Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλησπερα κοιλιτσες μου τι κανετε! :D

Εμεις τρεχουμε με τη μετακομιση αν ολα πανε καλα το Σαββατο θα μπουμε επιτελους στο σπιτακι μας! 3 χρονια το φτιαχνουμε ε μα πια ουτε επαυλη να ηταν.. :P

Να καλωσορισω και εγω την Δελφις και τα γλυκα της διδυμακια τι ομορφα να εχουμε διδυμομανουλες στη παρεα μας! θα γεμισουμε με μπεμπακια τον Νομεβρη :rolleyes: Η Πητ που ανεφερες λογικα ειναι επειδη θα τα γεννησετε νωριτερα ε? επειδη εχω και εγω πητ 5/11 αλλα ειμαι 20 εβδομαδων...

20 εβδομαδων ρε φιλε.. ουτε που το καταλαβα ποτε εφτασα στα μισα! Σε μια βδομαδα παω για β-επιπεδου και εχω ψιλοαγχωθει δεν ξερω γιατι....

stardust καλωσηρθες και εσυ στη παρεουλα μας με τη ζωηρη σου μπεμπουλα :rolleyes:

Αναστασια μου εγω στις 18 εβδομαδες εκανα το 2ο γυρο αναλυσεων κυριως βλεπουμε αιμοσφαιρινη (που εχει πιασει πατο..) και τοξοπλασμα στο οποιο δεν εχω αντισωματα και πρεπει να το ελεγχουμε τακτικα.. και απο κει κ περα καθε 3 βδομαδες μονο αιμοσφαιρινη....

Για καμπυλη δεν μου εχει μιλησει ακομη ο γιατρος μου αλλα λογικα στις 25 εβδομαδες θυμαμαι πως γινεται. Στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν εκανα αλλα εκει που πηγαινα ηταν οτι να ναι...

Λιβελουλα υπεροχο το πινακακι ευχαριστω που το ανελαβες!

Φιλακια σε ολες!!!!

Linaki μου είσαι πολύ γλυκιά σε ευχαριστω πολυ!!!

Να χαίρεσαι το παιδακι σου, με το καλο να πάτε στ σπιτι σας να ζήσετε τ ποιο όμορφες στιγμές τ ζωη σας και πλέον με το μικρο μπεμπακι!!!!

Ετσι ακριβώς, κανονικα θα ηταν μεχρι τέλος Νοεμβρίου, αλλα τα διδυμακια συνήθως δεν φτάνουν τ 40 βδομαδες, μου ειπε ο γιατρός 5 Νοέμβρη θα ειναι καλα, αν παμε και παρα πανω βλέπουμε :):)

Ο αιματοκρίτης σου ποσο ειναι;; Εχω και εγω θεμα, πιστεύω να φτιάξει τωρα που περνω παρα πανω σιδηρο!


KqAkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! ! Χτες πήγαμε στον γιατρό! !!! Όλα τέλεια το μωράκι μεγαλώνει! ! Είναι 300γραμμαρια!! Μπήκα στον πέμπτο μήνα! ! Και είδαμε το φύλο κατά 99% ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!!! μας είπε θα το σιγουρέψου με εντελώς στην β -επιπέδου ..! Επειδή δεν μπορούσα λόγω δουλειών πιο νωρίς που μου είπε θα κάνω την επιπέδου στις 6 Ιουλίου!!!!! Χάρηκα παααραααααα πολύ! !!!!!! Γερά να ναι όλα τα νινακια μας!!!!!!! Και μετρήθηκα σε κιλά έχω βάλει μόνο 2!! (53 κιλά) από κοιλιά λίγα πράγματα φαίνεται μόνο χωρίς ρούχα ... σαν μπυροκοιλιτσα είναι! !!! Και τώρα έμεινε να σιγουρευτώ 100% στην επιπέδου ...να αρχίσουμε να περνουμε ρουχαλάκια στην μπέμπούλα! !!!!!! Εύχομαι να στε όλες σας καλά κορίτσια μου και τα μπεμπακια σας να μεγαλώνουν δυνατά! !!!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Λιβελουλα μου γλυκιά αν αλλάξεις το πίνακακι μπορείς να μου αλλάξεις ΠΗΤ 11-11 !! Και να προσθέσεις κοριτσακι;!! Σε ευχαριστώ πολύ! !!!! Καλημέρα! !!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ζωή μου μπράβο για την μπεμπούλα σου!

Λινάκι με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας!

Εχει πέσει πολλή βαρεμάρα στη δουλειά και είμαι και ψιλοάρρωστη και δεν την παλεύω... Θέλω να πάω σπιτάκι να κοιμηθώ... :(

Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός... Είμαστε σχεδόν στα μισά... Με έχουν πιάσει ήδη οι αγωνίες της γέννας... Υπερβάλλω ε?? Βέβαια προέχει η β επιπέδου... να δούμε επιτέλους ότι είναι όοοολα καλά, και μετά αγχωνόμαστε και για τα υπόλοιπα..

Ο αιματοκρίτης μου έχει φτάσει στο 31! Μου φαίνεται πολύ λίγο.. Είναι? Παίρνω δυο αμπούλες σίδηρο τη μέρα και μου κάνει εντύπωση... Να δω πόσο θα φτάσει τον άλλο μήνα.. Προσπαθώ να τρώω λίγο μοσχάρι, για να τον βοηθήσω..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ζωή μου μπράβο για την μπεμπούλα σου!

Λινάκι με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας!

Εχει πέσει πολλή βαρεμάρα στη δουλειά και είμαι και ψιλοάρρωστη και δεν την παλεύω... Θέλω να πάω σπιτάκι να κοιμηθώ... :(

Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός... Είμαστε σχεδόν στα μισά... Με έχουν πιάσει ήδη οι αγωνίες της γέννας... Υπερβάλλω ε?? Βέβαια προέχει η β επιπέδου... να δούμε επιτέλους ότι είναι όοοολα καλά, και μετά αγχωνόμαστε και για τα υπόλοιπα..

Ο αιματοκρίτης μου έχει φτάσει στο 31! Μου φαίνεται πολύ λίγο.. Είναι? Παίρνω δυο αμπούλες σίδηρο τη μέρα και μου κάνει εντύπωση... Να δω πόσο θα φτάσει τον άλλο μήνα.. Προσπαθώ να τρώω λίγο μοσχάρι, για να τον βοηθήσω..

O αιματοκριτης μου κι εμενα ηταν 32 πριν λιγο καιρο, η μαια μου ειπε να μην ανησυχω καθολου, δεν επαιρνα τιποτα τοτε εκτος απο φιλισιν. Την προηγουμενη εβδομαδα μου εδωσαν πολυβιταμινες. Θα τον ξαναμετρησω την επομενη εβδομαδα και θα σας πω.

Το μοσχαρι βοηθαει καλα κανεις που τρως και μου ειπαν οτι βοηθα και το αβγο! οσο κι αν δεν τα αντεχω πια, τρωω κανενα βραστο. Οτι μπορουμε κανουμε κι εμεις ;)


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΓαπητη μου anath !!σε ευχαριστώ πάραααα πολύυυυ! !!!

Έτσι όπως τα λες είναι περιμένουμε όλες μας τώρα την β επιπέδου! ! Είναι λογικό να αγχώνομαστε για την γέννα! ! Και εγώ αυτά σκεφτόμουν αυτές τις μέρες! ! Χα χα! ! ;) όσο για τον σίδηρο σου μην αγχώνεσαι. ..είναι τα σκαμπανεβασματα της εγκυμοσύνης! !!! Χαλαλι στα μπεμπακια μας !!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εμένα ο αιματοκρίτης είναι στο 31,7. Βέβαια μέχρι που έκλεισα τον τρίτο και λίγο μετά δεν έπαιρνα παρά μόνο φιλισίν. Τώρα ξεκίνησα, εδώ και 10 μέρες, αυτό το φάρμακο που συνδιάζει σίδηρο και φιλλικό οξύ. Πάντα στην εγκυμοσύνη πέφρτει ο αιματοκρίτης, όπως και τα λευκά αιμοσφαίρια που ανεβαίνουν, είναι σχεδόν νόμος. Μου είπε η γιατρός ότι πρέπει να ελέγχουμε και επίπεδα σιδήρου και φεριτίνης για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. Πολλές έγκυες έχουν χαμηλό αιματοκρίτη αλλά καλά επίπεδα σιδήρου και φεριτίνης. Έχει ίσως να κάνει και με την απορόφηση (φαντάζομαι εγω). Άλλο κάτι δεν παίρνω ακόμα. Ούτε ασβέστιο ούτε μαγνήσιο. Για το μαγνήσιο μου είπε πως αν δεν παθένω κράμπες δεν το χρειάζομαι το παραπανίσιο με φάρμακο. Για ασβέστιο όμως με πιέζει αλλά εγώ προτιμώ να το ρίχνω στα γιαούρτια. Όσο αντέξω. Σε λίγο καιρό ίσως το ξεκινήσω. Γενικά είμαι κατά των συμπληρωμάτων όταν δεν έχει έλλειμμα ο οργανισμός. Καλή συνέχεια κορίτσια και να μιλάτε γλυκά στα μωρά σας γιατί ήδη μας αντιλαμβάνονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εμένα ο αιματοκρίτης είναι στο 31,7. Βέβαια μέχρι που έκλεισα τον τρίτο και λίγο μετά δεν έπαιρνα παρά μόνο φιλισίν. Τώρα ξεκίνησα, εδώ και 10 μέρες, αυτό το φάρμακο που συνδιάζει σίδηρο και φιλλικό οξύ. Πάντα στην εγκυμοσύνη πέφρτει ο αιματοκρίτης, όπως και τα λευκά αιμοσφαίρια που ανεβαίνουν, είναι σχεδόν νόμος. Μου είπε η γιατρός ότι πρέπει να ελέγχουμε και επίπεδα σιδήρου και φεριτίνης για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. Πολλές έγκυες έχουν χαμηλό αιματοκρίτη αλλά καλά επίπεδα σιδήρου και φεριτίνης. Έχει ίσως να κάνει και με την απορόφηση (φαντάζομαι εγω). Άλλο κάτι δεν παίρνω ακόμα. Ούτε ασβέστιο ούτε μαγνήσιο. Για το μαγνήσιο μου είπε πως αν δεν παθένω κράμπες δεν το χρειάζομαι το παραπανίσιο με φάρμακο. Για ασβέστιο όμως με πιέζει αλλά εγώ προτιμώ να το ρίχνω στα γιαούρτια. Όσο αντέξω. Σε λίγο καιρό ίσως το ξεκινήσω. Γενικά είμαι κατά των συμπληρωμάτων όταν δεν έχει έλλειμμα ο οργανισμός. Καλή συνέχεια κορίτσια και να μιλάτε γλυκά στα μωρά σας γιατί ήδη μας αντιλαμβάνονται!!!!

Καλησπερα balou!! Εχεις δικιο για το σιδηρο, αλλα δεν μου εχει γραψει ποτε εξεταση... Ουτε εχει ανησυχησει ο γιατρος βεβαια.. Το ασβεστιο δεν ειναι κακο, θα σου χρειαστει ν εχεις αποθεμα κ μετα τη γεννα.. Ξερω κοπελα που δεν το επαιρνε κ μετα ειχε θεμα με τα δοντια της. Εγω το επαιρνα κ στο θηλασμο. Ενταξει, κ να το αρχισεις λιγο αργοτερα δεν πειραζει..

Φιλακια στο μωρο σου!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

anath ούτε εμένα δεν μου έχει κάνει ακόμα εξετάσεις για σίδηρό και φεριτίνη. Μόνο γενική αίματος έκανα που δίχνει τον αιματοκρίτη. Μου είπε ότι θα το ελέγξουμε την επόμενη φορά. Σίδηρο παίρνω 1 κάθε πρωί. Τώρα είμαι 17 εβδομάδων. Πριν, γύρω στην 13εβδ. είχα επισκεφτεί και άλλον γιατρό μέχρι να καταλήξω στη γιατρό που με παρακολουθεί, εκείνος μου είχε συστήσει 2 φορές την ημέρα να παίρνω σίδηρο χωρίς να χρειάζεται λέει να το δούμε με εξετάσεις. Γενικά η δουλειά του γιατρού είναι συμβουλευτική. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Με το 31,7 που είχα τώρα η γιατρός μου είπε 1 την ημέρα και μάλιστα δεν της φάνηκε χαμηλός για κατάσταση εγκυμοσύνης. Ούτως ή άλλως προς το τέλος της εγκυμοσύνης ξανανεβαίνει λίγο, εκτός αν έχεις το στίγμα. Και αυτό όχι μόνο χάρις των συμπληρωμάτων-χαπιών αλλά και λόγω μηχανισμού του οργανισμού όπως μου είχε εξηγήσει ο πρώτος γιατρός. Αυτό που λες για το ασβέστιο είναι σωστό. Μόλις μπω στον 5ο έχω αποφασίσει να το ξεκινήσω. Φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11..

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ..

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11 - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακια δίδυμα

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Sofia2002- ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11 Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..

vio.tz ΠΗΤ 26/11

Anastasia_L- ΠΗΤ 28/11..αγοράκι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ πόσο μ'αρέσει που έχουμε ενα τεράστιο πινακάκι!!!

Ευχομαι να ειναι ολα μας τα μωράκια γερά και τελειόμηνα!!!

Δελφίς καλως όρισες στην γλυκιά μας παρεούλα! Με το καλο τα δυδιμάκια σου! Διπλή προσοχη και για εσένα!!

Anastasia_L η καμπύλη ζακχάρου εδώ στην Ελλάδα ειναι μια απο τις 4 σημαντικές και υποχρεωτικές εξετάσεις κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Βεβαια αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι και το απολύτως σωστό για να γίνεται..

Ισως ο γιατρός σου ειναι αρκετά ικανοποιημένος απο τις τιμές του ζακχάρου σου και δεν σε βάζει στη διαδικασια της εξέτασης..

Γνωρίζω οτι και σε πολλες άλλες χωρες του εξωτερικού οι επισκέψεις στο γυναικολογο κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ειναι 2 ή 3!

Athkos εγω απλά θα εμπιστευόμουν τις οδηγίες του γιατρού μου! Παρόλα αυτά εάν θέλεις γενικότερα να ελέγχεις την "τοξικότητα" του φαρμάκου σου στο βρέφος υπάρχει ένα site στο οποίο γράφεις είτε την ουσία ή το όνομα του σκευάσματος και σου λέω το βαθμο ρίσκου που έχει! http://safefetus.com/index.php

Maoam μου!!! Πόσο τρυφερο προβληματάκι αυτο με τις επαφες!!! Τέτοια θέλω να μας απασχολούν!!! Κάνε οτι τράβάει η όρεξη σου και μη ξεχνάς υπάρχουν πολλοι τρόποι να τους ευχαριστήσουμε!! Οσο για το τοοπλασμα... ειναι ύπουλο πράγμα! Να προσέχεις πολύ τη διατροφη σου και μακρυά απο αλλαντικά και ωμά λαχανικά που δεν τα έχεις πλυνει εσυ πολυ καλα!

Linaki το καλο πραγμα αργεί να γίνει! Το σπιτάκι σας θα τελειώσει και θα ειναι ονειρικο!

Η αιμοσφαιρίνη και ο αιματοκριτης και εμενα εχουν πέσει απο μια μονάδα το καθενα.. το πρωτο ειναι 9,4 και το δευτερο 29,4. Οσο δεν ανυσηχει ο γιατρος μου ειμαι μια χαρα!

Ζωή π 300 γρ! ουάου!!! Μια χαρα η μπεμπουλα σας! Εγω απο κοιλιτσα αλλο πράγμα!! Τουμπανο!!! Το χαίρομαι ομως τοσο πολυ οσο δε φαντάζεστε! Οσο για τα κιλα πραγματικά ουτε που με ενδιαφέρουν! Αφου τα καλοκαιρινά μου ρουχαλάκια μου κανουν μια χαρουλα (οχι ολα εννοειται) πάει να πει οτι ειμαι σε καλο δρόμο!!

balou81 κάνε οτι θεωρεις σωστό! Ειναι οπως τα λες με τον αιματοκριτη! Εκει γυρω στον 7ο μηνα αρχιζει και πάλι να παίρνει τα πανω του! Κάνε τις εξετάσεις σου και εάν δεις έλλειψη ξεκινα! Εάν ολα ειναι καλα δεν υπάρει λογος!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα μεχρι στιγμης! Η τοσοδουλα μας δειχνει το παρόν καθε λιγο και λιγάκι με τρυφερά χτυπηματάκια! Μονο στο έντερο πονάω αρκετά συχνα αλλα κατα τ'αλλα ολα τέλεια! Ο φόβος με τον χαμηλο πλακουντα ακομα δεν μου έχει φυγει και καλα κανει μάλλον γιατι πρεπει να προσέχω αρκετα!

Σας φιλω όλες!:tongue:


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκιές μανούλες!!! Χάθηκα και εγώ!! Μετακομισουμε 1 Ιουλίου και έχω πολυ τρέξιμο! Σας διαβάζω όμως οπότε έχω λιγο χρόνο! Καλώς ήρθατε οι νέες μανουλες της παρέας! Χαίρομαι πολυ που εχουμε μαζευτεί πολλές και που φτάνουμε και τα μισά της εγκυμοσυνης μας! Εκανα κ εγώ γενική αιματος και ούρων και ευτυχώς ηταν ευχάριστη έκπληξη το οτι ο αιματοκρίτης μου πήγε απο το 31,6 στο 39,4!!!! Παίρνω και εγώ αυτόν τον σίδηρο που ειναι μαζί με φυλλικό οξύ 2 φορές την ημέρα και με μεγάλη προσοχή στα γαλακτοκομικά πριν και μετα και απ΄οτι φαινεται απέδωσε καρπούς! Έπαιρνα αμπούλες στην αρχή αλλα δεν είχαν βοηθήσει και πολυ! Επίσης έχω ξεκινήσει και ασβέστιο! Το νινακι μου ειμαι σχεδόν σίγουρη οτι το νιώθω να κουνιέται αλλα ανυπομονώ να δίνει κλωτσιες για να ειμαι σίγουρη οτι ειναι αυτο!! Σε μερικές μέρες έχω ραντεβού για υπέρηχο και 15 Ιουλίου έχω κλείσει για τον β΄ επιπεδου!!! Όπως όλες σας ανυπομονώ και εγώ πολυ! Ααααα.. Και απο κοιλίτσα εγώ έχω φουσκώσει αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Γειάσας κορίτσια!!

Μέχρι πριν από 2 ώρες είχα την εντύπωση ότι θα ήμουν μανούλα Νοέμβρη!! Τελικά έκανα λάθος! Το αγοράκι μας θα έρθει μία βδομάδα νωρίτερα από ότι υπολογίζαμε (λάθος ημέρα τελ. Περιόδου! Τι χαζή! :P)

Έτσι μετακομίζω στις μανούλες Οκτωβρίου!! Να στε καλά μανούλες και με το καλό να έρθουν τα μπεμπέκια σας!! :*


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο μ'αρέσει που έχουμε ενα τεράστιο πινακάκι!!!

Ευχομαι να ειναι ολα μας τα μωράκια γερά και τελειόμηνα!!!

Δελφίς καλως όρισες στην γλυκιά μας παρεούλα! Με το καλο τα δυδιμάκια σου! Διπλή προσοχη και για εσένα!!

Anastasia_L η καμπύλη ζακχάρου εδώ στην Ελλάδα ειναι μια απο τις 4 σημαντικές και υποχρεωτικές εξετάσεις κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης

Βεβαια αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι και το απολύτως σωστό για να γίνεται..

Ισως ο γιατρός σου ειναι αρκετά ικανοποιημένος απο τις τιμές του ζακχάρου σου και δεν σε βάζει στη διαδικασια της εξέτασης..

Γνωρίζω οτι και σε πολλες άλλες χωρες του εξωτερικού οι επισκέψεις στο γυναικολογο κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ειναι 2 ή 3!

Athkos εγω απλά θα εμπιστευόμουν τις οδηγίες του γιατρού μου! Παρόλα αυτά εάν θέλεις γενικότερα να ελέγχεις την "τοξικότητα" του φαρμάκου σου στο βρέφος υπάρχει ένα site στο οποίο γράφεις είτε την ουσία ή το όνομα του σκευάσματος και σου λέω το βαθμο ρίσκου που έχει! http://safefetus.com/index.php

Maoam μου!!! Πόσο τρυφερο προβληματάκι αυτο με τις επαφες!!! Τέτοια θέλω να μας απασχολούν!!! Κάνε οτι τράβάει η όρεξη σου και μη ξεχνάς υπάρχουν πολλοι τρόποι να τους ευχαριστήσουμε!! Οσο για το τοοπλασμα... ειναι ύπουλο πράγμα! Να προσέχεις πολύ τη διατροφη σου και μακρυά απο αλλαντικά και ωμά λαχανικά που δεν τα έχεις πλυνει εσυ πολυ καλα!

Linaki το καλο πραγμα αργεί να γίνει! Το σπιτάκι σας θα τελειώσει και θα ειναι ονειρικο!

Η αιμοσφαιρίνη και ο αιματοκριτης και εμενα εχουν πέσει απο μια μονάδα το καθενα.. το πρωτο ειναι 9,4 και το δευτερο 29,4. Οσο δεν ανυσηχει ο γιατρος μου ειμαι μια χαρα!

Ζωή π 300 γρ! ουάου!!! Μια χαρα η μπεμπουλα σας! Εγω απο κοιλιτσα αλλο πράγμα!! Τουμπανο!!! Το χαίρομαι ομως τοσο πολυ οσο δε φαντάζεστε! Οσο για τα κιλα πραγματικά ουτε που με ενδιαφέρουν! Αφου τα καλοκαιρινά μου ρουχαλάκια μου κανουν μια χαρουλα (οχι ολα εννοειται) πάει να πει οτι ειμαι σε καλο δρόμο!!

balou81 κάνε οτι θεωρεις σωστό! Ειναι οπως τα λες με τον αιματοκριτη! Εκει γυρω στον 7ο μηνα αρχιζει και πάλι να παίρνει τα πανω του! Κάνε τις εξετάσεις σου και εάν δεις έλλειψη ξεκινα! Εάν ολα ειναι καλα δεν υπάρει λογος!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα μεχρι στιγμης! Η τοσοδουλα μας δειχνει το παρόν καθε λιγο και λιγάκι με τρυφερά χτυπηματάκια! Μονο στο έντερο πονάω αρκετά συχνα αλλα κατα τ'αλλα ολα τέλεια! Ο φόβος με τον χαμηλο πλακουντα ακομα δεν μου έχει φυγει και καλα κανει μάλλον γιατι πρεπει να προσέχω αρκετα!

Σας φιλω όλες!:tongue:

Καλησπερα κοριτσια μου :):)

Λιβελουλα μου καλως σας βρήκα!υπέροχο το πινακακι σε ευχαριστω που πέρασες κι εμενα μεσα!!!!

Ναι προσέχω διπλα ;):)

Απο αιματοκρίτη κι εγω 29,7 εχω αλλα οπως το είπες κι εςυ ο γιατρός μου δεν ανησυχεί!! Αααχ αυτα τα φτερουγισματα ειναι υπέροχα, ανυπομονώ κι εγω να γίνουν εντονότερα!!!

Με το εντερο εχω θεμα απο τ αρχη,απ οταν έκλεισα τ 4ο ομως ειμαι λιγο καλυτερα, μετατοπιζονται ολα.

Απο κοιλιτσα φουυυυλ χιχιχι!!!


KqAkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...