Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

άντε περιμένω και κανένα γκλίτερ γιατί η ζουζούνα μου έκλεισε τους 6 μήνες το Σάββατο!!! σας συγχωρώ που δεν το θυμηθήκατε λόγω ΣΚ!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχεις δικιο! Ευτιχισμενα μισο-γεννεθλια λοιπον στην ομορφη Βαλερια!!!

696911rr4hj9ysyr.gif

Να τη χαιρεστε Σοφακι, να ναι παντα ευτηχισμενη κ γερη!!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

όπως τα λες Μαριάνθη! κάθε παιδάκι έχει τους ρυθμούς του!

εγώ είχα γεννηθεί 4100 και 56 εκατοστά και στα 12 μου ήμουν μόλις 25 κιλά! καλά το ύψος δεν το αναφέρω γιατί ήμουν στην κατηγορία στρουμφάκι!!!

αχ ευχαριστούμε πολύ για το γκλίτερ και τις ευχές! κι εσύ να χαίρεσαι τον ανθρωπάκο σου!!!!!!!!!

άντε επιτέλους την Πέμπτη θα κλείσω ημερομηνία για γαμοβάφτιση!!! βρήκα τέλεια τιμή και πολύ ωραίο χώρο! 30 ευρώ το άτομο με μπουφέ με απίστευτα φαγητά!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαριανθουλα να μην αισθανεσαι τυψεις μια χαρα τα κανεις ολα!!!καλα θα κανεις να φτιαξεις το μπαξε σου να ξερεις κ τι τρως!!!εμεις δυστυχως στο μπαλκονι δεν μπορουμε!!!μια χαρα ειναι το παιδι μην το συγκρινεις!!η αληθεια ειναι οτι ναι οντως εχουμε προγραμμα το εκανα απο την αρχη κ σε κακο δεν μου βγηκε!!απο αναπτυξη ειναι καλη αλλα να σου πω δεν με νοιαζει καθολου κ ουτε θελω να σας λεω για να περηφανευομαι και καλα!το καθε παιδακι εχει τους ρυθμους του!κατσε μην μας γινει διμετρος ο μπεμπακος κ μεινει στουμπα η στρουμπουλω!!!!

σοφακι θα σου πω εντυπωσεις μολις τον χρησιμοποιησω...εννοειται πως θα τον δοκιμασω νωριτερα!δεν ειμαι για πειραματα τελευταιας στιγμης...και εγω με τα φρουτα ετσι κανω!!!ακριβως το ιδιο με σενα!

Επεξεργάστηκαν by sunny

eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στη Βαλερια μας!!!!το κερακι θα το σβησει η βαλερια και η μαμα θα φαει την τουρτα για να παχυνει!!!

http://www.glitter-graphics.com/graphics/418763

Ευχαριστούμε πολύ Τατιάνα μου!!!

πωπω τι μου έκανες ρε Τάτι με την τούρτα!!!!

ευτυχώς έχω κορμό σοκολάτα στο ψυγείο!

λέω να πάω σε διατροφολόγο για να πάρω κανένα 5άρι κιλά...τι λέτε??? βλακεία???


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πας πουλακι μου να πας!!!!καημο το εχεις!!!αντε να τα χασουμε εμεις να τα παρεις εσυ!!!!

ποια κανει τη διαιτα μου????την κανετε η την παρατησατε?????σε 4 την εχω στειλει!!!!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί αν παραμείνω έτσι, όταν θα πλησιάζει ο γάμος, με το άγχος που έχω, στάνταρ θα χάσω 3-4 κιλά...και αν μείνω 46 κιλά πάει....λες και έχω anorexia nervosa θα'μαι!

οτι κιλά δε θέλετε στείλτε τα εδώ!!!:)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!!Μόλις γύρισα!!!΄Βλέπω όλες μαζευτήκατε τώρα που έλειπα!!!Sunny την κάνω την δίαιτα και πάει καλά!!Αλλά κάνω και καμία ατασθαλία!!χιχι!!

Παραμυθένια θέλεις κιλά;;;;Εχω μια δεκάρα αν τη θέλεις!!

Διαβάζω οτι τα μπεμπάκια σας είναι πολύ ψηλά!!!Μπράβο φτου φτου!!

Εκανα μάθημα σε ένα αγοράκι σήμερα κια του λέω (επειδή έκανε όλο μπούρδες) "αν η σημερινή γενιά είναι έτσι , η αυριανή πώς θα είναι;" και μου απαντάει με σιγουριά "χάλια"!!!Πώπω τί μας περιμένει!!Εμένα ώρα με την ώρα ζωηρεύει πιο πολύ αλλάζει κάθε μέρα η συμπεριφορά του!Είναι απαιτητικός και πολύ δυνατός!!!Φτου να μην τον ματιάσω!Του πήρα ποτηράκι νυκ να το κρατάει για το νερό του!Πρέπει να πάρω και κάνενα βιβλίο συμπεριφοράς να διαβάσω!!Ξέρει κανείς πιο;;

Ζωή της μπέμπας μάλλον δεν της αρέσει καθόλου το γάλα!!Εκτος και αν έχει δυσανεξία στη λακτόζη αλλά δεν της είπε τίποτα ο γιατρός!Απλά είναι κάτω από το μέσο όρο σε βάρος και έτσι όπως τρώει ανησυχούν μήπως κατέβει!!

Δεν προλαβαίνω τις σαλιάρες!!Πότε θα τελειώσουν αυτά τα σάλια;;;;;


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites

1685006xx7wdjg10a.gif

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ, ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΑΦΟΥΤΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΙΜΕΤΡΗ!!!!!! ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ :P

Κορίτσια μου γραφω εν ταχει τα νεα μας γιατι ο πριγκηψ πρεπει να παρει το μπανακι του σε λίγο: σε 1 μηνα πηραμε 4 ποντους και 800 γρμ, όλα πολύ καλά! μόλις κλείσουμε τον 6ο ξεκιναμε φρουτακια, κρεμες δεν θα φαμε καθόλου, ούτε ρυζάλευρο. σε κανα 2 μερουλες αλλαζουμε και το γαλατακι μας σε αλμιρον2 πλέον! το επόμενο εμβόλιο σε 1 μήνα! όλα καλά, πάνε και μακάρι ολα καλα να πηγαινουν και για εμας και για εσας και για τα παιδάκια όλου του κόσμου!

άσχετο: η Ζωή ταβλιάστηκε από την ιωση; που ειναι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ για τα περαστικά , η αλήθεια είναι ότι δε βλέπω καμία βελτίωση :( αλλά είναι κ η πρώτη μέρα που παίρνω την αντιβίωση , θα δούμε

Βρε Τατιανακι αν δε σου κάνει κόπο δε τη στέλνεις κ προς τα δω τη δίαιτα μπας κ δούμε καμιά προκοπή ! Μπράβο στη Ραφαέλα ακόμη κ εμείς που σας παίρναμε σε ηλικία τρώμε τη σκόνη σας στα κιλά !

Σοφία να χαίρεσαι τη μπεμπούλα σου, άτιμα ΣΚ άτιμα

Μαράκι είδες το αντράκι σου τι καλά μεγαλώνει (θεριεύει θα έλεγα 4ποντους σε 1 μήνα ? μπράβο , μπράβο κ ξανά μπράβο ) όχι τίποτα άλλο αλλά τα πήρε το παιδί που το έλεγες χοντρό τώρα είναι κ ψηλός:tongue::tongue::tongue:


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια ευχαριστώ για τα περαστικά , η αλήθεια είναι ότι δε βλέπω καμία βελτίωση :( αλλά είναι κ η πρώτη μέρα που παίρνω την αντιβίωση , θα δούμε

Βρε Τατιανακι αν δε σου κάνει κόπο δε τη στέλνεις κ προς τα δω τη δίαιτα μπας κ δούμε καμιά προκοπή ! Μπράβο στη Ραφαέλα ακόμη κ εμείς που σας παίρναμε σε ηλικία τρώμε τη σκόνη σας στα κιλά !

Σοφία να χαίρεσαι τη μπεμπούλα σου, άτιμα ΣΚ άτιμα

Μαράκι είδες το αντράκι σου τι καλά μεγαλώνει (θεριεύει θα έλεγα 4ποντους σε 1 μήνα ? μπράβο , μπράβο κ ξανά μπράβο ) όχι τίποτα άλλο αλλά τα πήρε το παιδί που το έλεγες χοντρό τώρα είναι κ ψηλός:tongue::tongue::tongue:

ναι ναι τωρα ειναι "ντουλαπα" 2Χ2!!!! χα χα χα

περαστικα μωρε Κατερινακι. και εμενα ακομα με ταλαιπωρει ο βηχας και σημερα ο παιδιατρος μου εβαλε χερι που δεν πηρα αντιβιωση. αλλά δεν θελω....:?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σοφακι!!!!Πολυ καλο site....

επισης να σας πω οτι εγω δεν παιρνω βιολογικα φρουτα γιατι δεν τους εμπιστευομαι.ξερει η μαμα μου 2-3 μαναβηδες στη λαικη που ψωνιζει χρονια και παιρνουμε απο εκει....απλα τα σαπουνιζω και τα βαζω 2-3 ωρες πριν φαει την φρουτοκρεμα μεσα σε νερο με την φλουδα βεβαια...ετσι φευγουν τα φυτοφαρμακα καθως ειναι υδατοδιαλυτα!ρωτησα κ τον παιδιατρο κ μου ειπε οκ.δεν το κανω απο τσιγκουνια απλα εχω τις αμφιβολιες μου....και βιολογικα να επαιρνα παλι στο νερο θα τα εχωνα οποτε λεω ασε καλυτερα.και επισης οποτε εχω κοιταξει ολα τα βιολογικα(κ σημερα παλι κοιταζα)ειναι εισαγωμενα συνηθως ιταλια...

Ελα ρε εγω δεν το ηκερα αυτο το κολπο....Λοιπον απο αυριο θα το κανω και εγω...

Κοριτσια εμενα ο μικρος ειναι ενας τεμπελαρος! Ενω πριν κανα μηνα εκοβε τουμπες κανονικα, τωρα που αρχισε να καθετε κ τον κραταμε ετσι, αν τον αφησεις κατω βαζει τις φωνες μολις βαρεθει, κ δεν κανει τον κοπο να γυρισει μονος του!!

Τελοσπαντων! Αυτη τη βδομαδα εχουμε γιατρο, να δουμε τι θα μας πει με το φαγητο.. Αν μου προσθεσει κι αλλη κρεμα (τωρα δινω 1 φορα τη μερα φρουτα) θα με διευκολυνει παααρα πολλη, κ θα νιωσω κ πιο ξεκουραστη οσον αφορα το θηλασμο. Μου λεγε σημερα μια φιλη να δωσω σιγα σιγα κ κρεμα σκονη, ξερετε, τη βανιλια κι αυτα. Α! κ τα γιαουρτακια.. Γι αυτα ομως δεν εχω κ πολυ εμπιστοσυνη.. Εσεις εχετε ακουσει κατι? Δεν τα παω καλα με τα γιαουρτια, αλλα δεν θελω να περασω τις δικες μου παραξενιες στο παιδι.. Τα φωτα σου Ελενη...!

Ζωητσα μου ενταξει με τα σπυρακια ε???

Μαριανθη μου Εχουν φυγει εντελως τα σπυρακια αλλα ο μικρος μολις βγαζουμε την φανελλιτσα του αρχιζει και ξυνεται...Τωρα δεν ξερω τι θα γινει...

Και εμενα ρε Μαριανθη μιλαμε για πολυ τεμπελια.....Αν πεσει μπρουμυτα οταν παιζει μετα δεν κανει τον κοπο να ξανασηκωθει ενω το ξερω οτι μπορει το κανει οταν εχει κεφια...Απλα καθεται ετσι μπρουμυτα και κλαιει μεχρι να πας να τον σηκωσεις....Τι να πω...

Οσο για τα γιαουρτακια και εγω ξερω οτι ειναι νωρις ακομα να τους δωσουμε...

Κατα τα αλλα μην δινεις τιποτα ακομα εριμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρος...Εμεις δεν τρωμε καθολου κρεμες...μονο φρουτα και λαχανικα....Και τα υπολοιπα γευματα γαλα

Εγω ρε γμτ ειμαι αρκετα ανοργανωτη... Δεν ξερω, δεν θελω να περναω τα ελλατωματα μου στο μωρο, η να λειτουργω τοσο χυμα εις βαρος του. Ξερω γω... Δηλαδη, ειμαι μεν του υγειηνου, σαφως, αλλα δεν τρελενομαι κι ολας μη τυχον κ φαει λιγη ζαχαρη! Γιατι να μην τη φαει.

Ακολουθω το προγραμμα του μικρου, κ προσπαθω να συμπεφτουν πανω κατω τα ωραρια, αλλα γενικα δεν εχω συγκεκριμενο προγραμμα κ ειδικα αν ειμαι στο μαγαζι η γενικα τρεχω με τη δουλεια..

Τελοσπαντων, απλα ωρες ωρες αισθανομαι τυψεις!

Το να εισαι ανοργανωτη και αυθορμητη δεν ειναι αναγκαια κακο βρε Μαριανθη μου...

ΚΑι εγω δεν ειχα ποτε προγραμμα και ετσι οπως ειναι η δουλεια μου με βαρδιες δεν προκειτε ποτε να εχω...Μια χαρα τα καταφερνω και ο μικρος μαζι...Ας πουμε του εχω ενα βασικο προγραμμα 5 γευματα την ημερα 3 φορες την μερα υπνο και τετοια αλλα πχ το μπανιο αν ο Κοσμας δουλευει βραδυ θα τον κανουμε το μεσημερι...Δεν χαθηκε ο κοσμος...Ασε και οταν θα αρχισω την δουλεια εκει να δεις που θα λαλησει εντελως το παιδι μου...Αλλα τι να κανουμε...Εγω παντως ακομα δεν το θεωρω κακο...

Εμεις παντα πριν τον μικρο καναμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι...Βγαιναμε οτι ωρα να ναι πηγαιναμε ταξιδια οποτε να ναι χωρςι να προγραμματιζουμε τιποτα....Τωρα με τον μικρο βεβαια δεν γινεται αλλα εγω θα προσπαθησω να τον κανω λιγο πιο ελαστικο....

Δεν προλαβαίνω τις σαλιάρες!!Πότε θα τελειώσουν αυτά τα σάλια;;;;;

Οταν θα βγουν τα δοντια Μαριανθη..............:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Δηλαδη ειναι περιπου 20 που πρεπει να βγουν οποτε υπολογισε........

σε 1 μηνα πηραμε 4 ποντους και 800 γρμ, όλα πολύ καλά! μόλις κλείσουμε τον 6ο ξεκιναμε φρουτακια, κρεμες δεν θα φαμε καθόλου, ούτε ρυζάλευρο. σε κανα 2 μερουλες αλλαζουμε και το γαλατακι μας σε αλμιρον2 πλέον! το επόμενο εμβόλιο σε 1 μήνα! όλα καλά, πάνε και μακάρι ολα καλα να πηγαινουν και για εμας και για εσας και για τα παιδάκια όλου του κόσμου![/color][/b]

άσχετο: η Ζωή ταβλιάστηκε από την ιωση; που ειναι;:confused:

ΝΑ τον χαιρεσαι τον μπεμπαρο Μαρακι που εγινε ολοκληρο παλληκαρι!!!!!Βλεπω ψηλωνουμε ε?Ποσο εφτασε τωρα?

Και οχι δεν ταβλιαστηκα ακομα...Αν και ακομα δεν ειμαι καλα...Το παλευω ομως...Ειμαι συνεχεια με ενα χαμομηλι στο χερι!!!!Απλα ο Κοσμας δουλευει απογευμα σημερα οποτε ειχα τον μικρο συνεχεια που απο τις 6 μεχρι τις 10 το βραδυ δεν κοιμαται να κατσω και εω λιγακι!!!!!

Αχ βρε ξεχασα να σας πω οτι και εμεις κλεισαμε βαφτιση!!!!

22 Αυγουστου!!!!

Τωρα μου μενουν ολα τα υπολοιπα.............

:tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι τωρα ειναι "ντουλαπα" 2Χ2!!!! χα χα χα

περαστικα μωρε Κατερινακι. και εμενα ακομα με ταλαιπωρει ο βηχας και σημερα ο παιδιατρος μου εβαλε χερι που δεν πηρα αντιβιωση. αλλά δεν θελω....:?

ΚΑλε γιατι να παρεις αντιβιωση?ΠΑρε κατι για το βηχα.....

Ειμαστε σιγουροι οτι ηταν ιος δηλαδη και οχι κρυωμα????


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλε γιατι να παρεις αντιβιωση?ΠΑρε κατι για το βηχα.....

Ειμαστε σιγουροι οτι ηταν ιος δηλαδη και οχι κρυωμα????

για τιποτα δεν ειμαστε σιγουροι γιατι δεν πηγα καν σε γιατρό!:cool:

Αχ βρε ξεχασα να σας πω οτι και εμεις κλεισαμε βαφτιση!!!!

22 Αυγουστου!!!!

Τωρα μου μενουν ολα τα υπολοιπα.............

:tongue::tongue:

αντε με το καλό! εμεις να δουμε ποτε θα τον βαφτίσουμε!

όσον αφορα στο υψος του ακομα ειμαστε ενα κεφαλι κοντυτεροι από εσας :tongue:

69 πόντοι 8420 κιλά!

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλό! εμεις να δουμε ποτε θα τον βαφτίσουμε!

όσον αφορα στο υψος του ακομα ειμαστε ενα κεφαλι κοντυτεροι από εσας :tongue:

69 πόντοι 8420 κιλά!

Καλε τι κεφαλι...Με τη φορα που πηρατε θα μας περασετε κεφαλι εσεις!!!!!:P:p


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...