Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τι μου κανετε κουκλιτσες?τα γλυκα μωρακια σας?βλεπω τα μωρακια βγαλανε δοντακια.......μπραβο σας!!!!εμεις τιποτα ακομα......ειμαστε αρρωστα με βροχιολιτιδα.....ελαφρας μορφης ευτυχως και με μια γκρινια (!!!) προφανως απο καποιο δοντακι που προσπαθει να σκασει....!!!!σημερα ξαναηρθα για δουλεια....και ταυτοχρονως τρεχω και για την δικη μας βαφτιση αλλα και για το βαφτιστιρι που θα κανουμε σε ενα μηνα......

βρε καλως το! αχ Ελενιτσα προσεχε το το μικρακι! ακου βρογχιολιτιδα, πω πω! να σου πω και εμενα ενα μπουκωματακι το εχει από τα δοντια αλλά και κατι τυπου διαρροια. ατιμα δοντια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενιτσα μου καλα εισαι? Βαφτισια πολλα ε??? Αντε μπραβο σας! Εγω ακομα δεν εχω βαλει τιποτα στο προγραμμα...

Μαρακι δε πειραζει βρε, εγω παντως οταν το ξεχναω, βρισκω την υσηχια μου!

Κοριτσια παω να βγαλω καμμια δουλεια, για να σας προλαβω κ μετα, προς το παρον φιλια!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

βρε καλως το! αχ Ελενιτσα προσεχε το το μικρακι! ακου βρογχιολιτιδα, πω πω! να σου πω και εμενα ενα μπουκωματακι το εχει από τα δοντια αλλά και κατι τυπου διαρροια. ατιμα δοντια!

Μετα απο 10 μερες απουσιας επιτελους επεστρεψα!!!ειναι η 3η φορα που το παθαινει ρε γαμωτο....αντε να ζεστανει λιγο ο καιρος να συνελθουμε λιγο...ναι η διρροια που εχετε ειναι απο τα δοντια.να το προσεξεις το μπουκωματακι γιατι αν εχει μιξουλες μπορει να στο γυρισει σε ωτιτιδα.εμενα ο μπεμπης μου ουτε να σταθει δεν μπορει ο κακομοιρης....και τα δικα σας μπουσουλανε κιολας....στεναχωριεμαι που ο δικος μου ειναι τοσο <<υποαναπτυχτος>> σε σχεση και με τα αδερφια του!!!:(:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες απουσιας επιτελους επεστρεψα!!!ειναι η 3η φορα που το παθαινει ρε γαμωτο....αντε να ζεστανει λιγο ο καιρος να συνελθουμε λιγο...ναι η διρροια που εχετε ειναι απο τα δοντια.να το προσεξεις το μπουκωματακι γιατι αν εχει μιξουλες μπορει να στο γυρισει σε ωτιτιδα.εμενα ο μπεμπης μου ουτε να σταθει δεν μπορει ο κακομοιρης....και τα δικα σας μπουσουλανε κιολας....στεναχωριεμαι που ο δικος μου ειναι τοσο <<υποαναπτυχτος>> σε σχεση και με τα αδερφια του!!!:(:cry:

πρωτον και σημαντικοτερον: μην λες υποαναπτυκτο το παιδι γιατι θα σε μπατσισω! ακου εκει! ποιος σου ειπε οτι τα δικα μας μποσουλανε; μονο της Μαριανθης νομιζω το κανει αυτο και της Λίτσας (καλά ο θεος στεκεται και ορθιος δεν το συζητω)! ο δικος μου επισης δεν στεκεται και δεν γυρναει καν από μπρουμυτα ανασκελα και τουμπαλιν!

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα περαστικά!!!!Να προσέχετε!!!

Καλημέρα και στις υπόλοιπες!!

Κορίτσια έχω τρομερό άγχος!και στεναχωρήθηκα!!Το μωράκι της φίλης μου που σας έλεγα δεν έχει παλλινδρόμηση τελικά!Και ο κοινός μας γιατρός της έδινε φάρμακο για σοβαρή μορφή παλινδρόμιση χωρίς να δέχεται να κάνει υπέρηχο!!Και το μωρουλίνι τσάμπα ταλαιπωριότανε τόσους μήνες!Προφανώς ή έχει αλλεργία στο αγελαδινό ή δεν της αρέσει το γάλα!Εμένα δε μου χει κάνει τίποτα είναι διευθυντής στο παίδων είναι πολύ γλυκός και προσιτός αλλά τώρα με αυτή του την γκάφα έχω αγχωθεί!!Βέβαια αν ο μπεμπάκος χτύπα ξύλο αρρώσταινε σίγουρα θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη αλλά τώρα δε ξέρω τι να κάνω!Αυτός έρχεται και σπίτι και γλυτώνω τις μετακινήσεις και τις πιθανές μολύνσεις!Τί να κάνω;Τί λέτε;


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενίτσα περαστικά!!!!Να προσέχετε!!!

Καλημέρα και στις υπόλοιπες!!

Κορίτσια έχω τρομερό άγχος!και στεναχωρήθηκα!!Το μωράκι της φίλης μου που σας έλεγα δεν έχει παλλινδρόμηση τελικά!Και ο κοινός μας γιατρός της έδινε φάρμακο για σοβαρή μορφή παλινδρόμιση χωρίς να δέχεται να κάνει υπέρηχο!!Και το μωρουλίνι τσάμπα ταλαιπωριότανε τόσους μήνες!Προφανώς ή έχει αλλεργία στο αγελαδινό ή δεν της αρέσει το γάλα!Εμένα δε μου χει κάνει τίποτα είναι διευθυντής στο παίδων είναι πολύ γλυκός και προσιτός αλλά τώρα με αυτή του την γκάφα έχω αγχωθεί!!Βέβαια αν ο μπεμπάκος χτύπα ξύλο αρρώσταινε σίγουρα θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη αλλά τώρα δε ξέρω τι να κάνω!Αυτός έρχεται και σπίτι και γλυτώνω τις μετακινήσεις και τις πιθανές μολύνσεις!Τί να κάνω;Τί λέτε;

προφανως το μωρακι να εχει δυσανεξια στην λακτοζη.....κριμα να ταλαιπωριεται ετσι!!!σε ποιο παιδων ειναι?λαθος εκτιμηση του γιατρου...δεν ξερω τι να σου προτεινω....αν νομιζεις εσυ οτι ειναι καλος και σε εξυπηρετει κρατα τον.αν μου ελεγες το ονομα του θα μπορουσα να μαθω πληροφοριες γιατι εχω ξαδερφη στο παιδων παιδιατρος και αυτη στην ΜΕΘ.

Link to comment
Share on other sites

Μαριανθη μου με δεδομενο ότι όλοι ανθρωποι ειμαστε και ως εκ τουτου κανουμε και λάθη καλό θα ειναι να μην βγαζουμε αμεσως συμπερασματα από μεμονωμένα περιστατικα. βέβαια το σιγουρο ειναι οτι θα προβληματιστεις -και εγω το ιδιο θα εκανα και θα ειχα το νου μου- από την άλλη όμως σιγουρα αρκουν περισσοτερες από μια περιπτωσεις για να βγαλουμε συμπερασμα. εγω για παραδειγμα για όλους τους παιδιατρους της πόλης μου εχω ακουσει ότι εχουν κανει και από μια "χοντραδα". δεν ειναι κατι σπανιο. μακαρι να μην συνεβαινε αλλά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τσουπ!ήρθα κι εγώ!

Αρρώστιες ακούω και στενοχωριέμαι. είναι κι αυτός ο καιρός επικίνδυνος μωρέ και κυκλοφορούν και ιώσεις. όπως και να'χει πάντως περαστικά σε μωράκια, μανούλες και μπαμπάδες.

Ζωή ο Τεό πώς είναι σήμερα;άρχισαν να υποχωρουν τα σπυράκια;αχ μωρέ τα μωρούλια μας έχουν ευαίσθητο δερματάκι ακόμη και δεν ξέρεις τι μπορεί να τα πειράξει.

Και για δεύτερα και τρίτα δόντια ακούω και.........ΖΗΛΕΥΩ!Εμείς ακόμα φαγούτηδες!!!!!!!!!!

Από χθες το απόγευμα τσιρίζει συνέχεια και φωνάζει μπαμπαμπαμπαμπα.είναι παιδί του μπαμπά αυτός!!!!!!!!!σήμερα ξύπνησε στις 8:10, αλλάξαμε, ήπιαμε το γάλα μας και σε ξυμισή ώρα ξανακοιμήθηκε και φυσικά τον ακολούθησα κι εγώ.......:):):)και ξυπνήσαμε στις 11 περίπου.έστρωσα επιδερμίδα!!!!!!!!

Μακ μου είσαι μέσα;θέλω να σε ρωτήσω κάτι για τους ημιυπαίθριους. σου στέλνω πμ

κατά τ' άλλα ήλιος με δόντια.θέλω να τον βγάλω βόλτα αλλά φυσάει ένα κρύο αεράκι και φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε!!!!!!!!!!!

Ολα καλα το παιδακι μου ειναι μια χαρα.Τα σπυρακια φαινονται να υποχωρουν....

Απο εβδομαδα μπαινουμ στα κρεατα....Δεν μου ειπε ομως τι μερος να ψωνιζω.....Εσεις τι παιρνετε?

ΚΑτα τα αλλα ολα καλα.Εβαλε μονο 180 γραμμ.και ψηλωσε 2ποντους.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

επιτέλους κατάφερα να μπω!!!

όλο έξω γυρνάμε!!! κι ας βρέχει κι ας έχει κρύο, εμείς τις βόλτες δεν τις χάνουμε με τίποτα!!!

Δεν διάβασα τίποτα! Μπήκα μόνο να σας πω ότι γεννήσαμε!!!!!!!!!!! Η νύφη μου έκανε μια μπεμπούλα 3560γρ στις 3 τα ξημερώματα!!! Μακάρι να ήμουν κοντά στον αδερφούλη μου και στη νυφούλα μου..μου έρχεται να κλάψω..

αχ να σας ζήσει η μπουμπού!!! ζήλεψααααααααααααα!!!!!!!!!

Καλημεραααα!!!!!!!!!!

Σαββατο σημερα δεν περιμενω να πετυχω και κανεναν....

Εμεις εδω καλα χθες δεν μπηκα σχεδον καθολου αφου εχω τον μικρο κατ'απολειστικοτητα...

Μια ερωτηση να κανω στις εμπειρες μανουλες..

Ο μικρος αρνειτε πεισματικα να πιει νερο!!!!Πρεπει νααρχισω μηπως να του δινω χαμομηλι?

Να δοκιμασω να του δινω νερο με το κουταλι?Δεν ξερω τι να κανω...ΝΑ τον αφησω ετσι?

Ζωίτσα και μένα δεν το ήθελε καθόλου το νερό και τελικά της πήρα έαν ποτηράκι της Nuby με χεράκια και θηλή που είναι ειδική για να μη στάζει...της το έδωσα στην αρχή σαν παιχνίδι και της καλάρεσε και τώρα πίνει νεράκι με εκείνο και μάλιστα πολύ ευχάριστα!

με τα φρούτα θέλει λίγη πίεση για να φάει αλλά το αδειάζουμε το πιατάκι μας στο τέλος!

καλέ κι άλλο δοντάκι ο Τεό?????? μπράβοοοο!!!!!

εμ καλά λέω εγώ οτι θέλει να αρχίσει τα κοψίδια το παλικαράκι σου!!!

πως τα πας με τον αποθηλασμό?

Καλημερα κι απο μενα!!!

χτες δεν μπηκα καθολου!!!! Ειχα πλακωθει να τελειωσω την παραγγελια, αλλα δεν τα καταφερα!

Η ειρωνια ειναι οτι ενω εχω λιγη δουλιτσα, τα χρηματα που θα παρω δεν φτανουν ουτε για ζητω! Θα τα καταθεσω την ιδια στιγμη που θα τα παρω στους προμηθευτες! Εχουν σφιξει πολυ τα πραγματα... Μερικοι προμιθευτες τωρα στελνουν με προεμβασμα! Ουτε καν αντικαταβολη!! Τελοσπαντων, αιντε να δουμε...

Ποιος εχει καινουριο δοντακι? Ο γιος της Ζωης? Κ εσεις Λιτσακι ετοιμαζεστε για 1ο??? Αρχισαμε ε?? Εμεις ακομα δεν! Αλλα ολο κ μασουλιεται, κ τριβετε..

Λοιπον, αν δε μπω πιο βραδυ, αυριο το μεσσημερακι μαλλον θα τα πουμε!

Σας φιλω, μαμαδες κ μπεμπακια..

Μαριάνθη μου πραγματικά έχουν σφίξει πολύ τα πράγματα....βλέπω και τον άντρα μου τι φέσια του ρίχνουν....

το ανθρωπάκι σου καλά??????

Γυρισαμε απο την γιατρο!!!!

ΤΕλικα ειναι δερματιτιδα...

Ευτυχως δεν ειναι αλλεργια...Μας εδωσε μια φυτικη κρεμα να δουμε πως θα παει για να αποφυγουμε τις κορτιζονουχες!!!!

ΚΑπου μαλλον ακουμπησε...Τι να πω..Το σελτεδακι του?Δεν ξερω....

Ατοπική δερματίτιδα Ζωίτσα???

περαστικά να είναι μωρέ...ταλαιπωρείται ο μικρούλης...

ταλαιπωρείται η ανιψιά μου με αυτό αλλά αυτή σε πιο βαριά μορφή...δεν τις γλίτωσε τις κορτιζονούχες αλοιφές...

Καλημέρα , τι κάνετε ?

Εγώ τελικά όσο πάω χειροτερεύω , ποναει το στήθος μου , έχω βουλωμένη μύτη , εύχομαι να είναι ένα απλό κρύωμα κ όχι ίωση κ κολλήσω κ το μικρό. Και δεν μπορώ κ τη μάσκα (καλά που δεν έγινα χειρούργος , θα είχα πρόβλημα)

Κατερινάκι περαστικά!!! πήγαινε όμως στο γιατρό γιατί κρύωμα και να κρατάει τόσες μέρες...πήγαινε να σου γράψει καμια αντιβίωση και να φοράς συνέχεια μάσκα!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τι μου κανετε κουκλιτσες?τα γλυκα μωρακια σας?βλεπω τα μωρακια βγαλανε δοντακια.......μπραβο σας!!!!εμεις τιποτα ακομα......ειμαστε αρρωστα με βροχιολιτιδα.....ελαφρας μορφης ευτυχως και με μια γκρινια (!!!) προφανως απο καποιο δοντακι που προσπαθει να σκασει....!!!!σημερα ξαναηρθα για δουλεια....και ταυτοχρονως τρεχω και για την δικη μας βαφτιση αλλα και για το βαφτιστιρι που θα κανουμε σε ενα μηνα......

Ελενίτσα περαστικά στο μικράκι σου!!!

δε σας ευνοεί και το κλίμα εκεί μωρέ...

βαφτίσεις διαβάζω ε???????

εγώ ακόμα παλέυω να καταλήξω σε ημερομηνία!!!!!

Ελενίτσα περαστικά!!!!Να προσέχετε!!!

Καλημέρα και στις υπόλοιπες!!

Κορίτσια έχω τρομερό άγχος!και στεναχωρήθηκα!!Το μωράκι της φίλης μου που σας έλεγα δεν έχει παλλινδρόμηση τελικά!Και ο κοινός μας γιατρός της έδινε φάρμακο για σοβαρή μορφή παλινδρόμιση χωρίς να δέχεται να κάνει υπέρηχο!!Και το μωρουλίνι τσάμπα ταλαιπωριότανε τόσους μήνες!Προφανώς ή έχει αλλεργία στο αγελαδινό ή δεν της αρέσει το γάλα!Εμένα δε μου χει κάνει τίποτα είναι διευθυντής στο παίδων είναι πολύ γλυκός και προσιτός αλλά τώρα με αυτή του την γκάφα έχω αγχωθεί!!Βέβαια αν ο μπεμπάκος χτύπα ξύλο αρρώσταινε σίγουρα θα έπαιρνα μια δεύτερη γνώμη αλλά τώρα δε ξέρω τι να κάνω!Αυτός έρχεται και σπίτι και γλυτώνω τις μετακινήσεις και τις πιθανές μολύνσεις!Τί να κάνω;Τί λέτε;

Μαριάνθη το θεωρώ φάουλ εκ μέρους του γιατρού να δίνει φάρμακο για σοβαρή μορφή παλινδρόμησης χωρίς να έχει εξακριβωθεί με υπέρηχο οτι όντως έχει κάτι τέτοιο...επαντορέν θα της έδωσε λογικά που δεν είναι και οτι καλύτερο για το συκώτι της μικρής...

Μάλλον δυσανεξία στη λακτόζη θα έχει η μικρούλα...με ένα τεστ λακτόζης θα το δουν αν είναι κάτι τέτοιο.

Ωστόσο όλοι οι γιατροί κάνουν λάθη...

αλλά κι εμείς πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 1014...οτι δε μας καλύπτει ή μας φαίνεται λάθος, απαραιτήτως παίρνουμε δεύτερη γνώμη! Μην αγχώνεσαι...κράτησε τον και μελλοντικά αν χρειαστεί (που εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ) πας και αλλού.


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...