Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα και απο μενα,

ειμαι η Πωλινα απο Κυπρο και περιμενω το 2ο μου παιδακι αρχες Νοεμβριου. Εχω ΠΗΤ 4/11 και ειμαι 11 εβδομαδων και κατι... λογω στιγματος Μεσογειακης Αναιμιας καναμε προγεννετικο ελεγχο και το μωρακι μας ειναι υγιες και αγορακι!

Εχω ακομη ενα αγορακι που ειναι 2,5 ετων και ειναι ο ερωτας μου! Και αυτος γεννημενος Νοεμβριο, ζητω τα σκορπιουδακια χιχι!

Με το καλο να κρατησουμε ολες τα μικρα μας στην αγκαλια μας και ευχομαι στις πρωτομανουλες να απολαυσουν αυτο το ομορφο ταξιδι που μολις εχει ξεκινησει!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι. .. μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. .. μαζί με την αυχενική θα κάνετε και το papp-a ;; και αν ναι τι μας δείχνει αυτη η εξέταση;!!!!!!

Ζωή μαζί με τον υπέρηχο της αυχενικής κάνεις και την papp-a. τα αποτελέσματα βγαίνουν συνδυαστικά.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

ειμαι η Πωλινα απο Κυπρο και περιμενω το 2ο μου παιδακι αρχες Νοεμβριου. Εχω ΠΗΤ 4/11 και ειμαι 11 εβδομαδων και κατι... λογω στιγματος Μεσογειακης Αναιμιας καναμε προγεννετικο ελεγχο και το μωρακι μας ειναι υγιες και αγορακι!

Εχω ακομη ενα αγορακι που ειναι 2,5 ετων και ειναι ο ερωτας μου! Και αυτος γεννημενος Νοεμβριο, ζητω τα σκορπιουδακια χιχι!

Με το καλο να κρατησουμε ολες τα μικρα μας στην αγκαλια μας και ευχομαι στις πρωτομανουλες να απολαυσουν αυτο το ομορφο ταξιδι που μολις εχει ξεκινησει!

Linaki καλώς ήρθες. Να χαίρεσαι το μικρούλη σου και με το καλό να υποδεχθείς τον "νεο" έρωτα.

Και εμένα στη μικρούλα μου, μου είχαν δώσει σχεδόν την ίδια ΠΗΤ.....2/11 τότε, 4/11 τώρα :)

Κορίτσια μήπως πρέπει να φτιάξουμε μια λίστα με τις ΠΗΤ? Ήδη είμαστε 3 κοπέλες με ΠΗΤ 4/11:p:p:p:p


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Kaity μου και athkos σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας σχετικά με την αυχενική! !!!! katerina_77 στο μητέρα κι εγώ. ..κι έχω ΠΗΤ 13-11!! Αλλά ποτέ δεν ξέρεις! !! Μακάρι να μάστε μαζί! ! Χαχα!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο μενα,

ειμαι η Πωλινα απο Κυπρο και περιμενω το 2ο μου παιδακι αρχες Νοεμβριου. Εχω ΠΗΤ 4/11 και ειμαι 11 εβδομαδων και κατι... λογω στιγματος Μεσογειακης Αναιμιας καναμε προγεννετικο ελεγχο και το μωρακι μας ειναι υγιες και αγορακι!

Εχω ακομη ενα αγορακι που ειναι 2,5 ετων και ειναι ο ερωτας μου! Και αυτος γεννημενος Νοεμβριο, ζητω τα σκορπιουδακια χιχι!

Με το καλο να κρατησουμε ολες τα μικρα μας στην αγκαλια μας και ευχομαι στις πρωτομανουλες να απολαυσουν αυτο το ομορφο ταξιδι που μολις εχει ξεκινησει!

Καλως όρισες Πωλινα να σου ζησει το σγορακι σου και με το καλο να υποδεκτεις υο νεο μέλος !

Και γω είμαι απο Κυπρο, Λευκωσία εσύ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκούλες. Καλώς ορισατε οι νέες.

Πήγαμε στη γιατρό μας χθες. Όλα καλά έκανε κατι κωλοτούμπες το μικράκι και μετά το ριξε στον ύπνο. Ό μέλλον μπαμπάς το παίζε άνετος αλλά από χθες έιναι συνέχεια: "λές να κοιμάται?λές να κάνει τούμπές? μεγάλο κεφάλι δεν είχε?" και άλλα τέτοια. Πάμε για αυχενικη στις 28/04 και ΠΗΤ 09/11 αλλά μάλλον θα γεννήσουμε νωρίτερα. Εσέις πως πάτε όλα καλά?

Να ρωτήσω κάτι στις ήδη μανούλες. Σουτιέν αγοράζετε κανονικά ή για εγκυους? Το σήθος θα συνεχίσει να μεγαλώνει μέχρι τέλους?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια kyriakula αρχιε τις ασκησεις το μικρο !εχει πολυ χωρο τωρα για κωλοτουμπες ! Οσο για το στηθος συνηθως μεγαλωνει το πρωτο τριμηνο 2 με 3 μηνα και προς το τελς λιγο εμενα τουλαχιστον ετσι εγινε τις προηγουμενες φορες. Αυτη τη φορα δε μεγαλωσε τιποτα ουτε με ενοχλαει. Καλα ειναι να αγορασεις ειδικο σουτιεν γιατι τα αλλα θα συ ροκαλουν δυσφορια και μπρει να προκαλεσει και μειωση στην παραγωγη γαλακτος. Εχει πολυ ωραια σχεδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκούλες. Καλώς ορισατε οι νέες.

Πήγαμε στη γιατρό μας χθες. Όλα καλά έκανε κατι κωλοτούμπες το μικράκι και μετά το ριξε στον ύπνο. Ό μέλλον μπαμπάς το παίζε άνετος αλλά από χθες έιναι συνέχεια: "λές να κοιμάται?λές να κάνει τούμπές? μεγάλο κεφάλι δεν είχε?" και άλλα τέτοια. Πάμε για αυχενικη στις 28/04 και ΠΗΤ 09/11 αλλά μάλλον θα γεννήσουμε νωρίτερα. Εσέις πως πάτε όλα καλά?

Να ρωτήσω κάτι στις ήδη μανούλες. Σουτιέν αγοράζετε κανονικά ή για εγκυους? Το σήθος θα συνεχίσει να μεγαλώνει μέχρι τέλους?

Κυριακούλα με το καλό το μωράκι σας!!!!! Είμαστε κοντά στην ΠΗΤ! ! Κι εγώ 29 έκλεισα αυχενική! ! Όσο για τα σουτιέν νομίζω καλύτερα είναι να μην φοράς κανονικά. .Πάρε δύο τρία ειδικά για εγκύους .. Επειδή κοιτάω κι εγώ που θα βρω όμορφα και καλά όταν βρω αν θες θα σου στείλω λινκ! ! !!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλυτερα να επενδυσεις σε σουτιεν θηλασμου και να τα φορας απο τωρα... αυτα με τις μπανελες θα σε ενοχλουν πολυ προς το τελοςντου 2ου τριμηνου επομενως καλυτερα να παρεις χωρις. Το στηθος μεγαλωνει περιπου στον 4ο και ετσι μενει μεχρι τη γεννα... αλλα μολις γεννησεις και κατεβει το γαλα γινεται τουμπανο επομενως εφοδιασου με ειδικα φανελακια και σουτιεν θηλασμου..


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκούλες. Καλώς ορισατε οι νέες.

Πήγαμε στη γιατρό μας χθες. Όλα καλά έκανε κατι κωλοτούμπες το μικράκι και μετά το ριξε στον ύπνο. Ό μέλλον μπαμπάς το παίζε άνετος αλλά από χθες έιναι συνέχεια: "λές να κοιμάται?λές να κάνει τούμπές? μεγάλο κεφάλι δεν είχε?" και άλλα τέτοια. Πάμε για αυχενικη στις 28/04 και ΠΗΤ 09/11 αλλά μάλλον θα γεννήσουμε νωρίτερα. Εσέις πως πάτε όλα καλά?

Να ρωτήσω κάτι στις ήδη μανούλες. Σουτιέν αγοράζετε κανονικά ή για εγκυους? Το σήθος θα συνεχίσει να μεγαλώνει μέχρι τέλους?

kyriakoyla ωραία τα νέα σου :)

Αναφορικά με το στήθος όπως ανέφεραν και τα άλλα κορίτσια μεγαλώνει μέχρι το τέλος και φυσικά και οταν κατεβαίνει το γάλα. Βέβαια μπορεί να αλλάξει και η περιφέρεια πλάτης. Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη περίπου στο 2ο τρίμηνο άρχισα να φορώ κανονικό στηθόδεσμο αλλά χωρίς μπανέλα. Είτε προς το τέλος της εγκυμοσύνης ή με το που γέννησα έβαλα στηθόδεσμο θηλασμού (μέρα - νύχτα).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! !!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! !!!! Βασικά επειδή ανησύχησα λιγάκι ήθελα να γράψω εδώ και να μου φύγει το άγχος. .. πέρασα ένα τρελό σ-κ όλα ξεκίνησαν από έναν έγκλειστο φρονιμίτη που τώρα άρχισε να με ταλαιπωρεί. .. εντέλει για να μην πάρω φάρμακα γιατί δεν κάνει τώρα στο πρώτο τρίμηνο ιδιαίτερα πέθανα στους πόνους 3 μέρες. ..αλλά το αποκορύφωμα ήταν χτες ξημερώματα που δεν μπόρεσα να κοιμηθώ γιατί όλη μέρα χτες από το δόντι είχαν πρηστεί κι οι αμυγδαλές μου και Πόναγαν τα αυτιά μου σαν ωτιτιδα και είχε μούδιασμα όλο μου το κεφάλι από τους πονοκεφάλους που δεν έχω ξαναζήσει. .. ένιωθα όλο το ξημέρωμα που πέθανα στον πόνοδοντο κ στον πονοκέφαλο ότι θα πέθαινα. ..με λίγα λόγια ήθελα κάπου να πω τον πόνο μου ..και να ρωτήσω αν το μωράκι μου τα καταλαβαινε όλα αυτά η είναι καλά εκεί κάτω. ..δεν πήρα φάρμακα για να το προστατεύσω. .Ελπίζω να ναι μόνο καλά. .. αααα! !! Και ακούστε και κάτι τελευταίο !! Ανατρίχιασα. ...Όταν Πόναγα το βράδυ στριφογυριζα ...και επειδή εδώ που μένω έχουμε δίπλα την εκλησσιτσα μας που ναι του Αγίου Λουκα του ιατρού προσευχομουν χτες βράδυ να με βοηθήσει! !και το το θέμα ποιο ειναι;! Όταν το ξημέρωμα εντέλει αποκοιμήθηκα το πρωί ξύπνησα χωρίς να πονάω πουθενά! ! δεν ξέρω τι έγινε. .αλλά πιστεύω και στα θαύματα! ! Αυτά. .Συγγνώμη αν σας ζάλισα. .Απλά ήθελα να μου πει και κάποια άλλη μανούλα την γνώμη της αν το μωράκι μου μετά από τόσο Οοο δικό μου μαρτύριο και πόνο είναι καλά. ... σας ευχαριστώ! !


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λυπαμαι Ζωη που ταλαιπωρηθηκες τοσες μέρες.Το μωρακι σου ειναι καλα προφυλαγμενο εκει ποτ ειναι αλλα μην αφηνεις τον εαυτο σου να ταλαιπωρειται ετσι. Υπαρχουν και τα απλα παυσιπονα αλλα μιλα με το γιατρο σου και σε συνεννοηση με τον οδοντιατρο σου κατο θα σου προτεινουν γιατι ολα αυτα ενωνονται αυτια δοντια . Ασε που σηκωθηκε και μενα η τριχα μου μμε την ιστορια σου. Πηφαινε αναψε και κανενα κερακι και ελπθζω ναα πανε ολα κακα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...