Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Υπομονή κοριτσακι μου με τους εμετούς... Η αυχενική μπορεί να γινει μεχρι κ την 13 εβδομάδα οποτε είσαι στα όρια..γιατί δε ρωτάς το γιατρό σου καλύτερα η γιατί δε τη κλείνεις πιο νωρίς εξαρχής για να σαι σίγουρη...

Καλημέρα!στην αρχη είχα κλείσει ραντεβού να την κάνω στην Αθήνα όπου η ημερομηνία ηταν στις 9/6 δηλαδή μια μέρα πριν.Μετα μου είπε ο γιατρός μου οτι καλο θα ηταν να μη ταξιδέψω στο πρωτο τρίμηνο και αποφασίσαμε να την κάνω εδώ στα Χανια.Το θέμα ειναι οτι δεν εχω εγω επιλογή της ημερομηνίας.Γιατι τους λες ποτέ είχες τελευταία περίοδο και σου λένε αυτοί ποτέ να πας.Τι να πω μάλλον ξέρουν καλυτερα!θα δείξει. :|

elepet συγχαρητήρια!!!με το καλο το αγοράκι σου!

Άντζελα! Η αλήθεια ειναι οτι τα ουτροτζεσταν κάνουν πολυ χειρότερη την κατάσταση.Άλλα τι να κάνουμε που κάνουν καλο!εγω παντως ειμαι μονίμως με σερβιετακι την ημέρα εκτός απο το βράδι που ξαπλώνω και προτιμώ να μη φοράω για να αναπνέει λίγο το δέρμα.Κοιτα επειδή τα χέρια μας έχουν πολλα μικρόβια και πρέπει να τα πλένεις πολυ καλα εγω είχα κρατήσει ένα πλαστικό στιλό απο κολπικη κρεμα και με αυτό το βάζω.τωρα όπως σε βολεύει. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!στην αρχη είχα κλείσει ραντεβού να την κάνω στην Αθήνα όπου η ημερομηνία ηταν στις 9/6 δηλαδή μια μέρα πριν.Μετα μου είπε ο γιατρός μου οτι καλο θα ηταν να μη ταξιδέψω στο πρωτο τρίμηνο και αποφασίσαμε να την κάνω εδώ στα Χανια.Το θέμα ειναι οτι δεν εχω εγω επιλογή της ημερομηνίας.Γιατι τους λες ποτέ είχες τελευταία περίοδο και σου λένε αυτοί ποτέ να πας.Τι να πω μάλλον ξέρουν καλυτερα!θα δείξει

Mariza ο γιατρός σου σου λέει ποτε πρέπει να πας..παρτο τον τηλ κ ρωτά τον ποτε πρέπει..λογικά θα σου πει απο τοτε μεχρι τοτε κ έτσι θα είσαι πιο ευέλικτη στις ημερομηνίες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Τι κάνετε; Βλέπω οι περισσότερες έχετε κάνει τις αυχενικες σας και ολα πήγαν καλά! Πολύ χαίρομαι! Και γω είχα έντονες ανακατωσουρες και ναυτίες τον τελευταίο καιρό. Η γιατρός είπε να δοκιμασω το ουτροτζεσταν κολπικά γιατί αυτό επιδεινώνει πολύ την κατάσταση. Όσες το βαζετε κολπικά τα καταφερνετε; Το βάζω όταν ξαπλωσω αλλά παλι λερώνεται το εσώρουχο μου. Μήπως δε το βάζω σωστα; Πάντως μια μέρα που δε πήρα ήμουν όντως πολύ καλά! Εφαγα οτι κ όσο ήθελα!

Κ εγω έπαιρνα 1 πρωί 1 βραδυ κ γινόμουν χάλια.. Μια χαρά το βάζεις , λιγο απο την ουσία θα βγει κ έξω...απλά μη το βάζεις έξω έξω , σπρώξετε κ λιγο ..συγνώμη κιόλας για την εκφραςη..εγω σώθηκα με τα σερβιέτακια...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στα κοριτσακια που καναμε αυχενικες.Με το καλο να κανετε κ οι υπολοιπες και να ειναι ολα καλα.

Elepet αγορακι εεε...μπραβο με το καλο.ειναι αγαπησιαρικα κ τα αγορακια μας!!!

Αντζελακι κ εγω κολπικα τα βαζω παντα.Γι αυτο ησουν τοσο χαλια . μην ανησυχεις ομως παντα κατι βγαινει το πρωι.


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!στην αρχη είχα κλείσει ραντεβού να την κάνω στην Αθήνα όπου η ημερομηνία ηταν στις 9/6 δηλαδή μια μέρα πριν.Μετα μου είπε ο γιατρός μου οτι καλο θα ηταν να μη ταξιδέψω στο πρωτο τρίμηνο και αποφασίσαμε να την κάνω εδώ στα Χανια.Το θέμα ειναι οτι δεν εχω εγω επιλογή της ημερομηνίας.Γιατι τους λες ποτέ είχες τελευταία περίοδο και σου λένε αυτοί ποτέ να πας.Τι να πω μάλλον ξέρουν καλυτερα!θα δείξει. :|

elepet συγχαρητήρια!!!με το καλο το αγοράκι σου!

Άντζελα! Η αλήθεια ειναι οτι τα ουτροτζεσταν κάνουν πολυ χειρότερη την κατάσταση.Άλλα τι να κάνουμε που κάνουν καλο!εγω παντως ειμαι μονίμως με σερβιετακι την ημέρα εκτός απο το βράδι που ξαπλώνω και προτιμώ να μη φοράω για να αναπνέει λίγο το δέρμα.Κοιτα επειδή τα χέρια μας έχουν πολλα μικρόβια και πρέπει να τα πλένεις πολυ καλα εγω είχα κρατήσει ένα πλαστικό στιλό απο κολπικη κρεμα και με αυτό το βάζω.τωρα όπως σε βολεύει. ;)

Χμμ! Μου έδωσες καλη ιδέα!

Κ εγω έπαιρνα 1 πρωί 1 βραδυ κ γινόμουν χάλια.. Μια χαρά το βάζεις , λιγο απο την ουσία θα βγει κ έξω...απλά μη το βάζεις έξω έξω , σπρώξετε κ λιγο ..συγνώμη κιόλας για την εκφραςη..εγω σώθηκα με τα σερβιέτακια...

Μη ζητάς συγγνώμη βρε! Αφού όλα αυτά γυναικεία είναι και τα περνάμε οι περισσότερες. Όσο για τα σερβιετακια δε τα μπορω, μου φέρνουν φαγούρα. Προτιμώ να αλλαζω εσώρουχο συχνότερα.

Μπραβο στα κοριτσακια που καναμε αυχενικες.Με το καλο να κανετε κ οι υπολοιπες και να ειναι ολα καλα.

Elepet αγορακι εεε...μπραβο με το καλο.ειναι αγαπησιαρικα κ τα αγορακια μας!!!

Αντζελακι κ εγω κολπικα τα βαζω παντα.Γι αυτο ησουν τοσο χαλια . μην ανησυχεις ομως παντα κατι βγαινει το πρωι.

Ναι μάλλον γι' αυτό ήμουν τόσο χάλια! Δε πειράζει τι να κάνουμε..

Καλημέρα, καλη εβδομαδα και καλό μήνα εύχομαι!!!!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!!

Εχω καιρο να μπω να σας γράψω γιατί με ταλαιπωρούσαν πολυ οι εμετοί αλλα απο προχθές ευτυχώς νοιώθω λίγο καλύτερα!ειμαι τώρα 11εβδ + 2ημ αλλα στους υπερήχους το μωράκι μας φαίνεται τρεις μέρες μεγαλύτερο!Ηθελα να σας ρωτήσω,εχω κλείσει ραντεβού για αυχενική διαφάνεια στις 10/6 λίγο αργά δεν ειναι η εγω βιαζομαι;Σας το λέω γιατί τότε θα μπαινω στην 13εβδ και με βάση τους υπερήχους +3 ημέρες.Αν και ειμαι απο Αθήνα εχω έρθει για το καλοκαίρι στα Χανια και θα την κάνω εδώ.Πειτε καμία γνώμη!

Γεια σου !!

Εγώ είμαι από Χανιά και έκανα αυχενική. Ό,τι θες μπορείς να με ρωτήσεις.

Εγώ προσέχω λίγο με το φαγητό μετά την καμπύλη που έκανα, με έχει πιάσει ο λαιμός μου (αμυγδαλές)χωρίς πυρετό ευτυχώς, αλλά υποφέρω και εξακολουθεί το θέμα με τα ούλα μου..δεν ξέρω είναι η εγκυμοσύνη αυτή λίγο περιπετειώδης

Και μένα η προγεστερόνη με χαλάει πολύ, παίρνω τρία τη μέρα και γίνομαι χάλια...δεν το έχω πει στο γιατρό όμως...


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Χαίρομαι που είστε όλες καλά και έχετε καλά αποτελέσματα στις αυχενικές σας!

Αντε να κάνουμε και οι τελευταίες και καταϊδρωμένες...

Εχω διαβασει ότι αυχενική μπορεί να γίνει από 11η εβδομάδα μεχρι 13+6,στην ουσία 14η και ότι τα αποτελέσματα της μέτρησης είναι ανάλογα της ηλικίας κύησης.

Βλέπω με τα μαγικα λευκά χαπάκια έχουμε όλες το ίδιο πρόβλημα...

Εγω για την αυχενικη αναγκαστικά θα ταξιδέψω,αλλα με λεωφορείο,οπότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.Αλλωστε και την πρωτη φορά επειδή ειχα γιατρό στην Αθήνα,μονίμως ταξίδευα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου !!

Εγώ είμαι από Χανιά και έκανα αυχενική. Ό,τι θες μπορείς να με ρωτήσεις.

Εγώ προσέχω λίγο με το φαγητό μετά την καμπύλη που έκανα, με έχει πιάσει ο λαιμός μου (αμυγδαλές)χωρίς πυρετό ευτυχώς, αλλά υποφέρω και εξακολουθεί το θέμα με τα ούλα μου..δεν ξέρω είναι η εγκυμοσύνη αυτή λίγο περιπετειώδης

Και μένα η προγεστερόνη με χαλάει πολύ, παίρνω τρία τη μέρα και γίνομαι χάλια...δεν το έχω πει στο γιατρό όμως...

Καλημέρα!!εχω κλείσει ραντεβού για την αυχενική στον Πέπε Σπυριδων εδώ στα Χανια δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις γιατί εχω λίγο άγνοια με τους γιατρούς εδώ.Μου έχουν πει οτι ειναι πολυ καλός όποτε θα δουμε.εσυ που την έκανες;Υπομονή παντως με ολα αυτά που σε ταλαιπωρούν ελπιζω να περάσουν σύντομα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

Παντως κορίτσια ξαναρώτησα τον γιατρό μου για την ημερομηνία της αυχενικης και μου είπε οτι ειμαι μέσα στα όρια.Οποτε θα παω κανονικά να την κάνω τότε.Τα ουτροτζεσταν ποτέ σας είπαν να τα σταματησετε;Εμένα μου είπε ο γιατρός την μέρα που εχω την αυχενική να βάλω ενα τελευταίο το πρωί και μετα τέλος να μην ξαναπάρω.Freeedom! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!εχω κλείσει ραντεβού για την αυχενική στον Πέπε Σπυριδων εδώ στα Χανια δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις γιατί εχω λίγο άγνοια με τους γιατρούς εδώ.Μου έχουν πει οτι ειναι πολυ καλός όποτε θα δουμε.εσυ που την έκανες;Υπομονή παντως με ολα αυτά που σε ταλαιπωρούν ελπιζω να περάσουν σύντομα! ;)

Τα Χανιά είναι σχετικά μικρά και έτσι είναι μοιραίο να ακούσεις και καλά και κακά όχι μόνο για τους γιατρούς αλλά για όλους μας....:P

Και εγώ ψάχνοντας πήγα σ' αυτόν, ωστόσο διάβασα και κάποια πράγματα στο φόρουμ (εδώ ή δίπλα δε θυμάμαι) που δε μου άρεσαν ιδιαίτερα...

Καλή επιτυχία σου εύχομαι...


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα!!!πως τα περασατε 3ημερο???ηθελα να σας ρωτησω κατι.εδω και 2 βδομαδες περιπου με εχει πιασει τρομερο φτερνισμα και μετα καταροη και μετα μπουκωμα.αλλα πολυ μπουκωμα αφου το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω.μαλλον αλεργικο ειναι.πηρα τον γιατρο μου τηλ και με το ζορι μου ειπε να παρω otrivin αν ειναι να μην κοιμαμαι το βραδυ.γενικα δεν τα θελει τα φαρμακα.το θεμα ειναι οτι εδω και 5 μερες το εχω ξεκινησει αλλα βαζω σχετικα συχνα.καθε 5-6 ωρες μια ψεκασια.λετε να κανω κακο στο μωρο μου???μα και να το σταματησω ειμαι χαλια.δεν μπορω να αναπνευσω.ορο και αυτο το φυσιομερ δεν μου κανει τιποτα.δεν ξερω ανησυχω για το μπεμπε μου.εχω τυψεις οταν το κανω.εχει αντιμετωπισει καμια σας κατι αναλογο??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα σας. Διαβάζω το θέμα από την αρχή του, αλλά λόγω του ότι είμαι προληπτική, περίμενα την αυχενική για να γράψω και εγώ στην παρέα σας. Έχω ήδη μια κορούλα περίπου 22 μηνών και το καινούργιο νινί (δεν μας έκανε την χάρη να δούμε φύλο), αναμένεται 06/12/2015. Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και με το καλό να κρατήσουμε στα χέρια μας τα μωράκια μας. Τα φιλιά μου... :P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!πως τα περασατε 3ημερο???ηθελα να σας ρωτησω κατι.εδω και 2 βδομαδες περιπου με εχει πιασει τρομερο φτερνισμα και μετα καταροη και μετα μπουκωμα.αλλα πολυ μπουκωμα αφου το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω.μαλλον αλεργικο ειναι.πηρα τον γιατρο μου τηλ και με το ζορι μου ειπε να παρω otrivin αν ειναι να μην κοιμαμαι το βραδυ.γενικα δεν τα θελει τα φαρμακα.το θεμα ειναι οτι εδω και 5 μερες το εχω ξεκινησει αλλα βαζω σχετικα συχνα.καθε 5-6 ωρες μια ψεκασια.λετε να κανω κακο στο μωρο μου???μα και να το σταματησω ειμαι χαλια.δεν μπορω να αναπνευσω.ορο και αυτο το φυσιομερ δεν μου κανει τιποτα.δεν ξερω ανησυχω για το μπεμπε μου.εχω τυψεις οταν το κανω.εχει αντιμετωπισει καμια σας κατι αναλογο??

Γειά σου Ντέπυ! Και εγώ έτσι είμαι. Με συνεχές φτέρνισμα και βουλωμένη μύτη εδώ και καμιά εβδομάδα! Ειδικά το βράδυ που ξαπλώνω δεν μπορώ να κοιμηθώ. Δεν ξέρω αν είναι αλλεργικό ή όχι. Αύριο που έχω το ραντεβού μου για την αυχενική θα ρωτήσω τον γιατρό μου. Είναι εκνευριστικό πάντως. Ειδικά όταν φταρνίζομαι δυνατά πονάει η κοιλιά μου χαμηλά.

Εγώ έχω πολύ φαγούρα!!!! Σε όλο μου το κορμί, ειδικά τη νύχτα!!! Άλλαξα αφρόλουτρο, πήρα καινούργιο σφουγγάρι και τι δεν έκανα, αλλά εκεί.... Έχω δύο νύχτες τώρα που ή θα φταρνίζομαι ή θα ξύνομαι....Πάλι καλά ο άντρας μου κοιμάται βαριά αλλιώς θα έμενε άυπνος και αυτός!!!! Τα νεύρα μου!!!!! :evil::evil::?:-?:evil: Έχει καμιά άλλη φαγούρα ρε κορίτσια;;;; Στην κοιλιά το καταλαβαίνω, αλλά παντού;;;;

Αααααα και με τσιμπάνε όλα τα κουνούπια, ποιά;;; Εμένα, που ούτε με πλησίαζαν!!!

Μπράβο σε όλες σας για τις αυχενικές σας!!! Εγώ αύριο!!!

Φιλιά :):):)


WkSzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Ντέπυ! Και εγώ έτσι είμαι. Με συνεχές φτέρνισμα και βουλωμένη μύτη εδώ και καμιά εβδομάδα! Ειδικά το βράδυ που ξαπλώνω δεν μπορώ να κοιμηθώ. Δεν ξέρω αν είναι αλλεργικό ή όχι. Αύριο που έχω το ραντεβού μου για την αυχενική θα ρωτήσω τον γιατρό μου. Είναι εκνευριστικό πάντως. Ειδικά όταν φταρνίζομαι δυνατά πονάει η κοιλιά μου χαμηλά.

Εγώ έχω πολύ φαγούρα!!!! Σε όλο μου το κορμί, ειδικά τη νύχτα!!! Άλλαξα αφρόλουτρο, πήρα καινούργιο σφουγγάρι και τι δεν έκανα, αλλά εκεί.... Έχω δύο νύχτες τώρα που ή θα φταρνίζομαι ή θα ξύνομαι....Πάλι καλά ο άντρας μου κοιμάται βαριά αλλιώς θα έμενε άυπνος και αυτός!!!! Τα νεύρα μου!!!!! :evil::evil::?:-?:evil: Έχει καμιά άλλη φαγούρα ρε κορίτσια;;;; Στην κοιλιά το καταλαβαίνω, αλλά παντού;;;;

Αααααα και με τσιμπάνε όλα τα κουνούπια, ποιά;;; Εμένα, που ούτε με πλησίαζαν!!!

Μπράβο σε όλες σας για τις αυχενικές σας!!! Εγώ αύριο!!!

Φιλιά :):):)

EleNaGN πηγα στον γιατρο ωρλ χτες και μου ειπε εχω αλεργικη ρινιτιδα και μονο φυσιολογικο ορο.να σταματησω το otrivin οπωσδηποτε.ειναι για λιγο μονο.κανει κακο στον μωρο.μπορει να ειναι και ρινιτιδα της εγκυμοσυνης αλλα δεν μπορει να μου το πει σιγουρα.και οτι μπορει σε λιγο να μου περασει που τελιωνουν οι αλεργιες!!τι να πωω:(:(:(:(και ο γυναικολογος μου μου ειπε να σταματησω το otρivin και θα μιλησει με δικο του ωρλ να μου δωσουν κατι που να ειναι πιο ασφαλες και να με ανακουφιζει λιγο στο μπουκωμα.αρα αστα να πανε.εμενα με φυσιολογικο ορο δεν μου περναει με τιποτα γινομαι χειροτερα.να πας και εσυ στον γιατρο να το δεις.σε ωρλ.μηπως εσενα ειναι κρυωμα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιασ καλημερα!!χτες βραδυ αγχωθηκα λιγο γιατι ειδα στο σερβιετακι μου λιγο καφε.πολυ λιγο.και μονο εκει.οχι στο σκουπισμα.απλα με ανησυχησε.πηρα τον γιατρο μου σημερα και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι αλλα για να ησυχασω να παω να δουμε το μωρακι.δεν εχω ουτε πονο ουτε τιποτα.απλα χτες κουραστηκα λιγο.ειχα παει για κατι ψωνια.μπορει να ειναι που αλλαξα και μηνα την δευτερα.τι να πωωω!!!μακαρι να μην ειναι τιποτα!!:(:(:(:(:(:(.για το μονο που χαιρομαι ειναι οτι θα δω το νινακι μου και μπορει να δουμε και φυλο αφου στην αυχενικη μας την εσκασε!!!:):):):):):):):):).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...