Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Kate89 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την ενθάρρυνση.Ευχομαι με μια καλή χοριακη αύριο.🤗

      Ανησυχώ για τους πόνους περιόδου γιατί είναι ακριβώς οι ίδιοι όπως όταν περιμένω περίοδο.Αυτο μόνο που είναι διαφορετικό είναι οι μυρωδιές, εγώ γενικά μυρίζω σπάνια και τώρα κάποιες μυρωδιές είναι αισθητές.Μπορει να είναι και από τα φάρμακα βέβαια 😁

      Σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏼🙏🏼

      και εγώ έχω έντονους πόνους περιόδου και έχω θετικό τεστ άρα όλα πιθανά είναι !!! Εσύ θα σκέφτεσαι πως είσαι έγκυος και όλα καλά !!! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια; !! Καλώς ήρθανε κι οι νέες κοπέλες με το καλό τα μωράκια σας!!!!! Τι κάνετε ολες κοριτσια;!! Εγώ από χτες έχω πόνους στην μέση και στην κοιλιά σαν περιόδου και σαν τσιμπήματα επίσης. .. και σήμερα επίσης τρόμαξα όσο ποτέ στην ζωή μου. .πήγα με τον σύζυγό στο σούπερ μάρκετ και μια κοπέλα που δουλεύει εκεί δεν με είδε και έσπρωξε κάτι κούτες μεγάλες μπροστά είχε ένα καρότσι και το καρότσι με χτύπησε. ..και πάνω στην κοιλιά. .πάλι καλά είμαι καλά . Αλλά φοβήθηκα ..πάλι καλά που δεν έγινε κάτι χειρότερο θεέ μου! ! Πάλι καλά! !!!! Οπότε κορίτσια πρέπει να προσέχουμε πιο πολύ μερικεςφορές. ..ειδικά εκεί που δεν το περιμένΟΎΜΕ! ! Ελπίζω κι αρκεί να ναι καλά το μωρακι μου γιατί στενοχωρηθηκα πααρααα πολύ ...Ίσως το χτυπημα το ένιωσε κι αυτο μωρέ. ..


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια.

Ωχ Ζωη μου φανταζομαι ποσο πολυ θα τρομαξες.. μιλησες με το γιατρο σου? ισως ενας υπερηχος να σε ηρεμισει, μη φοβασαι ομως δεν ποναει το νινι σου εκει μεσα ειναι καλα προστατευμενο!

Λιβελουλα ασε και εγω το κλαμα το χω με το παραμικρο αχ αυτες οι ορμονες :rolleyes:

Αχ το μικρακι μου το αισθανομαι πια καθημερινα.. απαλες ομορφες κινησεις... και απαλα χτυπηματακια χαμηλα στην κοιλια... :rolleyes:

yellowgirl καλωσηρθες στο παρεακι με το καλο το αγορακι σου :)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ζωή π. μην αγχώνεσαι. Όταν είχα πάει για την αυχενική ο γιατρός μου πάταγε τόσο μα τόσο πολύ την κοιλιά μου που για όλη την ημέρα και την επόμενη πονούσε η κοιλίτσα μου. Μάλιστα πριν ξεκινήσει την εξέταση μου είπε "να ξέρεις ότι θα σε πονέσω γιατί θα σου πιέζω την κοιλιά". Και στο τέλος μου εξήγησε ότι η φύση προστατεύει πολύ καλά το μωράκι και πως και κλωτσιά που λέει ο λόγος να φας εκείνο δεν θα πάθει κάτι. Δίκιο έχουμε που θέλουμε να είμαστε προσεχτικές και να προλαμβάνουμε, αλλά μη σε στεναχωρεί γιατί πραγματικά δεν θα έχει γίνει κάτι κακό.

Το άλλο που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κορίτσια είναι για το συκώτι. Εγώ δεν ήξερα ότι πρέπει να το αποφεύγουμε. Μια μέρα έφαγα συκώτι γιατί νόμιζα ότι θα με βοηθούσε επειδή έχει σίδηρο. Όμως μου είπε η γιατρός ότι λόγω της υπερβολικής βιταμίνης Α που έχει πρέπει να το αποφεύγουμε γιατί ευθύνεται για τερατογένεση. Το μοιράζομαι μαζί σας γιατί μπορεί κάποια μανούλα να μην το γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε κορίτσια;

Εμείς εχθές πήγαμε στο γιατρό... Είμαστε πλέον 200gr!!! Μετρήσαμε κεφαλάκι, κοιλίτσα, πόδια... Μεγαλώνουμε πολύ καλά είπε ο γιατρός!

Φύλο δεν είδαμε εννοείται... γιατί και ο υπέρηχος του Δημόσιου είναι λίγο παλιάς τεχνολογίας... Δεν πειράζει.. σε ένα μήνα στη β επιπέδου θ το δούμε σίγουρα... έχω τόσο άγχος... να δω οτι όλα είναι καλά...

Αυτα τα νέα μου προς το παρόν!

Φιλιά!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Και κάτι άλλο... Μου έγραψε την καμπύλη σακχάρου τώρα.

Εσάς πότε σας έχει πεί;; Δεν θυμάμαι καθόλου σε ποιο μήνα γίνεται συνήθως...

Αν και έκανα και στον 2ο μήνα μια mini καμπύλη με 50g γλυκόζης..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

Καλώς ήρθαν οι νέες κοπέλες.

Anath μπράβο για τα αποτελέσματα. Εγω θυμάμαι οτι στη πρώτη εγκυμοσύνη την καμπύλη την είχα κάνει αρκετά μετά τη β επιπέδου (περίπου 25η - 27η εβδομάδα).

Πήγα και εγω στο γιατρό την περασμένη εβδομάδα και ήταν όλα καλά. Επόμενο ραντεβού αρχές Ιουλίου για τη Β' Επιπέδου.

Σας χαιρετώ.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλώς ήρθαν οι νέες κοπέλες.

Anath μπράβο για τα αποτελέσματα. Εγω θυμάμαι οτι στη πρώτη εγκυμοσύνη την καμπύλη την είχα κάνει αρκετά μετά τη β επιπέδου (περίπου 25η - 27η εβδομάδα).

Πήγα και εγω στο γιατρό την περασμένη εβδομάδα και ήταν όλα καλά. Επόμενο ραντεβού αρχές Ιουλίου για τη Β' Επιπέδου.

Σας χαιρετώ.

Κι εγώ είχα την εντύπωση οτι γίνεται λίγο αργότερα...

Ελπίζω ο Ιούλιος να μας φέρει τα καλύτερα νέα! Τον περιμένουμε με αγωνία λοιπόν...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω θυμαμαι τις προηγούμενες φορες εκανα καμπυλη στον 6 μηνα.

Παντως εμενα μου ειχαν πει για ενα σπθτικο τεστ ανίχνευσης φυλου πιυ γινεται με σοδα και ουρα και το κανα πριν παω στο γιατρο και ηταν σωστο !

.Αν θες να το κανεις εστω για το χαβαλε πες μου να σου δωσω λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μενα και καλωσήρθανε τα καινούρια κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας!! Δεν γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα! Τώρα που είναι μηνιαία τα ραντεβού μας με τον γιατρό μιας και είμαστε στο δεύτερο τρίμηνο (18 εβδομάδων), νιώθω ότι δεν περνάει ο καιρός για να δω το ζουζουνάκι μου!

Χτες πήγαμε και όλα καλά! Είναι 200 γρ.!

Έχει κάνει κάποια από εσάς CRP στις εξετάσεις που κάνετε κάθε μήνα?

Καλησπέρα Κυριακη, μόλις χτες πήρα τα αποτελεσματα απο τις πρωτες αιματολογικές που θα κάνω πλεον κάθε μήνα όπως είπε ο γιατρός μου. Μέσα σε αυτες τις εξετάσεις είναι και η CRP . Γιατί το αναφερεις; Εχεις κάποια απορία;

Εγώ λίγο τα χρειάστηκα γιατί δυο εξετάσεις που αφορούν το συκώτι βγήκαν "τσιμπημενες" και μέχρι να πάω στον γιατρό πέρασαν τα μύρια από το μυαλό μου.

Τελικά γιαυτη την αύξηση "φταίει" το μαγνήσιο που παίρνω και ηταν αναμενόμενο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ζωή π. μην αγχώνεσαι. Όταν είχα πάει για την αυχενική ο γιατρός μου πάταγε τόσο μα τόσο πολύ την κοιλιά μου που για όλη την ημέρα και την επόμενη πονούσε η κοιλίτσα μου. Μάλιστα πριν ξεκινήσει την εξέταση μου είπε "να ξέρεις ότι θα σε πονέσω γιατί θα σου πιέζω την κοιλιά". Και στο τέλος μου εξήγησε ότι η φύση προστατεύει πολύ καλά το μωράκι και πως και κλωτσιά που λέει ο λόγος να φας εκείνο δεν θα πάθει κάτι. Δίκιο έχουμε που θέλουμε να είμαστε προσεχτικές και να προλαμβάνουμε, αλλά μη σε στεναχωρεί γιατί πραγματικά δεν θα έχει γίνει κάτι κακό.

Το άλλο που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κορίτσια είναι για το συκώτι. Εγώ δεν ήξερα ότι πρέπει να το αποφεύγουμε. Μια μέρα έφαγα συκώτι γιατί νόμιζα ότι θα με βοηθούσε επειδή έχει σίδηρο. Όμως μου είπε η γιατρός ότι λόγω της υπερβολικής βιταμίνης Α που έχει πρέπει να το αποφεύγουμε γιατί ευθύνεται για τερατογένεση. Το μοιράζομαι μαζί σας γιατί μπορεί κάποια μανούλα να μην το γνωρίζει.

Ωχ και εγώ έφαγα την Κυριακή συκώτι πιστεύοντας οτι θα μου κανει καλό. Δεν το σκέφτηκα καν να ρωτησω τον γιατρό. Καλά που το ειπες σε ευχαριστουμε κοριτσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και γω θυμαμαι τις προηγούμενες φορες εκανα καμπυλη στον 6 μηνα.

Παντως εμενα μου ειχαν πει για ενα σπθτικο τεστ ανίχνευσης φυλου πιυ γινεται με σοδα και ουρα και το κανα πριν παω στο γιατρο και ηταν σωστο !

.Αν θες να το κανεις εστω για το χαβαλε πες μου να σου δωσω λεπτομέρειες

Εχω τη γιαγια μου και την πεθερά μου που κάνουν τις προβλέψεις τους... Η καθεμία λέει το δικό της βέβαια... η μία αγόρι η άλλη κορίτσι... χαχα!

Σύμφωνα με τη γιαγια, περιμένω αγόρι, γιατί είχα λίγο αίμα το δεύτερο μήνα.

Σύμφωνα με την πεθερά, περιμένω κορίτσι γιατί το ένιωσα νωρίς.

Διαλέγετε και παίρνετε!

Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό με τα ούρα ladyinred! Αλλά ως χημικός, μπορώ να προβλέψω το αποτέλεσμα... αγόρι θ μου δείξει... (θα ήθελα να ισχύει βέβαια).. Αν θέλετε σας το εξηγώ... χιχι


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας!!!!

Ειμαι κ εγώ εγκυουλα στην 18η εβδομάδα!!! Ο γιατρός μας μας είπε ότι έχουμε κοριτσάκι κ ΠΗΤστις 08/11. Μέχρι τότε πρέπει να κάνουμε αρκετή υπομονή και μακάρι να έρθουν όλα τέλεια και σε εμάς και σε όλες τις κοπέλες που περιμένουν τα μωράκια τους!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Πεταγομαι σα σφηνα απο τις μανουλες Ιουλιου καταρχας να σας ευχηθω με το καλο τα μωρακια σας, υγιη και γερα να ειναι και μια τελεια εγκυμοσυνη!!:)

Κι επισης να σας πω πως γεννατε τα καλυτερα και δυνατοτερα παιδια ΣΚΟΡΠΑΚΙΑ γιατι κι εγω σκορπακι ειμαι κι αμα δε παινεψω το σπιτι μου να πεσει να με πλακωσει!:D

Και καλα κουραγια... ειμαστε δυσκολα Αλλά τα καλυτερα παιδια!!:D


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειμαι καινουρια εγκυουλα στην παρεα και χαιρομαι πολυ που σας βρηκα και ειμαστε πολλες!

Ειμαι εγκυος πρωτη φορα σε διδυμακια διαμνιακα!! Θα τα υποδεχτουμε αν ολα πανε καλα πιθανοτατα 15-20 Νοεμβριου ,νωριτερα απο τις 40 εβδομαδες δηλαδη και με καισαρικη κιολας λογω διδυμακιων!! κι εγω μανουλα Νοεμβριου δηλαδη!

Αααα μαλλον αγορακια!! σημερα που εχω παλι γιατρο θα το ξαναψαξουμε!

Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες ευχομαι!

θα χαρω πολυ να λεμε τις χαρες μας και τις εγνοιες μας, φιλια πολλα!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σασα καλώς ήρθες με το καλό το κοριτσάκι σου το όμορφο! !!!!!!! :)

Maoam καλώς όρισες και εσύ! !! Τι τέλεια τα δίδυμακια σου!!!!!με το καλό να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου ...και Μ ένα πόνο κορίτσια! !! Καλά αποτελέσματα στον γιατρό σου εύχομαι για σήμερα! !

Nefeli2014 Σ ευχαριστούμε πολύ! !Κι εσύ μανούλα του Ιουλίου θα κάνεις καρκινακι η λιονταρακι;;; γιατί και τα δύο πολύ υυυυ καλά ζώδια είναι! !!!! Με το καλό να δεχτείς το μωρακι σου και Μ έναν πόνο σου εύχομαι! !!!! :) :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...