Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω σημερα λιγο ηθελα να τον βγαλω εξω στο σπιτακι του σκυλου, μη κρυωνει κι ολας! Τον ατιμο απ τις 4.3 που ξυπνησε κ εφαγε, δεν ξανακοιμηθηκε... μιση ωρα, ενα τεταρτο κ μουρμουραααα πο πο πο!! Μου σπασε τα νευρα.. Αιντε να δουμε τι θα γινουμε σημερα... Καφε δεν εχω φχαριστηθει..


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα fairy μου.. Λοιπον, το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπισα κ εγω στην αρχη, αυτο δεν σημαινει οτι σημερα που μιλαμε το στηθος μου ειναι τσιτα το απογευμα.. Απλα το χειριστικα αναλογα. Λοιπον, το στηθος εχει την ταση προς τις απογευματινες ωρες να ειναι σχετικα πιο αδειο.. Εχει ισως κουραστει ολη τη μερα τραβα τραβα.. Οταν λοιπον κ ο δικος μου εκανε τα ιδια, κ μιλαμε εκλαιγε για ωρες, κλαμα αυτος, κλαμα κ εγω, πιστευα οτι πεινουσε κ αγχωνομουν. Μου ειπε λοιπον ο γιατρος να μην τον ταιζω νωριτερα απο 2.5 ωρες απ την ωρα εναρξης του θηλασμου (εγω τηρω 3ωρο). Βεβαια κ παλι το βραδυ ειναι πιο μαλακο, αλλα δεν δειχνει να μην χορταινει ο μικρος.. Εαν παλι του τη δωσει κ αρχισει να κλαιει μασουλωντας τα χερια του αλλα παρολα αυτα δεν θελει να πιασει στηθος, τον κουναω του μιλαω περναει λιγη ωρα κ μετα τον βαζω πανω, τρωει κ κοιματε σαν να μην συμβαινει τιποτα..

Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι.. δοκιμασε να δεις αν θα σε βολεψει κατι τετοιο κ απλα τσεκαρε το βαρος της καθε βδομαδα.. Αν εχει παρει το επιθημητο βαρος, τοτε εισαι καλυμενη..

Έτσι κι αλλιώς η μπέμπα απο μόνη της πλέον τρώει ανά τρίωρο σχεδόν....και νωρίτερα να θέλει δε με πειράζει...

Το θέμα είναι οτι εκείνες τις ώρες στο 2λεπτο φεύγει απο το στήθος και γίνεται μωβ απο το κλάμα αν δεν της δώσω πιπίλα...

Αυτό είναι το άγχος μου....μήπως ξεγελιέται με την πιπίλα και μένει πεινασμένη επειδή δεν έχει υπομονή να καταβάλλει λίγη προσπάθεια για να κατέβει το γάλα...

έχουμε γιατρό την άλλη εβδομάδα...άντε να δω το βάρος της μήπως και ηρεμήσω!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο τα κουκου που εχουν μεσα προιοντα της medela.Τωρα δεν ξερω αν εχετε στην αθηνα Κουκου ομως...

Νομίζω όχι. Ευχαριστώ πάντως Ζωούλα!

Πάμε να ετοιμαστούμε για να πάμε για εμβόλιο!

Τα λέμε αργότερα, φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμιά σας δεν έχει μαύρο; :D

Εγώ Μαράκι δε φοράω σουτιέν θηλασμού!

Βολεύομαι με απλά ελαστικά! ένα τσακ και κατεβαίνει και κάνει μαμ η μπεμπα!

Εννοείται όταν βγαίνουμε ε?

Γιατί στο σπίτι δε φοράω!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

ποπο εκανα μιση ωρα να σας διαβασω...

maria_s κ εγω λεω απο φεβρουαριο μαρτιο να την παω στο δικο της δωματιο οπως και να χει σιγουρα μετα τους 6 μηνες που ειπε και ο παιδιατρος κ εμενα οριακα χωραει στη καλαθουνα.

female κ εγω το ιδιο δε θελω να τη παω στο δικο της δωματιο ακομη αλλα στη κρεβατοκαμαρα μας δε χωραει η κουνια της.της εχουμε παρει κ λικνο αλλα δε της αρεσει καθολου δοκιμασα να της βαλω παιχνιδακια περιστρεφομενα με μουσικη το μεσημερι καθεται καμια ωριτσα τα χαζευει και ψιλοκοιμαται αλλα για βραδυ δε καθεται.σκεφτομαι να παρω παρκοκρεβατο και να την εχω εκει μεχρι να κλεισει χρονο...τι λετε?ρε γμτ φοβαμαι μη παθει τπτ στον υπνο της ειναι μικρη ακομα...δε μπορω να κοιμηθω αν δεν την ακουω...

honey κ εμεις εχουμε ενδοεπικοινωνια αλλα μια φορα που τη χρησιμοποιησαμε εκανε παρασιτα..

froggy σχετικα με το εμβολιο της νεας γριππης ο παιδιατρος ειπε να μη το κανουμε μονο αν υπαρξει επιδημια και αυξηση κρουσματων αλλα εγω που δουλευα πανω στη γριππη πριν μεινω εγκυοσ γνωριζοντας τα πραγματα εκ των εσω(αν κ εχω να παω στη δουλεια 10 μηνες) δε θελω να το κανω γιατι εχει παρενεργειες μεχρι και σκληρυνση κατα πλακας μπορει να κανει...ελπιζω να μη χρειαστει πραγματικα να το κανουμε...συμφωνω με την evmo τα μμε διογκωνουν τα πραγματα υπερβολικα.

sunny ποιο εμβολιο κανατε?εμεις χτες καναμε τη δευτερη δοση απ το tetravac κ ελπιζω να μην ανεβασει πυρετο παλι οπως στη πρωτη.

makari na erthei να σου ζησει το μωρακι σου!για τους κολικους που σ εμας δεν ηταν εντονοι και σπανια ειχαμε διναμε χαμομηλακι και αγκαλιτσα μετα βολταραμε στο δωματιο.

οσο για τα κιλα της εγκυμοσυνης εχω να χασω αλλα 10 ακομη μεχρι να φτασω τα κιλα που ειχα πριν...πηρα ολοκληρα 22 κιλα κ εφτασα να γεννησω οταν ειμουν 92!!αστα...πραγματικα σας ζηλευω...

σημερα καναμε εξεταση για ουρολοιμωξη γιατι η μικρη εδω και 10 μερες δε παιρνει βαρος...τα ιδια εκανε και το πρωτο μηνα τοτε της ειχαμε δωσει epadoren για μικρου βαθμου γοπ και ειχε βελτιωθει..ειμαστε 3 μηνων και κατι και μολις 4450!

σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα τα γραφω μαζεμενα γιατι δεν εχω πολυ χρονο με τη μικρη ετσι κ ξυπνησει κ δε με βρει διπλα της μασ ακουει ολη η γειτονια...

φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Ουτε εμενα ενεργοποιηθηκε ο παλιος μου λογαριασμος και ανοιξα καινουργιο. Ξανασυστηνομαι λοιπον η παλια mitsi1 εγινε Αnna1979. Μεγειες το καινουργιο καφε. Sunny καλωσηρθες στο καφε και στην κουβεντουλα. Τα μηνυματα και γω μολις συνδεθηκα τα βλεπω αναποδα απο το τελευταιο στο πρωτο γιατι;;

γεια σου mitsi μου.ωχ δεν μπορω να συνηθισω το καινουριο σου ονομα!

Sunny για ξαναπες για το ποσο και ποσα γευματα πρεπει να κανουν τα μωρακια αναλογα με τους μηνες. Τα βλεπω αναποδα τα μηνυματα και πού να το ψαχνω τωρα αυτο που εγραψες. Μειωνονται δηλαδη οσο μεγαλωνουν ε;; Και ρωτουσα και γω τον αντρα μου μα πώς ειναι δυνατον να τρωει λιγοτερα γευματα οσο μεγαλωνει.

με καλυψε η froggy....ενας μπουσουλας ειναι αυτο οκ?γιατι εμενα ας πουμε ενω επρεπε να τρωει 700 ετρωγε 900.

Πωπω ακριβώς το ίδιο και δω...

Τώρα είναι η 1η φορά που κοιμάται σερί 1 ώρα μέσα στη μέρα...ακόμα κοιμάται...:confused:

Και αυτό το 110 για τα 3 μηνών που είπατε πριν τι είναι??

110 φορες επι το βαρος της....αν ειναι ας πουμε 6 κιλα πρεπει περιπου να τρωει 660 ml ολη την ημερα.

Και μενα το κανει αυτο το παλιοκοριτσο!

Αφου εχθες το βραδυ της τα κραταγα με το χερι μου και με το αλλο την κουναγα ταυτοχρονα προσεχα να μην της φυγει και η πιπιλα απο το στομα και κοιμηθηκε...ελεος!!!!!!!!

Δηλαδη το 150μλ/κιλό δεν παίζει μάλλον ε?

150 ειναι οταν ειναι νεογεννητα....παιζει και αυτο απλα βλεπω την δικια μου που ειναι σουπερ φαγανη και δεν τρωει πια τοσο....

αυτό το κάνει κ η δική μου!

να μην πω και για το οτι τραβάει τα μάτια της...τις προάλλες είχε πιάσει το μάτι και το είχε τραβήξει όλο κάτω! γιαυτό κι εγώ τις φοράω γαντάκια και το βράδυ για να κοιμηθεί απαραιτήτως φάσκιωμα! αλλιώς δεν κοιμάται!

αιματα ετρεχαν απο εμας!αχ τι ωραια ολα τα παιδακια το κανουν!και ποια ειναι η λυση?

Και εμεις με γαντια τον εχουμε μεχρι να μαθει οτι αυτα τα χερια ειναι δικα του.Μια φορα αυτογρατζουνηθηκε πολυ κοντα στο ματι και ματωσε και απο τοτε σπανια εχει τα χερια εξω...

α οχι εμενα εξακολουθει να κοπανιεται!

Πως ανεβάζεις βίντεο στο you tube??

Θελω να σας δείξω το παλαβό τι κάνει να μου πείτε αν είναι οκ.

αχ ναι για να δουμε!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία_s "αστεροειδή γλυκάνισο" βρήκε ο άντρας σου για τη συνταγη?????

πουλανε τα σουπερ τετοιο πράγμα? πρωτη φορα το ακουω παντως..:(:confused:

Σουτιεν εγω πηρα απο mothercare σετ των 2 (λευκο & μαυρο) και ειμαι πολυ ευχαστημένη.

Εχουν και τα h&m παλι σετ με 20 ευρο νομιζω ειχα παρει οταν ειχα κατεβει Αθηνα το Πάσχα αλλά τελικά δε μου κάνουνε..

Χρησιμοποιω πολύ και μπουστάκια που ειναι μαλακά ειδικα για το βράδυ στον υπνο γιατι πολλές φορες τα σουτιέν με κοβουνε.

Επεξεργάστηκαν by Anstef
Link to comment
Share on other sites

αιματα ετρεχαν απο εμας!αχ τι ωραια ολα τα παιδακια το κανουν!και ποια ειναι η λυση?

Με τα γαντάκια καλυτέρεψε το πράγμα!

εξακολουθεί να τραβιέται αλλά τουλάχιστον δε ματώνει πλέον!

αχ και έλεγα οτι μόνο η δική μου τα κάνει αυτά και τη φωνάζω τρελοκαμπέρω!!! (χαχαχα πολύ αστεία λέξη φαίνεται όταν είναι γραμμένη!)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά Λιζάκι τον δικό μου όντως τον πειράζουν τα γαλακτοκομικά. Τα έκοψα πάλι και συνήλθε. 3-4 μέρες που έτρωγα τρελλάθηκε στα πονάκια ψευτοκολικούς και στις γουλιές και στους εμετούς...

όλα τα άλλα δεν τον ενοχλούν...

ολα τα κοψατε Μαρακι? ή μονο το αγελαδινο?

Link to comment
Share on other sites

Με τα γαντάκια καλυτέρεψε το πράγμα!

εξακολουθεί να τραβιέται αλλά τουλάχιστον δε ματώνει πλέον!

αχ και έλεγα οτι μόνο η δική μου τα κάνει αυτά και τη φωνάζω τρελοκαμπέρω!!! (χαχαχα πολύ αστεία λέξη φαίνεται όταν είναι γραμμένη!)

εγω την λεω τζαναμπετισσα και η μαμα μου θυμωνει!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

elizabeth καναμε την 1η δοση απο το infanrix hexa και την 1η δοση απο το rotarix που ειναι για την γαστρεντεριτιδα....

βρε κοριτσια καμια λυση για να μην κοπαναει τα χερια της υπαρχει?να την φασκιωσω?ουτε που ξερω πως γινεται...


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα..στην αρχη τρομαξα μεχρι να καταλαβω τι ειναι!!!

καλημερα κοριτσια! εγω περιμενω αποτελεσματα απο εξετασεις ουρων της μικρης για να ηρεμησω(ουρολοιμωξη). αν και εχ8ες εφαγε καλυτερα. η δικια μου πινει απο 120-150-180 το γευμα αλλα κανει 4-5γευματα, αυτα οταν ειναι στα καλα της γιατι τελευταια πινει μονο 3 γευματα


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/np42tHj.jpg[/IMG][IMG]http://lb5m.lilypie.com/np42p2.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb4m.lilypie.com/XVksp3.png[/IMG][/URL]





[URL="http://www.TickerFactory.com/"]

[/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...