Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κ Χρονια πολλα!

Πηγαμε κ εμεις τις εξετασεις στον γιατρο... τις ειδε... Ολα καλα μας ειπε!

Τωρα σειρα εχει η αυχενικη σε 2 βδομαδες...

Αλλα με ολα αυτα που διαβαζουμε στο net... εχουμε ψηλοαγχωθει..

Μερικες αποριες..

Ποσοι ωρα διαρκει(η αυχενικη)??? αλλοι λενε 45λεπτα αλλοι 15...

Σε ποιους γιατρους...? Πιστοποιημενους ή οχι...

Καμια βοηθεια..? απο τις πιο εμπειρες μανουλες....???

Katerina εδω θα βρεις λίστα με πιστοποιημένους γιατρούς για αυχενική. Δε γνωρίζω βέβαια πόσο πλήρης είναι η λίστα.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω AthKos.. την ειχα υποψιν την συγκεκριμενη λιστα..

Ο γιατρος μας προτεινε για την αυχενικη... ή να κλεισουμε ραντεβου στο Μητερα.. ή στο ιατρειο του καθε Τριτη ερχεται αλλος γιατρος... και την κανουν μαζι την εξεταση!


cMVup2.png?t=1&Lz53LAzd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά !!Πως περασατε?Ενα μεγαλο καλωσορισμα στα νεα κοριτσακια και με το καλο τα παιδακια σας !Balou μην αγχωνεσαι αν κατι δεν πηγαινε καλα θαστο ελεγε ο γιατρος. Η αληθεια εγω τον ρωτησα για χτυπους τη πρωτη φορα μετα την ακουμε και μια χαρα. Οσο για αυχενικη εχω κλεισει σε ιδιωτη που ειχα παει και τις αλλες δυο φορες α στιε 23 του μηνα αλλα την Δευτερα εχω ραντεβου σε δημοσιο αν προλαβ να την κανω εκει γιατι ο ιδιωτης βλεπει καθε ωρα 4 και τσεπωνε το 2009 150 ευρω και το 2011 200 τωρα δε θελω να το σκεφτομαι πσα ειναι. Στην κορη μου την πρωτη φορα δε γυριζε και με εβαλε να παω βολτα και ειδε το επομενο ρανεβου και μετα παλι δε γυριζε και χτυπουσε την κοιλια μου και φωναζε σαν να και εγω εφταιγα. Ειναι αντρογυνο και η γυναικα ειναι σκυλα αλλα δυστυχως στη Λευκωσια ειναι οξ μοναδικοι, μονο λιγοι γυναικολγοι το κανουν και ο δικος μου δεν ειναι σαυτους. Στις 23 θα ειμαι 12 ακριβως και εχω περιθωριο μεχρι τις 4 Μαιου να την κανω.Φιλακια χχ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι μου κάνετε?

Έχει κλείσει κάποια από εσάς το ραντεβού για την αυχενική; Και πόσο εβδομάδων θα είστε τότε?:):)

Γειά σου ΚΥΡΙΑΚΗ! ! Έκλεισα εγώ 29 του μήνα για αυχενική θα είμαι 12 εβδομάδων ..χτες ήμουν στον γιατρό! ! Ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις! !


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας και από μένα...είμαι νέα στην παρέα σας. Σήμερα είμαι 7w 6d. Είχα μια ατυχία πριν λίγους μήνες με ανεμβρυονική κύηση και τώρα είμαι λίγο χεσμένη. Κάναμε υπέρηχο πριν μία βδομάδα και μας είπε πως τα βλέπει φυσιολογικά. Όμως επειδή όπως οι περισσότεροι έτσι και εγώ μου έχει κολλήσει ο εγκέφαλος...μου έχει μπει ότι η καρδούλα που άκουσα δεν μου έμοιαζε να πηγαίνει τρελά γρήγορα. Αχ!!! βέβαια ο γιαρός δεν μου ανέφερε κάτι ούτε όμως και σκορ. Θυμάστε αν οι παλμοί στον πρώτο υπέρηχο είχαν διαφορά στην μέτρηση σε σχέση με την επόμενη φορά ...πείτε καμιά ιδέα. Ευχαριστώ

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό να εχεις το νινακι σου στα χέρια σου!!! Μην αγχονεσαι!! Αν κάτι δεν πήγαινε καλα σίγουρα θα σου το είχε αναφέρει ο γιατρός!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας και στις καινουργιες μανουλες!

ladyinred wow!! 3εκ κιολας!! :D

kaity και γω χαμηλο σιδιρο και περνω χαπακι! Ενα την ημερα μου ειπε εσενα ποσο;

Χθες ειχα λιγο αιμα καφε για περιπου κανενα μισαωρο και μετα σταματησε. Δεν εδωσα σημασια και σημερα παλι το ιδιο. Με φοβιζει λιγο που ξαναηρθε! Ειχε καμια αλλη αιμα στις αρχες;

Έπαιρνα σε υγρή μορφή 2 την ημέρα.. Τωρα το άλλαξα σε χάπι γιατι το άλλο με αναγουλιζε και πάλι παίρνω ενα πρωί και ενα βράδυ.. Ήταν δυστυχώς αρκετά χαμηλός ο σίδηρος και ο αιματοκρίτης μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! Τι μου κάνετε?

Έχει κλείσει κάποια από εσάς το ραντεβού για την αυχενική; Και πόσο εβδομάδων θα είστε τότε?:):)

Εγώ έχω κλείσει 07/05 για αυχενικη και θα ειμαι 12 εβδομάδων.. Θα πάω και τωρα 20/04 στην γιατρό μου να δούμε το νινακι και να με ενημερώσει σχετικά με την διαδικασία της αυχενικης.. Μιας και ειναι το πρώτο μου έχω κάποιες απορίες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! !! Χρόνια πολλά! !! ΣΑΣ χαιρετώ κι εγώ σαν νεα μαμά Νοεμβρίου 2015! Εγώ είμαι 2 μηνών και δύο μέρες ακριβώς! !με ΠΗΤ:13/11/15 !! 😊😊😊😊

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και ενα πανέμορφο και υγιέστατο νινακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και ενα πανέμορφο και υγιέστατο νινακι!!!!

Kaity μου σε ευχαριστώ παρααα πολύ υυυυ! !!! Σου εύχομαι και εσένα μια υγιέστατη κι υπέροχη εγκυμοσύνη! !! Με το πιο υγιέστατο και όμορφο μωράκι του κόσμου! !!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι. .. μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. .. μαζί με την αυχενική θα κάνετε και το papp-a ;; και αν ναι τι μας δείχνει αυτη η εξέταση;!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι. .. μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. .. μαζί με την αυχενική θα κάνετε και το papp-a ;; και αν ναι τι μας δείχνει αυτη η εξέταση;!!!!!!

Από οτι μου εχει πει η αδελφή μου που εχει κάνει δυο παιδιά πρέπει την Papp-a να την κάνουμε πολυ κοντά στην ημέρα της αυχενικης και οτι τα αποτελέσματα της συνοδεύουν την αυχενικη και κοιτώντας και τα δυο βγάζουν αποτέλεσμα. Με την γιατρό μου δεν το έχω συζητήσει ακόμη γιατι αργεί ακόμη λιγο η δική μου αυχενικη.. Ρωτά τον γιατρό σου.. Θα ρωτήσω και εγώ την Δευτέρα που θα πάω και θα σου πω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...