Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Καλημερα μανούλες......

Πως είσαστε;;;;;

Εμείς πολύ καλά ευτυχώς... πότε με ταλαιπωρεί το ζουζούνι ποτέ όχι....την μια μέρα είμαι να πεθάνω.. την άλλη μέρα πετάω.

Έχω πονάκια χαμηλά... αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι από το έντερο και την καισαρικη.....

Όσο αφορά την αυχενικη.. εγώ στο Ηράκλειο σε πιστοποιημένο την κάνω στα 110 ευρώ τον υπέροχο... και το αίμα επειδή έχω εποπτεία... πληρώνω 10 ευρώ... δεν πιστεύω να έχει αλλάξει κάτι....

Εμείς έχουμε ραντεβού σε 10 μέρες περίπου και τώρα άρχισα να αγχώνομαι για τα καλά....

Το μόνο που με κουράζει τώρα είναι η μικρή τη μου που το βράδυ θέλει να θηλάζει συνέχεια.... βγάζει τραπεζίτες και επίδειξη περνάει άγχος αποχωρισμού έντονο..... αλλά θα το παλαιψουμε. .

Αχ κορίτσια απογοητευθηκα... ήθελα ναι κάνω vbac.... βρήκα έναν γιατρό στα Χανιά που αναλαμβάνει στο νοσοκομείο των Χανίων... αλλά δυστυχώς δεν με αναλαμβάνει. Είναι τέτοιο λέει το θέμα μου που δεν γίνετε....επειδή έχω την αιμοραγικη τάση μου είπε ότι λόγο καισαρικης ίσως έχουμε καμμια εσωτερική αιμοραγια.. και γίνατε.. δεν τον ενοχλεί η θρομβοφιλια.. αυτή παλεύετε. Τον τρομάζει η αιμοραγικη τάση....

Ε το πήραν και εγώ απόφαση... ότι δεν θα ταιριάξει καταφερωμ. Και λέω δεν πειράζει ούτε πειράζει... το μόνο που με ανυσηχει.. είναι μην μπω στο νοσοκομείο νωρίτερα από όταν πρέπει... γιατί στην κόρη μου έμεινα μέσα 10 μέρες και μετά μου την πήραν. .

Προσπαθώ να μην κουράζομαι... αλλά δεν μπορώ να στερώ και στην κόρη μου την αγκαλιά....

Ε αυτά τα νέα μας. Σήμερα θα ξαναπάω Ηράκλειο για ναρκωτικά κάνω τις καθορισμενες εξετάσεις anti xa .

Αυτά...

Ααακι άνετα είμαστε 10 βδομάδων.....


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα! Είπα να μπω στην παρέα σας...

Είμαι έγκυος 10+3 και αυτή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.Εχω ένα αγοράκι 4,5 χρονών.Με τις ημερομηνίες εχω μπερδευτεί λίγο,ημερολογιακά είμαστε στις 10+3,υπερηχογραφικά 2-3 μερες λιγότερο.Αυχενική θα κάνω στις 8/6.

Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει και είμαι πάρα πολύ αγχωμένη-καμία σχέση με την πρώτη φορά.Από ενοχλήσεις λίγα πράγματα.Είναι μέρες που δεν το καταλαβαίνω καν και μέρες αρκετά δύσκολες.

Εύχομαι να έχουμε όλες μας τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!!!! Επιτέλους!!!! Μετά από δύο χρόνια προσπαθειών, είμαι έγκυος!!!! Και θέλω να ουρλιάξω από χαρά!!! Στην 11η εβδομάδα με ΠΗΤ 17/12!!! Και εγώ του Δεκεμβρίου είμαι αλλά του ....'80!!!

Πρώτη εγκυμοσύνη και πρώτα ...άγχη!!! Ευτυχισμένη περίοδος δε λέω, αλλά...πρώτα να βεβαιώσουμε την εγκυμοσύνη, μετά να ακούσουμε καρδιά, να μια αποκόλληση, άντε μετά εξετάσεις αίματος, όλα καλά;;;; Σιγά....κάτι θα βρίσκαν με τόσα που ψάχνουν. Μια περίεργη αναιμία, αναμονή αποτελεσμάτων -ακόμα!!! Ξανά αποκόλληση, πάλι κρεββάτι, νεύρα, κλάμματα, χάπια. Αλλά είμαι καλά. Δόξα Τω Θεώ. Αισιόδοξη, με ένα κοριτσάκι στην κοιλίτσα μου - το ένστικτο της μάνας από τώρα- και ημερομηνία αυχενικής 3/6.

Και δεν το έχουμε πει και σε κανέναν και είναι όλοι στον κόσμο τους!!! Εγώ γελάω από μέσα μου!! Αχ να ξέρατε τι κεραμίδα θα σας έρθει!!! χιχιχιχι Πρώτο εγγόνι!!! Κακομαθημένο θα μου το κάνουν το παιδί!!!

Σας ζάλισα ήδη, αλλά ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου. Σοβαρά τώρα, να έχουμε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε τα αστεράκια μας στην αγκαλιά μας υγιή και καλότυχα!!!!

Φιλιά σε όλες.


WkSzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Peristeraki μια μερα διαφορα εχουμε. Εγω ειμαι 10 εβδομαδων και 2 ημερων. Αυχενικη θα κανω 9/6... Αντε να περασουν οι μερες να δουμε οτι ολα ειναι καλα. Elenagn ποσο σε καταλαβαινω....και εγω ολο,μεσα στο αγχος ειμαι και δεν μπορω ακομα να το ευχαριστηθω. και εμεις ακομα δεν το πολυ λεμε μονο στους γονεις μας. Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες μας :-) :-)


YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες! Αχχ ποσο σε καταλαβαίνω Έλενα! Η ψυχολογία μου εχει τοσα σκαμπανεβάσματα, τη μια αισιοδοξία τη μια φόβο οτι θα το χάσω κι αυτό.. Τα άγχη δε θα τελειώσουν ποτε απο τοτε που αποφασίσαμε να γίνουμε γονείς.. Μια οι γόνιμες, να ψάχνουμε συμπτώματα, να μείνουμε εγκυουλες, να ακούσουμε καρδιά, να..,να..,να..αλλά και μετα όταν θα γεννηθούν!

Κάποιο κοριτσάκι θα κανει μήπως αμνιοπαρακέντηση, λήψη τροφοβλαστη ή εξέταση περιφερικου αίματος;

Καλη επιτυχία και καλα αποτελεσματα στο τριανταφυλλακι που σήμερα θα κάνει την αυχενική!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!!!! Χθες καναμε την αυχενικη. Με τον υπερηχο οι μετρησεις ειναι πολυ καλες! σημερα περιμενω κ την αιματολογικη. Στην Ψαρα στην θεσσαλονικη την εκανα. Ειναι πολυ καλες ολες τους εκει.Πολυ ευγενικες και οτι τους ρωτησεις στο λενε.Απο 140 πληρωσα 120 ευρω με μειωμενη αποδειξη. Να σας πω την αληθεια ειχα ακουσει για χειροτερα.. Στην αυχενικη μου ειπε ΠΗΤ 1/12 (ο γιατρος που με παρακολουθει μου ειχε πει ΠΗΤ 6/12 και στο νοσοκομειο που πηγα την παρασκευη μου ειπαν 26/11):?. Αχ θα φτασει ο Νοεμρης και ο ενας θα λεει οτι ειμαι στο μηνα μου και ο αλλος οχι...χαχαχαχα απο οτι ξερω ομως η αυχενικη κανει την πιο σωστη διαγνωση ΠΗΤ. και το καλυτερο???? Κατα 80% ειναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.. Κατα την διαρκεια της εξετασης εκανε συνεχεια κολοτουμπες!!! η γιατρος ειπε οτι ειναι πολυ ζωηρο και χαρουμενο μωρο.. Αχ κοριτσια μου αρχισα να κανω ονειρα!! ;)Δεν περιμενα να επηρεαστω τοσο πολυ!

Και ακομα ειναι αρχη....


hQiDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα Κι εγω! Λοιπόν κοριτσάκια, ολα καλα! Η αυχενικη μας ειναι 1,6, το ρινικό οστό ειναι ορατό, καρδούλα, σπονδυλική, ουροδόχος, νεφροί, ποδαράκια, χεράκια και πρόσωπο οκ! Πριν λιγο έδωσα και αίμα για την pap-a και την Παρασκευή θα εχω τα τελικά αποτελέσματα! Κατα τα αλλα το πιτσιρίκι μας ήταν ζωηρό, μας είχε όμως κάπως γυρισμένη την πλατόυλα και μας ταλαιπώρησε λιγο! Η αλήθεια ειναι ότι ήμουν τόσο αγχωμένη που δεν μπόρεσα να χαλαρώσω κατα την εξέταση, το σίγουρο ειναι πάντως ότι ξαλαφρωςα!Αυτά τα νεα κοριτσάκια, φιλάκια πολλα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα Κι εγω! Λοιπόν κοριτσάκια, ολα καλα! Η αυχενικη μας ειναι 1,6, το ρινικό οστό ειναι ορατό, καρδούλα, σπονδυλική, ουροδόχος, νεφροί, ποδαράκια, χεράκια και πρόσωπο οκ! Πριν λιγο έδωσα και αίμα για την pap-a και την Παρασκευή θα εχω τα τελικά αποτελέσματα! Κατα τα αλλα το πιτσιρίκι μας ήταν ζωηρό, μας είχε όμως κάπως γυρισμένη την πλατόυλα και μας ταλαιπώρησε λιγο! Η αλήθεια ειναι ότι ήμουν τόσο αγχωμένη που δεν μπόρεσα να χαλαρώσω κατα την εξέταση, το σίγουρο ειναι πάντως ότι ξαλαφρωςα!Αυτά τα νεα κοριτσάκια, φιλάκια πολλα σε ολες!

Μπράβο ! Ολα καλά λοιπόν! Φύλο δεν είδατε? εγώ έχω αυχενική την Παρασκευή κ έχω ενα άγχος...

Link to comment
Share on other sites

Καναμε κι εμεις την αυχενικη μας σημερα!!!

Ολες οι μετρησεις φυσιολογικες και οι αιματολογικες επισης.

Πηγα σε εναν πολυ καλο γιατρο που εξηγουσε τα παντα.Και εχουμε παλι αγορακι!!!!!!

Ειμαι μετα απο τοτε που εμαθα για την εγκυμοσυνη ησυχη για ενα βραδυ.Το αγχος θα ξαναρθει οταν περασουν λιγες μερες χωρις να το δω αλλα προς το παρον ολα μια χαρα.

Κι εμας κουνιοταν συνεχεια το μπομπιρακι!!!!!:):)


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν λενε οταν εσυ κανεις ονειρα ο Θεος γελαει? οι αιματολογικες δεν μας βγηκαν πολυ καλες... 1:450 για Down.. δεν ειναι κατω απο το οριο αλλα θα κανω καποιες αιματολογικες εξετασεις παλι σε τρεις εβδομαδες κ μετα θα βλεπουμε.. Απο χθες κλαιω κ ολοι μου λενε οτι κανω κακο στο μωρο.. Εξω απο το χορο..


hQiDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν λενε οταν εσυ κανεις ονειρα ο Θεος γελαει? οι αιματολογικες δεν μας βγηκαν πολυ καλες... 1:450 για Down.. δεν ειναι κατω απο το οριο αλλα θα κανω καποιες αιματολογικες εξετασεις παλι σε τρεις εβδομαδες κ μετα θα βλεπουμε.. Απο χθες κλαιω κ ολοι μου λενε οτι κανω κακο στο μωρο.. Εξω απο το χορο..

κοριτσακι μου καταλαβαινω την αγωνία σου...οι εξετάσεις σου ομως δεν ειναι κάτω απο το όριο...σκέψου θετικά! Η θετική σκέψη ειναι πολυ μεγάλη δύναμη! Την ψυχολογία σου την εισπράτει το μωράκι σου κ δεν υπαρχει λόγος να στρεσαριστει αυτο το μικρό πλασματάκι...ποσό χρόνων είσαι; Μπορείς να κανεις αμνιοπαρακέντηση για να σου φύγει η αγωνία.

Ολα καλα θα πάνε θα δεις! Σου στέλνω θετική σκέψη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Klio και blueroses συγχαρητήρια! Annaliza ψυχραιμία. Ο γιατρός σου τι σου είπε; Τι εξέταση θα κανεις σε 3 βδομάδες; Έχω ακούσει πολλές περιπτωσεις με όχι τόσο καλη αυχενική αλλά μετα ηταν όλα φυσιολογικά.

Εγώ αργω ακόμα για την αυχενική.. Πως θα περάσουν οι μέρες;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Διαβάζω για τις αυχενικές σας και μπαίνω κι εγώ στο κλίμα και αγχώνομαι...

Annaliza διατήρησε την ψυχραιμία σου. Εχω ακούσει αρκετές φορές για τέτοιες περιπτώσεις, που τελικά ήταν όλα φυσιολογικά.

Εγώ όποιο αποτέλεσμα και να βγάλει η αυχενική λόγω ηλικίας θα κάνω κι άλλες εξετάσεις. Εκτός από την αμνιοκέντηση, υπάρχει και ένα αιματολογικό τεστ τελευταία και πιθανότατα να κάνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...Από κοιλιά πώς πάτε;

Ετσι κι αλλιώς ειχα κοιλίτσα, αλλά από την 5η εβδομάδα έγινε τούμπανο και βλέπω και αυξητικες τασεις στη ζυγαριά, κάτι που στην πρωτη μου εγκυμοσύνη δεν συνέβη, αφου πήρα μόνο 7 κιλά και όταν πήγα να γεννήσω ειχα μια μετρίου μεγέθους κοιλιά.Τωρα εχω κοιλιά για 5 μηνων και προσπαθω να την κρυψω, γιατι δεν θελω ακομα να μαθευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Διαβάζω για τις αυχενικές σας και μπαίνω κι εγώ στο κλίμα και αγχώνομαι...

Annaliza διατήρησε την ψυχραιμία σου. Εχω ακούσει αρκετές φορές για τέτοιες περιπτώσεις, που τελικά ήταν όλα φυσιολογικά.

Εγώ όποιο αποτέλεσμα και να βγάλει η αυχενική λόγω ηλικίας θα κάνω κι άλλες εξετάσεις. Εκτός από την αμνιοκέντηση, υπάρχει και ένα αιματολογικό τεστ τελευταία και πιθανότατα να κάνω αυτό.

Στο περιφερικο αίμα αναφέρεσαι; Η αλλιως harmony test νομίζω. Κ εγώ μάλλον θα κάνω ενα απο τα δύο όχι λόγω ηλικίας αλλά επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη περυσι που παλλινδρομησε, το έμβρυο είχε σύνδρομο Τέρνερ. Ηταν εξαιρετικά σπάνιο στην ηλικία μου (24) να τύχει κάτι τέτοιο και φοβάται μήπως έχω κάποια τάση.


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...