Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Χθες το απόγευμα πέρασα μεγάλη λαχτάρα.Είδα κατακόκκινο αίμα στο σκούπισμα. Με έπιασε πανικός. πήγα στον γιατρό. Ευτυχώς όλα ήταν στη θέση τους και το μωράκι πολύ ζωηρό.Εχει μεγαλώσει. Δεν έδειχνε να υπάρχει καν αποκόλληση, ούτε αιμάτωμα.Μου σύστησε ξεκούραση και δυο ουλτροτζεσταν τη μέρα.

Από εκείνη την ωρα συνεχεια πάω μπάνιο και σκουπίζομαι.Είχα πάλι λίγο αιματάκι ροζ αλλά όχι με συχνότητα και μόνο στο σκούπισμα.Δεν ξέρω μήπως αυτό οφείλεται στο ότι αυτές τις μερες,αν δεν ήμουν εγκυος,θα είχα περίοδο.Το έχω ακούσει να συμβαίνει αυτό.Ο γιατρός πάντως δεν ανέφερε κάτι τέτοιο.Ηταν καθησυχαστικός και εφόσον δεν υπήρχε ποσότητα ή πόνος μου είπε να μην αγχώνομαι.Το έχει πάθει καμιά σας;

Μου είχε συμβεί στην πρώτη εγκυμοσύνη,αλλά πιο νωρίς γυρω στην 8η εβδομάδα.

τι μου θυμησες τωρα:|και εγω στην 8 εβδομαδα βεβαια οχι αιμα απλα καφε ειχα δει στο σερβιετακι μου και ειχα τρελαθει μεχρι να παω στον γιατρο.σε καταλαβαινω απολυτα.απλα πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα.πολλες κοπελες εχω ακουσει οτι το εχουν παθει και σιγουρα ο γιατρος σου θα ηταν πιο ανησυχος αν ηταν κατι σοβαρο.οποτε προσπαθησε να μην ανησυχεις χωρις λογο και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.βεβαια προσπαθησε να μην κουραζεσαι οσο μπορεις.σε ποια βδομαδα εισαι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι μου θυμησες τωρα:|και εγω στην 8 εβδομαδα βεβαια οχι αιμα απλα καφε ειχα δει στο σερβιετακι μου και ειχα τρελαθει μεχρι να παω στον γιατρο.σε καταλαβαινω απολυτα.απλα πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα.πολλες κοπελες εχω ακουσει οτι το εχουν παθει και σιγουρα ο γιατρος σου θα ηταν πιο ανησυχος αν ηταν κατι σοβαρο.οποτε προσπαθησε να μην ανησυχεις χωρις λογο και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.βεβαια προσπαθησε να μην κουραζεσαι οσο μπορεις.σε ποια βδομαδα εισαι???

Αυριο 11 ακριβώς.

Μακαρι να είναι κάτι ασήμαντο.Από το πρωί δεν εχω ξαναδεί ούτε ροζ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χθες το απόγευμα πέρασα μεγάλη λαχτάρα.Είδα κατακόκκινο αίμα στο σκούπισμα. Με έπιασε πανικός. πήγα στον γιατρό. Ευτυχώς όλα ήταν στη θέση τους και το μωράκι πολύ ζωηρό.Εχει μεγαλώσει. Δεν έδειχνε να υπάρχει καν αποκόλληση, ούτε αιμάτωμα.Μου σύστησε ξεκούραση και δυο ουλτροτζεσταν τη μέρα.

Από εκείνη την ωρα συνεχεια πάω μπάνιο και σκουπίζομαι.Είχα πάλι λίγο αιματάκι ροζ αλλά όχι με συχνότητα και μόνο στο σκούπισμα.Δεν ξέρω μήπως αυτό οφείλεται στο ότι αυτές τις μερες,αν δεν ήμουν εγκυος,θα είχα περίοδο.Το έχω ακούσει να συμβαίνει αυτό.Ο γιατρός πάντως δεν ανέφερε κάτι τέτοιο.Ηταν καθησυχαστικός και εφόσον δεν υπήρχε ποσότητα ή πόνος μου είπε να μην αγχώνομαι.Το έχει πάθει καμιά σας;

Μου είχε συμβεί στην πρώτη εγκυμοσύνη,αλλά πιο νωρίς γυρω στην 8η εβδομάδα.

Καλημερα peristeraki! Αφού πηγές στο γιατρό κ τα είδε ολα καλα μην ανησυχείς καθόλου. Όταν ήμουν γύρω στην 7 εβδομάδα είδα κ εγω ΄ενα βραδυ αίμα. Τρελάθηκα . Μου κράτησε 3 μέρες , ο γιατρός μου είχε δώσει κ μένα 2 φορές τη μερα ουτροτζεσταν κ ακινησία. Την 4 η ημέρα πηγα γιατρό κ ακούσαμε καρδούλα. Ειχα τρελαθεί απο αγωνία θυμάμαι..ο γιατρός ομως δε μπορούσε να μου πει τι ακριβώς έπαθα. Μετα πάλι απο 1 εβδομάδα , πάλι αίμα για 3 ημέρες, ίδια θεραπεία, ίδια επίσκεψη στο γιατρό , ίδια αποτελέσματα, μεγάλωνε το σποράκι μου αλλα δεν ξέραμε τι εχω..εγω συνέχιζα τη θεραπεία συνεχώς.

Πετναει πάλι μια εβδομάδα κ πάλι για 3 ημέρες αίμα με κομμάτια κιόλας. Εκει τα παίξα..ο γιατρός με προειδοποίησε ...όταν του είπα οτι δε πονάω καθόλου μου είπε οτι ειναι καλο σημάδι. Πάλι κρεβάτι κ στις 3 ημέρες πηγα στο γιατρό. Το σποράκι μου ήταν καλα κ είχε μεγαλώσει κ άλλο!! Ο γιατρός σε αυτη την επίσκεψη κατάφερε να δει οτι υπήρχε μια υμενικη αποκόλληση της τάξεως του 1,8 εκ, !!! Τίποτα δηλαδή κι ομως δημιούργησε όλο αυτο το θέμα..

Έκατσα κρεβάτι έπαιρνα ουτροτζεσταν κ ολα καλα ! Τώρα ειμαι στην 36 εβδομάδα κ περιμένουμε τον μπεμπακο μου!!!

Μην ανησυχείς καθόλου! Εφόσον το βλέπετε κ ολα καλα , πάρε τη θεραπεία κ απλά ξεκουράσου!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!που χαθηκατε?εγω χτες το απογευμα πηρα και τα αποτελεσματα της αυχενικης τις αιματολογικες και ευτυχως ηταν ολα πολυ καλα:):):):):).αρα περιμενω πως και πως τωρα να ξαναπαω για υπερηχο να ξαναδω το μωρακι μου και μηπως αποφασισει να μας πει τι ειναι:):).βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι???η κοιλια σας εσας εχει φουσκωσει??εμενα αρκετα.φαινεται δηλαδη οτι ειμαι εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο 11 ακριβώς.

Μακαρι να είναι κάτι ασήμαντο.Από το πρωί δεν εχω ξαναδεί ούτε ροζ.

ειδες???τιποτα δεν ειναι κοριτσακι μου.ολα καλα θα πανε.μην αγχωνεσαι και αγχωνεται και το νινι σου!!!απλα προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειδες???τιποτα δεν ειναι κοριτσακι μου.ολα καλα θα πανε.μην αγχωνεσαι και αγχωνεται και το νινι σου!!!απλα προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Ευτυχως!ΚΑι σήμερα τίποτα πάλι.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου κι αν ήταν ταλαιπωρία!

Με το καλό το μπεμπάκι σου!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Κ εσυ με το καλο! Ολα καλα θα πάνε θα δεις!

Κ χωρίς αίμα είσαι συνέχεια τώρα απ οτι διάβασα οποτε μην ανησυχείς καθόλου, χαλάρωσε οςο μπορείς να βοηθήσεις το μπεμπακι σου! Κ ξεκουράσου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε περιστερακι τι λαχτάρα πήρες; Τουλαχιστον ειδες οτι το σπορακι σου είναι καλά! Ξεκουρασου όσο μπορείς.

Depy συγχαρητήρια! Εγώ μοιαζω πρησμένη παρότι έχω χασει λιγα κιλά μιας και υποφέρω τελευταια απο ναυτία και λίγους εμετούς.


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα σε όλες!!

Εχω καιρο να μπω να σας γράψω γιατί με ταλαιπωρούσαν πολυ οι εμετοί αλλα απο προχθές ευτυχώς νοιώθω λίγο καλύτερα!ειμαι τώρα 11εβδ + 2ημ αλλα στους υπερήχους το μωράκι μας φαίνεται τρεις μέρες μεγαλύτερο!Ηθελα να σας ρωτήσω,εχω κλείσει ραντεβού για αυχενική διαφάνεια στις 10/6 λίγο αργά δεν ειναι η εγω βιαζομαι;Σας το λέω γιατί τότε θα μπαινω στην 13εβδ και με βάση τους υπερήχους +3 ημέρες.Αν και ειμαι απο Αθήνα εχω έρθει για το καλοκαίρι στα Χανια και θα την κάνω εδώ.Πειτε καμία γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!!

Εχω καιρο να μπω να σας γράψω γιατί με ταλαιπωρούσαν πολυ οι εμετοί αλλα απο προχθές ευτυχώς νοιώθω λίγο καλύτερα!ειμαι τώρα 11εβδ + 2ημ αλλα στους υπερήχους το μωράκι μας φαίνεται τρεις μέρες μεγαλύτερο!Ηθελα να σας ρωτήσω,εχω κλείσει ραντεβού για αυχενική διαφάνεια στις 10/6 λίγο αργά δεν ειναι η εγω βιαζομαι;Σας το λέω γιατί τότε θα μπαινω στην 13εβδ και με βάση τους υπερήχους +3 ημέρες.Αν και ειμαι απο Αθήνα εχω έρθει για το καλοκαίρι στα Χανια και θα την κάνω εδώ.Πειτε καμία γνώμη!

Υπομονή κοριτσακι μου με τους εμετούς... Η αυχενική μπορεί να γινει μεχρι κ την 13 εβδομάδα οποτε είσαι στα όρια..γιατί δε ρωτάς το γιατρό σου καλύτερα η γιατί δε τη κλείνεις πιο νωρίς εξαρχής για να σαι σίγουρη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Τι κάνετε; Βλέπω οι περισσότερες έχετε κάνει τις αυχενικες σας και ολα πήγαν καλά! Πολύ χαίρομαι! Και γω είχα έντονες ανακατωσουρες και ναυτίες τον τελευταίο καιρό. Η γιατρός είπε να δοκιμασω το ουτροτζεσταν κολπικά γιατί αυτό επιδεινώνει πολύ την κατάσταση. Όσες το βαζετε κολπικά τα καταφερνετε; Το βάζω όταν ξαπλωσω αλλά παλι λερώνεται το εσώρουχο μου. Μήπως δε το βάζω σωστα; Πάντως μια μέρα που δε πήρα ήμουν όντως πολύ καλά! Εφαγα οτι κ όσο ήθελα!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...