Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Πολυ λυπαμαι Ζωη που ταλαιπωρηθηκες τοσες μέρες.Το μωρακι σου ειναι καλα προφυλαγμενο εκει ποτ ειναι αλλα μην αφηνεις τον εαυτο σου να ταλαιπωρειται ετσι. Υπαρχουν και τα απλα παυσιπονα αλλα μιλα με το γιατρο σου και σε συνεννοηση με τον οδοντιατρο σου κατο θα σου προτεινουν γιατι ολα αυτα ενωνονται αυτια δοντια . Ασε που σηκωθηκε και μενα η τριχα μου μμε την ιστορια σου. Πηφαινε αναψε και κανενα κερακι και ελπθζω ναα πανε ολα κακα

Ladyinred μου Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! ! Ναι θα πάω να ανάψω σίγουρα κεράκι! ! Για όλες εμάς τις εγκούλες να μάστε καλά! ! Όσο για τον γιατρό του το είπα και η απάντηση του ήταν θα περασει καλό είναι να μην πάρω φάρμακα... να πω την αλήθεια μου δεν πολύ βγάζω άκρη με τους περισσότερο υς γιατρούς. .ο καθένας λέει τα δικά του....και πάλι Σ ευχαριστώ! !


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Wow !!:-)συγχαρητήριά ATHkos πολυ ωραία ελπιζω να πανε ετσι για ολες μας !! Εμενα τελικα με βολεψαν στο νοσοκομείο τη Δευτέρα οποταν τωρα πρεπει να ακυρωσω το ραντεβου στον ιδιωτη και να θυμηθω να μου στειλουν με φαξ τους βιοχημικους δεικτες να τους παρω μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

τι κανετε?

AthKos πολυ ωραια τα νεα σου! με το καλο λοιπον η μπεμπουλα νο. 2 :D

Ζωη Π. ελπιζω να ειναι πια περαστικο και αγυριστο! Σε αναλογη περτωση μπορεις να παρεις 2 ντεπον απλα δεν πειραζει σε κατι... το μικρουλι σου δεν καταλαβαινει και πολλα εκει που ειναι αλλα αν η μαμα δεν ειναι καλα μαλλον το νιωθει.... :rolleyes:

ladyinred με το καλο και η δικη σου αυχενικη!

ειμαστε πολυ λιγες οι μανουλες του Νοεμβριου η ειναι ιδεα μου?

Ας φτιαξουμε και ενα πινακακι πειτε τις ΠΗΤ σας να τα βαλουμε σε μια σειρα...

Εμεις πηγαμε χθες να δουμε το νινι μας απλα για να δουμε αν ειναι καλα μετα τη ληψη τροφοβλαστη, ολα καλα το μικρουλι μας εκανε σοου και επειδιξη των γενετικων του οργανων :oops::tongue: αντρες....


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Και εγώ υποψήφια μανούλα Νοεμβρίου με πητ 9-11/11, έχω μια διαφορά 2 ημερών στον υπέρηχο!

Στις 29 έχω την αυχενική με το papp-a και ανυπομονώ! Τελευταία φορά το είδαμε Τετάρτη του Πάσχα και ήταν περίπου 3εκ με 178 παλμούς. Όλα καλά ήταν, για να δούμε πώς θα συνεχίσει!

Εύχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!


pregnant-1422856800z6z1426136400z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!! Καλως ήρθατε νέες μανούλες Νοεμβρίου. Σας γράφω για να σας ενημερώσω για τα νεότερα και από μένα. Όλα καλά!!! Έιμαστε στο προβλεπόμενο μέγεθος για την ηλικία μας. Αυτό που με είχε ανησυχήσει με τους χτύπους την προηγούμενη φορά μου αποσαφινίστηκε. Μου είπε και ο γιατρός πως όταν είναι πάρα πολύ μικρό οι χτύποι είναι πιο ισχνοί. Τώρα που μπαίνουμε στην 9η ακουγόταν πιο έντονα και πιο γρήγορα ο ήχος. ΠΗΤ έχω στις 26/11. Καλή συνέχεια σε όλες. Να μας ενημερώσεται για τις αυχενικές σας, εσάς που είναι και πιο μπροστά από τις δικές μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. όσες έχετε κάνει προσφατα αυχενική πόσο περίπου είναι το κόστοε σε ένα ιδιώτη?

Εγω την προηγούμενη φορά για αυχενική και papp-a είχα πληρώσει στο ΙΑΣΩ 150?. Τώρα επειδή έκανα μόνο αυχενική (υπέρηχο) πλήρωσα 95?. Δεν έκανα το Papp-a καθώς επέλεξα να κάνω μια πιο εξειδικευμένη εξέταση αίματος, τη Verinata (κόστος 580?).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα μια απόπειρα να φτιάξω το πινακάκι με τις ΠΗΤ. Αν έχω ξεχάσει κάποια κοπέλα ας βάλει το όνομά της και φυσικά να κάνει όποια αλλαγή στις ΠΗΤ.

- Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11

- AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ

- ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11

- ladyinred - ΠΗΤ 5/11

- Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/11

- kyriakoula - ΠΗΤ 9/11

- ζωη π. - ΠΗΤ 13/11 - ΜΗΤΕΡΑ

- annete - ΠΗΤ 17/11

- kaity - ΠΗΤ 19/11

- katerina_77 - ΠΗΤ 24/11

- balou81 - ΠΗΤ 26/11

- peply - ΠΗΤ 27/11


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,

Λοιπόν για τη φίλη που ρωτάει για την αυχενική + papp-a εγώ έχω κλείσει σε ένα εξειδικευμένο κέντρο στο κολωνάκι και το κόστος όλα μαζί είναι 120€. Εμπειρία θα έχω να σας πω στις 29/4!


pregnant-1422856800z6z1426136400z0.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! !! Σας ευχαριστώ όλες! !!!! Τελικά ήταν μεγάλο θέμα και δύο μέρες έτρεχα με τα δόντια. ..είναι οι παλιόφρονιμίτες θέλουν όλοι να βγουν... Τώρα δεν γίνεται εννοείται. ..Οπότε μου δώσε δυστυχώς αντιβίωση amoxil 500άρα. .. 😢 😢ελπίζω να μην ενοχληθεί το μωράκι μου ...και δευτέρα θα πάω να μου τα "σουλουπωσει" λιγάκι να την βγάλω λίγο καθαρή χωρίς πολλούς πόνους στην εγκυμοσυνη. ..και μετά την γέννα. .με το καλό όλοι πέταμα! ! Φτάνει με τα δικά μου...ανησύχησα εγώ και σας ζάλισα εσάς. .ακούω από όλες καλά νέα για τα μπεμπακια σας και χαίρομαι! !!! Όλες την αυχενική περιμένουμε απ ότι κατάλαβα. ...!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ζωη Π. ααχ αυτοι οι φρονιμητες! και εμενα εχουν μεινει 2 που πρεπει να αφαιρεθουν χειρουργικα και τρεμω μην με πιασει τωρα στην εγκυμοσυνη γιατι ειναι μεγαλο ζορι. Για την αντιβιωση μην ανυσηχεις καθολου δεν επηρεαζει το μικρουλι πηρα και εγω τη περασμενη βδομαδα ειναι συμβατες με την εγκυμοσυνη!

AthKos πολυ καλη δουλεια με το πινακακι ευχαροστουμε! αν βρω χρονο θα το φτιαξω με χρωματα να γινει ακομη πιο ομορφο!

Ankhessenamun καλωσηρθες με το καλο το μωρακι σου!

τελικα απο οτι βλεπω στο πινακακι ειμαστε πολλες :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! AthKos πολύ ευχαριστούμε για την λίστα! Συμπλήρωσα κι εγώ που θα γεννήσω...ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ! Αυχενική έκλεισα στις 29-4. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Κάτι άλλο...εκτός από αμνιοπαρακέντηση τι άλλο μπορούμε να κάνουμε (ΜΟΝΟ εξέταση αίματος) για να δούμε κληρονομικά, χρωμοσωμικές ανώμαλίες κλπ? Δυστυχώς εδώ Κρήτη δεν ξέρω τίποτα... Αθήνα τι συμβαίνει σε όσες ΔΕΝ θέλουν να διακινδυνεύσουν με μια αμνιοπαρακέντηση?

- Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11

- AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ

- ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ

- ladyinred - ΠΗΤ 5/11

- Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/11

- kyriakoula - ΠΗΤ 9/11

- ζωη π. - ΠΗΤ 13/11 - ΜΗΤΕΡΑ

- annete - ΠΗΤ 17/11

- kaity - ΠΗΤ 19/11

- katerina_77 - ΠΗΤ 24/11

- balou81 - ΠΗΤ 26/11

- peply - ΠΗΤ 27/11


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! AthKos πολύ ευχαριστούμε για την λίστα! Συμπλήρωσα κι εγώ που θα γεννήσω...ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ! Αυχενική έκλεισα στις 29-4. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Κάτι άλλο...εκτός από αμνιοπαρακέντηση τι άλλο μπορούμε να κάνουμε (ΜΟΝΟ εξέταση αίματος) για να δούμε κληρονομικά, χρωμοσωμικές ανώμαλίες κλπ? Δυστυχώς εδώ Κρήτη δεν ξέρω τίποτα... Αθήνα τι συμβαίνει σε όσες ΔΕΝ θέλουν να διακινδυνεύσουν με μια αμνιοπαρακέντηση?

- Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11

- AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ

- ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ

- ladyinred - ΠΗΤ 5/11

- Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/11

- kyriakoula - ΠΗΤ 9/11

- ζωη π. - ΠΗΤ 13/11 - ΜΗΤΕΡΑ

- annete - ΠΗΤ 17/11

- kaity - ΠΗΤ 19/11

- katerina_77 - ΠΗΤ 24/11

- balou81 - ΠΗΤ 26/11

- peply - ΠΗΤ 27/11

Ωραία τα χρωματάκια Κυριακή :)

Νομίζω η μοναδική εναλλακτική της αμνιοπαρακέντησης είναι η εξέταση αίματος (τύπου verinata που έκανα εγω) η οποία εξετάζει συγκεκριμένες τρισωμίες. Το αίμα στέλνεται στη Αμερική και έχεις αποτελέσματα σε περίπου μια εβδομάδα.

Εγω έχω κάτι λιγότερο απο μήνα που έκλεισα τα 35 και ο γιατρός μου πρότεινε τη verinata εφόσον έδειχνε κάτι ανησυχητικό η αυχενική. Επέλεξα όμως να την κάνω σε κάθε περίπτωση και περιμένω τα αποτελέσματα.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...