Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

EleNaGN πηγα στον γιατρο ωρλ χτες και μου ειπε εχω αλεργικη ρινιτιδα και μονο φυσιολογικο ορο.να σταματησω το otrivin οπωσδηποτε.ειναι για λιγο μονο.κανει κακο στον μωρο.μπορει να ειναι και ρινιτιδα της εγκυμοσυνης αλλα δεν μπορει να μου το πει σιγουρα.και οτι μπορει σε λιγο να μου περασει που τελιωνουν οι αλεργιες!!τι να πωω:(:(:(:(και ο γυναικολογος μου μου ειπε να σταματησω το otρivin και θα μιλησει με δικο του ωρλ να μου δωσουν κατι που να ειναι πιο ασφαλες και να με ανακουφιζει λιγο στο μπουκωμα.αρα αστα να πανε.εμενα με φυσιολογικο ορο δεν μου περναει με τιποτα γινομαι χειροτερα.να πας και εσυ στον γιατρο να το δεις.σε ωρλ.μηπως εσενα ειναι κρυωμα δεν ξερω.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Έχω ραντεβού το μεσημέρι και θα μου πει τι να κάνω. Το otrivin έχει κορτιζόνη, δεν το παίρνω.

Υπάρχει και ρινίτιδα εγκυμοσύνης;;;;;; Άκου εκεί!!! Δεν το ήξερα αυτό!!!!

Δεν θα είναι τίποτα το καφέ που είχες. Χαλάρωσε. Προσοχή θέλει τελικά και ηρεμία!!! Θα στο πει και ο γιατρός σου.

Καλό μεσημέρι σε όλες σας!!!:D


WkSzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια!! διαβασα τα νεα σας και εχω να πω ηρεμια...πολλες φορες συμβαινουν αυτα στις εγκυμοσυνες!! εμπιστευτηται τον γιατρο σας! κατα τα αλλα εμεις καναμε τον πρωτο υπερυχο, ακουσαμε καρδια και εχω πητ 10/1 εχω διαβητη κυησης , θυροιδη, υψηλο ουρικο οξυ και περναω και μια ουρολοιμοξη.....!!αλλα ελπιζω οτι ολααα θα πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και αππ εμενα μανουλες. πως εισαστε;;;;

διαβασα τα νεα σας...λιγα συγκρατησα βεβαια... .βλεπω οι περισσοτερες εχετς κανει αυχενικη...τι ωραια....

εμεις εχουμε σημερα αυχενικη. και τωρα αρχισα να αγχωνομαι..παλι καλα....

ανεβαστε το πινακακο.μας να φαινετε....


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Γεωργία εγώ ακόμα δεν έκανα! Ανοιξτε μου τον δρόμο με τα καλά σας αποτελέσματα! Την αλλη παρασκευή έχω ραντεβού αλλά σήμερα το βράδυ θα πάμε για εναν ακόμη έλεγχο.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σοφία όλα σε εσένα τυχαν βρε κοπελα μου; Είναι εύκολα αντιμετωπισιμα;

Έλενα η ρινίτιδα πως παει;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

maria030603...ΠΗΤ 25/11/2015

mariakriti....ΠΗΤ 03/12/2015

blueroses.....ΠΗΤ 03/12/2015

annaliza....ΠΗΤ 06/12/2015

elepet....ΠΗΤ 07/12/2015

klio76.....ΠΗΤ 11/12/2015

Bella7.....ΠΗΤ 14/12/2015

Mariza83....ΠΗΤ 17/12/2015

georgia-kak...ΠΗΤ 21/12/2015

Άντζελα!..... ΠΗΤ 25/12/2015

sotsafi89...ΠΗΤ...10/01/2016


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Γεωργία εγώ ακόμα δεν έκανα! Ανοιξτε μου τον δρόμο με τα καλά σας αποτελέσματα! Την αλλη παρασκευή έχω ραντεβού αλλά σήμερα το βράδυ θα πάμε για εναν ακόμη έλεγχο.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σοφία όλα σε εσένα τυχαν βρε κοπελα μου; Είναι εύκολα αντιμετωπισιμα;

Έλενα η ρινίτιδα πως παει;

χα χα... ευχομαι να ειναο ολα τελεια.... και να ειναι ολων μας κοριτσια τελεια.... και να σου ανοιξω τον δρομο..χα χα

και εμεις ειχαμε την τριτη τον ελεγχο οτι ολα ειναι καλα..δοξα συ ο θεος το μωρακι μου ηταν καλα..χερακια ποδ;ρακια..τα πιπιλιζε...χα χα χα... ειχα να το δω εναν μηνα και ενθουσιαστηκα..στην κορη μου κ;θε βδομαδα καναμε υπερυχο


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

χα χα... ευχομαι να ειναο ολα τελεια.... και να ειναι ολων μας κοριτσια τελεια.... και να σου ανοιξω τον δρομο..χα χα

και εμεις ειχαμε την τριτη τον ελεγχο οτι ολα ειναι καλα..δοξα συ ο θεος το μωρακι μου ηταν καλα..χερακια ποδ;ρακια..τα πιπιλιζε...χα χα χα... ειχα να το δω εναν μηνα και ενθουσιαστηκα..στην κορη μου κ;θε βδομαδα καναμε υπερυχο

Ενα μήνα;;; Πως αντεξες; Εγώ δυο βδομάδες και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! Έχω φέρει κ τη μάνα μου εδώ για να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες! Ο φόβος της παλλινδρόμησης είναι έντονος ακόμα. Μια φιλενάδα γυναικολόγο να είχα να πήγαινα κάθε τρεις και λίγο...!!!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα μήνα;;; Πως αντεξες; Εγώ δυο βδομάδες και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! Έχω φέρει κ τη μάνα μου εδώ για να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες! Ο φόβος της παλλινδρόμησης είναι έντονος ακόμα. Μια φιλενάδα γυναικολόγο να είχα να πήγαινα κάθε τρεις και λίγο...!!!

σε νοιωθω..ετσι ημουν στο πρωτο μου... μια βδομαδα στην γυναικολογο μια βδομαδα στο νοσοκομειο..τωρα ειναι ποιο χαλαρη..δεν προλαβαινω αλλωστε να αγχωθω.... δεν με αφηνει το πιτσιφρινι μου..... χα χα...

παωωω... θα σας στειλω το απογευμα κοριτσια...μακαρι να ειναι ολα καλα


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Αντζελακι σημερα θα δεις το μικρακι σου!!!!!:):):)

Γεωργια καλη αυχενικη σημερα και σε οσες δεν εχουν κανει ακομη ολα να πανε καλα!!

Εμεις ειδαμε την Τριτη το αγορακι μας.Τωρα εχουμε ξανα στις 23/06!

Κι εγω ειχα λιγο τσιμπημενη την καμπυλη και κανω διατροφη.Ευτυχως οσο προσεχω το κραταω πολυ χαμηλα το ζαχαρο.Ειμαι αισιοδοξη,ολα θα εξελιχθουν ομορφα!!!


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Γεωργία εγώ ακόμα δεν έκανα! Ανοιξτε μου τον δρόμο με τα καλά σας αποτελέσματα! Την αλλη παρασκευή έχω ραντεβού αλλά σήμερα το βράδυ θα πάμε για εναν ακόμη έλεγχο.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σοφία όλα σε εσένα τυχαν βρε κοπελα μου; Είναι εύκολα αντιμετωπισιμα;

Έλενα η ρινίτιδα πως παει;

Γεια σας κορίτσια!!! Άντζελα όλα καλά θα πάνε!!!

Τα νέα μου. Πρώτον, η αυχενική σούπερ!!! Αλλά φύλο δεν είδαμε, καθόταν σταυροπόδι!!!!!:tongue::tongue::shock::shock::shock::shock:

Δεύτερον, η ρινίτιδα εγκυμοσύνης τελικά που έχω μου είπε ο γιατρός μου φυσιολογικό ορό και δεν μου κάνει απολύτως τίποτα!!!!

Τρίτον, ρε κορίτσια πάλι λίγο αιματάκι χθες!!! Με το που κόβω τα utrogenstan, τσουπ, αίμα!!! Έλεος!!!! Και δεν κάνω τίποτα η δόλια μέλλουσα μάνα!!! Τα νεύρα μου!!! Δεν θέλω τρίτη αποκόλληση!!!! Έχει συμβεί σε καμιά σας;;;;

Άντζελα εμένα δεν με έγραψες στη λίστα!!! ΠΗΤ 17/12

Φιλιά


WkSzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! Άντζελα όλα καλά θα πάνε!!!

Τα νέα μου. Πρώτον, η αυχενική σούπερ!!! Αλλά φύλο δεν είδαμε, καθόταν σταυροπόδι!!!!!:tongue::tongue::shock::shock::shock::shock:

Δεύτερον, η ρινίτιδα εγκυμοσύνης τελικά που έχω μου είπε ο γιατρός μου φυσιολογικό ορό και δεν μου κάνει απολύτως τίποτα!!!!

Τρίτον, ρε κορίτσια πάλι λίγο αιματάκι χθες!!! Με το που κόβω τα utrogenstan, τσουπ, αίμα!!! Έλεος!!!! Και δεν κάνω τίποτα η δόλια μέλλουσα μάνα!!! Τα νεύρα μου!!! Δεν θέλω τρίτη αποκόλληση!!!! Έχει συμβεί σε καμιά σας;;;;

Άντζελα εμένα δεν με έγραψες στη λίστα!!! ΠΗΤ 17/12

Φιλιά

ELENAGN μπραβο για την αυχενικη κοπελα μου.χαρηκα πολυ.εγω πηγα προχτες στο γιατρο και δυστυχως μου βρηκε αποκολληση 2,4 cm απο τον βηχα και το εντονο και συνεχες φτερνισμα.αστα να πανε.:cry::cry::cry::cry:μου ηρθε πολυ ασχημο.και τωρα ειμαι με αδεια 1 βδομαδα στο κρεββατι με 1 ουτροτζεσταν την ημερα.εγω ηθελα να σε ρωτησω επειδη το εχεις παθει και εσυ.σε ποσο χρονικο διαστημα σου περασαν οι προηγουμενες αποκολλησεις και ποσο ηταν?????για την ρινιτιδα μου εδωσε με συνεργασια με παθολογο ενα σπρευ και ζιρτεκ και ευτυχως ειμαι παρα πολυ καλυτερα.ουτε φτερνισμα ουτε βηχα.φοβηθηκε επειδη μου προκαλεσε αποκολληση.

Link to comment
Share on other sites

maria030603...ΠΗΤ 25/11/2015

mariakriti....ΠΗΤ 03/12/2015

blueroses.....ΠΗΤ 03/12/2015

annaliza....ΠΗΤ 06/12/2015

elepet....ΠΗΤ 07/12/2015

klio76.....ΠΗΤ 11/12/2015

Bella7.....ΠΗΤ 14/12/2015

Mariza83....ΠΗΤ 17/12/2015

georgia-kak...ΠΗΤ 21/12/2015

Άντζελα!..... ΠΗΤ 25/12/2015

sotsafi89...ΠΗΤ...10/01/2016

καλε και εγω ειμαι ΠΗΤ 03/12/15:):):)

Link to comment
Share on other sites

maria030603...ΠΗΤ 25/11/2015

mariakriti....ΠΗΤ 03/12/2015

blueroses.....ΠΗΤ 03/12/2015

depyfr.......ΠΗΤ 03/12/2015

annaliza....ΠΗΤ 06/12/2015

elepet....ΠΗΤ 07/12/2015

klio76.....ΠΗΤ 11/12/2015

Bella7.....ΠΗΤ 14/12/2015

Mariza83....ΠΗΤ 17/12/2015

EleNaGN.....ΠΗΤ 17/12/2015

georgia-kak...ΠΗΤ 21/12/2015

Άντζελα!..... ΠΗΤ 25/12/2015

sotsafi89...ΠΗΤ...10/01/2016


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

ELENAGN μπραβο για την αυχενικη κοπελα μου.χαρηκα πολυ.εγω πηγα προχτες στο γιατρο και δυστυχως μου βρηκε αποκολληση 2,4 cm απο τον βηχα και το εντονο και συνεχες φτερνισμα.αστα να πανε.:cry::cry::cry::cry:μου ηρθε πολυ ασχημο.και τωρα ειμαι με αδεια 1 βδομαδα στο κρεββατι με 1 ουτροτζεσταν την ημερα.εγω ηθελα να σε ρωτησω επειδη το εχεις παθει και εσυ.σε ποσο χρονικο διαστημα σου περασαν οι προηγουμενες αποκολλησεις και ποσο ηταν?????για την ρινιτιδα μου εδωσε με συνεργασια με παθολογο ενα σπρευ και ζιρτεκ και ευτυχως ειμαι παρα πολυ καλυτερα.ουτε φτερνισμα ουτε βηχα.φοβηθηκε επειδη μου προκαλεσε αποκολληση.

Depy μου υπομονή!!! Από ότι κατάλαβα και από τον γιατρό μου και από συζητήσεις με άλλες κοπέλες, τελικά η αποκόλληση είναι κάτι πάρα πολύ συχνό και τα utrogestan τα έχουν πάρει όλες. Λοιπόν η πρώτη ήταν 1,2εκ. και πέρασε σε 4-5 μέρες στην 6 εβδομάδα ήταν. Η δεύτερη στην 10 εβδομάδα 0,3 εκ. ελάχιστη και δεν ξέρω μετά πόσες μέρες πέρασε γιατί ήταν πάρα πολύ μικρή και δεν πήγα σύντομα στον γιατρό μου, δεν είχα και αίμα πάλι. Η τρίτη σήμερα 13η εβδομάδα, δύο σταγόνες στο σκούπισμα. Θα πάω την Δευτέρα στον γιατρό μου, πάλι ξάπλα και 3 utrogestan την μέρα. Και αυτή την φορά και 3 buscopan τη μέρα.

Εσύ δεν είχες αιματάκι;;; Κατά τύχη την είδε ο γιατρός σου δηλαδή;;;

Πλέον δεν ανησυχώ να σου πω την αλήθεια. Απλά είναι σπαστικό. Με το που κόβω τα χάπια 1-2 μέρες μετά πάλι αίμα στο σκούπισμα.

Κουράγιο!!!!


WkSzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκλεισα την 12 εβδομάδα αρχίσαμε να το λέμε στις οικογένειες και στο πολύ κοντινό φιλικό κύκλο. Τελοσπάντων, μαθεύτηκε, όπως είναι λογικό και στους παρά έξω. Δεν μπορώ να καταλάβω,γιατί ειδικά γυναίκες να σου λένε συνέχεια για αποβολές και για γέννες με παιδιά με πρόβλημα;;;; Τι κερδίζουν;;; Οι άντρες λένε εάν με το καλό και οκ. Δεν περιμένεις και κάτι άλλο. Δύο-τρεις έχουν πει να πως στον άντρα μου συγχαρητήρια και να κάνει υπομονή. Κατανοητό. Αλλά οι γυναίκες ή θα δίνουν συμβουλές με επιμονή και ύφος ειδήμονα ή θα θυμούνται ότι κουλή περίπτωση έχουν ακούσει. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου έρχεται να αρχίσω να κατεβάζω κανά καντήλι μπας και ....


WkSzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...