Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια ελπιζω να εχετε μπει σε φυσιολογικους ρυθμους, διοτι εγω εξακολουθω να κοιμαμαι 21.00-01.00 και να ειμαι σαν ζομπι, δεν βγαινω εξω, δεν τρωω κιολας καλα αφου δεν ξερουμε τι την πειραζει. Εχω να δω ανθρωπο απο τον Ιουλιο!

Δεν παραπονιεμαι ομως, ειναι πολυ καλο μωρακι, δεν φταιει εκεινη...αυτη η βρωμοΓΟΠ φταιει...

Παντως, με αυτους τους ρυθμους, οχι μονο εχασα τα κιλα της εγκυμοσυνης αλλα και αλλα δυο!!!!!!! Ειμαι 52 κιλα...

Καφεδακι δεν την πειραζει τη δικια μου κοριτσια, περιεργως. Ουτε η σοκολατα. Μεχρι στιγμης εχω εντοπισει επιδεινωση ή αλλα συμπτωματα με κρεμμυδια, πορτοκαλι, ισως και με γαλακτοκομικα, ακομα δεν ειμαι 100% σιγουρη για το τελευταιο....

Honey μου ελπιζω να ειστε 100% καλα πλεον!

Link to comment
Share on other sites

τυχερή είσαι!

εμένα αν ξυπνήσει, είναιν δρόμος χωρίς επιστροφή! δύσκολα θα ξανακοιμηθεί!

Γιαυτό το βράδυ που τη σηκώνω για να φάει, την αλλάζω μέσα στα σκοτάδια και χωρίς να της μιλάω καθόλου...στις αρχές έκανα το λάθος και τις έλεγα τραγούδια και μετά για καμιά ώρα είχαμε πανηγύρια...τρελό περπάτημα κάτω απο τον απορροφητήρα μέχρι να ξανακοιμηθεί!

Πάνε τα ωραία μου κιλάκια απο την εγκυμοσύνη...εξανεμίστηκαν...και ήθελα να μου μείνουν 5-6...

17 κιλά έφυγαν στο πι και φι επειδή η δεσποινίς μου είχε αυπνίες!!!

Same here :) 15 exasa...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ Λιζάκι με πρόλαβες....

Ρε συ Λιζάκι, όλη αυτή η ταλαιπωρία με γοπ μέτρια?? Σίγουρα?? Στον υπέρυχο πόσες παλλινδρομήσεις έκανε?? Σχετικό βέβαια....σε άλλα γεύματα μπορεί να κάνει 2 σε άλλα 12...


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς το Λιζάκι!

Χμμμμ η δικιά μου κοιμαται οπου κ να την αφησω, οκ, αλλα το θεμα ειναι οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να αποκοιμηθει χωρίς πιπιλα. Με τίποτα. Μόνο στο βραδινό μας στις 21.00 κοιμάται ξερή όσο τη κρατάω για ρέψιμο κ τη βαζω στη κούνια και οκ. Αλλά τα naps που κάνει μέσα στη μέρα απαραιτήτως με πιπιλα, αν της φυγει γινεται Κοσσοβο. Τι θα κανω?? Εξαρτιόμαστε απο μια πιπίλα....

Θέλω και γω να εξαρτιόμαστε από μια πιπίλα! Εγώ αν κάνω πως του τη δίνω μας ακούει όλη η γειτονιά. Σήμερα πάω να πάρω της nuk μπας και δούμε προκοπή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

μια μερα δεν μπήκα και κοιτα να δεις αλλαγες!

τι κανετε φιλεναδες? εγω ειμαι κομματακι αυπνη γιατι εχω 2 μερες να κοιμηθω καλα αλλα τι να κανω? ετσι ειναι να εισαι μανα :)

το καμαρι μου καλα ειναι αν και εχθες παραλιγο να μου πνιγει και δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι. πήγα να του βάλω την πιπίλα και αυτός δεν ηθελε και εγω επέμενα και μάλλον μπου στραβοκαταπιε και δεν μπορουσε να μου ανασανει καλα. τι τρομάρα πήρα δεν μπορώ να σας περιγράψω. το γύρισα μπρούμυτα, το χτύπησα στην πλατούλα και συνήλθε. Χριστέ μου τι μπορει να πάθεις στα καλα καθούμενα :(. σημερα τον αφησα στη μαμα μου. συνέλεξα γάλα και του αφησα. ελπίζω να βολευτει με το μπουκαλι γιατι τρωει πολύ λαιμαργα και φοβαμαι... παρεπιμπτοντως να ρωτησω: είχα αντλησει εχθες το απόγευμα 80 γρμ γάλα και το ειχα αποθηκευσει (στο ψυγειο). σημερα το πρωι άντλησα αλλα τοσα και τα ανακατεψα τα γαλατα στο μπουκαλι, υπάρχει πρόβλημα με αυτό????

Νεκταρίτσα γιόρταζες εχθες? αν ναι χρόνια πολλά και καλά να χαίρεσαι την οικογένειά σου μικιό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαράκι! τρελή βροχή ρίχνει και όλο το βράδυ φύσαγε τόσο πολύ που νόμιζα οτι θα ξεκολλήσει η τέντα!

Το ξέρω οτι δεν χρειάζεται να είναι το στήθος τσίτα αλλά η μικρή μου εκείνες τις ώρες που ανέφερα, όταν τη βάλω να θηλάσει, τρώει κανένα 2λεπτο άντε το πολύ 3 λεπτο και μετά με σπρώχνει και αρχίζει να κλαίει! Μόλις της βάλω την πιπίλα στο στόμα σταματάει! Προσπαθώ να την ξεγελάσω και της βγάζω γρήγορα την πιπίλα και την αντικαθιστώ με το στήθος και πλαντάζει στο κλάμα!

Πραγματικά στεναχωριέμαι πολύ...δεν ξέρω τι να κάνω...

Χορταίνει??? κι αν δε χορταίνει τότε ακόμα και με την πιπίλα δε θα έκλαιγε?? Γίνεται ένα μωρό να πεινάει και να μην κλαίει????????

άσε που αυτό που προτείνεις για να αυξήσω την παραγωγή το βλέπω δύσκολο....δε θέλει να κάθεται στο στήθος να πιπιλίζει! στο στήθος κάθεται μόνο για να φάει κανονικά...με το που θα τελειώσει τραβιέται για να φύγει!

Ε δεν θέλει πιπίλισμα, απλό. Ούτε ο δικός μου πιπιλάει ποτέ. Πίνει, όταν τελειώνει τεντώνεται, ρίχνει το κεφάλι πίσω να τον σκουπίσω και μου φωνάζει να τον σηκώσω να ρευτεί.

Πιπίλαγε μόνο τα βράδια που λόγω άλματος ήθελε να αυξήσει το γάλα. Σύνολο 6 μέρες από τις 62...

Link to comment
Share on other sites

καλα είμαστε κλεφτες στην Ελλάδα τελικα. ρώτησα στο φαρμακειο για βρεφοζυγο. είχε 2. εναν με 45 ευρώ , ο οποίος λεει δεν ειναι καλος και εναν με 150 ευρώ. παρηγγειλα λοιπόν και εγω ενα απο bimbo της chicco που με τα μεταφορικα μου ήρθε 88 ευρώ και τελειώσαμε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

παρεπιμπτοντως να ρωτησω: είχα αντλησει εχθες το απόγευμα 80 γρμ γάλα και το ειχα αποθηκευσει (στο ψυγειο). σημερα το πρωι άντλησα αλλα τοσα και τα ανακατεψα τα γαλατα στο μπουκαλι, υπάρχει πρόβλημα με αυτό??

Μακμαράκι καλημέρα!

Είναι οκ να τα ανακατέψεις αφού έγιναν τόσο κοντά χρονικά οι αντλήσεις αλλά είναι λάθος να αναμιγνύεις το παγωμένο με το φρεσκοαντλημένο...

Καλό είναι να έχουν την ίδια θερμοκρασία. Δηλαδή να έβαζες και τη δεύτερη άντληση στο ψυγείο και να τα ένωνες μετά.


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ελπιζω να εχετε μπει σε φυσιολογικους ρυθμους, διοτι εγω εξακολουθω να κοιμαμαι 21.00-01.00 και να ειμαι σαν ζομπι, δεν βγαινω εξω, δεν τρωω κιολας καλα αφου δεν ξερουμε τι την πειραζει. Εχω να δω ανθρωπο απο τον Ιουλιο!

Δεν παραπονιεμαι ομως, ειναι πολυ καλο μωρακι, δεν φταιει εκεινη...αυτη η βρωμοΓΟΠ φταιει...

Παντως, με αυτους τους ρυθμους, οχι μονο εχασα τα κιλα της εγκυμοσυνης αλλα και αλλα δυο!!!!!!! Ειμαι 52 κιλα...

Καφεδακι δεν την πειραζει τη δικια μου κοριτσια, περιεργως. Ουτε η σοκολατα. Μεχρι στιγμης εχω εντοπισει επιδεινωση ή αλλα συμπτωματα με κρεμμυδια, πορτοκαλι, ισως και με γαλακτοκομικα, ακομα δεν ειμαι 100% σιγουρη για το τελευταιο....

Honey μου ελπιζω να ειστε 100% καλα πλεον!

Τελικά Λιζάκι τον δικό μου όντως τον πειράζουν τα γαλακτοκομικά. Τα έκοψα πάλι και συνήλθε. 3-4 μέρες που έτρωγα τρελλάθηκε στα πονάκια ψευτοκολικούς και στις γουλιές και στους εμετούς...

όλα τα άλλα δεν τον ενοχλούν...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και γω να εξαρτιόμαστε από μια πιπίλα! Εγώ αν κάνω πως του τη δίνω μας ακούει όλη η γειτονιά. Σήμερα πάω να πάρω της nuk μπας και δούμε προκοπή...

Ναι, δε λέω, καλή η πιπίλα, αλλά ξέρω γω, σα να εξαρτάταιαπό αυτή, είναι αδύνατο να αποκοιμηθεί η να ηρεμήσει αλλιώς, κάποιες φορές δοκίμασα αλλιώς (κούνημα, γούτσου γούτσου, αγκαλίτσα, βόλτες κλπ) αλλά ουρλιάζει!


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιζακι welcome,αχ ακομη σας ταλαιπωρει αυτο το πραμα, ποτε περνάει βρε κορίτσι?

Ευχομαι πολυ γρηγορα να γινει καλα η μπεμπουλα σου!

Παντως το πιπιλισμα δε νομιζω οτι αυξανει την παραγωγη,ετσι διαλαλούν στο τοπικ του θηλασμου αλλά εγω προσωπικά δε συμφωνω..και άσε που για να το κοψεις μετά πρέπει να μαρτυρήσεις η χριστιανη.Να λειπει το βυσσινο!

Τα στηθη πάντως οταν εδραιωθει ο θηλασμος δεν αποθηκευουν πια τόσο πολύ γάλα,οποτε για αυτο τα νιωθεις άδεια και μενα ετσι ειναι σχεδον μονιμα αλλά σιγουρα τρωει το ανθρωπάκι αφου ακουω και καταπινει.

Αν σας πω εγω τη μακακία εκανα προχθες...λεει ο αντρας μου να της κοψει τα νυχια και παω και του την παιρνω λεγοντας του "δε σου εχω καμια εμπιστοσυνη!!!!!!" ξεκιναω λοιπον και της τα κοβω...και στο μικρο το δαχτυλάκι αρχιζει και τρεχει αίμα,προφανως την εκοψα..τι προφανως δηλαδη σιγουρα..ετρεξα στο μπάνιο να μη με δει ο άντρας μου γιατι ποιος τον άκουγε μετά, της εβαλα οινοπνευμα και το αιμα να μη σταματάει..χεστηκα πάνω μου..εκεινη ευτυχως δεν εκλαψε καθολου...με τα πολλά μετα απο λιγο σταματησε..αλλά η τρομάρα που πήρα δεν περιγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

Μακμαράκι καλημέρα!

Είναι οκ να τα ανακατέψεις αφού έγιναν τόσο κοντά χρονικά οι αντλήσεις αλλά είναι λάθος να αναμιγνύεις το παγωμένο με το φρεσκοαντλημένο...

Καλό είναι να έχουν την ίδια θερμοκρασία. Δηλαδή να έβαζες και τη δεύτερη άντληση στο ψυγείο και να τα ένωνες μετά.

χμμμμμ... ελπίζω να μην παθει τιποτα το καμάρι μου. το είχα βαλει το φρεσκοαντλημενο για λιγα λεπτα στο ψυγειο. ας ελπίσουμε να ειναι καλά, αγχώθηκα τωρα

ευχαριστω παντως παραμυθενια μου για την απαντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα είμαστε κλεφτες στην Ελλάδα τελικα. ρώτησα στο φαρμακειο για βρεφοζυγο. είχε 2. εναν με 45 ευρώ , ο οποίος λεει δεν ειναι καλος και εναν με 150 ευρώ. παρηγγειλα λοιπόν και εγω ενα απο bimbo της chicco που με τα μεταφορικα μου ήρθε 88 ευρώ και τελειώσαμε.:confused:

Γεια σου Μαριώ. Πάτε καλύτερα με τα πονάκια;

Την ίδια ζυγαριά πήρα και γω από το bimbo. Είναι πολύ καλή, ελάχιστη απόκλιση μου βγάζει με αυτή του γιατρού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...