Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Θέλω και γω να εξαρτιόμαστε από μια πιπίλα! Εγώ αν κάνω πως του τη δίνω μας ακούει όλη η γειτονιά. Σήμερα πάω να πάρω της nuk μπας και δούμε προκοπή...

Μαράκι πίστεψε με δε θέλεις!

θα τρέχεις και δε θα φτάνεις!

εγώ της βάζω την πιπίλα και μια χαρά...μετά της πέφτει, άντε να της την ξαναδώσω για να μην κλαέι...

Έχει πάρει χαμπάρι οτι όποτε της πέφτει τρέχω να της τη δώσω και πολλές φορές τη φτύνει επίτηδες για να της δίνω σημασία...για να βάλω πλυντήριο, μου πήρε 15 λεπτά με το βάλε-βγάλε της πιπίλας!!!

εμείς έχουμε τη χάνιμπαλ της chicco!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Λιζακι welcome,αχ ακομη σας ταλαιπωρει αυτο το πραμα, ποτε περνάει βρε κορίτσι?

Ευχομαι πολυ γρηγορα να γινει καλα η μπεμπουλα σου!

Παντως το πιπιλισμα δε νομιζω οτι αυξανει την παραγωγη,ετσι διαλαλούν στο τοπικ του θηλασμου αλλά εγω προσωπικά δε συμφωνω..και άσε που για να το κοψεις μετά πρέπει να μαρτυρήσεις η χριστιανη.Να λειπει το βυσσινο!

Τα στηθη πάντως οταν εδραιωθει ο θηλασμος δεν αποθηκευουν πια τόσο πολύ γάλα,οποτε για αυτο τα νιωθεις άδεια και μενα ετσι ειναι σχεδον μονιμα αλλά σιγουρα τρωει το ανθρωπάκι αφου ακουω και καταπινει.

Αν σας πω εγω τη μακακία εκανα προχθες...λεει ο αντρας μου να της κοψει τα νυχια και παω και του την παιρνω λεγοντας του "δε σου εχω καμια εμπιστοσυνη!!!!!!" ξεκιναω λοιπον και της τα κοβω...και στο μικρο το δαχτυλάκι αρχιζει και τρεχει αίμα,προφανως την εκοψα..τι προφανως δηλαδη σιγουρα..ετρεξα στο μπάνιο να μη με δει ο άντρας μου γιατι ποιος τον άκουγε μετά, της εβαλα οινοπνευμα και το αιμα να μη σταματάει..χεστηκα πάνω μου..εκεινη ευτυχως δεν εκλαψε καθολου...με τα πολλά μετα απο λιγο σταματησε..αλλά η τρομάρα που πήρα δεν περιγράφεται.

καλα που δε σε πηρε γραμμη ο αντρας σου, τι θα ακουγες δεν λέγεται :P!!!

Λιζάκι περαστικα γρήγορα κοπέλα μου. είναι αγχος αυτό που περνάς....:(

Link to comment
Share on other sites

Λιζακι welcome,αχ ακομη σας ταλαιπωρει αυτο το πραμα, ποτε περνάει βρε κορίτσι?

Ευχομαι πολυ γρηγορα να γινει καλα η μπεμπουλα σου!

Παντως το πιπιλισμα δε νομιζω οτι αυξανει την παραγωγη,ετσι διαλαλούν στο τοπικ του θηλασμου αλλά εγω προσωπικά δε συμφωνω..και άσε που για να το κοψεις μετά πρέπει να μαρτυρήσεις η χριστιανη.Να λειπει το βυσσινο!

Τα στηθη πάντως οταν εδραιωθει ο θηλασμος δεν αποθηκευουν πια τόσο πολύ γάλα,οποτε για αυτο τα νιωθεις άδεια και μενα ετσι ειναι σχεδον μονιμα αλλά σιγουρα τρωει το ανθρωπάκι αφου ακουω και καταπινει.

Αν σας πω εγω τη μακακία εκανα προχθες...λεει ο αντρας μου να της κοψει τα νυχια και παω και του την παιρνω λεγοντας του "δε σου εχω καμια εμπιστοσυνη!!!!!!" ξεκιναω λοιπον και της τα κοβω...και στο μικρο το δαχτυλάκι αρχιζει και τρεχει αίμα,προφανως την εκοψα..τι προφανως δηλαδη σιγουρα..ετρεξα στο μπάνιο να μη με δει ο άντρας μου γιατι ποιος τον άκουγε μετά, της εβαλα οινοπνευμα και το αιμα να μη σταματάει..χεστηκα πάνω μου..εκεινη ευτυχως δεν εκλαψε καθολου...με τα πολλά μετα απο λιγο σταματησε..αλλά η τρομάρα που πήρα δεν περιγράφεται.

Εκεί το διάβασα και γω, τι να σου πώ...

Αυτό με τα νύχια το έπαθα. Και ήμουν και μόνη στο σπίτι και ο ροκαμπιλάς ούρλιαζε λες και τον έσφαζαν! Betadin έβαλα τελικά και σταμάτησε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριώ. Πάτε καλύτερα με τα πονάκια;

Την ίδια ζυγαριά πήρα και γω από το bimbo. Είναι πολύ καλή, ελάχιστη απόκλιση μου βγάζει με αυτή του γιατρού.

Μαράκι είμαστε καλύτερα. οι κολικοί εδώ και 3 μέρες περίπου εχουν μειωθεί αλλά πονάμε ακομα με τα αέρια και τα κακακια. ελπίζω με τον καιρό να φτιάξουν όλα!

εσείς όλα καλα απ' ότι διαβάζω ε? και εγω πιπίλα της nuk του έχω και θέλει μόνο αυτές αν και γενικά δεν ειναι πολύ φανατικός...

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ... ελπίζω να μην παθει τιποτα το καμάρι μου. το είχα βαλει το φρεσκοαντλημενο για λιγα λεπτα στο ψυγειο. ας ελπίσουμε να ειναι καλά, αγχώθηκα τωρα

ευχαριστω παντως παραμυθενια μου για την απαντηση ;)

Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι! αφού το είχες βάλει και το φρεσκοαντλημένο έστω και για λίγο στο ψυγείο, τουλάχιστον θα είχε δροσίσει!

Την επόμενη φορά θα ξέρεις! ;)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιλάει με τη πετσέτα?????όλα τα λεφτά sunny!ωραία η μπουμπού, αλήθεια πώς την λες? εγώ τη πρόλαβα σε φωτο μια μέρα! τέλεια μαγουλάκια!

το απόγευμα θα τους πάω και τους δύο στο γιατρό για τσέκινγκ!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι είμαστε καλύτερα. οι κολικοί εδώ και 3 μέρες περίπου εχουν μειωθεί αλλά πονάμε ακομα με τα αέρια και τα κακακια. ελπίζω με τον καιρό να φτιάξουν όλα!

εσείς όλα καλα απ' ότι διαβάζω ε? και εγω πιπίλα της nuk του έχω και θέλει μόνο αυτές αν και γενικά δεν ειναι πολύ φανατικός...

Του δίνεις λίγο χαμομηλάκι για να ενεργηθεί χωρίς πονάκια; Σε μας λειτούργησε όταν ζοριζόταν με τα αέρια και τα κακάκια.

Καλά είμαστε, έχουμε το πρώτο εμβόλιο σήμερα.

Του πήρα avent, chicco και δεν τις θέλει και μου είπαν οι κοπέλες χθες για τις nuk και λέω να τις δοκιμάσω.

Καλή είναι η πιπίλα που και που, γι'άυτό οι φίλοι μου την λένε pacifier ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ελπιζω να εχετε μπει σε φυσιολογικους ρυθμους, διοτι εγω εξακολουθω να κοιμαμαι 21.00-01.00 και να ειμαι σαν ζομπι, δεν βγαινω εξω, δεν τρωω κιολας καλα αφου δεν ξερουμε τι την πειραζει. Εχω να δω ανθρωπο απο τον Ιουλιο!

Δεν παραπονιεμαι ομως, ειναι πολυ καλο μωρακι, δεν φταιει εκεινη...αυτη η βρωμοΓΟΠ φταιει...

Λίζα σε καταλαβαίνω...τα ίδια κ χειρότερα περνάει η αδερφή μου με τη ΓΟΠ αλλά σε εκείνη είναι πιο βαριά η ΓΟΠ...

έχουν περάσει τρελη ταλαιπωρία κ ειδικά η μπέμπα που πάθαινε κ συχνά οισοφαγίτιδες...πόνος άστα να πάνε...

όπως βλέπεις υπάρχουν κ χειρότερα οπότε κουράγιο!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

πωπω τι παλιόκαιρος είναι αυτός σήμερα???

Κορίτσια είμαι στεναχωρημένη...δεν ξέρω τι να κάνω...

Καταρχήν έχουμε το θέμα του ύπνου της μπέμπας...αρνείται να κοιμηθεί όλη τη μέρα....χθες απο τις 12:15 το μεσημέρι ξανακοιμήθηκε στη μια το βράδυ!

Και επειδή κατά τη διάρκεια της μέρας προφανώς νύσταζε αλλά δεν κοιμόταν, είχαμε γκρίνια....συνέχεια όμως...

Και μετά είχαμε το άλλο...κατά τις 7-8 το βράδυ κάθε μέρα αισθάνομαι και τα δυο στήθη τελείως άδεια....και όταν βάζω τη μικρή εκείνες τις ώρες να θηλάσει, τσαντίζεται που πρέπει να καταβάλλει προσπάθεια για να φάει και τελικά καταλήγει με την πιπίλα στο στόμα...

Και αγχώνομαι εγώ γιατί δε μπορώ να καταλάβω πότε και αν χορταίνει...

αφού κλαίει απο γκρίνια συνέχεια και δεν ξέρω πότε είναι και απο πείνα!

Δεν ξέρω τι να κάνω...

πάντως απο βρεγμένες πάνες είναι εντάξει...τα κακά μας ελλατώθηκαν πάρα πολύ. Χθες δεν έκανε καθόλου και σήμερα το πρωί που έκανε, ήταν λίγα...

ουφ...έχω αγχωθεί...

να πάρω μαγιά μπύρας να αυξήσω την παραγωγή μου????

Καταρχην καλημερα!Πολλα γραψατε ρε κοριτσια παλι!!!!

Το σταδιο του αδειου στηθους το περασα και εγω το βραδυ κατα της 9 περιπου και παντα ημουν ετοιμη να του δωσω ξενο.Αλλα εκανα υπομονη.Περνουσε κανενα μισαωρο και κατεβαινε λιγο γαλα ετσι τον ταιζα.Επινα βεβαια και το μεσημερι μια μπυρα χωρις αλκοολ και τωρα ειμαστε μια χαρα!

Και μην ανησυχεις για το βαρος θα το καταλαβαινες πολυ καλα οτι το παιδι σου πειναει....Δεν τα αφηνουν τα μωρακια κατι τετοιο να περασει απαρατηρητο


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μην ανησυχεις για το βαρος θα το καταλαβαινες πολυ καλα οτι το παιδι σου πειναει....Δεν τα αφηνουν τα μωρακια κατι τετοιο να περασει απαρατηρητο

Σε αυτό στηρίζομαι κι εγώ κ κρατιέμαι να μη δώσω ξένο.

Πιστεύω οτι αν πεινούσε θα έκλαιγε κ δε θα αρκούνταν στην πιπίλα...

Μάλλον θα αρχίσω κι εγώ τις μπύρες!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Λιζάκι τον δικό μου όντως τον πειράζουν τα γαλακτοκομικά. Τα έκοψα πάλι και συνήλθε. 3-4 μέρες που έτρωγα τρελλάθηκε στα πονάκια ψευτοκολικούς και στις γουλιές και στους εμετούς...

όλα τα άλλα δεν τον ενοχλούν...

Αχ ρε συ μαρια και εμενα σημερα εχει πεθανει στα ρεψιματα και στις γουλιες(εννοειται με κλαμα ατελειωτο) Τι βολτες τι κουνημα τα παντα εκανα(μ'αρεσει που χθες φοβομουν μη κακομαθει)Εντω μεταξυ τρωω λαχανο τις τελευταιες μερες και μια και μυριζει και το γαλα μου φανταζομαι οτι αυτο θα τον πειραξε.επισης χθες εμε πονεσε το στομαχι μου πολυ.Σαν να με πειραξε κατι που εφαγα.Υπαρχει περιπτωση αυτο να περναει και στο μωρο?

Τωρα ευτυχως κοιμηθηκε λιγακι να ηρεμισω λιγο γιατι παλι τα ειδα ολα


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...