Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα κοριτσια. Εγω ειμαι 9w4d και πητ εχω 20/12. Γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη ειχα μια αποβολη τον Δεκεμβρη... Τωρα περιμενω να κανω την αυχενικη 9/6 να δουμε οτι τουλαχιστον ειναι ολα καλα και ελπιζω να ηρεμησω. Ευχομαι σε ολες μας να εχουμε μια υπεροχη εγκυμοσυνη :)


YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες από ότι είδα έχετε τις δυσκολίες σας αυτό τον καιρό.. Ολα περαστικα να είναι εύχομαι!!!! Εγω πάλι δεν εχω τπτ. περναω μια εγκυμοσύνη χωρίς κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης... χαχαχαχα... Μονο η κοιλιά μου έχει φουσκώσει κ ακόμα είμαι στην 11 εβδομάδα (μοιαζω με 5 μηνών έγκυος). Την δευτερα θα παω για αυχενικη να δούμε τι θα μας πει κ αυτη. Α και την παρασκευή θα πάω νοσοκομείο να δω πως ειναι εκει τα πράγματα, βλέπετε μάλλον εκει θα γεννήσω.


hQiDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες από ότι είδα έχετε τις δυσκολίες σας αυτό τον καιρό.. Ολα περαστικα να είναι εύχομαι!!!! Εγω πάλι δεν εχω τπτ. περναω μια εγκυμοσύνη χωρίς κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης... χαχαχαχα... Μονο η κοιλιά μου έχει φουσκώσει κ ακόμα είμαι στην 11 εβδομάδα (μοιαζω με 5 μηνών έγκυος). Την δευτερα θα παω για αυχενικη να δούμε τι θα μας πει κ αυτη. Α και την παρασκευή θα πάω νοσοκομείο να δω πως ειναι εκει τα πράγματα, βλέπετε μάλλον εκει θα γεννήσω.

Είμαστε στην ίδια εβδομάδα μόνο Πόε εγώ πάω για Αυχενική 30 Μαΐου. Και μένα η κοιλιά μου δένεται πολύ τουλάχιστον 4 εβδομάδων, αν και πριν μείνω έγκυος πάλι σαν έγκυος φενομουν, δε μου χε πέσει από ΤΙΣ προηγούμενες εγκυμοσύνες.το πρώτο σου παιδάκι θα είναι;

Ι

Link to comment
Share on other sites

ναι το πρωτο μου θα ειναι. Η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα με παραπανησια κ

ιλα αλλα κοιλια δεν ειχα αμαν κ τι. Στις 5 εβδομαδες ειχα αρχισει να πρηζομαι παρα πολυ κ νομιζα οτι ειναι απο το φαγητο. Βεβαια οταν πηγα στο γιατρο δεν ειχα βαλει ουτε γραμμαριο. Ποσα παιδακια εχεις? τι ηλικιες?


hQiDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι το πρωτο μου θα ειναι. Η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα με παραπανησια κ

ιλα αλλα κοιλια δεν ειχα αμαν κ τι. Στις 5 εβδομαδες ειχα αρχισει να πρηζομαι παρα πολυ κ νομιζα οτι ειναι απο το φαγητο. Βεβαια οταν πηγα στο γιατρο δεν ειχα βαλει ουτε γραμμαριο. Ποσα παιδακια εχεις? τι ηλικιες?

Έχω 2 παιδάκια, 8 η μεγάλη 4 η μικρή Είναι λίγο δύσκολα αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τα καταφερουμε

Link to comment
Share on other sites

annaliza οχι ηράκλειο μένω!εξω απο το ηρακλειο δηλαδή!

κοριτσια...και εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια μου απο τωρα! ενω στο πρωτο μου αργησε παρα πολυ!!

τελικα θα παω δευτερα στο γιατρο! μετα τη δευτερη χοριακη μου ειπε οτι θελει να με δει πιο γρηγορα..ελπιζω πως ολα θα ειναι καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

mariakritι τι εξεταση ειναι αυτη για την προεκλαμψια???Εχω λιγο ανβασμενη πιεση και την παρακολουθω γι αυτο σε ρωταω.Συνεχιζουμε παραλληλα μιας κι εμενα αυχενικη για τις 26 μου εκλεισε!!!:):):)Μην αγχωνεσαι για τους χτυπους.Αφου ο γιατρος δεν το επεσημανε δεν θα ειναι κατι.

Καλησπέρα,

η εξέταση αυτή γίνεται με λήψη αίματος και αν έχω καταλάβει καλά, είναι σαν έλεγχος μοριακός (συγχωρέστε με αν λέω κάτι λάθος). Θα ζητήσω περισσότερες πληροφορίες και θα σου πω.


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο αγχωμένη...πριν μέρες έβγαλα στη ρίζα ενός δοντιού ένα μικρό εξόγκωμα, δεν πονούσε, δεν είχε αίμα, το κατάλαβα με τη γλώσσα μου.

Μετά δεν καθόμουν ήσυχη και το έτριψα με χοντρό αλάτι (γιατροσόφια πρακτικά) και αυτό αιμορράγησε και από άσπρο έγινε κόκκινο, ένα γρομπαλάκι είναι τώρα με απαίσια υφή, σαν φουσκάλα που όταν τη σπάω αιμορραγώ χωρίς σταματημό. Δεν έχει πύον, δεν πονάω, δεν πονάει το δόντι μου αλλά έχω αυτό το εξόγκωμα.

Πήγα απόψε στον οδοντίατρο (αφού τον έπρηξα να με δει πιο γρήγορα από τη Δευτέρα που είχαμε ραντεβού) και χωρίς να με δει, μου λέει Μαρία αυτά τα βγάζουν οι έγκυες κτλ κτλ. Του λέω κοίτα το και μετά μου λες...

Το βλέπει και μου λέει ναι δεν είναι αυτό που είχα υπόψιν μου !!

Μοιάζει με συρίγγιο, αλλά για να είναι πρέπει να υπάρχει και ένα χαλασμένο δόντι κάτι που δεν φαίνεται να υπάρχει, αλλά για να βεβαιωθούμε ότι δεν είναι χαλασμένο το δόντι σου ή δεν το έχεις απονευρώσει με κάποιο χτύπημα ή μάσημα ή κόκκαλο πρέπει να γίνει ακτινογραφία. Ακτινογραφία δεν τον είδα και ένθερμο να κάνω και ξέρω ότι υπάρχουν κίνδυνοι και αποφεύγεται στην κύηση...

Με έστειλε σε έναν γναθοχειρουργό να πει τη γνώμη του και αυτός.

Μου δίνει τις εξής εναλλακτικές (αλλα περιμένουμε και τη γνώμη του γναθοχειρουργού)

α. κάνουμε ακτινογραφία και βλέπουμε όντως αν πρόκειται για συρρίγιο με χαλασμένο δόντι

β. το αφαιρούμε χωρίς ακτινογραφία και το στέλνουμε για βιοψία

Φοβάμαι με την ακτινογραφία, παρόλο που διαβάζω ότι είναι σχετικά ακίνδυνη.

Φοβάμαι να μην είναι κάτι κακό....(πρέπει να κόψω το ψάξιμο στο διαδίκτυο μάλλον). Με φοβίζει που δεν υπάρχει πόνος, πύον τίποτα....

Με συγχωρείτε που σας έπρηξα, αλλά έχω αγχωθεί...

Καλό βράδυ


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες Δεκεμβρίου καλημέρα! Παρακολουθώ απο την 1η στιγμή το thread αλλά περίμενα και τον χθεσινο υπέρηχο για να αρχίσω να γράφω! Ειμαι 9+2. Είχα μια παλλινδρομη κύηση τον Οκτώβριο και έτσι ειμαι πιο επιφυλακτική. ΠΗΤ έχω 25/12!

Καλη τύχη σε όλα τα κορίτσια εύχομαι!

blueroses χαίρομαι που συναντιομαστε μετα απο μήνες! Έχουμε 3 βδομάδες διαφορά!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια, τι κανετε? εγω εχω τρελαθεί με τα όνειρα που βλεπω κάθε βράδυ! Τόση περιπέτεια, τόση αγωνία, τόσος φόβος, ξυπνάω κάθε τρεις και πέντε! Και κάθε βράδυ θα δω η ότι μου ήρθε η περίοδος, η ότι κατι δεν παει καλα με την εγκυμοσυνη! Ουφφφφφ! Περιμένω πως και πως την Τριτη στις 26 να κανουμε την αυχενική και ελπίζω να ειναι ολα καλα! Ίσως έτσι καταφέρω να ηρεμήσω λιγο! Εν τω μεταξύ απο συμπτωματα τιποτε το ιδιαίτερο, άλλωστε απο την αρχή δεν είχα και κατι, στήθος και κοιλιά το πρωί σχεδόν οκ, το βράδυ ειναι και τα δυο πρησμένα! Απο παντελόνια δεν μου κάνει κανένα πια και να τα κλείσω με το ζόρι, με ενοχλούν απίστευτα! Το στομάχι μου ειναι λιγο ότι να ναι, αισθάνομαι σαν να εχω φάει ενα γουρουνόπουλο και ταυτόχρονα πεινάω! Καλα χθες βράδυ, έγινε το θεϊκό, μετα απο και γω δεν ξέρω πόσους μήνες 6-8 αποφάσισα να παραγγείλω πίτα με γύρο και μάλιστα χωρίς πολλα πολλα, ξεχάστηκα όμως και έβαλα μέσα ντομάτα, το κατάλαβα μόλις την άνοιξα όλο λαχτάρα για να τη φάω και τελικά έμεινα με τη χαρά! Ίσως να ήμουν λιγο υπερβολική, αλλα σίγουρα η ντομάτα δεν θα ήταν καλα πλυμένη!! Τι σας λέω και σας πρωί-πρωί!!!!!Χιχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες Δεκεμβρίου καλημέρα! Παρακολουθώ απο την 1η στιγμή το thread αλλά περίμενα και τον χθεσινο υπέρηχο για να αρχίσω να γράφω! Ειμαι 9+2. Είχα μια παλλινδρομη κύηση τον Οκτώβριο και έτσι ειμαι πιο επιφυλακτική. ΠΗΤ έχω 25/12!

Καλη τύχη σε όλα τα κορίτσια εύχομαι!

blueroses χαίρομαι που συναντιομαστε μετα απο μήνες! Έχουμε 3 βδομάδες διαφορά!

Γλυκο μου Αντζελακι θα τρελαθω!!!!!

Τι ωραια θα ειμαστε παρεουλα!!!Ολα θα μας πανε καλα αυτη τη φορα!!!Συγχαρητηρια!!


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Klio76. κι εσυ 26 αυχενικη;;Ωραια!!ετσι να ειμαστε πολλες κ να εχουμε καλα αποτελεσματα.:)Οσο απο αγχος αστο δεν το συζητω.Τετοιο πραγμα λες κ ειναι η πρωτη μου φορα.

Σημερα πηγα κ για καμπυλη.Την πολυ μικρη.Οσες εχουν κανει ξερουν ποσο ασχημη εξεταση ειναι.Μια αηδια σκετη.Αλλα ας ειναι καλα τα αποτελεσματα κ χαλαλι.


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα κ για καμπυλη.Την πολυ μικρη.Οσες εχουν κανει ξερουν ποσο ασχημη εξεταση ειναι.Μια αηδια σκετη.Αλλα ας ειναι καλα τα αποτελεσματα κ χαλαλι.

Κι εγώ έκανα καμπύλη των 75 με τρεις αιμοληψίες. Δυστυχώς η τελευταία μέτρηση δεν ήταν καλή. Διάβασα ότι αν μία από τις τρεις τιμές είναι παθολογική διαγιγνώσκεται διαβήτης κύησης. Οπότε....τώρα θα έχω και αυτό....Και στην άλλη εγκυμοσύνη είχα, αλλά το πάλεψα με διατροφή, τώρα δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω...είναι τόσο νωρίς ακόμα..

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι...

Κορίτσια να σας ρωτήσω στην αυχενική, όσες δεν το κάνετε σε κέντρο που τα έχει όλα μαζί. Πληρώνουμε ξεχωριστά τον υπέρηχο στο γιατρό και ξεχωριστά τις αίματος στο μικροβιολόγο; Για πείτε τιμές...


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα καμπύλη των 75 με τρεις αιμοληψίες. Δυστυχώς η τελευταία μέτρηση δεν ήταν καλή. Διάβασα ότι αν μία από τις τρεις τιμές είναι παθολογική διαγιγνώσκεται διαβήτης κύησης. Οπότε....τώρα θα έχω και αυτό....Και στην άλλη εγκυμοσύνη είχα, αλλά το πάλεψα με διατροφή, τώρα δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω...είναι τόσο νωρίς ακόμα..

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι...

Κορίτσια να σας ρωτήσω στην αυχενική, όσες δεν το κάνετε σε κέντρο που τα έχει όλα μαζί. Πληρώνουμε ξεχωριστά τον υπέρηχο στο γιατρό και ξεχωριστά τις αίματος στο μικροβιολόγο; Για πείτε τιμές...

Καλημερα.

Εγω εκανα με τα 50γρ κ δυο ληψεις.Στο πρωτο δεν ειχα αλλα εχουν περασει κ εξι χρονια.

Αυριο θα ξερω.

Οσο για αυχενικη δεν ξερω τις τιμες χωριστα.Εμενα μου ειπαν 140 υπερηχο κ αιματος μαζι.


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...