Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Συγχαρητήρια kyriakoula!

Να ρωτήσω κάτι? το πρόβλημα με τον τράχηλο το διαπίστωσε η γιατρός στον κολπικό υπέρηχο ή έχεις καποιο σχετικό ιστορικό?

AthKos ζηλεύω... Να περάσετε όμορφα!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Λοιπόν έκανα και εγώ χθες την αυχενική, σήμερα περιμένω και τις αιματολογικές για να βγει το τελικό ποσοστό!

Η αυχενική είχε πολύ καλές μετρήσεις, όλα στα φυσιολογικά όρια, μια χαρά!

Ενθουσιάστηκα με το γιατρό, ήταν πολύ επεξηγηματικός και φιλικός, διήρκησε περίπου 40 λεπτά η εξέταση. Τα είδαμε όλα εκατό φορές! Μας έβγαλε και μια 4D φωτογραφία και πήραμε και το ντιβιντάκι μας στο τέλος!

Γεννητικά όργανα δεν είδαμε, αλλά μας είπε μια πρόβλεψη από την κλίση της λεκάνης ότι είναι ίσως αγόρι!

Ίδωμεν!


pregnant-1422856800z6z1426136400z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα κοριτσια!!συγχαρητηρια για τις αυχενικες σας σ ολες!!!!!πηγα κι εγω χτες!!!ολαααα καλααααα πηγανε!!το μωρακι "χοροπηδαγε"!!!χαχα για ν αλλαζει στασεις αρκουσε να βηχω!!ηταν ομορφη εμπειρια καθως συγκινηθηκα που το εβλεπα!!τα ειδαμε ολα!!ειναι 6εκατοστα με 157χτυπους στην καρδουλα!!ο γιατρος μου ειδε κατα 80%τι ειναι αλλα δεν μαςελεγε με τιποτα λεειθα το σιγουρεψουμε το φυλο στις 25 μαιου που θα ξαναπαω!!τοτε θα μαθω και τιειναι,....μα να μην μας λεειμε τιποταααα....για εκπληξη χαχαχα!!!!εμενα διερκησε 20λεπτα περιπου !! Ααααα....και η ΠΗΤ μου αλλαξε κατα δυο μερες.... Ειμαι 12 εβδομαδων και 5ημερων σημερα εντελλει!!αρα ΠΗΤ :11-11!!!!!!(ΑΝ Μπορει και καποια κοπελα να μ αλλαξει στο πινακακι!!!!) και τωρα θα περιμενω το πολυ μια βδομαδα τις αιματολογικες!!οσο γι αυτο αν ολα δειξουν οκ δεν θα κανουμε στις 25 το Α -τεστ !! Κατα τ αλλα χαρηκα που ολα στις μετρησεις αυχενικης πηγαν καλα....κι εμας εβγαλε βιντεο και φωτο αλλα δεν μου τα δωσε γιατι θα μου τα δωσει ολα στο τελος απο την αρχη...για να φτιαξω αλμπουμακι στο μωρακι!!!μεχρι και το τεστ εγκυμοσυνης εχω κρατησει!! Και τωρα αναμενουμε.....!!!!αυτα κοριτσια!!! Το ειδα και ησυχασα!!!! ;) ;) καλο τριημεροοοοο σε ολεεεεςςςς!!!!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια για τα καλά νέα σας :) Με το καλό.

Βασικά και εμένα μου άλλαξε την ΠΗΤ στην αυχενική (28/10) αλλά περιμένω την Β' Επιπέδου που θεωρείται πιο έγκυρη.

Σας χαιρετώ!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια σε ολε τις κοπελς για τα καλα αποτελεσματα και kyriakoula συγχατητηρι για το αγορακι ! Και μενα εχει λιγες μερες με ταλαιπωρει δυσκοιλιοτητα και σημερα που πηγα γιατρο μου πε αν χρειαστει dufalac 15ml το βραδυ. Η κοιλιτσα εχει αρχισει να φουσκωνει αλλα ατομα που με ξερουν νομιζουν οτι παδυνα γιτι ανκθεν εβαζα και εχανα κιλα. Ευτυχως με καθυσηχασε ο γιατρς μου για την αυχενικη και δε θα κανω τιποτα.

Anath εμεις της κορης μου το ειπαμε και εχει κατενθουειαστει ειναι 5 κι θλει πολυ αδελφουλα. Του μικρου ειναι 3 του ειπαμε αλλα η αντιδραση του δεν ηταν καλη τωρα εχει αρχισει να μιλα και λεει κακο νινι και η δασκαλα του μας ειπε να σταματησουμε να μιλαμε μπροστα 4ου γιατι ηδη προσπαθει να συνελθει απο το γεγονος οτι του κοψα το θηλασμο τα Χρ6στουγεννα και με 'μισησε' καπως οποταν θα το αφησουμε για τωρα .

Καλο τριημερο σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια για τα καλά νέα σας :) Με το καλό.

Βασικά και εμένα μου άλλαξε την ΠΗΤ στην αυχενική (28/10) αλλά περιμένω την Β' Επιπέδου που θεωρείται πιο έγκυρη.

Σας χαιρετώ!

Athkos ευχαριστουμε!!επισης με το καλο αγαπητη!!δεν ηξερα πως η β επιπεδου θεωρειται. Πιο εγκυρη....αλλα λογικο!!! ! Ετσι αλλαζουν οι ΠΗΤ ..μεχρι να σταθεροποιηθουν τα πραγματα μετα τον τεταρτο!! Φιλια!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!!! Συγχαρητήρια για τις καλές αυχενικης!!! Συνεχίζουμε ακάθεκτες!!! Καλά το πίνακακι σκιζει !!!! Ank την αυχενικη στον παφιλη την έκανες;;;;;;;;;;;;;;;

Ακριβώς!


pregnant-1422856800z6z1426136400z0.png
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!! Και εγω εκεί την έκανα!!!! Το κατάλαβα απο το φύλο του παιδιού που είπες απο την λεκάνη!!! Και εμάς ακριβώς το ίδιο μας είπε!!!ποιος ειναι ο γυναίκαλόγος σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυουλες μου,

διαβαζω πολυ ομορφα νεα και χαιρομαι..

Εχουμε και λεμε...

anath εγω του το ειπα οταν σιγουρεψαμε πως ειναι καλα και ειναι ενθουσιασμενος, λεει το μωακι μας θα κοιμαται εδω και δειχνει μια γωνιτσα στο κρεβατι διπλα του (κοιμαται μαζι μας), ολη μερα κολλαει το αυτακι του στη κοιλια μου για να ακουσει τον "αδεφουλι" του και μου λεει "γελαει το μωρακι μας" αχ λιωνω... δεν βλεπω την ωρα να τους δω μαζι... και αναμενω καποια ζηλια γιατι το Νικολα μας τον εχουμε απο πολυ κοντα παντα και παντου μαζι μας, δεν εργαζομαι ετσι ειμαστε 24 ωρες συνεχεια μαζι αλλα νομιζω πως οι 4 μας θα βρουμε τους ρυθμους μας και θα τα παμε καλα.....

kyriakoulla συγχαρητηρια για το αγορακι σας! και μακαρι να κρατηθει ο συζυγος θα τρελαθει οταν γεννηθει και του πουν να σας ζησει ο γιος σας :) στεναχωρεθηκα λιγο για την περιδεση αλλα ειναι για προληπτικο λογο οπως αντιλαμβανομαι και ολα θα παν καλα! ο στοχος ειναι ενας : υγιης τελειομηνα μωρακια στην αγκαλια μας.. απο κει και περα ολα θα τα αντεξουμε.

AthKos καλα να περασετε στο τριημερο σας! ποσο ζηλευω.. :)

ladyinred μπραβο για το μακροχρονιο θηλασμο! εγω θηλασα 18 μηνες αλλα μετα εμεινα εγκυος και αποθηλασαμε σχετικα ομαλα..μετα εχασα το μωρακι αλλα τουλαχιστον αποθηλασαμε χωρις δραμα... εχει περασει κοντα ενας χρονος και ακομη το αγορακι μου ερχεται και μου λεει ειμαι μωρακι θελω γαλα και κανει πως θηλαζει... απιστευτο ταξιδι ο θηλασμος αν και κουραστικος... οσο για το αδερφακι του οταν γεννηθει θα την δει αλλιως ειναι λιγο περιεργο για το μικρο παιδακι της οικογενειας :D

ζωη.π τελεια τα νεα σου και ειναι πραγματικα πανεμορφος υπερηχος η α επιπεδου!χμμμ εγω δεν θα κρατιομουν αλλο ενα μηνα για να μαθω φυλο θα τον ειχα τρελανει το γιατρο να μου πει χαχαχα...

ankhesenamun συγχαρητηρια και για τη δικη σου α επιπεδου! οταν σιγουρεψεις το φυλο μας λες για να γινεις ροζ η μπλε στη λιστα :tongue:

Οσο για τις ΠΗΤ κοριτσια προτεινω να αφησουμε τη πρωτη ημερομηνια που εχουμε βαση της περιοδου για να μην αλλαζουμε συνεχως.. γιατι θα αλλαξει πολλες φορες... και ουτως η αλλως στο τελος σπανια πεφτουμε στην ΠΗΤ μας ακριβως.. τι λετε?


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια συγχαρητήρια!!!! χαίρομαι πολύ για όλες... Τώρα χαλαρώστε και απολαύστε την εγκυμοσύνη σας!

Linaki συμφωνω για τις ΠΗΤ, έτσι κι αλλιώς υπολογίζεται μετρώντας 40 εβδομάδες από την τελευταία περίοδο, απλά με τους υπέρηχους και τις μετρησεις του εμβρύου οι γιατροί μπορούν να υπολογίσουν καλύτερα την ημερομηνία της σύλληψης...

Κι εμένα ο μικρός μου κάτι τέτοια λέει... οτι θα κοιμάται δίπλα στο κρεβάτι του, οτι θα του κουνάει τις κουδουνίστρες για να μην κλαίει και θα του δώσει όλα τα παιχνίδια του... Πραγματικά δεν το περίμενα γιατι και εμείς είμαστε πολύ δεμένοι. Αλλά αγχώνομαι γιατί αυτό το καλοκαίρι έχουμε πολλά να κάνουμε... Να βγάλουμε πάνα, να μάθουμε να κοιμόμαστε μόνοι μας, να πάμε παιδικό σταθμό από Σεπτέμβρη... και σε όλα αυτά θα προστεθεί και το αδερφάκι... ουφ!

Σας ζάλισα και έρχεται και 3ήμερο! Καλή ξεκούραη! Πολλά φιλιά!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

vio.tz καλως ηρθες!!!!ευχομαι με το καλο το μπεμπεδακι σου!!!!!

Linaki2012 σ ευχαριστω πολυ!! Ναι ουτε εγω αντεχω να κρατιεμαι για να μαθω το φυλο μ εχει φαει η περιεργεια....χαχα!!! Οσο για το πινακακι εχεις δικιο αστο οπως ειναι αφου θ αλλαζει μεχρι να σταθεροποιηθει αλλωστε η ΠΗΤ σχετικη ειναι στην εγκυμοσυνη!! ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...