα παραπάνω :tongue:)

Πάντως πραγματικά αξίζει θεωρώ ο φυσιολογικός και συμφωνώ απόλυτα οτι οι νεες μανούλες πρέπει να το προσπαθήσουν.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα... Ευχομαι όλες να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσυνη και υγιέστατα μωράκια! Εγω έγινα για πρώτη φορά μαμά τον Αύγουστο του 2012 και τωρα περιμένω το δεύτερο παιδακι μου... - ΠΗΤ:15/11.


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11..

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ..

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..

ζωη π. - ΠΗΤ 13/11 - ΜΗΤΕΡΑ..

anath ΠΗΤ 15/11..

annete - ΠΗΤ 17/11..

kaity - ΠΗΤ 19/11 Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11 MHTEΡΑ..

balou81 - ΠΗΤ 26/11..


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...